Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2008-02-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Eriksson
IFK Mora SK
1:48:38.651700
87.9p
2
Fredrik Persson
Kilsmo IK
1:48:38.651700
87.9p
3
Martin Larsson
Arvika IS
1:48:39.651800
+1
87.9p
4
Niklas Karlsson
IFK Mora SK
1:48:41.652000
+3.200
87.8p
5
Rikard Andreasson
IFK Mora SK
1:49:07.654600
+29.2800
87.4p
6
Gustav Hall
IFK Mora SK
1:49:35.657400
+57.5600
86.9p
7
David Frisk
IFK Mora SK
1:50:05.660400
+1:27.8600
86.4p
8
Jimmie Johnsson
Eksjö SOK
1:51:10.666900
+2:32.15100
85.3p
9
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:51:23.668200
+2:45.16400
85.1p
10
Olle Sjöström
Orsa SK
1:52:00.671900
+3:22.20100
84.5p
11
Anders Palmér
Ulricehamns IF
1:53:23.680200
+4:45.28400
83.2p
12
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
1:53:25.680400
+4:47.28600
83.2p
13
Andreas Argårds
IFK Mora SK
1:53:45.682400
+5:07.30600
82.9p
14
Magnus Myhr
Åsarna IK
1:53:58.683700
+5:20.31900
82.7p
15
Tobias Åslund
Granbergsdals IF
1:53:59.683800
+5:21.32000
82.7p
16
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:55:54.695300
+7:16.43500
80.9p
17
Adam Steen
Falun Borlänge SK
1:55:54.695300
+7:16.43500
80.9p
18
Christian Olsson
Tranemo IF
1:57:03.702200
+8:25.50400
79.9p
19
Daniel Nordebo
Älvsby IF SK
1:57:14.703300
+8:36.51500
79.8p
20
John Andén
Ulricehamns IF
1:57:15.703400
+8:37.51600
79.8p
21
Sebastian Backlund
Eksjö SOK
1:58:41.712000
+10:03.60200
78.6p
22
Harald Skjellaug
Varden Il,
1:58:42.712100
+10:04.60300
78.5p
23
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:58:43.712200
+10:05.60400
78.5p
24
Tobias Johansson
Axa SC
1:59:12.715100
+10:34.63300
78.1p
25
Anders Eriksson
IFK Mora SK
1:59:15.715400
+10:37.63600
78.1p
26
Johan Brunberg
Stora Tuna IK SK
1:59:18.715700
+10:40.63900
78.0p
27
Anders Backeus
Falun Borlänge SK
1:59:26.716500
+10:48.64700
77.9p
28
Thomas Strid
IFK Mora SK
1:59:33.717200
+10:55.65400
77.8p
29
David Holmström
Roslagsbro IF
1:59:39.717800
+11:01.66000
77.8p
30
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:00:30.722900
+11:52.71100
77.1p
31
Erik Andersén
Sunne SLF
2:00:48.724700
+12:10.72900
76.8p
32
Klas Hasselgren
Sundbybergs IK
2:01:16.727500
+12:38.75700
76.5p
33
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
2:03:05.738400
+14:27.86600
75.1p
34
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:03:26.740500
+14:48.88700
74.8p
35
Björn Henninen
Åmots SK
2:03:27.740600
+14:49.88800
74.8p
36
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:03:29.740800
+14:51.89000
74.8p
37
Robert Stein
Grebo Smk
2:03:33.741200
+14:55.89400
74.7p
38
Henrik Karlsson
Idre SK
2:03:35.741400
+14:57.89600
74.7p
39
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:04:01.744000
+15:23.92200
74.4p
40
Hugo Hultqvist
Sundbybergs IK
2:04:18.745700
+15:40.93900
74.2p
41
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:04:38.747700
+16:00.95900
73.9p
42
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
2:05:14.751300
+16:36.99500
73.5p
43
Tomas Löfgren
Kvarnsvedens GOIF SK
