Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia/Scandic cup klassiskt
2012-12-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
38:59.233850
93.1p
2
Markus Ottosson
IFK Umeå
39:53.239250
+54.5300
91.2p
3
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
40:02.240150
+1:03.6200
90.9p
4
Lars Suther
Lima IF
40:04.240390
+1:05.6440
90.9p
5
Anders Jonsson
Stockviks SF
40:06.240550
+1:07.6600
90.8p
6
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
40:07.240620
+1:07.6670
90.8p
7
Bill Impola
Malungs IF
40:12.241110
+1:12.7160
90.6p
8
Robin Norum
IFK Umeå
40:41.244070
+1:42.10120
89.7p
9
Daniel Svensson
IFK Mora SK
40:41.244090
+1:42.10140
89.7p
9
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
40:41.244090
+1:42.10140
89.7p
11
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
40:45.244430
+1:45.10480
89.5p
12
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
40:58.245770
+1:59.11820
89.1p
13
Erik Silfver
Lucksta IF
41:08.246780
+2:09.12830
88.8p
14
Hampus Lindblom
Åsarna IK
41:25.248490
+2:26.14540
88.3p
15
Magnus Engström
Stockviks SF
41:29.248890
+2:30.14940
88.1p
16
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
41:31.249070
+2:32.15120
88.1p
17
Arvid Forss
Åsarna IK
41:37.249600
+2:37.15650
87.9p
18
David Frisk
IFK Mora SK
41:41.250080
+2:42.16130
87.8p
19
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
41:42.250170
+2:43.16220
87.7p
20
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
41:43.250290
+2:44.16340
87.7p
21
Anders Solin
IFK Mora SK
41:46.250560
+2:47.16610
87.6p
22
Oscar Kardin
Offerdals SK
41:55.251400
+2:55.17450
87.4p
23
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
41:57.251690
+2:58.17740
87.3p
24
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
42:04.252310
+3:04.18360
87.1p
25
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
42:04.252380
+3:05.18430
87.1p
26
Jim Åhl
Bodens SK
42:15.253420
+3:15.19470
86.8p
27
Jens Andersson
Kalix SK
42:40.255910
+3:40.21960
86.0p
28
Patrik Tallbom
Östersunds SK
42:43.256210
+3:43.22260
85.9p
29
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
42:45.256490
+3:46.22540
85.8p
30
Johan Häggström
Kalix SK
42:51.257020
+3:51.23070
85.7p
31
Erik Melin-Söderström
Östersunds SK
42:52.257110
+3:52.23160
85.7p
32
Marcus Svelander
Åsarna IK
43:12.259130
+4:12.25180
85.1p
33
Jack Impola
Malungs IF
43:20.259910
+4:20.25960
84.8p
34
Harri NIEMI
Finland
43:22.260180
+4:23.26230
84.8p
35
Erik Oskarsson
Sorsele SK
43:27.260610
+4:27.26660
84.6p
36
Martin Bergström
Piteå Elit SK
43:34.261380
+4:35.27430
84.4p
37
Janne Tervo
Finland
43:56.263500
+4:56.29550
83.8p
38
Johan Lövgren
Vännäs SK
43:58.263700
+4:58.29750
83.8p
39
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
43:59.263840
+4:59.29890
83.7p
40
Tobias Nilsson
IFK Umeå
44:15.265400
+5:15.31450
83.3p
41
Mathias Jonasson
Östersunds SK
44:19.265840
+5:19.31890
83.2p
42
David Nordström
IFK Umeå
44:19.265880
+5:20.31930
83.2p
43
Adam Johansson
IFK Mora SK
44:20.265950
+5:21.32000
83.1p
44
Eric Storvall
Täfteå IK
44:28.266780
+5:29.32830
82.9p
45
Tobias Engblom
Stockviks SF
44:29.266830
+5:29.32880
82.9p
46
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
44:30.266910
+5:30.32960
82.9p
47
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
44:36.267520
+5:36.33570
82.7p
47
Rasmus Blom
Högsäters GF
44:36.267520
+5:36.33570
82.7p
49
Karl-Johan Westberg
Borås SK
44:53.269200
+5:53.35250
82.3p
50
Emil Ekman
Ulricehamns IF
44:58.269750
+5:59.35800
82.1p
51
Emil Lagergren
Tynderö IK
45:33.273210
+6:33.39260
81.2p
52
Anton Södergren
Skellefteå SK
47:59.287840
+8:59.53890
77.5p
53
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
48:04.288370
+9:05.54420
77.4p
54
Anton Svensson
Åsarna IK
48:35.291460
+9:36.57510
76.6p
55
Andre Larsson
Svegs IK
51:56.311520
+12:56.77570
72.2p
-
Fredrik Mäki
OK Gränsen
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Engström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Simberg
