Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Team sportia/Scandic cup Sprint
2012-12-08
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Mimmi Björn
IFK Umeå
2
Elina Rönnlund
IFK Umeå
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
4
Maria Jonasson
Östersunds SK
5
Sarah Hale
IFK Mora SK
6
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
B-Final
7
Ida Dahl
Östersunds SK
8
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
9
Vilma Funck
IFK Kiruna
10
Jenny Solin
Remsle SK
11
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
12
Linda Ström
Hägglunds IOFK
Kvartsfinal
13
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
13
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
13
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
16
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
16
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
16
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
16
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
16
Sandra Olsson
SK Bore
21
Josefin Jonsson
Delsbo IF
21
Emma Rusth
Stockviks SF
21
Hanna Wikman
Gellivare SK
21
Angelica Johansson
IFK Mora SK
21
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
26
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
26
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
26
Frida Hagström
Anundsjö IF
26
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
26
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
3
Anna Dyvik
Leksands SK
4
Isabelle Persson
Stockviks SF
5
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
6
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
B-Final
7
Sofie Elebro
IFK Umeå
8
Marit Robertsen
Norway
9
Ida Jonsson
Duveds IF
10
Emma Björklund
IFK Mora SK
11
Josefin Nilsson
Filipstads SF
12
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
Kvartsfinal
13
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
13
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
13
Sara Hallquist
Åsarna IK
16
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
16
Emma Bergström
Kalix SK
16
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
16
Helena Lundkvist
Kalix SK
16
Emma Ivarsson
Årsunda IF
21
Julia Dahl
IFK Mora SK
21
Matilda Andersson
Häggenås SK
21
Lovisa Sundin
Delsbo IF
21
Lena Wiklund
Högbo GOIF
21
Frida Persson
Eksjö SOK
26
Sara Hägesten
Remsle SK
26
Elsa Eriksson
Sya SK
26
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
26
Anna Gunnars
IFK Mora SK
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
2
Stina Nilsson
IFK Mora SK
3
Marika Sundin
Sollefteå SK
4
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
5
Annika Löfström
Årsunda IF
6
Terese Andersson
IFK Umeå
B-Final
7
Helene Söderlund
IFK Mora SK
8
Julia Jansson
Sollefteå SK
9
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
10
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
11
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
12
Eva Svensson
IFK Mora SK
Kvartsfinal
13
Sanna Hallberg
Åsarna IK
13
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
13
Ida Indahl
Camp Södergren SC
16
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
16
Lisa K Svensson
Åsarna IK
16
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
16
Lisa Dahl
Offerdals SK
16
Carolin Andersson
Gellivare SK
21
Maria Sundström
Strömnäs GIF
21
Caroline Glännerud
Hudiksvalls IF
21
Frida Hallquist
Åsarna IK
21
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
21
Eva Johansson
Linköpings SK
26
Katja Schwartz
Åsarna IK
26
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26
Nina Lintzén
Årsunda IF
26
Louise Persson
Stockviks SF
26
Malin Nilsson
IFK Mora SK
H 18
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
2
Tobias Karlsson
Kalix SK
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
4
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
5
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
6
Olle Jonsson
Duveds IF
B-Final
7
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
8
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
9
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
10
Filip Danielsson
Garphyttans IF
11
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
12
William Strömberg
Täfteå IK
Kvartsfinal
13
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
13
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
13
Edvard Sundman
Åsarna IK
13
Sebastian Olsson
Stockviks SF
17
Elias Dahl
Offerdals SK
17
Nils Augustsson
IFK Mora SK
17
Anton Persson
SK Bore
17
Viktor Lindmark
Remsle SK
21
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
21
Erik Persson
Eksjö SOK
21
Markus Persson
Hudiksvalls IF
21
Max Novak
Offerdals SK
21
Peter Nilsson
Lycksele IF
26
Jakob Jansson
Månkarbo IF
26
Torben Svensson
Järpens SK
26
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
H 20
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Johan Forsberg
IFK Umeå
2
Nils Persson
Östersunds SK
3
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
4
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
5
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
6
Gustav Johansson
Gellivare SK
B-Final
7
Marcus Ruus
Gillberga SK
8
Jacob Engström
Kalix SK
9
Håkan Emilsson
Offerdals SK
10
Erik Söderlund
SK Bore
11
Elias Alvebro
Häggenås SK
12
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
Kvartsfinal
13
Emil Svensson
Åsarna IK
13
Jens Burman
Åsarna IK
13
Adam Clareus
Offerdals SK
13
Simon Öberg
Kalix SK
17
Mikael Edström
Strömnäs GIF
17
Mattias Bångman
Offerdals SK
17
Simon Åslin
Stockviks SF
17
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
21
Harald Kempe
Tynderö IK
21
Erik Eriksson
Gellivare SK
21
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
21
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
21
Gustav Lundholm
Remsle SK
26
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
26
Marcus Johansson
Gillberga SK
26
Fredrik Andreé
Årjängs IF
26
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
26
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
2
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
3
Anders Jonsson
Stockviks SF
4
Erik Silfver
Lucksta IF
5
Markus Ottosson
IFK Umeå
6
Johan Eriksson
Åsarna IK
B-Final
7
Lars Suther
Lima IF
8
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
9
Karl-Johan Westberg
Borås SK
10
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
11
David Frisk
IFK Mora SK
12
David Nordström
IFK Umeå
Kvartsfinal
13
Robin Norum
IFK Umeå
13
Oscar Kardin
Offerdals SK
13
Martin Bergström
Piteå Elit SK
13
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
17
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
17
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
17
Marcus Svelander
Åsarna IK
17
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
21
Daniel Svensson
IFK Mora SK
21
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
21
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
21
Harri NIEMI
Finland
21
Johan Häggström
Kalix SK
26
Jens Andersson
Kalix SK
26
Jack Impola
Malungs IF
26
Arvid Forss
Åsarna IK
26
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
26
Bill Impola
Malungs IF