2:06:01.756000
+17:23.104200
72.9p
44
Erik Näss
Norway
2:06:38.759700
+18:00.107900
72.5p
45
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:06:39.759800
+18:01.108000
72.5p
46
Andreas Mathisen
Tunafors SK
2:06:40.759900
+18:02.108100
72.4p
47
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
2:06:47.760600
+18:09.108800
72.4p
48
Alexander Westberg
Borås SK
2:07:10.762900
+18:32.111100
72.1p
49
Gunnar Habberstad
Norway
2:07:14.763300
+18:36.111500
72.0p
50
Mikael Hagström
Häverödals IF
2:07:58.767700
+19:20.115900
71.5p
51
Johan Darnerud
Falu IK
2:08:12.769100
+19:34.117300
71.4p
52
Adam Hurynowicz
Knutby IF
2:08:23.770200
+19:45.118400
71.3p
53
Olof Ekberg
Nacka Värmdö SK
2:08:38.771700
+20:00.119900
71.1p
54
Johan Jonsson
Dala-Järna IK
2:08:39.771800
+20:01.120000
71.1p
55
Magnus Hårdén
Älvdalens IF SK
2:08:54.773300
+20:16.121500
70.9p
56
Erik Martinsson
Dalstorps IF
2:08:59.773800
+20:21.122000
70.8p
57
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:09:12.775100
+20:34.123300
70.7p
58
Daniel Björndahl
Kungälvs OK
2:09:35.777400
+20:57.125600
70.4p
59
Erik Johansson
Tranemo IF
2:09:59.779800
+21:21.128000
70.2p
60
Andreas Lundblad
OK Nackhe
2:10:08.780700
+21:30.128900
70.1p
61
Stefan Boremyr
Kvarnsvedens GOIF SK
2:10:38.783700
+22:00.131900
69.8p
62
Niklas Olofsson Bierfeldt
Torshälla-Nyby IS
2:10:39.783800
+22:01.132000
69.7p
63
Andreas Pettersson
Kumla SF
2:10:42.784100
+22:04.132300
69.7p
64
Jens Eliasson
Edsbyns SK
2:10:44.784300
+22:06.132500
69.7p
65
Mikael Nilsson
Orsa SK
2:10:47.784600
+22:09.132800
69.7p
66
Jonatan Frykman
Storviks IF
2:11:12.787100
+22:34.135300
69.4p
67
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:12:25.794400
+23:47.142600
68.6p
68
Martin Boberg
IF Rigor
2:12:32.795100
+23:54.143300
68.5p
69
Kent Lundvall
Brottby SK
2:12:48.796700
+24:10.144900
68.4p
70
Pontus Karlsson
Turebergs IF
2:12:50.796900
+24:12.145100
68.3p
71
Nicklas Levinson
Vreta Skid o Mk
2:13:10.798900
+24:32.147100
68.1p
72
Tobias Norestrand
Domnarvets GOIF
2:13:14.799300
+24:36.147500
68.1p
73
Henrik Bysell
Orsa SK
2:13:19.799800
+24:41.148000
68.0p
74
Pontus Nylander
Nacka Värmdö SK
2:13:20.799900
+24:42.148100
68.0p
75
Hans Svensson
IFK Mora SK
2:13:29.800800
+24:51.149000
67.9p
76
Tobias Hansson
IFK Mora SK
2:13:37.801600
+24:59.149800
67.9p
77
Henrik Eknor
Karlslunds IF SF
2:13:37.801600
+24:59.149800
67.9p
78
Thomas Westrin
Trönö IK
2:13:43.802200
+25:05.150400
67.8p
79
Adam Olausson
IK Trasten
2:14:06.804500
+25:28.152700
67.6p
80
Simon Undemar
Karlslunds IF SF
2:14:11.805000
+25:33.153200
67.5p
81
Johan Palmér
IK Vista
2:14:29.806800
+25:51.155000
67.3p
82
Ivan Scheblykin
Björnstorps IF
2:14:52.809100
+26:14.157300
67.1p
83
Erik Malm
Karlslunds IF SF
2:14:56.809500
+26:18.157700
67.0p
84
Henrik Rudelius
IK Hakarpspojkarna
2:15:16.811500
+26:38.159700
66.8p
85
John Harrysson
Göteborgs SK
2:15:20.811900
+26:42.160100
66.8p
86
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:15:22.812100
+26:44.160300
66.8p
87
Per-Erik Eriksson
Södertälje IF