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Persson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Adrian Bergström
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Klas Nilsson
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
30:44.184320
80.6p
2
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
31:39.189880
+55.5460
78.3p
3
Stina Nilsson
IFK Mora SK
31:46.190550
+1:02.6130
78.0p
4
Marika Sundin
Sollefteå SK
32:04.192390
+1:20.7970
77.3p
5
Annika Löfström
Årsunda IF
32:39.195820
+1:55.11400
75.9p
6
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
32:45.196410
+2:00.11990
75.7p
7
Eva Svensson
IFK Mora SK
32:58.197770
+2:14.13350
75.2p
8
Helene Söderlund
IFK Mora SK
33:00.197940
+2:16.13520
75.1p
9
Sanna Hallberg
Åsarna IK
33:03.198240
+2:19.13820
75.0p
10
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
33:17.199600
+2:32.15180
74.5p
11
Lisa Dahl
Offerdals SK
33:17.199650
+2:33.15230
74.5p
12
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
33:25.200460
+2:41.16040
74.2p
13
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
33:27.200630
+2:43.16210
74.1p
14
Susanne Nyström
Laisvalls SK
33:28.200730
+2:44.16310
74.1p
15
Terese Andersson
IFK Umeå
33:44.202380
+3:00.17960
73.5p
16
Ida Indahl
Camp Södergren SC
33:45.202490
+3:01.18070
73.4p
17
Nina Lintzén
Årsunda IF
33:52.203150
+3:08.18730
73.2p
18
Frida Hallquist
Åsarna IK
34:04.204330
+3:20.19910
72.8p
19
Julia Jansson
Sollefteå SK
34:07.204660
+3:23.20240
72.7p
20
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
34:10.204980
+3:26.20560
72.5p
21
Lisa K Svensson
Åsarna IK
34:14.205370
+3:30.20950
72.4p
22
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
34:18.205720
+3:33.21300
72.3p
23
Jennie Jirhed
Östersunds SK
34:19.205870
+3:35.21450
72.2p
24
Hanna Seppas
IFK Mora SK
34:41.208020
+3:56.23600
71.5p
25
Frida Erkers
Sundbybergs IK
35:02.210180
+4:18.25760
70.8p
26
Maria Sundström
Strömnäs GIF
35:06.210520
+4:21.26100
70.6p
27
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
35:07.210650
+4:23.26230
70.6p
28
Carolin Andersson
Gellivare Skidallians IK
35:14.211360
+4:30.26940
70.4p
29
Katja Schwartz
Åsarna IK
35:18.211730
+4:34.27310
70.2p
30
Eva Johansson
Linköpings SK
35:36.213590
+4:52.29170
69.6p
31
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
36:15.217430
+5:31.33010
68.4p
32
Malin Nilsson
IFK Mora SK
36:52.221190
+6:08.36770
67.2p
33
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
37:12.223170
+6:28.38750
66.7p
34
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
37:15.223440
+6:31.39020
66.6p
35
Caroline Blombacke
Gellivare Skidallians IK
38:54.233370
+8:10.48950
63.8p
36
Malin Fredriksson
Lycksele IF
42:45.256430
+12:01.72010
58.0p
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
23:59:59.8639800
-
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
29:04.174300
85.3p
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
29:35.177470
+31.3070
83.7p
3
Edvard Sundman
Åsarna IK
29:42.178110
+38.3710
83.4p
4
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
29:49.178820
+45.4420
83.1p
5
Henrik Ottosson
Åsarna IK
29:58.179700
+54.5300
82.7p
6
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
30:19.181820
+1:15.7420
81.7p
7
Tobias Karlsson
Kalix SK
30:24.182330
+1:20.7930
81.5p
8
Sebastian Olsson
Stockviks SF
30:50.184930
+1:46.10530
80.4p
9
Erik Persson
Eksjö SOK
30:51.185010
+1:47.10610
80.3p
10
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
31:00.185910
+1:56.11510
80.0p
11
Felix Hopstadius
Storumans IK
31:00.185920
+1:56.11520
80.0p
12
Björn Sandström
Täfteå IK
31:02.186120
+1:58.11720
79.9p
13
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
31:02.186160
+1:58.11760
79.8p
14
Nils Augustsson
IFK Mora SK
31:03.186270
+1:59.11870
79.8p
15
Elias Dahl
Offerdals SK
31:16.187500
+2:12.13100
79.3p
16
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
31:16.187580
+2:12.13180
79.2p
17
Markus Persson
Hudiksvalls IF
31:17.187600
+2:13.13200
79.2p
