Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linus Lillsjö
Torshälla Nyby IS
1:04:42.388110
65.8p
2
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:05:17.391610
+35.3400
65.2p
3
Anton Solder
Älvdalens IF
1:05:37.393620
+55.5410
64.9p
4
Magnus Andersson
Malungs IF
1:06:19.397830
+1:37.9620
64.2p
5
Lars Stengårds
Lima IF
1:07:39.405820
+2:57.17610
62.9p
6
Patrik Thuresson
Lima IF
1:08:39.411820
+3:57.23610
62.0p
7
Lars Eriksson
Malungs IF
1:08:47.412690
+4:05.24480
61.9p
8
Kalle Björkman
Arboga SK
1:08:51.413060
+4:09.24850
61.8p
9
Martin Liss Andersson
Leksands SK
1:08:52.413160
+4:10.24950
61.8p
10
Hans Eriksson
Malungs SLK
1:09:54.419350
+5:12.31140
60.9p
11
Jonatan Palander
Sellnäs IF
1:13:26.440570
+8:44.52360
58.0p
12
Jon Åslund
IF Nornan
1:14:21.446070
+9:39.57860
57.3p
13
Dennis Lindberget
Älvdalens IF
1:15:20.451960
+10:38.63750
56.5p
14
Jonas Larsson
Malungs IF
1:15:43.454210
+11:01.66000
56.2p
15
Magnus Ivansson
Malungs IF
1:15:47.454630
+11:05.66420
56.2p
16
Andreas Westman
Djurmo
1:16:29.458800
+11:46.70590
55.7p
17
Tommy Johansson
Hagfors SF
1:16:34.459370
+11:52.71160
55.6p
18
Nils Fredriksson
Malungs IF
1:17:11.463000
+12:28.74790
55.2p
19
Sven Andersson
Sveden Trä IF
1:17:45.466420
+13:03.78210
54.8p
20
Jörgen Jernberg
Malungs IF
1:17:50.466990
+13:08.78780
54.7p
21
Adam Johansson
Hagfors SF
1:18:31.471080
+13:49.82870
54.2p
22
Bengt Åke Erntsson
Malungs IF
1:19:08.474770
+14:26.86560
53.8p
23
Jonne Einarsson
Malungs IF
1:21:57.491640
+17:15.103430
52.0p
24
Lennart Nilsson
Brandsbols SK
1:22:02.492150
+17:20.103940
51.9p
25
Anders Olsson
Hagfors SF
1:22:27.494600
+17:44.106390
51.6p
26
Lars Wigerstedt
Göteborgs SK
1:26:14.517310
+21:32.129100
49.4p
27
Roland Kvarnström
IFK Djura
1:26:32.519180
+21:50.130970
49.2p
28
Anders Westerlund
Malungs IF
1:26:42.520120
+22:00.131910
49.1p
29
Calle JO Gerremo
No Club
1:28:32.531170
+23:50.142960
48.1p
30
Anders Söderström
Sweden Trä IF
1:28:51.533030
+24:09.144820
47.9p
31
Christer Dalmans
Cd Entreprenad
1:30:03.540200
+25:20.151990
47.3p
32
Jan Persson
Branta Backen
1:30:44.544300
+26:01.156090
46.9p
33
Daniel Nyström
Säters IF SK
1:31:23.548280
+26:41.160070
46.6p
34
Tomas Semb
Falun
1:33:52.563160
+29:10.174950
45.4p
35
Henrik Larsson/bendz
Sundbyberg
1:36:03.576250
+31:21.188040
44.3p
36
Erik Lauvås
Örje IL
1:37:22.584130
+32:40.195920
43.7p
37
Lars H Gustavsson
Närkes Kil SK
1:37:28.584730
+32:46.196520
43.7p
38
Conny Bäck
Norrbärke
1:37:34.585390
+32:52.197180
43.6p
39
Arne Sundqvist
Korsnäs IF
1:39:28.596710
+34:46.208500
42.8p
40
Knut Erik Berg
Finnestad IL Norge
1:44:15.625430
+39:33.237220
40.8p
41
Roy Nyström
Norrbärke SK
1:46:16.637560
+41:34.249350
40.1p
42
Lars Johansson
OK Dacke
1:49:20.655900
+44:37.267690
38.9p
43
Peter Eklund
Yttermalungs IK
1:52:03.672260
+47:21.284050
38.0p
44
Martin Scherman
SK Glädjen
1:55:23.692280
+50:41.304070
36.9p
45
Daniel Björk
SK Glädjen Göteborg
1:55:24.692340
+50:42.304130
36.9p
46
Per Ove Hvitfeldt
IFK Mora
1:56:21.698060
+51:39.309850
36.6p
47
P G Larsson
IF Nornan
1:58:57.713680
+54:15.325470
35.8p