Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2013-02-09
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 1002[
1
2
3
]
42km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21
Jens Eriksson
Dala-floda IF
1:59:09.714850
88.1p
2
H 21
Simon Andersson
Falun-borlänge SK
1:59:13.715270
+4.320
88.0p
3
H 21
Kalle Gräfnings
Falun/borlänge SK
1:59:28.716730
+18.1780
87.8p
4
H 21
David Frisk
IFK Mora
1:59:38.717710
+28.2760
87.6p
5
H 21
Adam Steen
Falun-borlänge SK
1:59:51.719090
+42.4140
87.4p
6
H 21
Dan Moberg
IFK Skövde SK
2:00:02.720190
+53.5240
87.2p
7
H 21
Pär Jonsson
Dala-järna IK
2:00:36.723540
+1:26.8590
86.7p
8
H 21
Martin Liljemark
SK Bore
2:01:16.727540
+2:06.12590
86.1p
9
H 21
Jack Impola
Malungs IF Skidor
2:01:46.730560
+2:37.15610
85.7p
10
H 21
Axel Bergsten
Axa SC
2:01:49.730800
+2:39.15850
85.7p
11
H 21
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:01:51.731030
+2:41.16080
85.6p
12
H 21
Tom Ankerstål
Rhens BK
2:01:52.731160
+2:43.16210
85.6p
Seedningsgräns för led 0 i Vasaloppet: 2:03:00
13
H 21
Oskar Persson
SK Bore
2:03:53.743220
+4:43.28270
83.9p
14
H 21
Tobias Hansson
IFK Mora SK
2:03:55.743410
+4:45.28460
83.9p
15
H 21
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:04:14.745320
+5:04.30370
83.6p
16
H 21
Andreas Grann
Sunne Slf
2:04:48.748740
+5:38.33790
83.1p
17
H 35
Anders Palmer
Karlslunds IF Skidor
2:05:02.750180
+5:53.35230
82.9p
18
H 21
Bob Impola
Malungs IF
2:05:56.755550
+6:47.40600
82.2p
19
H 21
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:06:02.756140
+6:52.41190
82.1p
20
H 21
Jan Mattsson
Storvreta IK
2:06:03.756240
+6:53.41290
82.1p
21
H 21
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
2:06:26.758570
+7:17.43620
81.8p
22
H 21
Emil Svensson
IFK Skövde SK
2:06:42.760170
+7:33.45220
81.6p
23
H 21
Oscar Ivars
Falun-borlänge SK
2:07:21.764060
+8:12.49110
81.1p
24
H 21
Björn Hänninen
Högbo GIF
2:07:33.765250
+8:24.50300
80.9p
25
H 21
Linus Larsson
Karlslunds IF
2:07:57.767640
+8:47.52690
80.6p
26
H 40
Fredrik Lybeck
Hudiksvalls IF
2:10:10.780900
+11:00.65950
78.9p
27
H 21
Samuel Norlen
IK Stern
2:10:59.785800
+11:49.70850
78.3p
28
H 21
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:11:00.785940
+11:50.70990
78.3p
29
H 21
Joacim Lindstedt
Sundbybergs IK
2:11:02.786160
+11:53.71210
78.3p
30
H 45
Thomas Stridh
Ifk-mora SK
2:11:15.787410
+12:05.72460
78.1p
31
H 40
Marcus Thorme
OK Lindena
2:11:19.787860
+12:10.72910
78.1p
32
H 21
Tobias Johansson
Axa SC
2:11:37.789690
+12:28.74740
77.9p
33
H 21
Robert Eriksson
Björkfors Goif
2:11:38.789700
+12:28.74750
77.9p
34
H 21
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
2:11:53.791260
+12:44.76310
77.7p
35
H 21
Erik Viklund
Hortlax SK
2:13:10.798940
+14:00.83990
76.8p
36
H 45
Mats Larsson
Sveden Trä IF
2:13:20.799950
+14:11.85000
76.6p
37
H 21
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:13:53.803250
+14:44.88300
76.3p
38
H 21
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
2:14:08.804790
+14:59.89840
76.1p
39
H 35
Pär Ingelström
IK Stern
2:14:11.805010
+15:01.90060
76.1p
40
H 21
Nicklas Johansson
Rembo IK
2:14:37.807620
+15:27.92670
75.8p
41
D 21
Annika Löfström
Årsunda IF
2:14:38.807730
+15:28.92780
75.8p
42
H 21
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
2:14:46.808520
+15:36.93570
75.7p
43
H 21
Jonatan Steen
Falun-borlänge SK
2:14:49.808840
+15:39.93890
75.6p
Seedningsgräns för led 1 i Vasaloppet: 2:15:00
44
H 45
Niclas Andersson
Falköpings AIK SK
2:15:12.811110
+16:02.96160
75.4p
45
H 45
Dick Gustfsson
OK Landehof
2:15:15.811450
+16:06.96500
75.3p
46
H 45
Ulf Jansson
Östervik IF
2:15:52.815130
+16:42.100180
74.9p
47
H 21
Pontus Carlsson
Sundborns Goif
2:16:06.816560
+16:57.101610
74.8p
48
H 21
Andreas Johansson
Nacka Värmdö SK
2:16:29.818830
+17:19.103880
74.5p
49
H 40
Mikael Lindberg
Domnarvets Goif
2:16:40.819910
+17:30.104960
74.4p
50
H 35
Roland Berglund
Sunne Slf
2:17:01.822000
+17:51.107050
74.2p
51
H 21
Jörgen Lind
Edsbyns SK
2:18:20.829980
+19:11.115030
73.3p
52
H 21
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
2:19:30.836970
+20:21.122020
72.6p
52
H 21
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:19:30.836970