18
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
31:20.187950
+2:16.13550
79.1p
19
Anton Persson
SK Bore
31:23.188220
+2:19.13820
79.0p
20
Torben Svensson
Järpens SK
31:25.188490
+2:21.14090
78.9p
21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
31:26.188520
+2:22.14120
78.9p
22
Martin Herbert
Sundbybergs IK
31:33.189210
+2:29.14810
78.6p
23
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
31:34.189330
+2:30.14930
78.5p
23
Max Novak
Offerdals SK
31:34.189330
+2:30.14930
78.5p
25
Gustav Rotvold
Åsarna IK
31:44.190350
+2:40.15950
78.1p
26
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
31:50.190930
+2:46.16530
77.9p
27
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
31:53.191200
+2:49.16800
77.8p
28
Marcus Grate
Täfteå IK
31:53.191240
+2:49.16840
77.7p
29
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
31:54.191310
+2:50.16910
77.7p
30
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
31:58.191790
+2:54.17390
77.5p
31
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
31:59.191890
+2:55.17490
77.5p
32
Martin Emilsson
Offerdals SK
32:00.191920
+2:56.17520
77.5p
33
Alfred Buskqvist
IK Stern
32:01.192050
+2:57.17650
77.4p
34
Olle Jonsson
Duveds IF
32:10.192900
+3:06.18500
77.1p
35
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
32:10.192940
+3:06.18540
77.1p
36
Emil Thyrèn
Trönö IK
32:11.193020
+3:07.18620
77.0p
37
Eddie Edström
Stockviks SF
32:11.193080
+3:07.18680
77.0p
38
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
32:24.194310
+3:20.19910
76.5p
39
William Strömberg
Täfteå IK
32:26.194550
+3:22.20150
76.4p
40
Jakob Jansson
Månkarbo IF
32:28.194740
+3:24.20340
76.3p
41
Peter Nilsson
Lycksele IF
32:33.195270
+3:29.20870
76.1p
42
Viktor Lindmark
Remsle SK
32:42.196100
+3:38.21700
75.8p
43
Olle Axelsson
Borås SK
32:43.196220
+3:39.21820
75.8p
44
Jens Selahn
Stockviks SF
32:49.196860
+3:45.22460
75.5p
45
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
32:50.196910
+3:46.22510
75.5p
46
August Spik
Leksands SK
32:51.197020
+3:47.22620
75.5p
47
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
32:56.197580
+3:52.23180
75.3p
48
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
32:59.197820
+3:55.23420
75.2p
49
Martin Johansson
Linköpings SK
33:11.199020
+4:07.24620
74.7p
50
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
33:13.199200
+4:09.24800
74.6p
51
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
33:13.199220
+4:09.24820
74.6p
52
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
33:16.199500
+4:12.25100
74.5p
53
Olle Strömbäck
Remsle SK
33:20.199990
+4:16.25590
74.3p
54
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
33:23.200230
+4:19.25830
74.3p
55
Jonathan Engström
Borås GIF
33:26.200530
+4:22.26130
74.2p
56
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
33:29.200800
+4:25.26400
74.1p
57
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
33:46.202550
+4:42.28150
73.4p
58
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
33:58.203750
+4:54.29350
73.0p
59
Mårten Vänn
Stockviks SF
34:04.204320
+5:00.29920
72.8p
60
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
34:22.206190
+5:18.31790
72.1p
61
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
34:25.206420
+5:21.32020
72.0p
62
Elias Persson
Storumans IK
34:26.206540
+5:22.32140
72.0p
63
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
34:51.209070
+5:47.34670
71.1p
64
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
34:53.209240
+5:49.34840
71.1p
65
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
34:57.209620
+5:53.35220
70.9p
66
August Östlund
Hedesunda IF
34:59.209890
+5:55.35490
70.9p
67
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
35:08.210780
+6:04.36380
70.6p
68
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
35:09.210830
+6:05.36430
70.5p
69
Jon Lund Kempe
Kramfors Alliansen
35:51.215090
+6:47.40690
69.1p
70
Alexander Mäki
Hudiksvalls IF
36:04.216310
+7:00.41910
68.8p
71
Jesper Thor
Åsarna IK