2:15:29.812800
+26:51.161000
66.7p
88
Henrik Thomson
OK Kåre
2:15:49.814800
+27:11.163000
66.5p
89
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:16:12.817100
+27:34.165300
66.3p
90
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
2:16:51.821000
+28:13.169200
65.9p
91
Björn Levin
Älvdalens IF SK
2:17:06.822500
+28:28.170700
65.8p
92
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:17:43.826200
+29:05.174400
65.4p
93
Erik Svensson
Alvesta SOK
2:18:14.829300
+29:36.177500
65.1p
94
Fabian Birbaum
Uppsala
2:18:50.832900
+30:12.181100
64.8p
95
Marcus Gustavsson
Tranemo IF
2:18:55.833400
+30:17.181600
64.7p
96
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:19:03.834200
+30:25.182400
64.6p
97
Erik Carlsson
Abb IF SK
2:19:25.836400
+30:47.184600
64.4p
98
Anders Lindberg
Rembo IK
2:19:33.837200
+30:55.185400
64.4p
99
Mikael Björndal
Carnegie IF
2:19:48.838700
+31:10.186900
64.2p
100
Ola Högfeldt
Arvika IS
2:19:49.838800
+31:11.187000
64.2p
101
Peter Gerdlöf
Häverödals IF
2:20:13.841200
+31:35.189400
64.0p
102
Martin Nordstrand
Nacka Värmdö SK
2:20:48.844700
+32:10.192900
63.7p
103
Martin Gotting
Grönahögs IK
2:20:59.845800
+32:21.194000
63.6p
104
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:21:20.847900
+32:42.196100
63.4p
105
Richard Hallin
Ikj Haninge
2:21:33.849200
+32:55.197400
63.3p
106
Henrik Johansson
OK Vivill
2:21:35.849400
+32:57.197600
63.3p
107
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:21:42.850100
+33:04.198300
63.2p
108
Henrik Wanhatalo
OK Hammaren
2:21:59.851800
+33:21.200000
63.0p
109
Björn Eriksson
Svärdsjö IF
2:22:04.852300
+33:26.200500
63.0p
110
Daniel Hindrikes
Kvarnsvedens GOIF SK
2:22:10.852900
+33:32.201100
62.9p
111
Martin Adolfsson
Finnskoga IF
2:22:24.854300
+33:46.202500
62.8p
112
Jonas Ljung
Norrala IF
2:22:27.854600
+33:49.202800
62.8p
113
Jonas Jonsson
Malungs IF
2:22:37.855600
+33:59.203800
62.7p
114
Anders Svensson
Navåsens FK
2:24:07.864600
+35:29.212800
61.9p
115
Johan Thomson
Korsnäs IF SK
2:24:31.867000
+35:53.215200
61.7p
116
Anders Hellman
Leksands SK
2:24:50.868900
+36:12.217100
61.6p
117
Henrik Bernkull
Borås GIF
2:25:11.871000
+36:33.219200
61.4p
118
Viktor Holfve
Brudpiga RK
2:25:44.874300
+37:06.222500
61.1p
119
Per Hassis
Orsa SK
2:26:06.876500
+37:28.224700
60.9p
120
Johan Nielsen
OK Landehof
2:26:48.880700
+38:10.228900
60.6p
121
Kalle Andersson
Avesta OK
2:27:17.883600
+38:39.231800
60.3p
122
Gustaf Ljungberg
Ulricehamns IF
2:27:49.886800
+39:11.235000
60.1p
123
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:28:12.889100
+39:34.237300
59.9p
124
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:28:32.891100
+39:54.239300
59.7p
125
Erik Blomgren
Rydaholms GOIF
2:29:24.896300
+40:46.244500
59.3p
126
Martin Hamrin
Sundbybergs IK
2:29:28.896700
+40:50.244900
59.3p
127
Oskar Vikman
Linköpings SK
2:29:33.897200
+40:55.245400
59.2p
128
Tomas Henriksson
Bengtsfors Bois
2:29:40.897900
+41:02.246100
59.2p
129
Niklas Törngren
Oxvretens SK
2:30:26.902500
+41:48.250700
58.8p
130
David Czuczor
Korsnäs IF SK
