Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Junior World Championship Free
2013-01-23
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Dmitry Rostovtsev
Russian Federation
23:32.141150
94.6p
2
Artem Maltsev
Russian Federation
23:49.142830
+16.1580
93.4p
3
Martin Weisheit
SC Motor Zella-Mehlis
23:50.142910
+17.1660
93.4p
4
Simen Krüger Hegstad
Lyn Ski
23:59.143810
+26.2560
92.8p
5
Roman Tarasov
Russian Federation
23:59.143850
+27.2600
92.8p
6
Sergey Malyshev
Kazakstan
24:02.144120
+29.2870
92.6p
7
Alexey Chervotkin
Russian Federation
24:15.145410
+42.4160
91.8p
8
Magne Haga
Åsen IL
24:19.145890
+47.4640
91.5p
9
Håvard Solås Taugbøl
Lillehammer SK
24:22.146160
+50.4910
91.3p
10
Roman Drusberg Schaad
Switzerland
24:23.146290
+51.5040
91.2p
11
Christian Stiebritz
Swv Goldlauter
24:24.146310
+51.5060
91.2p
12
Clement Parisse
Megeve
24:26.146540
+53.5290
91.1p
13
Moritz Madlener
Tsv Buchenberg
24:28.146720
+55.5470
91.0p
14
Rasmus Hornfeldt
Östersunds SK
24:31.147040
+58.5790
90.8p
15
Matteo Tanel
S.c Appiano
24:37.147600
+1:04.6350
90.4p
16
Alexandre Pouye
Peisey Nancroix
24:43.148210
+1:10.6960
90.1p
17
Mickael Philipot
Pays Rochois
24:46.148520
+1:13.7270
89.9p
18
Mathias Dheyriat
LA Feclaz
24:46.148560
+1:14.7310
89.8p
19
Antti Ojansivu
Ylojarven Ryhti
24:46.148580
+1:14.7330
89.8p
20
Alvar Johannes Alev
Joulu Skiclub
24:48.148700
+1:15.7450
89.8p
21
Petr Knop
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
24:49.148800
+1:16.7550
89.7p
22
Konrad Motor
Azs Awf Katowice
24:50.148980
+1:18.7730
89.6p
23
Morten Teksnes
Innstrandens IL
24:53.149280
+1:21.8030
89.4p
24
Raphael Couturier
Skibec Nordique
24:57.149670
+1:25.8420
89.2p
25
Francesco DE Fabiani
CS Esercito
24:57.149690
+1:25.8440
89.2p
26
Jason Rueesch
Ski Club Davos
25:01.150070
+1:29.8820
88.9p
27
Forrest Mahlen
Apu Nordic Ski Center
25:04.150370
+1:32.9120
88.8p
28
Joonas Sarkkinen
Oulunsalon Vasama
25:04.150390
+1:32.9140
88.8p
29
Sawyer Kesselheim
Bridger Ski Fnd
25:05.150430
+1:32.9180
88.7p
30
Edi Dadic
Tsk Ravnogorac
25:05.150450
+1:33.9200
88.7p
31
Johannes Fabian Kattnig
Union Rosenbach
25:08.150760
+1:36.9510
88.5p
32
David Jack Palmer
Black Ski Club
25:10.150990
+1:38.9740
88.4p
33
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
25:11.151030
+1:38.9780
88.4p
34
Oleksii Krasovskyi
Ukraina
25:13.151200
+1:40.9950
88.3p
35
Maxim Serov
Kazakstan
25:16.151580
+1:44.10330
88.1p
36
Alar Ervin
Sportclub Nomme
25:19.151860
+1:47.10610
87.9p
37
Daniel Florin Pripici
Css Sinaia
25:19.151870
+1:47.10620
87.9p
38
Roman Ragozin
Kazakstan
25:20.151970
+1:48.10720
87.8p
39
Daniel Herzog
Spvgg Oberkreuzberg
25:26.152570
+1:54.11320
87.5p
40
Tomoki Sato
Waseda University
25:27.152630
+1:54.11380
87.5p
41
Aljaz Praznik
Tsk Jub Dol
25:30.152940
+1:57.11690
87.3p
42
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
25:31.153020