+20:21.122020
72.6p
54
H 45
Pär Larsson
Hybo AIK
2:19:31.837000
+20:21.122050
72.6p
55
H 35
Anders Wånell
Sundbybergs IK
2:19:50.838970
+20:41.124020
72.3p
56
H 35
Ola Warren
Axa Sports Club
2:19:52.839180
+20:43.124230
72.3p
57
D 21
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
2:20:12.841110
+21:02.126160
72.1p
58
H 40
Niclas Sjögren
Södertälje IF
2:20:15.841470
+21:06.126520
72.1p
59
H 35
Philip Askeroth
IK Stern
2:20:46.844520
+21:36.129570
71.8p
60
H 21
Christian Holm
Karlslunds IF
2:21:04.846330
+21:54.131380
71.6p
61
D 21
Ulrica Persson
Sunne Slf
2:21:12.847180
+22:03.132230
71.5p
62
H 21
Anders Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:21:16.847500
+22:06.132550
71.5p
63
H 35
Jonas Jonsson
Malungs Skidklubb
2:22:38.855720
+23:28.140770
70.6p
64
H 21
Björn Lystedt
Storvreta IK
2:23:14.859360
+24:05.144410
70.3p
65
H 40
Johan Flyning
Södertälje IF
2:23:25.860450
+24:16.145500
70.2p
66
H 21
Johan Andreasson
Växjö OK
2:23:49.862830
+24:39.147880
70.0p
67
H 35
Håkan Gunnarsson
Härlövs IF
2:23:52.863100
+24:42.148150
69.9p
68
H 21
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
2:24:00.863910
+24:50.148960
69.8p
69
H 21
Sven Haga
IK Jarl
2:24:03.864220
+24:53.149270
69.8p
70
H 21
Erik Bengtsson
Ekshärads SF
2:24:11.865000
+25:01.150050
69.7p
71
H 40
Anders Hvittfeldt
IFK Mora OK
2:24:56.869530
+25:46.154580
69.3p
72
H 21
Fredrik Swärd
Tidaholm SOK Sisu
2:25:07.870630
+25:57.155680
69.2p
73
H 40
Andrew Hooker
Orsa SK
2:25:38.873780
+26:29.158830
68.9p
74
H 35
Stian Nielsen Fjeldstad
Ottestad SK
2:25:47.874650
+26:38.159700
68.8p
75
H 21
Fredrik Nylund
Älvdalens IF
2:25:49.874830
+26:39.159880
68.8p
76
H 40
Per Westlund
Dalregementets IF
2:25:51.875070
+26:42.160120
68.8p
77
H 35
Fredrik Georgsson
Jönköpings OK
2:26:06.876530
+26:56.161580
68.6p
78
H 40
Mathias Svärd
Gävle SK
2:26:12.877190
+27:03.162240
68.6p
79
H 21
Andreas Berntsson
IK Stern
2:26:14.877380
+27:05.162430
68.6p
80
H 21
Fredrik Erixon
Tiger Balsam
2:26:20.877960
+27:11.163010
68.5p
81
H 21
Erik Folkesson Blom
OK Orion
2:26:33.879240
+27:23.164290
68.4p
82
H 21
Nils Zätterström
Yuppie Ski Club
2:26:38.879750
+27:29.164800
68.3p
83
H 40
Claes Sandström
Dala XC Ski Team
2:26:39.879890
+27:30.164940
68.3p
84
H 35
Daniel Sandvik
IFK Mora
2:26:42.880100
+27:32.165150
68.3p
85
H 21
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:26:49.880800
+27:39.165850
68.2p
Seedningsgräns för led 2 i Vasaloppet: 2:27:00
86
H 21
Henrik Thomson
Sundborns Goif
2:27:12.883130
+28:02.168180
68.0p
87
H 55
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:27:36.885540
+28:26.170590
67.8p
88
H 40
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
2:28:04.888320
+28:54.173370
67.6p
89
H 21
Tomas Viklund
IK Jarl Rättvik
2:28:08.888710
+28:58.173760
67.5p
90
H 21
David Czuczor
Korsnäs IF Skidor
2:28:08.888750
+28:59.173800
67.5p
91
H 45
Jan Sarenmark
Brudpiga RK
2:28:09.888800
+28:59.173850
67.5p
92
H 21
Klas Sundberg
Nacka Värmdö SK
2:28:29.890880
+29:20.175930
67.3p
93
H 21
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
2:28:56.893560
+29:47.178610
67.1p
94
H 21
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
2:29:01.894020
+29:51.179070
67.0p
95
H 21
Magnus Edgren
Lekeryd-svarttorps SK
2:29:03.894200
+29:53.179250
67.0p
96
H 21
Rickard Svensson
SOK Viljan
2:29:28.896710
+30:18.181760
66.8p
97
H 21
Jimmy Friestad
IK Stern
2:29:46.898530
+30:36.183580
66.6p
98
H 35
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:29:48.898720
+30:38.183770
66.6p
99
H 50
Björn Albinsson
Väsby SK
2:30:18.901760
+31:09.186810
66.4p
100
H 35
Marcus Carlsson
Väsby SK
2:30:26.902560
+31:17.187610
66.3p
101
H 21
Jonathan Engström
Borås GIF
2:30:40.903940
+31:30.188990
66.2p
102
H 21
Andreas Jonsson
Hällbybrunns IF
2:31:12.907140
+32:02.192190
65.9p
103
H 40
Jonas Bäckström
Dala XC Ski Team
2:31:21.908020
+32:11.193070
65.8p
104
H 35
Erik Hermansson
Åkerberga Skidklubb
2:31:26.908520
+32:16.193570
65.8p
105
H 55
Mats Nilsson
Ekshärads SF
2:31:28.908750
+32:19.193800
65.8p
106
H 21
Damien Dugne
IFK Mora
2:31:47.910630
+32:37.195680
65.6p
107
H 40
Stefan Sjöberg