36:19.217840
+7:15.43440
68.3p
72
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
36:47.220640
+7:43.46240
67.4p
73
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
36:54.221310
+7:50.46910
67.2p
74
Emil Bennermo
Hybo AIK
37:51.227090
+8:47.52690
65.5p
75
Jonas Persson
Trönö IK
38:38.231750
+9:34.57350
64.2p
76
Andreas Mårtensson
Gävle SK
39:36.237550
+10:32.63150
62.6p
77
Andreas Lagergren
Bergeforsens SK
43:40.261960
+14:36.87560
56.8p
-
Niklas Stenman
Älvsby IF SK
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Öberg
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Nilsson
Njutångers IF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Marsch
Näsvikens IK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Hägesten
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Christian Roslin
Norrfjärdens IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Sixten Walheim
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Axel Ekström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
H 20
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
28:25.170490
87.2p
2
Marcus Ruus
Gillberga SK
28:51.173080
+25.2490
85.9p
3
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
28:55.173490
+30.2900
85.7p
4
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
29:03.174290
+38.3700
85.3p
5
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
29:17.175680
+51.5090
84.6p
6
Håkan Emilsson
Offerdals SK
29:22.176190
+57.5600
84.3p
7
Jens Burman
Åsarna IK
29:33.177250
+1:07.6660
83.8p
8
Adam Clareus
Offerdals SK
29:34.177360
+1:08.6770
83.8p
9
Simon Åslin
Stockviks SF
29:41.178030
+1:15.7440
83.5p
10
Jacob Engström
Kalix SK
29:44.178370
+1:18.7780
83.3p
11
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
29:48.178730
+1:22.8140
83.2p
12
Nils Persson
Östersunds SK
29:48.178760
+1:22.8170
83.1p
13
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
29:51.179010
+1:25.8420
83.0p
14
Johan Forsberg
IFK Umeå
30:03.180200
+1:37.9610
82.5p
15
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
30:03.180210
+1:37.9620
82.5p
16
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
30:03.180230
+1:37.9640
82.5p
17
Erik Söderlund
SK Bore
30:11.181040
+1:45.10450
82.1p
18
Harald Kempe
Tynderö IK
30:12.181140
+1:46.10550
82.1p
19
Viktor Eriksson
Malungs IF
30:17.181640
+1:51.11050
81.8p
20
Emil Svensson
Åsarna IK
30:18.181710
+1:52.11120
81.8p
21
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
30:24.182300
+1:58.11710
81.5p
22
August Nilsson
Östersunds SK
30:32.183140
+2:06.12550
81.2p
23
Elias Alvebro
Häggenås SK
30:37.183640
+2:11.13050
80.9p
24
Fredrik Andreé
Årjängs IF
30:41.184080
+2:15.13490
80.7p
25
Gustav Lundholm
Remsle SK
30:42.184180
+2:16.13590
80.7p
26
Victor Hallquist
Åsarna IK
30:46.184560
+2:20.13970
80.5p
27
Mattias Bångman
Offerdals SK
30:54.185360
+2:28.14770
80.2p
28
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
30:56.185570
+2:30.14980
80.1p
29
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
30:59.185870
+2:33.15280
80.0p
30
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
31:00.185930
+2:34.15340
79.9p
31
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
31:01.186040
+2:35.15450
79.9p
32
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
31:05.186470
+2:39.15880
79.7p
33
Martin Norberg
Malmbergets Aif
31:07.186640
+2:41.16050
79.6p
34
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
31:10.186920
+2:44.16330
79.5p
35
Anton Åström
Bodens SK
31:20.187990
+2:55.17400
79.1p
36
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
31:24.188370
+2:58.17780
78.9p
37
Pierre Ohlson
Filipstads SF
31:30.188940
+3:04.18350
78.7p
38
Emil Svensson
Marhults SOFK
31:39.189850
+3:13.19260
78.3p
39
Simon Fors
Domnarvets GOIF
31:41.190000
+3:15.19410
78.2p
40
Erik Strindlund
Östersunds SK
31:43.190260
+3:17.19670
78.1p
41
Mikael Edström
Strömnäs GIF
31:53.191210
+3:27.20620
77.7p
42
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
31:56.191580
