Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
U23 World Championship Free
2013-01-24
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Ragnhild Haga
Heming IL
27:50.166940
86.7p
2
Anastasia Slonova
Kazakstan
28:19.169890
+29.2850
85.2p
3
Debora Agreiter
C.S Carabinieri Sez.Sci
28:20.169930
+29.2890
85.2p
4
Sandra Ringwald
ST Schonach-Rohrhardsberg
28:20.169980
+30.2940
85.1p
5
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
28:23.170210
+32.3170
85.0p
6
Kari Øyre Slind
Oppdal IL
28:32.171100
+41.4060
84.6p
7
Anna Nechaevskaya
Russian Federation
28:32.171190
+42.4150
84.5p
8
Natalia Zhukova
Russian Federation
28:39.171840
+49.4800
84.2p
9
Ekaterina Khramtsova
Russian Federation
28:51.173030
+1:00.5990
83.6p
10
Elena Soboleva
Russian Federation
29:03.174280
+1:13.7240
83.1p
11
Emilie Kristoffersen
Lillehammer SK
29:20.175980
+1:30.8940
82.2p
12
Elisabeth Schicho
SC Schliersee
29:22.176100
+1:31.9060
82.2p
13
Lucia Scardoni
S.C. Bosco
29:26.176580
+1:36.9540
82.0p
14
Caitlin Patterson
University OF Vermont Ski Team
29:31.177090
+1:41.10050
81.7p
14
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
29:31.177090
+1:41.10050
81.7p
16
Triin Ojaste
Karupesa Team
29:51.179050
+2:01.12010
80.8p
17
Sophie Caldwell
Dartmouth Ski Team
29:55.179490
+2:05.12450
80.6p
18
Veronika Mayerhofer
SC Bad Gastein
29:56.179510
+2:05.12470
80.6p
19
Helene Jacob
SV Rotterode
29:56.179570
+2:06.12530
80.6p
20
Heidi Raju
Sportclub Sparta
29:59.179870
+2:09.12830
80.5p
21
Marjaana Pitkaenen
Viereman Koitto
30:18.181770
+2:28.14730
79.6p
22
Michiko Kashiwabara
Waseda University
30:27.182620
+2:36.15580
79.3p
23
Magdalena Kozielska
Uks Regle Koscielisko
30:28.182790
+2:38.15750
79.2p
24
Tanja Kauppinen
Leppävirran Viri
30:31.183090
+2:41.16050
79.1p
25
Vedrana Malec
SK Sljeme
30:38.183770
+2:48.16730
78.8p
26
Hanna Kolb
Tsv Buchenberg
30:42.184120
+2:51.17080
78.6p
27
Lisa Dahl
Offerdals SK
30:51.185030
+3:00.17990
78.2p
28
Heidi Widmer
Foothills Nordic Ski Club
30:53.185210
+3:02.18170
78.2p
29
Annie Pokorny
Sun Valley Ski Education Fnd
30:57.185610
+3:06.18570
78.0p
30
Karolina Grohova
Dukla Liberec
30:57.185660
+3:07.18620
78.0p
31
Marika Sundin
Sollefteå SK
30:59.185810
+3:08.18770
77.9p
32
Sandra Schuetzova
Cks Ski Jilemnice
31:03.186240
+3:13.19200
77.7p
33
Anja Erzen
Tsk Ogp Grad Bled
31:06.186590
+3:16.19550
77.6p
34
Maryia Nedyukhina
Belarus
31:10.186930
+3:19.19890
77.4p
35
Ludmila Horka
Cks Ski Jilemnice
31:11.187080
+3:21.20040
77.4p
36
Timeea Sara
Css Gheorgheni
31:17.187600
+3:26.20560
77.2p
37
Annika Hicks
Canmore Nordic Ski Club
31:19.187870
+3:29.20830
77.0p
38
Anni Kainulainen
Haemeenlinnan Hiihtoseura
31:32.189190
+3:42.22150
76.5p
39
Justyna Mordarska
Azs Awf Katowice
31:34.189320
+3:43.22280
76.5p
40
Andrea Lee
Strathcona Nordic Ski Team
31:35.189480
+3:45.22440
76.4p
41
Emilia Romanowicz
Uks Puszcza Suprasl
31:35.189490
+3:45.22450
76.4p
42
Elizabeth Guiney
University OF New Hampshire
31:44.190330
+3:53.23290
76.1p
43
Marlis Kromm
Foothills Nordic Ski Club
31:44.190380
+3:54.23340
76.0p
44
Fiona Elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski
31:46.190530
+3:55.23490
76.0p
45
Kati Tammjarv
Tartu Skiclub
31:53.191260
+4:03.24220
75.7p
46
Maryna Ryzhankova
Belarus
32:05.192420
+4:14.25380
75.2p
47
Alyona Vassilchenko
Kazakstan
32:48.196790
+4:58.29750
73.6p
48
Tatsiana Kaliada
Belarus
33:03.198210
+5:12.31170
73.0p
49
Maialen Lopez
Club Irungo Mendizaleak
33:35.201430
+5:44.34390
71.9p
-
Ilona Mikhajlova
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Christa Jaeger
SC Vaettis
23:59:58.8639700
-