Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team Sportialoppet
2013-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 45
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:05:16.751500
73.4p
2
Jan Östlund
Högbo GOIF
2:08:57.773600
+3:41.22000
71.0p
3
Peter Nordström
Brottby SK
2:14:47.808600
+9:31.57000
67.3p
4
Marcus Dahlin
Finland
2:17:05.822400
+11:49.70800
66.0p
5
Birger Edvinsson
Hybo AIK
2:17:06.822500
+11:50.70900
66.0p
6
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
2:17:53.827200
+12:37.75600
65.6p
7
Thomas Johansson
Ikj Haninge
2:18:49.832800
+13:33.81200
65.1p
8
Jan Moberg
Gävle OK
2:19:59.839800
+14:43.88200
64.4p
9
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:20:35.843400
+15:19.91800
64.1p
10
Jim Sohlman
Karlslunds IF SF
2:23:22.860100
+18:06.108500
62.7p
11
Martin Myhrberg
Ockelbo SK
2:29:44.898300
+24:28.146700
59.6p
12
Christer Hellström
Sundbybergs IK
2:30:32.903100
+25:16.151500
59.2p
13
Thomas Westman
Spirit IF
2:30:33.903200
+25:17.151600
59.2p
14
Pontus Rosberg
Ufk
2:30:53.905200
+25:37.153600
59.1p
15
Jan Karlsson
OK Borgen
2:30:56.905500
+25:40.153900
59.0p
16
Mats Jansson
Sundbybergs IK
2:31:20.907900
+26:04.156300
58.9p
17
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:32:19.913800
+27:03.162200
58.4p
18
Fredrik Ahlsson
Sunnersta Aif
2:32:32.915100
+27:16.163500
58.3p
19
Mats Carlson
Brottby SK
2:32:32.915100
+27:16.163500
58.3p
20
Anders Thelberg
Valbo Aif
2:33:31.921000
+28:15.169400
57.9p
21
Stefan Born
Storvreta IK
2:33:49.922800
+28:33.171200
57.8p
22
Per Uselius
Storvreta IK
2:35:02.930100
+29:46.178500
57.2p
23
Sjur Jensen
Vattenfalls IF Trollhättan
2:35:30.932900
+30:14.181300
57.0p
24
Mikael Videfors
Sundbybergs IK
2:36:16.937500
+31:00.185900
56.7p
25
Torbjörn Vading
IK Rex
2:37:19.943800
+32:03.192200
56.3p
26
Sven Drakenborn
Ikj Haninge
2:37:40.945900
+32:24.194300
56.1p
27
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
2:37:44.946300
+32:28.194700
56.1p
28
Michael Grahn
IFK Umeå
2:38:08.948700
+32:52.197100
56.0p
29
Stefan Öster
Sundbybergs IK
2:39:02.954100
+33:46.202500
55.6p
30
Reino Martin
Sundbybergs IK
2:39:06.954500
+33:50.202900
55.6p
31
Mikael Gustafsson
Spirit IF
2:39:26.956500
+34:10.204900
55.4p
32
Ove Sune Mokvist
Sundbybergs IK
2:44:16.985500
+39:00.233900
53.6p
33
Mikael Karell
Finland
2:44:45.988400
+39:29.236800
53.4p
34
Erik Ekström
IK Rex
2:45:30.992900
+40:14.241300
53.1p
35
Anders Taflin
Atlas Copco IF
2:45:51.995000
+40:35.243400
53.0p
36
Bengt Lindén
Sundbybergs IK
2:47:11.1003000
+41:55.251400
52.5p
37
Claude Unge
Nacka Värmdö SK
2:47:56.1007500
+42:40.255900
52.3p
38
Björn Ljung
Sundbybergs IK
2:49:13.1015200
+43:57.263600
51.8p
39
Mats Victorin
Täby OK
2:50:01.1020000
+44:45.268400
51.5p
40
Göran Persson
Sundbybergs IK
2:50:28.1022700
+45:12.271100
51.4p
41
Johan Blomstrand
Nacka Värmdö SK
2:51:17.1027600
+46:01.276000
51.1p
42
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
2:54:18.1045700
+49:02.294100
50.1p
43
Roger Wilde
IK Rex
2:54:31.1047000
+49:15.295400
50.0p
44
Peter Delbom
Sundbybergs IK
2:55:05.1050400
+49:49.298800
49.8p
45
Lars-Olov Skytt
OK Borgen
2:55:06.1050500
+49:50.298900
49.8p
46
Sven Cederberg
Knutby IF
2:57:28.1064700
+52:12.313100
49.1p
47
Björn Hannrup
IF Thor
2:59:48.1078700
+54:32.327100
48.4p
48
Anders Nordzell
Rävdun SK
3:00:58.1085700
+55:42.334100
48.0p
49
Niko Tapanila
Storvreta IK
3:02:03.1092200
+56:47.340600
47.7p
50
Michael Forslund
Danderyds SK
3:04:01.1104000
+58:45.352400
47.1p
51
Nils Pers
Långshyttans AIK SK
3:10:01.1140000
+1:04:45.388400
45.5p
52
Leif Carlsson
Mälarö SOK
3:10:22.1142100
+1:05:06.390500
45.4p
53
Tommy Lindgren
Sigtuna OK
3:11:25.1148400
+1:06:09.396800
45.1p
54
Kennet Fredriksson
Ufk
3:14:32.1167100
+1:09:16.415500
44.3p
55
Jonas Wiström
Åf SK
3:15:14.1171300
+1:09:58.419700
44.1p
56
Olle Östlund
Uppsala SLK
3:15:33.1173200
+1:10:17.421600
44.0p
57
Fredrik Randmark
Brandkårens IK
3:17:23.1184200
+1:12:07.432600
43.6p
58
Ola Selin
Scania IF
3:18:52.1193100
+1:13:36.441500
43.2p
59
Stefan Hjälte
Täby IS SK
3:20:34.1203300
+1:15:18.451700
42.8p
60
Ola Melldahl
Sundbybergs IK
3:25:41.1234000
+1:20:25.482400
41.6p
61
Olle Paulsson
Storvreta IK
3:33:53.1283200
+1:28:37.531600
39.9p
-
Jan Samuelson
Grycksbo IF OK
23:59:58.8639700
-
Nicklas Grönberg
Mälarö SOK
23:59:58.8639700
-
Peder Holst
Ikj Haninge
23:59:58.8639700
-
Johan DE Bésche
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
Peter Andersson
Häverödals IF
23:59:59.8639800
-
Magnus Pettersson
Heby Allmänna IF
23:59:59.8639800
-
Mikael Rönnlund
Ockelbo SK
23:59:59.8639800
-
Anders Hjelm
Consoden Team IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)