IFK Mora SK
2:31:52.911110
+32:42.196160
65.6p
108
H 45
Mikael Leitner
Axa Sports Club
2:31:59.911800
+32:49.196850
65.5p
109
H 21
Marcus Laggar
Orsa SK
2:32:10.912920
+33:00.197970
65.4p
110
H 45
Ulf Ånebrant
Näshulta GOIF
2:32:11.913030
+33:01.198080
65.4p
111
H 40
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:32:16.913570
+33:07.198620
65.3p
112
H 21 Motion
Tomas Kristoffersson
Sifferbo
2:32:26.914530
+33:16.199580
65.3p
113
H 40
Mikael Ungh
Edsbyns SK
2:32:27.914680
+33:18.199730
65.2p
114
H 21
Björn Svernhage
IF Rigor
2:32:58.917740
+33:48.202790
65.0p
115
H 45
Mats Hedlund
Brudpiga RK
2:33:01.918020
+33:51.203070
65.0p
116
H 45
Håkan Karlsson
Granbergsdals IF
2:33:09.918850
+34:00.203900
64.9p
117
H 40
Per Bergeå AF Geijerstam
IK Rex
2:33:30.920990
+34:21.206040
64.7p
118
H 21
Erik Dahlström
IK Jarl Rättvik
2:33:35.921450
+34:26.206500
64.7p
119
H 21
Pär Gustafsson
Åre
2:33:47.922620
+34:37.207670
64.6p
120
H 21
Johan Lehtinen
Domnarvets Goif
2:33:51.923030
+34:41.208080
64.5p
121
H 40
Per Gidlund
Årsunda IF
2:33:59.923860
+34:50.208910
64.5p
122
H 45
Anders Thunegard
Svajde-roma
2:34:01.924050
+34:52.209100
64.5p
123
H 35
Fredrik Wiklund
IK Jarl
2:34:06.924500
+34:56.209550
64.4p
124
H 21
Mikael Rindhagen
Östervåla IF
2:34:17.925600
+35:07.210650
64.3p
125
H 40
Andreas Malmsten
Broby Goif
2:34:18.925720
+35:08.210770
64.3p
126
H 21
Fredrik Åström
Gävle SK
2:34:24.926320
+35:14.211370
64.3p
127
H 21
Klas Söderqvist
Älvdalens IF
2:34:40.927900
+35:30.212950
64.1p
128
H 21
Jonas Adolfsson
SK Bore
2:34:50.928940
+35:40.213990
64.1p
129
H 35
Richard Hallin
IFK Mora SK
2:34:58.929780
+35:49.214830
64.0p
130
H 40
Johan Gustavsson
Ekshärads SF
2:35:04.930350
+35:55.215400
63.9p
131
H 40
Steffen Dettmann
Orsa SK
2:35:10.930920
+36:00.215970
63.9p
132
H 40
Martin Eriksson
Lima IF
2:35:17.931670
+36:08.216720
63.8p
133
H 21
Rasmus Karlander
Gymnastik Och Idrottshögskolans IF
2:35:18.931710
+36:08.216760
63.8p
134
H 50
Gunnar Kihlberg
Falu IK
2:35:32.933180
+36:23.218230
63.7p
135
H 40
Christer Casselsjö
OK Kolmården
2:35:54.935350
+36:45.220400
63.5p
136
H 21
Andreas Konring
Københavns Skiklub
2:36:01.936030
+36:51.221080
63.5p
137
H 55
Christer Hördell
Ikj Haninge
2:36:07.936610
+36:57.221660
63.4p
138
H 50
Lars-åke Dickfors
Avesta OK
2:36:13.937210
+37:03.222260
63.4p
139
H 21
Mikael Andersson
Lfk Ljungskile
2:36:17.937620
+37:07.222670
63.4p
140
H 35
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
2:36:37.939660
+37:28.224710
63.2p
141
H 40
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:36:50.940990
+37:41.226040
63.1p
142
H 60
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:36:54.941380
+37:45.226430
63.1p
143
H 40
Fred Skantze
Sundbybergs IK
2:36:56.941500
+37:46.226550
63.1p
144
H 45
Jonas Bohlin
Bjursås IK
2:37:16.943550
+38:07.228600
62.9p
145
H 55
Klas Peterson
Sundbybergs IK
2:37:22.944120
+38:12.229170
62.8p
146
H 55
Jan Svernhage
IF Rigor
2:37:24.944330
+38:14.229380
62.8p
147
H 21
Max Bergström
Skeriol IF
2:37:29.944870
+38:20.229920
62.8p
148
H 55
Claes Hjertman
Sas
2:37:32.945180
+38:23.230230
62.8p
149
H 50
Göran Andersson
Granbergsdals IF
2:37:48.946780
+38:39.231830
62.6p
150
H 40
Johan Berglund
Procordia Food
2:38:15.949410
+39:05.234460
62.4p
151
H 21
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:38:15.949480
+39:06.234530
62.4p
152
H 21
Ulf Thelin
Team Ccc 1000
2:38:17.949600
+39:07.234650
62.4p
153
H 40
Anders Boström
Storvreta IK
2:38:29.950860
+39:20.235910
62.3p
Seedningsgräns för led 3 i Vasaloppet: 2:39:00
154
H 60
Ulf Uddbäck
Gävle Skidkamrater
2:39:33.957280
+40:24.242330
61.8p
155
H 21
Karl Johan Norell
Edsbyns SK
2:39:47.958680
+40:38.243730
61.7p
156
H 21
Claes Edberg
Fryksdalens Sparbank IF
2:40:36.963500
+41:26.248550
61.4p
157
H 40
Anders Hellström
Väsby SK
2:40:43.964250
+41:34.249300
61.3p
158
H 21
Magnus Ståhlberg
Gävle SK
2:40:47.964620
+41:37.249670
61.3p
159
H 35
Johan Högberg
Nynäshamns IF SK
2:40:49.964820
+41:39.249870
61.3p
160
H 45
Ulf Edsfors
Falu IK
2:40:54.965380
+41:45.250430
61.2p
161
H 50
Roland Fjellström
Karlslunds IF
2:40:59.965850
+41:50.250900
61.2p
162
H 35
Andreas Smedh