+1:58.11770
87.2p
43
Markus Jarvenpaa
Saarijarven Pullistus
25:32.153120
+1:59.11870
87.2p
44
Miha Simenc
Tsk Logatec
25:33.153250
+2:01.12000
87.1p
45
Marco Cappelletti
Polisportiva LE Prese
25:35.153460
+2:03.12210
87.0p
46
Kyle Bratrud
Usa
25:38.153740
+2:05.12490
86.8p
47
Kentaro Ishikawa
Sensyu University
25:38.153750
+2:06.12500
86.8p
48
Linard Kindschi
Schlivera-ftan
25:38.153760
+2:06.12510
86.8p
49
Alin Florin Cioanca
Css Bistrita
25:40.153910
+2:07.12660
86.7p
50
Stepan Terentjev
Startas
25:44.154300
+2:11.13050
86.5p
51
Manuel Perotti
S.c Alta Valtellina
25:46.154520
+2:13.13270
86.4p
52
Hikari Fujinoki
Nihon University
25:47.154630
+2:14.13380
86.3p
53
Ezekial Williams
Nakkertok Ski Club
25:49.154800
+2:16.13550
86.2p
54
Adam Fenix Fellner
Fenix Ski Team Jesenik
25:51.155000
+2:18.13750
86.1p
55
Yordan Chuchuganov
Panichishte
25:51.155040
+2:18.13790
86.1p
56
Oleksandr Moskalenko
Ukraina
25:53.155210
+2:20.13960
86.0p
57
Jens Burman
Sweden
25:53.155260
+2:21.14010
86.0p
58
Filip Zizka
Lokomotiva Teplice
25:54.155300
+2:21.14050
85.9p
59
Dominik Kern
SU Boehmerwald
25:54.155350
+2:22.14100
85.9p
60
Ben Saxton
Usa
25:56.155510
+2:23.14260
85.8p
61
Mark Klinar
Tsk Ogp Grad Bled
25:58.155730
+2:25.14480
85.7p
62
James Scott Hill
Team Hardwood
26:05.156470
+2:33.15220
85.3p
63
Aliaksandr Shavel
Belarus
26:05.156480
+2:33.15230
85.3p
64
Oleksandr Chelenko
Ukraina
26:06.156510
+2:33.15260
85.3p
65
Jun Ishikawa
Tokai University
26:06.156560
+2:34.15310
85.3p
66
Simon Kugler
SU Liebenau
26:09.156890
+2:37.15640
85.1p
67
Yannick DE Cerutti
SC Vallee
26:11.157040
+2:38.15790
85.0p
68
Marko KILP
Sportclub Nomme
26:13.157200
+2:40.15950
84.9p
69
Kostiyantyn Yaremenko
Ukraina
26:13.157290
+2:41.16040
84.9p
70
Erik Urgela
Mkl Kremnica
26:18.157770
+2:46.16520
84.6p
71
Liviu Timis Schiopu
Csi Vatra Dornei
26:19.157880
+2:47.16630
84.5p
72
Topias Tyni
Metsa-veikot
26:20.157930
+2:47.16680
84.5p
73
Andrej Segec
Ski Team Jase Latky
26:20.157990
+2:48.16740
84.5p
74
Arnis Petersons
Cpsk
26:23.158210
+2:50.16960
84.4p
75
Rinat Mukhin
Kazakstan
26:24.158350
+2:52.17100
84.3p
76
Miroslav Sulek
Ski Team Jase Latky
26:25.158420
+2:52.17170
84.3p
77
Jakub Kordutch
Sokol Stachy
26:27.158600
+2:54.17350
84.2p
78
Peter Sara
Css Gheorgheni
26:28.158760
+2:56.17510
84.1p
79
Indulis Bikse
SS Arkadija
26:38.159790
+3:06.18540
83.5p
80
Tsimur Jumaniyazau
Belarus
26:40.159910
+3:07.18660
83.5p
81
Tautvydas Strolia
Ignalina Ksc
26:42.160100
+3:09.18850
83.4p
82
Tomasz Garbien
KS Sniezka Karpacz
26:43.160240
+3:10.18990
83.3p
83
Boyana Georgi Radkov
Bulgaria
26:44.160350
+3:12.19100
83.2p
84
Tadevos Poghosyan
Ashocq Cross-Country School
26:57.161660
+3:25.20410
82.6p
85
Ajlan Rastic
Jelenak Srb
27:09.162870
+3:37.21620
82.0p
86
Julius Kardelis
Ignalina Ksc
27:13.163250
+3:41.22000
81.8p
87
Martin Nassar
Pohjakotkas Sportschool