2:30:56.905500
+42:18.253700
58.6p
131
Stian Nielsen Fjeldstad
Ottestad SK
2:32:04.912300
+43:26.260500
58.1p
132
Kenth Persson
Brandsbols SK
2:32:08.912700
+43:30.260900
58.0p
133
Olof Sylv´en
OK Skogsvargarna
2:32:39.915800
+44:01.264000
57.8p
134
Per Persson
Evertsbegs SK
2:32:54.917300
+44:16.265500
57.7p
135
Sören Ivarsson
IK Stern
2:33:14.919300
+44:36.267500
57.6p
136
Kristian Haggärde
Helsingborgs SOK
2:33:29.920800
+44:51.269000
57.4p
137
Samuel Östling
Alvesta SOK
2:33:47.922600
+45:09.270800
57.3p
138
Johan Stridh
Sundbybergs IK
2:33:48.922700
+45:10.270900
57.3p
139
Niklas Wernersson
Sundbybergs IK
2:34:24.926300
+45:46.274500
57.0p
140
Andreas Eriksson
Hallstahammars SK SOFK
2:34:27.926600
+45:49.274800
57.0p
141
Daniel Blomster
IF Åland
2:35:01.930000
+46:23.278200
56.8p
142
Mattias Jonasson
Björnstorps IF
2:35:20.931900
+46:42.280100
56.6p
143
Anders Olausson
IK Trasten
2:35:33.933200
+46:55.281400
56.5p
144
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:35:51.935000
+47:13.283200
56.4p
145
Tomas Rundgren
Dala-Floda IF
2:35:52.935100
+47:14.283300
56.4p
146
Linus Studeny
Västerviks OK
2:37:01.942000
+48:23.290200
55.9p
147
Peter Westman
Marsh IK
2:38:09.948800
+49:31.297000
55.4p
148
Martin Melin
OK Kullingshof
2:38:49.952800
+50:11.301000
55.2p
149
Jakob Larsen
Enebybergs IF
2:39:03.954200
+50:25.302400
55.1p
150
Mathias Andersson
IK Livsnerven
2:39:25.956400
+50:47.304600
54.9p
151
Gunnar Lindberg
Bromma Vällingby SOK
2:39:25.956400
+50:47.304600
54.9p
152
David Siljelycke
IK Livsnerven
2:39:33.957200
+50:55.305400
54.9p
153
Svante Engelbrektsson
Linköpings SK
2:40:13.961200
+51:35.309400
54.6p
154
Fredrik Johansson
Ibm-Klubben
2:40:21.962000
+51:43.310200
54.6p
155
Anders Bengtsson
IFK Mora SK
2:41:11.967000
+52:33.315200
54.2p
156
Björn Åkerblom
IFK Mora SK
2:41:29.968800
+52:51.317000
54.1p
157
Lars Johansson
Björnstorps IF
2:41:35.969400
+52:57.317600
54.1p
158
Jonas Georgsson
Hofors Aif
2:43:10.978900
+54:32.327100
53.4p
159
Stefan Wiklund
Ernst & Young SK
2:43:21.980000
+54:43.328200
53.4p
160
Nichlas Eriksson
Brandkårens IK
2:44:20.985900
+55:42.334100
53.0p
161
Johan Colliander
Sundbybergs IK
2:44:36.987500
+55:58.335700
52.9p
162
Andreas Jankarls
Scania IF
2:44:43.988200
+56:05.336400
52.9p
163
Björn Borgman
Accenture IF
2:44:44.988300
+56:06.336500
52.9p
164
Fredrik Enander
Oxvretens SK
2:44:54.989300
+56:16.337500
52.8p
165
Jonas Johansson
Skuttunge SK
2:45:13.991200
+56:35.339400
52.7p
166
Jerker Victor
Manlig Vänskap
2:45:20.991900
+56:42.340100
52.6p
167
Jonatan Östling
Alvesta SOK
2:46:50.1000900
+58:12.349100
52.1p
168
Jonas Martner
FK Herkules
2:46:58.1001700
+58:20.349900
52.0p
169
Jonas Hindsberg
Stora Tuna IK SK
2:46:59.1001800
+58:21.350000
52.0p
170
Olafur Helgason
Island
2:48:15.1009400
+59:37.357600
51.6p
171
Daniel Eriksson
Granheds IF
2:49:10.1014900
+1:00:32.363100
51.2p
172
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
2:49:35.1017400
+1:00:57.365600
51.1p
173
Henrik Egnell
Team Tenant & Partner
2:49:57.1019600