+3:30.20990
77.6p
43
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
31:59.191800
+3:33.21210
77.5p
44
Viktor Ranerfors
Rembo IK
32:00.191920
+3:34.21330
77.5p
45
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
32:04.192350
+3:38.21760
77.3p
46
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
32:05.192430
+3:39.21840
77.3p
47
Simon Svanebo
Alnö SK
32:05.192490
+3:40.21900
77.2p
48
Marcus Johansson
Gillberga SK
32:15.193410
+3:49.22820
76.9p
49
Gustav Nystedt
Stockviks SF
32:25.194450
+3:59.23860
76.5p
50
Axel Jonsson
Duveds IF
32:28.194730
+4:02.24140
76.3p
51
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
32:36.195540
+4:10.24950
76.0p
52
Maxim Murashkin
Bodens SK
32:43.196210
+4:17.25620
75.8p
53
Ludvig Nordqvist
Sya SK
33:05.198470
+4:39.27880
74.9p
54
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
33:07.198610
+4:41.28020
74.9p
55
Jonas Björklund
Alnö SK
33:07.198670
+4:41.28080
74.8p
56
Kim Nilsson
Töcksfors IF
33:09.198860
+4:43.28270
74.8p
57
Jimmy Seger
Boo IF
33:11.199090
+4:46.28500
74.7p
58
Per Bennermo
Hybo AIK
33:15.199420
+4:49.28830
74.6p
59
Viktor Karlsson
Storumans IK
33:32.201100
+5:06.30510
73.9p
60
Theo Thåli
Falu IK
33:34.201330
+5:08.30740
73.9p
61
Erik Öman
Hägglunds IOFK
34:07.204620
+5:41.34030
72.7p
62
Leo Larsen
Sundbybergs IK
35:07.210660
+6:41.40070
70.6p
63
Oskar Åström
Stockviks SF
35:11.211030
+6:45.40440
70.5p
-
Andreas Holmström
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
David Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Henric Öberg
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Boman
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Albin Jonsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simeon Deyanov
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Simon Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hedda Bångman
Offerdals SK
17:49.106850
76.1p
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
18:57.113690
+1:08.6740
71.5p
3
Ida Dahl
Östersunds SK
19:21.116040
+1:31.9090
70.0p
4
Mimmi Björn
IFK Umeå
19:25.116420
+1:35.9470
69.8p
5
Sarah Hale
IFK Mora SK
19:25.116460
+1:36.9510
69.8p
6
Maria Jonasson
Östersunds SK
19:34.117310
+1:44.10360
69.2p
7
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
19:43.118200
+1:53.11250
68.7p
8
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
19:56.119560
+2:07.12610
67.9p
9
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
19:57.119640
+2:07.12690
67.9p
10
Vilma Funck
IFK Kiruna
20:12.121190
+2:23.14240
67.0p
11
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
20:19.121890
+2:30.14940
66.6p
12
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
20:22.122130
+2:32.15180
66.5p
13
Emma Rusth
Stockviks SF
20:23.122240
+2:33.15290
66.4p
14
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
20:23.122260
+2:34.15310
66.4p
15
Frida Hagström
Anundsjö IF
20:31.123020
+2:41.16070
66.0p
16
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
20:38.123740
+2:48.16790
65.6p
17
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
20:40.123910
+2:50.16960
65.5p
18
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
20:45.124410
+2:55.17460
65.2p
19
Linda Ström
Hägglunds IOFK
20:49.124820
+2:59.17870
65.0p
20
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
20:56.125510
+3:06.18560
64.7p
21
Angelica Johansson
IFK Mora SK
21:05.126450
+3:16.19500
64.2p
22
Josefine Stolt
Leksands SK
21:11.127070
+3:22.20120
63.9p
23
Josefin Jonsson
Delsbo IF
21:13.127230
+3:23.20280
63.8p
24
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
21:13.127280
+3:24.20330
63.8p
25
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
21:17.127630
+3:27.20680
63.6p
26
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
21:20.127910
+3:30.20960
63.4p
27
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
21:33.129260
+3:44.22310
62.8p
28
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
21:35.129430
+3:45.22480
62.7p
29
Jasmine Olsson