27:19.163850
+3:47.22600
81.5p
88
Dawid Bril
Muks Podkarpacie Jedlicze
27:20.163940
+3:47.22690
81.4p
89
Mirsad Pejcinovic
Jelenak Srb
27:25.164400
+3:52.23150
81.2p
90
Jesus Labanda
C.p Mayencos
27:27.164620
+3:54.23370
81.1p
91
Maruisz Dziadkowiec-michon
KS Sniezka Karpacz
27:44.166330
+4:11.25080
80.3p
92
Alen Mahmutovic
SK Zvezda
27:52.167140
+4:19.25890
79.9p
92
Nicholas Montgomery
Australia
27:52.167140
+4:19.25890
79.9p
94
Nikolay Viyachev
Panichishte
28:48.172790
+5:16.31540
77.3p
95
Jackson Bursill
Australia
29:02.174120
+5:29.32870
76.7p
96
Viktor Stoichkov
Panichishte
29:04.174310
+5:31.33060
76.6p
97
Artsiom Paliakou
Belarus
29:25.176440
+5:52.35190
75.7p
98
Alasdair Tutt
Australia
29:25.176480
+5:53.35230
75.6p
-
Tobias Habenicht
SU Klagenfurt
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Victoria Carl
SC Motor Zella-Mehlis
12:35.75430
84.1p
2
Teresa Stadlober
SC Radstadt
12:39.75860
+4.330
83.6p
3
Anastasia Sedova
Russian Federation
12:46.76570
+11.1040
82.8p
4
Lea Einfalt
Tsk Triglav Kranj
12:48.76740
+13.1210
82.6p
5
Natalia Nepryaeva
Russian Federation
12:49.76820
+13.1290
82.5p
6
Jonna Sundling
IFK Umeå
12:52.77160
+17.1630
82.2p
7
Nadezhda Shuniaeva
Russian Federation
12:55.77460
+20.1930
81.9p
8
Viktoriya Kalinina
Russian Federation
12:57.77650
+22.2120
81.7p
9
Julia Svan
Vansbro AIK SK
12:57.77660
+22.2130
81.7p
10
Julia Belger
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
12:59.77810
+23.2280
81.5p
11
Nika Razinger
Tsk Ogp Grad Bled
13:09.78880
+34.3350
80.4p
12
Giulia Sturz
U.s Cornacci
13:11.79080
+36.3550
80.2p
13
Anna Shevchenko
Kazakstan
13:12.79170
+37.3640
80.1p
14
Petra Novakova
Lk Slovan Karlovy Vary
13:13.79210
+37.3680
80.1p
15
Cendrine Browne
Fondeurs Laurentides
13:15.79460
+40.3930
79.8p
16
Lucie Charvatova
Cks Ski Jilemnice
13:18.79700
+42.4170
79.6p
17
Francesca Baudin
SC Champorcher
13:18.79720
+42.4190
79.5p
18
Marit Robertsen
Kvaløysletta Skilag
13:18.79730
+43.4200
79.5p
18
Hilde Losgård Landheim
Tynset IL
13:18.79730
+43.4200
79.5p
20
Katharina Hennig
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
13:18.79750
+43.4220
79.5p
21
Anna Stoyan
Kazakstan
13:19.79820
+43.4290
79.4p
22
Nathalie Schwarz
SU Raika Zwettl
13:21.80060
+46.4530
79.2p
23
Stina Nilsson
IFK Mora SK
13:26.80530
+51.5000
78.7p
24
Iryna Leletko
Ukraina
13:27.80630
+52.5100
78.6p
25
Nathalie Von Siebenthal
SC Turbach-bissen
13:28.80710
+52.5180
78.6p
26
Kozue Takizawa
Iiyama High School
13:29.80830
+54.5300
78.5p
27
Anamarija Lampic
Tsk Triglav Kranj
13:30.80950
+55.5420
78.3p
28
Johanna Ukkola
Siilinjarven Hiihtoseura
13:33.81270
+58.5740
78.0p
29
Marzena Maciulewicz
Mukn Pod Stroza
13:34.81330
+59.5800
78.0p
30
Martina Vignaroli
G.S Fiamme Gialle
13:34.81370
+59.5840
77.9p
31
Linn Eriksen
Heming IL
13:37.81600
+1:01.6070
77.7p
32
Ina Lukonina
Belarus
13:39.81810
+1:03.6280