+1:01:19.367800
51.0p
174
Markus Kumpula
Hallstahammars SK SOFK
2:50:02.1020100
+1:01:24.368300
50.9p
175
Christian Olsson
Luleå Gjutarens IF
2:50:27.1022600
+1:01:49.370800
50.8p
176
Alexander Olausson
IK Trasten
2:51:08.1026700
+1:02:30.374900
50.6p
177
Peter Bäcke
Älvdalens IF SK
2:51:48.1030700
+1:03:10.378900
50.3p
178
Markus Holmgren
OK Skogsvargarna
2:51:49.1030800
+1:03:11.379000
50.3p
179
John-Arne Brekke
Evertsbegs SK
2:53:00.1037900
+1:04:22.386100
49.9p
180
Hans Ottersten
Brottby SK
2:53:05.1038400
+1:04:27.386600
49.9p
181
Axel Forsell
Nacka Värmdö SK
2:53:21.1040000
+1:04:43.388200
49.8p
182
Stefan Andersson
Källbottens IK
2:53:38.1041700
+1:05:00.389900
49.7p
183
David Bergman
Brudpiga RK
2:53:55.1043400
+1:05:17.391600
49.6p
184
Rickard Lidström
Brudpiga RK
2:53:58.1043700
+1:05:20.391900
49.6p
185
Kristian Flink
Hössna IF
2:55:35.1053400
+1:06:57.401600
49.1p
186
Henrik Lindström
Jönköpings OK
2:57:23.1064200
+1:08:45.412400
48.5p
187
Andreas Sundberg
Sunderby SK
2:57:31.1065000
+1:08:53.413200
48.5p
188
Mikael Adrian
IK Stern
2:59:44.1078300
+1:11:06.426500
47.8p
189
Mika Numminen
Ockelbo SK
3:02:20.1093900
+1:13:42.442100
47.0p
190
Carl Bryding
Ernst & Young SK
3:02:51.1097000
+1:14:13.445200
46.8p
191
Per Bransell
Axa SC
3:03:40.1101900
+1:15:02.450100
46.6p
192
Andreas Johansson
Ibm-Klubben
3:06:37.1119600
+1:17:59.467800
45.7p
193
Henrik Lederud
Rembo IK
3:09:25.1136400
+1:20:47.484600
45.0p
194
Bo Carlsson
Bromma Vällingby SOK
3:09:44.1138300
+1:21:06.486500
44.9p
195
Fredrik Borgström
Orsa SK
3:11:21.1148000
+1:22:43.496200
44.4p
196
Victor Andersson
Valbackens Af
3:11:55.1151400
+1:23:17.499600
44.3p
197
Fredrik Hansson
IK Jarl Rättvik
3:12:46.1156500
+1:24:08.504700
44.1p
198
Mattis Oppermann
Skogspojkarnas OK
3:13:28.1160700
+1:24:50.508900
43.9p
199
Ola Carlsson
Joa IF
3:14:20.1165900
+1:25:42.514100
43.7p
200
Adam Malmcrona
Stockholms SIF
3:15:24.1172300
+1:26:46.520500
43.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Daniel Werner
Axa SC
3:15:32.1173100
+1:26:54.521300
43.4p
202
Stefan Salomonsson
Ernst & Young SK
3:15:35.1173400
+1:26:57.521600
43.3p
203
Kenneth Johansson
Scania IF
3:16:25.1178400
+1:27:47.526600
43.1p
204
Mattias Gabrielsson
Älvdalens IF SK
3:21:08.1206700
+1:32:30.554900
42.0p
205
Bengt Langels
Skarpnäcks OL
3:21:58.1211700
+1:33:20.559900
41.8p
206
Anders Alderbrant
IFK Gnesta
3:35:18.1291700
+1:46:40.639900
38.9p
207
Patrik Livija
Ericsson IK
3:37:29.1304800
+1:48:51.653000
38.4p
208
Lars Lindgren
Solna OK
3:39:48.1318700
+1:51:10.666900
38.0p
209
Anders Lindgren
Solna OK
3:42:35.1335400
+1:53:57.683600
37.5p
210
Fabian Ojchterlony
Nacka Värmdö SK
3:42:36.1335500
+1:53:58.683700
37.5p
211
David Hässler
IFK Lidingö SOK
3:43:04.1338300
+1:54:26.686500
37.4p
212
Markus Dangré
Turebergs IF
3:43:50.1342900
+1:55:12.691100
37.2p
213
Stefan Månsson
Creator SK
3:46:27.1358600
+1:57:49.706800
36.7p
214
Thomas Stade
Hammarkinds SK
4:10:55.1505400
+2:22:17.853600
32.8p
215
Robert Stade
Hammarkinds SK
4:11:42.1510100
+2:23:04.858300
32.7p