Funäsdalens IF
21:46.130550
+3:57.23600
62.1p
30
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
21:57.131630
+4:07.24680
61.6p
31
Moa Martinsson
Gellivare Skidallians IK
22:00.131960
+4:11.25010
61.5p
32
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
22:07.132620
+4:17.25670
61.2p
33
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
22:26.134510
+4:36.27560
60.3p
34
Julia Seger
Boo IF
22:29.134830
+4:39.27880
60.1p
35
Astrid Lindmark
IFK Kiruna
22:31.135080
+4:42.28130
60.0p
36
Emma Strömberg
Remsle SK
22:46.136570
+4:57.29620
59.4p
37
Elin Karlsson
OK Borgen
22:52.137170
+5:03.30220
59.1p
38
Cajsa Martinsson
IFK Grängesberg SK
22:56.137570
+5:07.30620
58.9p
39
Karin Nutti Pilflykt
Gellivare Skidallians IK
23:09.138860
+5:20.31910
58.4p
40
Lina Fastesson
Östersunds SK
23:23.140290
+5:34.33340
57.8p
-
Rebecka Widman
Bolidens SK
23:59:58.8639700
-
-
Jenny Solin
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Linnea Stark
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Sanna Blombacke
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Saga Stenman
SK Järven
23:59:59.8639800
-
-
Ellen Sarenmark
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Olivia Hansson
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Sandra Olsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
17:40.105930
76.8p
2
Jonna Sundling
IFK Umeå
17:47.106620
+6.590
76.3p
3
Anna Dyvik
Leksands SK
18:55.113440
+1:15.7410
71.6p
4
Helena Lundkvist
Kalix SK
19:06.114500
+1:25.8470
71.0p
5
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
19:11.115020
+1:30.8990
70.6p
6
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
19:22.116170
+1:42.10140
69.9p
7
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
19:26.116560
+1:46.10530
69.7p
8
Josefin Nilsson
Filipstads SF
19:29.116800
+1:48.10770
69.6p
9
Sofie Elebro
IFK Umeå
19:30.116990
+1:50.10960
69.4p
10
Marit Robertsen
Norway
19:31.117050
+1:51.11020
69.4p
11
Lovisa Sundin
Delsbo IF
19:41.118020
+2:00.11990
68.8p
12
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
19:46.118550
+2:06.12520
68.5p
13
Emma Bergström
Kalix SK
19:56.119540
+2:16.13510
67.9p
14
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
20:07.120680
+2:27.14650
67.3p
15
Isabelle Persson
Stockviks SF
20:09.120820
+2:28.14790
67.2p
16
Emma Ivarsson
Årsunda IF
20:17.121680
+2:37.15650
66.7p
17
Julia Dahl
IFK Mora SK
20:24.122310
+2:43.16280
66.4p
18
Emma Björklund
IFK Mora SK
20:25.122450
+2:45.16420
66.3p
19
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
20:30.122920
+2:49.16890
66.0p
20
Sara Hallquist
Åsarna IK
20:47.124680
+3:07.18650
65.1p
21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
20:51.125080
+3:11.19050
64.9p
22
Lena Wiklund
Högbo GOIF
20:53.125240
+3:13.19210
64.8p
23
Elsa Eriksson
Sya SK
20:58.125730
+3:18.19700
64.6p
24
Ida Jonsson
Duveds IF
21:07.126680
+3:27.20650
64.1p
25
Frida Persson
Eksjö SOK
21:08.126710
+3:27.20680
64.0p
26
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
21:24.128340
+3:44.22310
63.2p
27
Matilda Andersson
Häggenås SK
21:27.128690
+3:47.22660
63.0p
28
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
21:37.129600
+3:56.23570
62.6p
29
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
21:37.129630
+3:57.23600
62.6p
30
Sara Hägesten
Remsle SK
21:39.129850
+3:59.23820
62.5p
31
Rebecka Dannberg
Högbo GOIF
22:04.132340
+4:24.26310
61.3p
32
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
22:13.133220
+4:32.27190
60.9p
33
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
22:34.135330
+4:54.29300
59.9p
34
Madeleine Bohlin
Svegs IK
22:41.136020
+5:00.29990
59.6p
35
Emma Westerlund
Hemmingsmarks IF
23:08.138700
+5:27.32670
58.4p
36
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:08.138730
+5:28.32700
58.4p
37
Elin Edman
Luleå Gjutarens IF
23:15.139480
+5:35.33450
58.1p
-
Anna Gunnars
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Svan
Vansbro AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-