Brudpiga RK
2:41:02.966180
+41:53.251230
61.2p
163
H 45
Tommy Petersson
Fågelfors IF
2:41:04.966370
+41:55.251420
61.2p
164
H 40
Magnus Högfeldt
Mälarö SOK
2:41:27.968610
+42:17.253660
61.0p
165
H 55
Dan Larsson
IK Jarl Rättvik
2:41:38.969720
+42:28.254770
60.9p
166
H 35
Andreas Johansson
Leksands SK
2:41:41.970070
+42:32.255120
60.9p
167
H 60
BO Fredriksson
Sundborns Goif
2:41:42.970190
+42:33.255240
60.9p
168
H 35
Anders Martin
Fågelfors IF
2:41:45.970460
+42:36.255510
60.8p
169
H 55
Jürgen Schweizer
SK 1956 Göttingen
2:41:58.971710
+42:48.256760
60.8p
170
H 21
Michael Forsman
K3 IF
2:41:59.971870
+42:50.256920
60.7p
171
H 45
Jonas Högberg
Stora Tuna IK SK
2:42:01.972000
+42:51.257050
60.7p
172
H 45
Thomas Andersson
IFK Skövde
2:42:11.973030
+43:01.258080
60.7p
173
H 21
Fredrik Frykberg
Gustafs
2:42:17.973600
+43:07.258650
60.6p
174
D 35
Karin Hvittfeldt
IFK Mora SK
2:42:17.973610
+43:07.258660
60.6p
175
H 35
Sammy Öhrling
Sundbybergs IK
2:42:24.974330
+43:14.259380
60.6p
176
H 21
Niklas Åkerström
Falu IK
2:42:25.974450
+43:16.259500
60.6p
177
H 21
Anders Strömnes
Enköpings Aif
2:42:28.974740
+43:18.259790
60.5p
178
H 40
Fredrik Larsson
Sok68
2:42:41.976000
+43:31.261050
60.4p
179
H 40
Jonas Ullberg
IFK Mora SK
2:43:17.979630
+44:07.264680
60.2p
180
H 21
Martin Othozon
Falu IK
2:43:44.982320
+44:34.267370
60.0p
181
H 35
Ulf Gezelius
Karlslunds IF
2:43:46.982590
+44:37.267640
60.0p
182
H 21
Görgen Sävhammar
Vreta Skid Och Motion
2:43:53.983240
+44:43.268290
59.9p
183
H 35
Johan Malmkvist
Högsjö GF
2:43:58.983710
+44:48.268760
59.9p
184
H 21
Pär Landen
Scania IF
2:44:00.983970
+44:51.269020
59.9p
185
H 50
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:44:10.984950
+45:01.270000
59.8p
186
H 35
Lars-olof Jönsson
Malungs IF
2:44:22.986110
+45:12.271160
59.7p
187
H 21
Jesper Lantz
IFK Mora
2:44:29.986890
+45:20.271940
59.7p
188
H 35
Andreas Persson
Karlslunds IF
2:44:53.989220
+45:43.274270
59.5p
189
D 21
Johanna Sundström
Hestra IF
2:44:55.989470
+45:46.274520
59.5p
190
H 45
Mats-olof Lingersjö
SOK Viljan
2:45:02.990150
+45:53.275200
59.4p
191
H 40
Stefan Persson
Sundbybergs IK
2:45:10.990960
+46:01.276010
59.4p
192
H 35
Anders Sundberg
Envikens IF Sverige
2:45:43.994280
+46:34.279330
59.1p
193
H 21
Sebastien Jacquier
Volfoni R&d
2:45:48.994760
+46:39.279810
59.1p
194
H 21
Johan Ramberg
Rättvik SLK
2:46:10.996910
+47:00.281960
59.0p
195
H 45
Lars Nordin
Tullinge SK
2:46:18.997730
+47:08.282780
58.9p
196
H 50
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:46:25.998480
+47:16.283530
58.9p
197
H 40
Robert Ladänges
Edsbyns SK
2:46:35.999450
+47:26.284500
58.8p
198
H 21
Andreas Ericsson
Axa Sports Club
2:46:40.999940
+47:30.284990
58.8p
199
H 21
Johan Davidsson
Tranemo IF Skidklubb
2:46:50.1000950
+47:41.286000
58.7p
200
H 35
Mikael Erlandsson
Älvdalens IF
2:46:51.1001080
+47:42.286130
58.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
H 45
Torbjörn Vading
IK Rex
2:46:52.1001100
+47:42.286150
58.7p
202
H 35
David Lagneholm
Orsa SK
2:46:59.1001800
+47:49.286850
58.6p
203
H 21
Peter Lindberg
Axa Sports Club
2:47:57.1007650
+48:48.292700
58.2p
204
H 21
Stefan Sandahl
IK Hakarpspojkarna
2:48:00.1007920
+48:50.292970
58.2p
205
H 45
Björn Jonsson
Orsa SK
2:48:06.1008580
+48:57.293630
58.2p
206
H 21
Björn Persson
Orsa SK
2:48:11.1009020
+49:01.294070
58.1p
207
H 21
Lars Dahlström
Dala-järna IK
2:48:18.1009790
+49:09.294840
58.1p
208
H 50
Kenneth Lindkvist
Ostnor Sport Och Fritidsklubb
2:48:21.1010070
+49:12.295120
58.1p
209
H 55
Christer Erstadius
IF Spirit IF
2:48:22.1010170
+49:13.295220
58.1p
210
H 21
Christian Olgerfelt
Rembo IK
2:48:22.1010180
+49:13.295230
58.1p
211
D 35
Madeleine Eriksson
Södertälje IF
2:48:28.1010700
+49:18.295750
58.0p
212
H 40
Tommi Ratilainen
Södertälje IF
2:48:29.1010820
+49:19.295870
58.0p
213
H 21
Roger Berggren
Boxholm-ekeby Ski
2:48:33.1011290
+49:24.296340
58.0p
214
H 45
Nichlas Wallström
Sävedalens AIK
2:48:35.1011490
+49:26.296540
58.0p
215
H 21
Lars Andersson
Team Ccc 1000
2:48:40.1011950
+49:31.297000
57.9p
216
H 50
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:48:48.1012740
+49:38.297790
57.9p
217
H 21
