Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
U23 World Championship Free
2013-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sergey Ustiugov
Russian Federation
35:44.214310
98.8p
2
Evgeniy Belov
Russian Federation
36:03.216280
+19.1870
97.5p
3
Thomas Bing
Rhoener Wsv Dermbach
36:26.218550
+42.4140
96.0p
4
Andrew Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
36:40.219960
+56.5550
95.1p
5
Damien Tarantola
Chamonix
36:53.221270
+1:09.6860
94.3p
6
Fabio Clementi
C.S Carabinieri Sez.Sci
36:54.221320
+1:10.6910
94.3p
7
Sindre Skar Bjoernestad
Bærums Skiklubb
36:56.221510
+1:12.7100
94.2p
8
Dmitriy Salnikov
Russian Federation
37:08.222790
+1:24.8380
93.4p
9
Baptiste Gros
Dragons Annecy
37:14.223320
+1:30.8910
93.1p
10
Mark Starostin
Kazakstan
37:19.223810
+1:35.9400
92.8p
11
Mathias Rundgreen
Norway
37:25.224450
+1:41.10040
92.4p
12
Jonas Dobler
SC Traunstein
37:29.224840
+1:45.10430
92.2p
13
Maciej Starega
Uks Rawa Siedlce
37:32.225150
+1:48.10740
92.0p
14
Jonas Baumann
Tambo Splügen
37:40.225970
+1:56.11560
91.5p
15
Erik Bjornsen
Apu Nordic Ski Center
37:44.226340
+2:00.11930
91.3p
16
Sergey Mikayelyan
Ashocq Cross-Country School
37:49.226810
+2:05.12400
91.0p
17
Emil Iversen
Varden Il,
37:58.227710
+2:14.13300
90.5p
18
Daniel Svensson
IFK Mora SK
38:02.228120
+2:18.13710
90.3p
19
Mirco Bertolina
S.c Alta Valtellina
38:04.228370
+2:20.13960
90.1p
20
Paul Goalabre
Queyras
38:06.228560
+2:22.14150
90.0p
21
Lucas Boegl
SC Gaissach
38:07.228610
+2:23.14200
90.0p
22
Max Hauke
Wsv Liezen
38:08.228700
+2:23.14290
89.9p
23
Rifat Safiullin
Russian Federation
38:09.228810
+2:25.14400
89.9p
24
Hiroyuki Miyazawa
Waseda University
38:10.228900
+2:25.14490
89.8p
25
Valentin Maettig
Bertsdorfer SV
38:10.228950
+2:26.14540
89.8p
26
Andrew Young
Huntly Nordic Ski Club
38:11.229090
+2:27.14680
89.7p
27
Rok Trsan
Tsk Logatec
38:17.229620
+2:33.15210
89.4p
28
Yury Astapenka
Belarus
38:18.229740
+2:34.15330
89.3p
29
Perttu Hyvarinen
Riistaveden Urheilijat
38:20.229900
+2:35.15490
89.3p
30
Carl Quicklund
Östersunds SK
38:23.230270
+2:39.15860
89.1p
31
Adrien Backscheider
Gerardmer
38:24.230370
+2:40.15960
89.0p
32
Erwan Kaeser
Bex
38:27.230660
+2:43.16250
88.8p
33
Raido Rankel
Võrumaa Spordiliit
38:28.230740
+2:44.16330
88.8p
34
Akira Lenting
Waseda University
38:30.230930
+2:46.16520
88.7p
35
Vytautas Strolia
SK Viesulas Anyksciai
38:35.231420
+2:51.17010
88.4p
36
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
38:36.231590
+2:52.17180
88.3p
37
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
38:39.231890
+2:55.17480
88.2p
38
Nikita Tkachenko
Kazakstan
38:45.232450
+3:01.18040
87.9p
39
Sam Tarling
Dartmouth Ski Team
38:47.232640
+3:03.18230
87.8p
40
Sami Lahdemaki
Saarijarven Pullistus
38:48.232730
+3:04.18320
87.7p
41
Aurelius Herburger
SV Sulzberg
