Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2013-02-17
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Orsa Grönklitt Ski Marathon
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Leif Markfjärd
Brovallens IF
2:37:38.945770
76.3p
2
Tomas Andersson
Långshyttans AIK Skidklubb
2:38:52.953110
+1:13.7240
75.6p
3
Tomas Wallin
Eai Enköping
2:43:38.981760
+5:59.35890
72.8p
4
Torbjörn Hägglund
Östervåla IF
2:44:05.984410
+6:26.38540
72.6p
5
Magnus Svensson
Täby OK
2:45:04.990330
+7:25.44460
72.1p
6
Magnus Holmer
Sweco IF
2:47:59.1007850
+10:20.61980
70.5p
7
Mats Mattes
Edsbyns SK
2:48:18.1009700
+10:39.63830
70.4p
8
Lennart Brunberg
Stora Tuna IK Skidor
2:52:58.1037730
+15:19.91860
68.1p
9
Esa Kousko
Gävle Skidkamrater
2:53:23.1040200
+15:44.94330
67.9p
10
HG Arvidsson
Sya SK
2:53:46.1042590
+16:08.96720
67.7p
11
Peter Andersson
Häverödals SK
2:56:55.1061490
+19:17.115620
66.2p
12
Roland Ewerbring
IFK Mora
2:58:10.1068980
+20:32.123110
65.7p
13
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:58:11.1069050
+20:32.123180
65.7p
14
Björn Lindberg
Öregrund IK
2:59:30.1076930
+21:51.131060
65.1p
15
Gunnar Lindahl
Sundbybergs IK
3:01:07.1086620
+23:28.140750
64.4p
16
Karl Eriksson
Enköpings Aif
3:02:53.1097210
+25:14.151340
63.7p
17
Peder Holst
Ikj Haninge
3:02:55.1097410
+25:16.151540
63.6p
18
Kent Persson
Roslagsbro IF
3:03:39.1101850
+26:00.155980
63.3p
19
Anders Thelberg
Valbo IF
3:04:49.1108810
+27:10.162940
62.9p
20
Jan Fernö
Rembo IK
3:06:48.1120730
+29:09.174860
62.1p
21
Magnus Bromark
Vassunda IF
3:07:14.1123370
+29:36.177500
61.9p
22
Mikael Johansson
Gävle Skidkamrater
3:11:04.1146380
+33:26.200510
60.4p
23
Jyrki Kujansuu
Strängnäs SK
3:13:07.1158640
+35:28.212770
59.7p
24
Anders Rönnlund
Järbo IF
3:15:30.1172910
+37:51.227040
58.8p
25
Reino Matrin
Sundbybergs IK
3:17:34.1185300
+39:55.239430
58.1p
26
Anders Lindholm
Hofors Aif
3:18:03.1188270
+40:25.242400
57.9p
27
Michael Forslund
Enebyberg
3:20:59.1205800
+43:20.259930
56.9p
28
Peter Sjöberg
Vallentua CK
3:21:00.1205920
+43:21.260050
56.9p
29
Jan Johansson
Täby IS
3:21:43.1210250
+44:04.264380
56.7p
30
Eero Honkasalo
Trönö IK
3:21:55.1211460
+44:16.265590
56.6p
31
Peter Frejd
Högbo GIF
3:24:13.1225260
+46:34.279390
55.8p
32
Tord Brunsvick
Sundbybergs IK
3:25:23.1232270
+47:45.286400
55.5p
33
Mats Ericsson
Falun
3:25:28.1232770
+47:50.286900
55.4p
34
Johan Malmgren
Stensätra SK
3:25:42.1234190
+48:04.288320
55.4p
35
Lars Hagrot
Sundbybergs IK
3:26:10.1236950
+48:31.291080
55.2p
36
Peter Lundberg
Åland
3:26:16.1237590
+48:38.291720
55.2p
37
Lars Lindgren
Norrham
3:26:18.1237750
+48:39.291880
55.2p
38
Sven-olov Andersson
Orsa SK
3:26:20.1237980
+48:42.292110
55.2p
39
Tommy Karlsson
Rembo IK
3:27:00.1241910
+49:21.296040
55.0p
40
Arthur Aanesen
Täby IS
3:27:53.1247220
+50:14.301350
54.7p
41
P-o Sundberg
Storvreta IK
3:29:12.1255100
+51:33.309230
54.3p
42
Gunnar Sjöström
Idre SK
3:31:06.1266590
+53:28.320720
53.7p
43
Claes Jansson
Sundbybergs IK
3:35:06.1290580
+57:28.344710
52.6p
44
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
3:35:07.1290660
+57:28.344790
52.6p
45
Jari Tikkanen
Nacka-värmdö Skidklubb
3:35:12.1291140
+57:33.345270
52.5p
46
Björn Thorén
Brottby SK
3:37:49.1306860
+1:00:10.360990
51.8p
47
Christer Sjöberg
Gävle CA
3:39:55.1319420
+1:02:16.373550
51.2p
48
Johan Wiklund
Högbo GIF
3:41:01.1326030
+1:03:22.380160
50.9p
49
Pär Jansson
IF Thor
3:41:14.1327310
+1:03:35.381440
50.9p
50
Anders Bengtsson
Elu IF
3:41:28.1328760
+1:03:49.382890
50.8p
51
Markku Sipola
Högbo GIF
3:44:55.1349450
+1:07:16.403580
49.9p
52
Pehr Östberg
Alectas Kamratförening
3:50:08.1380730
+1:12:29.434860
48.6p
53
Nils-erik Nilsson
Vallsta SK
3:51:51.1391090
+1:14:13.445220
48.2p
54
Lasse Blom
Storvreta IK
3:56:53.1421220
+1:19:14.475350
47.0p
55
Tommy Emanuelsson
Stockholms Rullskidklubb
4:00:36.1443540
+1:22:57.497670
46.2p
56
Juhani Karanta
Nacka Värmdö
4:02:05.1452470
+1:24:27.506600
45.9p
57
Carl-eric Ankarås
Östervåla IF
4:08:31.1491050
+1:30:52.545180
44.5p
58
Len Börjeson
Axa
4:09:50.1498940
+1:32:11.553070
44.2p
59
Ola Mellandahl
Sundbybergs IK
4:09:55.1499450
+1:32:16.553580
44.2p
60
Arne Lidén
Hammarby If:s SF
4:12:27.1514670
+1:34:49.568800
43.7p
61
Ove Jonsson
Granbergs Ais
4:15:04.1530350
+1:37:25.584480
43.2p
62
Anders Nilsson
-
4:54:13.1765240
+2:16:34.819370
36.8p
-
Urban Hallberg
Strängnäs Malmby OL
23:59:58.8639700
-
-
Lennart Hägg
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strömberg
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
-
Kjell Lindroth
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Westman
IF Spirit IF
23:59:59.8639800
-
-
Peter Jäderström
OK Linne
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Wallen
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-