Robert Nilsson
Deje SF
2:48:58.1013770
+49:49.298820
57.8p
218
H 21
Peter Ström
IFK Mora SK
2:49:07.1014620
+49:57.299670
57.8p
219
H 21
Per Sjöstrand
Hybo AIK
2:49:10.1014910
+50:00.299960
57.7p
220
H 35
Martin Stenport
Sommaro SK
2:49:18.1015760
+50:09.300810
57.7p
221
H 35
Stefan Haag
Hagfors SF
2:49:30.1016950
+50:21.302000
57.6p
222
H 35
Peter Mårtensson
Axa Sportsclub
2:49:33.1017260
+50:24.302310
57.6p
223
H 45
Raymond Stål
Orsa
2:49:34.1017300
+50:24.302350
57.6p
224
H 21 Motion
Malte Guteland
AB Strängbetong
2:49:39.1017840
+50:29.302890
57.6p
225
H 35
Lars Johansson
IF Ski Team Skåne
2:49:40.1017900
+50:30.302950
57.5p
226
H 35
Fredrik Bidevind
Utbrytarna SK
2:49:52.1019120
+50:42.304170
57.5p
227
H 40
Martin Hübschmann
Københavns Skiklub
2:49:55.1019490
+50:46.304540
57.4p
228
H 40
Jonaz Kumlander
Täby IS
2:50:01.1020080
+50:52.305130
57.4p
229
H 21
Alfred Björback
IK Stern
2:50:04.1020350
+50:55.305400
57.4p
230
H 40
Ulf Roman
Mälarö SOK
2:50:08.1020750
+50:59.305800
57.4p
231
D 21
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
2:50:10.1020950
+51:01.306000
57.3p
232
H 45
Erik Martin
OK Roslagen
2:50:37.1023670
+51:28.308720
57.2p
233
H 21
Tomas Andersson
Torshälla Nyby IS
2:50:43.1024250
+51:34.309300
57.1p
234
H 60
Classe Åström
Ronneby OK
2:50:54.1025300
+51:44.310350
57.1p
Seedningsgräns för led 4 i Vasaloppet: 2:51:00
235
H 21
Christian Johansson
Preem IF
2:51:07.1026660
+51:58.311710
57.0p
236
H 40
Jörgen Sjödin
Leksand
2:51:16.1027570
+52:07.312620
56.9p
237
H 40
Torbjörn Bergman
Lillhärdals IF
2:51:27.1028670
+52:18.313720
56.8p
238
H 40
David Wijk
Högbo GIF
2:51:29.1028860
+52:20.313910
56.8p
239
H 40
Michael Nilsson
Vaxholm
2:51:30.1028950
+52:21.314000
56.8p
240
H 40
Andreas Persson
Bälinge IF
2:51:39.1029860
+52:30.314910
56.8p
241
H 45
Pär Wollbrand
Tullinge SK
2:51:46.1030580
+52:37.315630
56.7p
242
H 21
Jon Björ
Rättvik Bodamk
2:51:47.1030620
+52:37.315670
56.7p
243
H 60
Stig Johansson
Axa SC
2:51:52.1031190
+52:43.316240
56.7p
244
H 21 Motion
Peter Olsson
Leksand
2:52:12.1033110
+53:02.318160
56.6p
245
H 35
Fredrik Lennmark
OK Grip
2:52:29.1034820
+53:19.319870
56.5p
246
H 50
Bengt Olofsson
Ski Team Skåne
2:52:31.1035010
+53:21.320060
56.4p
247
H 50
Jan Gotting
Tvärreds IF
2:52:43.1036210
+53:33.321260
56.4p
248
H 60
Kjell Weinerhall
Sya SK
2:52:43.1036270
+53:34.321320
56.4p
249
H 35
Emil Rotsjö
IK Jarl
2:52:47.1036640
+53:37.321690
56.3p
250
H 21 Motion
Namnlös 1016
Okänd
2:52:54.1037350
+53:45.322400
56.3p
251
H 21
Pär Hedström
Leksands SK
2:52:58.1037770
+53:49.322820
56.3p
252
H 21
Anders Holmberg
Ålems OK
2:53:18.1039760
+54:09.324810
56.1p
253
H 55
Evert Olsson
Falu IK
2:53:32.1041180
+54:23.326230
56.1p
254
H 35
Johan Svensson
Karlslunds IF
2:53:39.1041890
+54:30.326940
56.0p
255
H 40
Johan Westin
Skogslöparna
2:53:41.1042030
+54:31.327080
56.0p
256
H 21
Ola Carlsson
Joa IF
2:54:02.1044110
+54:52.329160
55.9p
257
H 40
Peter Jacobson
Q-med FF
2:54:10.1044900
+55:00.329950
55.8p
258
H 21
Björn Börjesson
Trollhättan SOK
2:54:13.1045220
+55:03.330270
55.8p
259
H 60
Kenneth Olausson
Ålems OK
2:54:14.1045350
+55:05.330400
55.8p
260
H 21 Motion
Pär Jonsson
Graninge Alliansen
2:54:17.1045650
+55:08.330700
55.8p
261
H 50
Göran Andersson
Oxvreten
2:54:18.1045740
+55:08.330790
55.8p
262
H 35
Fredrik Hansson
IK Jarl
2:54:19.1045860
+55:10.330910
55.8p
263
H 55
Allan Einarsson
Peab Fritid
2:54:20.1045930
+55:10.330980
55.8p
264
H 21 Motion
Per Ljunggren
Strängbetong Bostad
2:54:22.1046100
+55:12.331150
55.8p
265
H 55
Carl Agestam
Huddinge Kommun
2:54:24.1046350
+55:15.331400
55.7p
266
H 50
Per-erik Hellzen
Hybo AIK
2:54:27.1046600
+55:17.331650
55.7p
267
H 60
Lars Degerheim
Huddinge Kommun
2:54:33.1047290
+55:24.332340
55.7p
268
H 21
Pär Arvidsson
Edsbyns SK
2:55:01.1050080
+55:52.335130
55.5p
269
H 50
Stephan Mölvig
København SK
2:55:15.1051470
+56:06.336520
55.4p
270
H 45
Nils-erik Björkbacka
Domnarvets Goif
2:55:16.1051550
+56:07.336600
55.4p
271
H 40
Stefan Karlsson
Sunne Slf
2:55:17.1051600
+56:07.336650
55.4p
272
H 35
Kristofer Signer
Sundbybergs BK
2:55:23.1052210
+56:13.337260
55.4p
273
D 35
Marina Dickfors
Avesta OK
2:55:27.1052650