38:55.233400
+3:10.18990
87.4p
42
Hallvard Loefald
IK Rindals-Troll
38:56.233510
+3:12.19100
87.3p
43
Jakub Graef
Dukla Liberec
38:56.233570
+3:12.19160
87.3p
44
Jan Srail
SK Nove Mesto Na Morave
38:57.233630
+3:13.19220
87.2p
45
Petrica Hogiu
Csi Vatra Dornei
38:57.233660
+3:13.19250
87.2p
46
Candide Pralong
Val Ferret
39:09.234850
+3:25.20440
86.6p
47
Juho Mikkonen
Kuhmo-ski
39:09.234870
+3:25.20460
86.6p
48
Jakub Radl
Lk Slovan Karlovy Vary
39:16.235500
+3:31.21090
86.3p
49
Morten Priks
Karupesa Team
39:18.235700
+3:33.21290
86.2p
50
David Norris
Montana State University Ski Team
39:20.235990
+3:36.21580
86.0p
51
Arvis Liepins
Riga Ski Club Lva
39:23.236280
+3:39.21870
85.9p
52
Nikita Smagin
Kazakstan
39:25.236480
+3:41.22070
85.8p
53
Rejhan Smrkovic
S.k.pester
39:37.237620
+3:53.23210
85.2p
54
Eric Packer
Alaska Winter Stars
39:41.238040
+3:57.23630
85.0p
55
Pavel Maruha
Belarus
39:43.238290
+3:59.23880
84.8p
56
Pawel Klisz
Lks Klimczok
39:45.238480
+4:01.24070
84.7p
57
Luka Prosen
Tsk Ogp Grad Bled
39:50.238910
+4:06.24500
84.5p
58
Aliaksandr Voranau
Belarus
39:56.239540
+4:12.25130
84.2p
59
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
39:57.239630
+4:13.25220
84.2p
60
Daniel MAKA
Dukla Liberec
39:59.239850
+4:15.25440
84.1p
61
Lukas Jakeliunas
SK Viesulas Anyksciai
39:59.239870
+4:15.25460
84.1p
62
Philipp Haelg
Nordic Club Liechtenstein
39:59.239880
+4:15.25470
84.1p
63
Colin Abbott
Whitehorse Cross Country S.c
40:15.241450
+4:31.27040
83.3p
64
Daulet Rakhimbayev
Kazakstan
40:22.242100
+4:37.27690
83.0p
65
Jan Antolec
Lks Poroniec Poronin
40:24.242340
+4:40.27930
82.9p
65
Luka Gostincar
Tsk Jub Dol
40:24.242340
+4:40.27930
82.9p
67
Milan Szabo
Vasas SC
40:27.242670
+4:43.28260
82.7p
68
Alex Almoukov
Australia
40:40.243930
+4:56.29520
82.1p
69
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
40:41.244040
+4:57.29630
82.1p
70
Dzevad Hadzifejzovic
SK Pester
40:48.244730
+5:04.30320
81.7p
71
Patrick Stewart-jones
Nakkertok Ski Club
41:00.245970
+5:16.31560
81.2p
72
Matjaz Gorjanc
Tsk Logatec
41:03.246260
+5:19.31850
81.0p
73
Phillip Bellingham
Birkebeiner Nordic Ski Club
41:11.247000
+5:26.32590
80.7p
74
Mikalai Tsigankou
Belarus
41:16.247580
+5:32.33170
80.4p
75
Tomas Kaurson
Kivioli Skiclub
41:27.248600
+5:42.34190
80.0p
76
Robert Slotins
Cesis Sbk
41:40.249960
+5:56.35550
79.4p
77
Erik Silfver
Lucksta IF
41:53.251260
+6:09.36850
78.8p
78
Mateusz Ligocki
Nks Trojwies Beskidzka
42:15.253420
+6:31.39010
77.9p
79
Adam Konya
Vasas SC
42:43.256210
+6:59.41800
76.7p
80
Karl-peter Kristensen
Asp
42:52.257150
+7:08.42740
76.3p
81
Jong-won Jeong
Kor
43:13.259260
+7:29.44850
75.5p
82
Paul Kovacs
Birkebeiner Nordic Ski Club
43:20.259910
+7:36.45500
75.2p
83
Oscar Jorba
Cefuc
43:52.263130
+8:08.48720
74.0p
-
Sanjin Dizdarevic
Zlatibor
23:59:58.8639700
-