Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
U23 World Championship Skiathlon
2013-01-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Masstart
1
Sergey Ustiugov
Russian Federation
1:11:37.429610
97.8p
2
Evgeniy Belov
Russian Federation
1:11:39.429860
+2.150
97.8p
3
Mark Starostin
Kazakstan
1:12:09.432850
+32.3140
97.1p
4
Thomas Bing
Rhoener Wsv Dermbach
1:12:11.433070
+34.3360
97.0p
5
Dmitriy Salnikov
Russian Federation
1:12:13.433260
+36.3550
97.0p
6
Fabio Clementi
C.S Carabinieri Sez.Sci
1:12:21.434030
+44.4320
96.8p
7
Emil Iversen
Varden Il,
1:12:27.434650
+50.4940
96.7p
8
Sindre Skar Bjoernestad
Bærums Skiklubb
1:12:31.435050
+54.5340
96.6p
9
Lucas Boegl
SC Gaissach
1:12:35.435410
+58.5700
96.5p
10
Mathias Rundgreen
Norway
1:12:38.435720
+1:01.6010
96.4p
11
Damien Tarantola
Chamonix
1:12:39.435890
+1:02.6180
96.4p
12
Jonas Dobler
SC Traunstein
1:12:41.436090
+1:04.6380
96.4p
13
Ermil Vokuev
Russian Federation
1:12:58.437780
+1:21.8070
96.0p
14
Andrew Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
1:13:01.438010
+1:24.8300
95.9p
15
Jonas Baumann
Tambo Splügen
1:13:22.440110
+1:45.10400
95.5p
16
Erik Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
1:13:40.441990
+2:03.12280
95.1p
17
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:13:54.443360
+2:17.13650
94.8p
18
Sergey Mikayelyan
Ashocq Cross-Country School
1:13:57.443670
+2:20.13960
94.7p
19
Alexis Jeannerod
Pontarlier
1:14:06.444540
+2:29.14830
94.5p
20
Raido Rankel
Võrumaa Spordiliit
1:14:15.445410
+2:38.15700
94.4p
21
Paul Goalabre
Queyras
1:14:18.445770
+2:41.16060
94.3p
22
Adrien Backscheider
Gerardmer
1:14:27.446620
+2:50.16910
94.1p
23
Andrew Young
Huntly Nordic Ski Club
1:14:31.447020
+2:54.17310
94.0p
24
Enrico Nizzi
Italy
1:14:34.447380
+2:57.17670
93.9p
25
Mirco Bertolina
S.c Alta Valtellina
1:14:48.448710
+3:11.19000
93.7p
26
Hiroyuki Miyazawa
Waseda University
1:14:53.449240
+3:16.19530
93.5p
27
Gianluca Cologna
Val Müstair
1:15:12.451150
+3:35.21440
93.2p
28
Sebastian Eisenlauer
SC Sonthofen
1:15:16.451510
+3:39.21800
93.1p
29
Akira Lenting
Waseda University
1:15:21.452020
+3:44.22310
93.0p
30
Aurelius Herburger
SV Sulzberg
1:15:28.452700
+3:50.22990
92.8p
31
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
1:15:37.453630
+4:00.23920
92.6p
32
Jan Srail
SK Nove Mesto Na Morave
1:15:38.453760
+4:01.24050
92.6p
33
Sami Lahdemaki
Saarijarven Pullistus
1:15:40.453920
+4:03.24210
92.6p
34
Daulet Rakhimbayev
Kazakstan
1:16:01.456080
+4:24.26370
92.1p
35
Perttu Hyvarinen
Riistaveden Urheilijat
1:16:06.456550
+4:29.26840
92.0p
36
Max Hauke
Wsv Liezen
1:16:12.457150
+4:35.27440
91.9p
37
Petrica Hogiu
Csi Vatra Dornei
1:16:15.457470
+4:38.27760
91.9p
38
Hallvard Loefald
IK Rindals-Troll
1:16:17.457650
+4:40.27940
91.8p
39
Luka Gostincar
Tsk Jub Dol
1:16:18.457730
+4:41.28020
91.8p
40
Eric Packer
Alaska Winter Stars
1:16:24.458350
+4:47.28640
91.7p
41
Philipp Haelg
Nordic Club Liechtenstein
1:16:24.458390
+4:47.28680
91.7p
42
Erwan Kaeser
Bex
1:16:30.458960
+4:53.29250
91.6p
43
Vytautas Strolia
SK Viesulas Anyksciai
1:16:32.459160
+4:55.29450
91.5p
44
Nikita Smagin
Kazakstan
1:16:37.459610
+5:00.29900
91.4p
45
Jakub Graef
Dukla Liberec
1:16:48.460710
+5:11.31000
91.2p
46
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:16:55.461430
+5:18.31720
91.1p
47
Patrick Stewart-jones
Nakkertok Ski Club
1:16:58.461720
+5:21.32010
91.0p
48
Yury Astapenka
Belarus
1:17:08.462780
+5:31.33070
90.8p
49
Candide Pralong
Val Ferret
1:17:35.465400
+5:57.35690
90.3p
50
Morten Priks
Karupesa Team
1:17:57.467690
+6:20.37980
89.9p
51
Dominik Baldauf
SV Sulzberg
1:18:01.468060
+6:24.38350
89.8p
52
Pawel Klisz
Lks Klimczok
1:18:08.468780
+6:31.39070
89.6p
53
Bostjan Klavzar
Tsk Logatec
1:18:13.469270
+6:36.39560
89.6p
54
Juho Mikkonen
Kuhmo-ski
1:18:27.470690
+6:50.40980
89.3p
55
Jan Antolec
Lks Poroniec Poronin
1:18:57.473690
+7:20.43980
88.7p
-
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Colin Abbott
Whitehorse Cross Country S.c
23:59:58.8639700
-
-
Jong-won Jeong
Kor
23:59:58.8639700
-
-
Nikita Tkachenko
Kazakstan
23:59:58.8639700
-
-
Paul Kovacs
Birkebeiner Nordic Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Pavel Kupryianets
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Mikalai Tsigankou
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Mateusz Ligocki
Nks Trojwies Beskidzka
23:59:58.8639700
-
-
Andy Waterloo Shields
Reigon Nordic
23:59:58.8639700
-
-
Pavel Maruha
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Jakub Radl
Lk Slovan Karlovy Vary
23:59:58.8639700
-
-
Erik Silfver
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Lukas Jakeliunas
SK Viesulas Anyksciai
23:59:58.8639700
-
-
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
David Norris
Montana State University Ski Team
23:59:59.8639800
-
-
Sam Tarling
Dartmouth Ski Team
23:59:59.8639800
-
-
Maicol Rastelli
Polisportiva LE Prese
23:59:59.8639800
-
-
Rok Trsan
Tsk Logatec
23:59:59.8639800
-
-
Luka Prosen
Tsk Ogp Grad Bled
23:59:59.8639800
-