+56:18.337700
55.3p
274
H 21
Benjamin Rubin
Yuppie Ski Club
2:55:32.1053170
+56:23.338220
55.3p
275
H 40
Magnus DE Besche
IFK Mora
2:55:35.1053490
+56:26.338540
55.3p
276
D 35
Therès Ericsson
OK Ravinen
2:55:42.1054150
+56:33.339200
55.3p
277
H 35
Johan Forslund
Domnarvets Goif
2:55:55.1055440
+56:45.340490
55.2p
278
H 35
Johan Hård
Sunne Slf
2:56:10.1056970
+57:01.342020
55.1p
279
H 21
Peter Hansson
Orsa SK
2:56:18.1057720
+57:08.342770
55.0p
280
H 21
Ingemar Stålberg
Ockelbo SK
2:56:37.1059680
+57:28.344730
54.9p
281
H 55
Lars-göran Westin
Uppsala SLK
2:56:42.1060110
+57:32.345160
54.9p
282
D 35
Lena Sundstedt
Korsnäs IF SK
2:56:47.1060670
+57:38.345720
54.9p
283
H 21
Tomek Jansson
Stockholm
2:56:55.1061440
+57:45.346490
54.8p
284
H 35
David Thelander
Nusnäs IF
2:57:03.1062280
+57:54.347330
54.8p
285
H 50
Roger Grann
Sunne Slf
2:57:28.1064710
+58:18.349760
54.6p
286
H 21
Johan Fornander
Peab Fritid
2:57:51.1067090
+58:42.352140
54.5p
287
H 50
Per Svedenhag
IFK Lidingö SOK
2:58:11.1069030
+59:01.354080
54.4p
288
H 55
Hans Karlsson
Almunge IK
2:58:14.1069360
+59:05.354410
54.3p
289
H 45
Jörgen Källman
IFK Västerås
2:58:20.1069930
+59:10.354980
54.3p
290
H 50
Crister Lunde
OK Gipen
2:58:23.1070270
+59:14.355320
54.3p
291
H 21 Motion
Anders Gahns
IK Jarl
2:58:33.1071250
+59:24.356300
54.2p
292
H 35
Kristian Stenshamn
JM Konc IF
2:58:44.1072350
+59:35.357400
54.2p
293
H 55
Bertil Sjögren
Ulricehamns IF
2:59:04.1074340
+59:54.359390
54.1p
294
H 40
Richard Carlsson
Nacka Värmdö SK
2:59:10.1074920
+1:00:00.359970
54.0p
295
H 50
Jan Blom
Axa Sports Club
2:59:25.1076480
+1:00:16.361530
53.9p
296
H 21 Motion
Lars-åke Åberg
IFK Hedemora Skidor
2:59:26.1076550
+1:00:17.361600
53.9p
297
H 21
Emil Ekström
Nacka-värmdö Skidklubb
2:59:29.1076870
+1:00:20.361920
53.9p
298
D 21
Camilla Eknor
Stigmännen Karlshamns OK
2:59:32.1077170
+1:00:23.362220
53.9p
299
H 21
Anders Schou Tornøe
Københavns Skiklub
2:59:38.1077740
+1:00:28.362790
53.9p
300
H 45
Ola Wallin
Sveaskogs IF
2:59:41.1078080
+1:00:32.363130
53.8p
301
H 21
Isac Heden
Orsa SK
2:59:46.1078550
+1:00:37.363600
53.8p
302
H 35
Johan Erkers
Tivoliblå
2:59:59.1079810
+1:00:49.364860
53.7p
303
H 40
Torkel Gustafsson
IK Ymer
3:00:01.1080040
+1:00:51.365090
53.7p
304
H 35
Jörgen Björklund
Älvdalens IF Skidor
3:00:01.1080050
+1:00:52.365100
53.7p
305
H 45
Gunnar Johannes
Karlslunds IF
3:00:17.1081630
+1:01:07.366680
53.6p
306
H 21 Motion
Marcus Kempe
Nävekvarn Goif
3:00:30.1082910
+1:01:20.367960
53.6p
307
H 55
Per Rudin
Sya SK
3:00:40.1083960
+1:01:31.369010
53.5p
308
H 45
Per Hansson
Sundbybergs IK
3:00:44.1084330
+1:01:34.369380
53.5p
309
H 40
Torbjörn Bäck
Mälarö SOK
3:01:00.1085980
+1:01:51.371030
53.4p
310
H 35
Joakim Lundgren
Domnarvets Goif
3:01:06.1086520
+1:01:56.371570
53.4p
311
D 21
Hanna Larsson
Hybo AIK
3:01:15.1087480
+1:02:06.372530
53.3p
312
H 21 Motion
Jonas Vinelund
Solna
3:01:16.1087520
+1:02:06.372570
53.3p
313
H 21 Motion
Jonas Holting
Stockholm
3:01:21.1088020
+1:02:11.373070
53.3p
314
H 60
Lars-erik Lindborg
Östersunds SK
3:01:42.1090180
+1:02:33.375230
53.2p
315
H 40
Jonas Kusgård
Leksands SK
3:01:56.1091560
+1:02:47.376610
53.1p
316
H 60
Rolf Andersson
Roslags Länna IF
3:01:58.1091770
+1:02:49.376820
53.1p
317
H 21 Motion
Lars Björk
Bjursås IK
3:02:08.1092740
+1:02:58.377790
53.0p
318
H 40
Anders Alderbrant
Hammarby If:s Skidor
3:02:15.1093410
+1:03:05.378460
53.0p
319
H 21
Philip Gottlieb
Djurgårdens IF Af
3:02:29.1094870
+1:03:20.379920
52.9p
320
H 21 Motion
Andre Rhodin
Stockholm
3:02:30.1094910
+1:03:20.379960
52.9p
321
H 45
Kenneth Stenquist
Domnarvets Goif
3:02:37.1095680
+1:03:28.380730
52.8p
322
H 45
Michael Ertmann
Københavns Skiklub
3:02:39.1095810
+1:03:29.380860
52.8p
323
H 21
Gustaf Folke
Stockholm
3:02:41.1096080
+1:03:32.381130
52.8p
324
H 21
John Blomberg
Carnegie IF
3:02:43.1096250
+1:03:34.381300
52.8p
325
H 21 Motion
Peder Albert
Orsa Grönklitt
3:02:49.1096850
+1:03:40.381900
52.8p
326
H 21
Tim Magnusson
Axa Sports Club
3:02:51.1097020
+1:03:41.382070
52.8p
Seedningsgräns för led 5 i Vasaloppet: 3:03:00
327
H 40
Robert Andersson
Baggetorps IF
3:03:00.1097920
+1:03:50.382970