77.5p
33
Mary O Connell
Sprgs Winter Sprts Club
13:40.81940
+1:05.6410
77.4p
34
Leena Nurmi
Kymin Koskenpojat
13:41.82000
+1:05.6470
77.3p
35
Anita Klemencic
Tsk Triglav Kranj
13:42.82110
+1:06.6580
77.2p
36
Hedda Bångman
Offerdals SK
13:42.82140
+1:07.6610
77.2p
37
Petra HYNCICOVA
Dukla Liberec
13:43.82230
+1:08.6700
77.1p
38
Julia Devaux
Villard De Lans
13:43.82250
+1:08.6720
77.1p
39
Krista Niiranen
Liperin Hiihtoseura
13:43.82280
+1:08.6750
77.1p
40
Nadine Faehndrich
Horw
13:45.82410
+1:09.6880
77.0p
41
Anna Roswitha Seebacher
SC Sparkasse Radstadt
13:45.82480
+1:10.6950
76.9p
42
Yukari Tanaka
Asahikawa Univ.high School
13:49.82870
+1:14.7340
76.5p
43
Ingrida Ardisauskaite
Utena Ski Club
13:51.83010
+1:15.7480
76.4p
44
Olga Mandrika
Kazakstan
13:52.83100
+1:16.7570
76.3p
45
Sloan Storey
University OF Utah Ski Team
13:52.83120
+1:16.7590
76.3p
46
Barbora Klementova
KL Novaky
13:53.83200
+1:17.7670
76.2p
47
Lisa Unterweger
SK Rottenmann
13:53.83230
+1:18.7700
76.2p
48
Emanuela Piasco
S.C. Valle Stura
13:54.83360
+1:19.7830
76.1p
49
Oksana Shatalova
Ukraina
13:58.83720
+1:22.8190
75.7p
50
Frederique Vezina
Nordique Mont ST Anne
13:59.83890
+1:24.8360
75.6p
51
Emily Steamboat Hannah
Sprgs Winter Sprts Club
14:01.84010
+1:25.8480
75.5p
52
Anika Miller
Usa
14:04.84300
+1:28.8770
75.2p
53
Anne-marie Comeau
Nordique Mont ST Anne
14:04.84360
+1:29.8830
75.2p
54
Silje Theodorsen
Kvaløysletta Skilag
14:05.84420
+1:29.8890
75.1p
55
Eva Wolf
SV Agenbach
14:06.84500
+1:30.8970
75.0p
56
Hanna Varjus
Imatran Urheilijat
14:07.84620
+1:31.9090
74.9p
57
Karolína Preisslerova
Ski Klub Jablonec Nad Nisou
14:07.84690
+1:32.9160
74.9p
58
Katherine Stewart-jones
Nakkertok Ski Club
14:10.84950
+1:35.9420
74.7p
59
Urszula Letocha
KS Sniezka Karpacz
14:13.85220
+1:37.9690
74.4p
60
Viktoriya Olekh
Ukraina
14:14.85310
+1:38.9780
74.3p
61
Alina Karchukova
Belarus
14:31.87030
+1:56.11500
72.9p
62
Anna Trnka
Australia
14:31.87040
+1:56.11510
72.9p
63
Oleksandra Andryeyeva
Ukraina
14:39.87880
+2:04.12350
72.2p
64
Katalin Ferencz
Css Gheorgheni
14:42.88100
+2:06.12570
72.0p
65
Erzebet Emilia Sara
Css Gheorgheni
14:44.88350
+2:09.12820
71.8p
66
Da-som Han
Kor
14:50.88940
+2:15.13410
71.3p
67
Reka Bajko
Css Gheorgheni
14:58.89770
+2:23.14240
70.6p
68
Volha Zhvikava
Belarus
15:07.90680
+2:32.15150
69.9p
69
Xanthea Dewez
Australia
15:25.92410
+2:49.16880
68.6p
70
Dominka Hulawy
Mks Istebna
15:34.93380
+2:59.17850
67.9p
71
Valentina Ebel
Kazakstan
15:42.94160
+3:07.18630
67.4p
72
Kristiina Haikara
Karupesa Team
15:49.94880
+3:14.19350
66.8p
73
Casey Wright
Australia
15:51.95090
+3:16.19560
66.7p
74
Vaida Kairyte
Utena Ski Club
15:55.95410
+3:19.19880
66.5p
75
Petya Stoycheva
SK Rilski Skior
16:07.96670
+3:32.21140
65.6p
76
Pipaluk Kristensen
Asp
17:21.104000
+4:45.28470
61.0p
-
Kristina Kazlauskaite
SK Viesulas Anyksciai
23:59:59.8639800
-