52.7p
328
H 21
Erik Lantz
Axa Sportsclub
3:03:42.1102190
+1:04:33.387240
52.5p
329
D 21
Liv Kalström
Nacka Värmdö SK
3:03:44.1102340
+1:04:34.387390
52.5p
330
D 21
Sandra Hansson
Kvarnsvedens Goif
3:04:10.1104920
+1:05:00.389970
52.3p
331
H 21 Motion
Einar Loberg
IFK Mora
3:04:47.1108660
+1:05:38.393710
52.1p
332
H 21
Martin Älverbrandt
SOK Aneby
3:04:59.1109810
+1:05:49.394860
52.1p
333
H 55
Lennart Hägg
Axa SC
3:05:05.1110450
+1:05:56.395500
52.0p
334
H 35
Henrik Smångs
Siljansnäs SLK
3:05:18.1111760
+1:06:09.396810
52.0p
335
H 35
Tony Kjellström
IF Rigor
3:05:18.1111790
+1:06:09.396840
52.0p
336
H 21
Jonas Worge
Malung Skidklubb
3:05:28.1112750
+1:06:19.397800
51.9p
337
D 21
Marina Sandgren
IFK Mora SK
3:05:39.1113840
+1:06:29.398890
51.9p
338
H 35
Daniel Crafoord-larsen
IFK Mora
3:05:39.1113890
+1:06:30.398940
51.9p
339
D 21
Therese Wahlgren
Tranemo IF Skidklubb
3:05:42.1114100
+1:06:32.399150
51.8p
340
H 50
Robert Gustafsson
Strängbetong Hus&a
3:05:42.1114160
+1:06:33.399210
51.8p
341
H 21
Alexander Fransson
Jönköpings OK
3:05:43.1114200
+1:06:33.399250
51.8p
342
H 50
Rolf Borg
SK Bore
3:05:52.1115130
+1:06:42.400180
51.8p
343
H 45
Magnus Almen
Ryda SK
3:05:59.1115850
+1:06:50.400900
51.8p
344
H 21 Motion
Eric Salomonsson
Nacka Värmdö SK
3:06:01.1116070
+1:06:52.401120
51.7p
345
H 50
Gunnar Nilsson
Ericsson IK
3:06:05.1116430
+1:06:55.401480
51.7p
346
H 40
Joakim Landström
Åshammars IK
3:06:09.1116820
+1:06:59.401870
51.7p
347
H 21 Motion
Viktor Clas Jobs
Ohlson IF
3:06:10.1116970
+1:07:01.402020
51.7p
348
H 21
Kenneth Nilsson
Axa Sports Club
3:06:30.1118900
+1:07:20.403950
51.6p
349
H 21
Per Holenmark
Dalregementets IF
3:06:34.1119380
+1:07:25.404430
51.6p
350
H 45
Torbjörn Södersten
Orsa SK
3:06:36.1119530
+1:07:26.404580
51.6p
351
H 21 Motion
Stefan Karlberg
Mora
3:06:36.1119560
+1:07:27.404610
51.6p
352
H 21
Ingemar Lindström
Älvdalens IF Skidor
3:06:38.1119760
+1:07:29.404810
51.5p
353
D 21
Lykke Mulvad Jeppesen
Københavns Skiklub
3:06:43.1120290
+1:07:34.405340
51.5p
354
H 50
Anders Grelsson
Mälarö SOK
3:06:49.1120820
+1:07:39.405870
51.5p
355
H 21
Erik Stridh
Storvreta IK
3:06:51.1121050
+1:07:42.406100
51.5p
356
H 40
Conny Nilsson
Vaxholms RF
3:07:06.1122590
+1:07:57.407640
51.4p
357
D 21
Linda Jonsson
IFK Mora SK
3:07:09.1122860
+1:08:00.407910
51.4p
358
H 21 Motion
Michael Ahlström
Åre Längdskidklubb
3:07:14.1123330
+1:08:04.408380
51.4p
359
H 50
Anders Carlsson
Malungs IF
3:07:26.1124540
+1:08:16.409590
51.3p
360
H 21
David Ståhlberg
Gävle SK
3:07:30.1124990
+1:08:21.410040
51.3p
361
H 55
Per-erik Mattes
Edsbyns SK
3:07:40.1125910
+1:08:30.410960
51.2p
362
H 35
Rasmus Bergström
Team Magnus CK
3:07:41.1126090
+1:08:32.411140
51.2p
363
H 21 Motion
Mattias Frithiof
Gräftåvallens SK
3:08:13.1129290
+1:09:04.414340
51.0p
364
D 35
Katja Larsson
Sok68
3:08:25.1130470
+1:09:16.415520
51.0p
365
H 21 Motion
Jesper Malmqvist
Svärdsjö
3:08:39.1131890
+1:09:30.416940
50.9p
366
H 21 Motion
Johan Zeberg
Ikj Haninge
3:08:49.1132870
+1:09:40.417920
50.9p
367
H 35
Mårten Niklasson
Eslövs FK
3:08:52.1133110
+1:09:42.418160
50.8p
368
H 60
Krister Strand
OK Landehof
3:08:55.1133450
+1:09:46.418500
50.8p
369
H 21 Motion
Andreas Lind
Täby IS SK
3:08:56.1133540
+1:09:46.418590
50.8p
370
H 21 Motion
Peter Nordin
Orsa SK
3:08:59.1133840
+1:09:49.418890
50.8p
371
H 21
Jimmy Andersson
Axa Sports Club
3:09:06.1134520
+1:09:56.419570
50.8p
372
H 21 Motion
David Granath
Godegårds SK
3:09:13.1135240
+1:10:03.420290
50.7p
373
H 21
Tommy Staffansson
Älvdalens IF
3:09:15.1135470
+1:10:06.420520
50.7p
374
H 40
Magnus Svärd
Storviks IF
3:09:17.1135660
+1:10:08.420710
50.7p
375
D 45
Hannele Junkala
Falu IK
3:09:43.1138250
+1:10:34.423300
50.6p
376
H 40
Helge Strandbakke
Axa Sport Club
3:09:48.1138750
+1:10:39.423800
50.6p
377
H 21
Markus Ingelsson
Storvreta IK
3:10:07.1140660
+1:10:58.425710
50.5p
378
H 45
Hasse Åström
Huddinge SK Längd
3:10:12.1141130
+1:11:02.426180
50.4p
379
H 35
Erik Islen
Falu IK
3:10:13.1141290
+1:11:04.426340
50.4p
380
H 21 Motion
Viktor Gredin
Falun
3:10:15.1141470
+1:11:06.426520
50.4p
381
H 45
Torbjörn Nordling
Högbo GIF
3:10:36.1143560
+1:11:27.428610
50.3p
382
D 45
Birgitta Olsson
Falu IK
3:10:40.1143970
+1:11:31.429020
50.3p
383
H 50
Jan Rönnblad
Ericsson IK
3:10:45.1144440
+1:11:35.429490
50.3p
384
H 21 Motion
Peter Jäderström
OK Linne
3:10:53.1145250
+1:11:44.430300
50.2p
385
H 35
Jonas Aschbacher
Axa Sportsclub
3:10:56.1145510
+1:11:46.430560
50.2p
386
H 21
Erik Lundqvist
Sellnäs IF
3:11:02.1146150
+1:11:53.431200
50.2p
387
D 45
Anna-lena Gotting
Tvärreds IF
3:11:02.1146190
+1:11:53.431240
50.2p
388
H 40
Andreas Hiller
Axa Sports Club
3:11:06.1146500
+1:11:56.431550
50.2p
389
D 35
Annika Björk
Falu IK
3:11:21.1148050
+1:12:12.433100
50.1p
390
H 35
Jakob Ibsen Jensen
Københavns Skiklub
3:11:22.1148180
+1:12:13.433230
50.1p
391
H 45
Olle Wickman
Hybo AIK
3:11:46.1150560
+1:12:37.435610
50.0p
392
H 21 Motion
Rickard Hellman
Älvsjö
3:11:52.1151100
+1:12:42.436150
49.9p
393
H 35
Dan Eriksson
Älvdalens IF SK
3:11:54.1151340
+1:12:44.436390
49.9p
394
H 50
Ola Eriksson
OK Grip
3:11:57.1151630
+1:12:47.436680
49.9p
395
H 21 Motion
Johan Emretsson
IFK Mora SK
3:12:10.1152950
+1:13:01.438000
49.9p
396
H 35
Erik Sundqvist
Falun Borlänge SK
3:12:16.1153570
+1:13:07.438620
49.8p
397
H 21 Motion
Markus Holgersson
Axa Sportsclub
3:12:17.1153680
+1:13:08.438730
49.8p
398
H 45
Niclas Engborg
Sälens IF
3:12:21.1154020
+1:13:11.439070
49.8p
399
H 45
Thomas Persson
Axa Sportsclub
3:12:43.1156210
+1:13:33.441260
49.7p
400
H 21 Motion
Lars Olofsson
Solna
3:12:49.1156880
+1:13:40.441930
49.7p
401
D 21
Linus Fredrikson
Mora SK
3:13:00.1157990
+1:13:51.443040
49.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
402
H 40
Jonas Bengtsson
IFK Mora SK
3:13:02.1158140
+1:13:52.443190
49.6p
403
H 21 Motion
Johan Magnusson
IFK Västerås Skidor
3:13:03.1158230
+1:13:53.443280
49.6p
404
H 21 Motion
Carl-johan Magnusson
Torsby Löparklubb
3:13:08.1158770
+1:13:59.443820
49.6p
405
D 21 Motion
Rosanna Thyren
Orsa SK
3:13:55.1163420
+1:14:45.448470
49.3p
406
H 55
Anders Wangenfors
IFK Mora SK
3:14:04.1164320
+1:14:54.449370
49.3p
407
D 35
Frida Wallström
Sävedalens AIK
3:14:06.1164520
+1:14:56.449570
49.3p
408
H 60
Stig Nilsson
Granbergsdals IF
3:14:33.1167210
+1:15:23.452260
49.2p
409
H 21
Henrik Salling
AB Karl Hedin IF
3:14:33.1167280
+1:15:24.452330
49.2p
410
H 21
Tomas Nilsson
Grycksbo IF OK
3:14:35.1167400
+1:15:25.452450
49.1p
Seedningsgräns för led 6 i Vasaloppet: 3:15:00
411
H 21 Motion
Jonas Wikström
Falun
3:15:10.1170930
+1:16:00.455980
49.0p
412
H 21 Motion
Oscar Haeger
Enköping
3:15:27.1172670
+1:16:18.457720
48.9p
413
H 35
Mika Wahlroos
Hasarna IK
3:15:28.1172710
+1:16:18.457760
48.9p
414
H 21 Motion
Ingemar Blick
Strängbetong Hus Och Anläggning
3:15:28.1172730
+1:16:18.457780
48.9p
415
H 21 Motion
Richard Johansson
Gih IF
3:15:39.1173830
+1:16:29.458880
48.8p
416
H 35
Peter Holver
Ornäs IK
3:15:51.1175000
+1:16:41.460050
48.8p
417
H 21 Motion
Magnus Thors
Sälens IF
3:15:53.1175230
+1:16:43.460280
48.8p
418
H 35
David Lindgren
OK Linne
3:16:09.1176810
+1:16:59.461860
48.7p
419
H 50
Per Sanfridson
Tällberg
3:16:15.1177450
+1:17:06.462500
48.7p
420
H 21
Mikael Salling
AB Karl Hedin IF
3:16:28.1178750
+1:17:19.463800
48.6p
421
H 50
Anders Nordenfors
Gävle Skidkamrater
3:16:31.1179090
+1:17:22.464140
48.6p
422
H 50
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
3:16:49.1180890
+1:17:40.465940
48.5p
423
H 21 Motion
Mikael Eriksson
Karl Hedin IF
3:17:06.1182560
+1:17:57.467610
48.4p
424
H 50
Lars Henrik Tornøe
Københavns Skiklub
3:17:18.1183780
+1:18:09.468830
48.4p
425
H 21
Marcus Lövnord
Bearingpoint
3:17:26.1184540
+1:18:16.469590
48.3p
426
H 35
Per Holm
Bjursås IK
3:17:28.1184710
+1:18:18.469760
48.3p
427
H 21
Pär Eriksson
Jäderfors SK
3:17:29.1184890
+1:18:20.469940
48.3p
428
H 21 Motion
Daniel Hallström
IFK Mora
3:17:48.1186700
+1:18:38.471750
48.2p
429
H 21
Andreas Södergren
Axa Sports Club
3:17:58.1187710
+1:18:48.472760
48.2p
430
H 21 Motion
Patrik Eliasson
Tyresö Bgk
3:18:02.1188140
+1:18:52.473190
48.2p
431
D 35
Helena Carlson
Vansbro AIK SK
3:18:26.1190530
+1:19:16.475580
48.1p
432
H 21 Motion
Sven Rindegren
Traneberg
3:18:26.1190560
+1:19:17.475610
48.1p
433
H 21 Motion
Joakim Rosengren
Gävle
3:18:34.1191340
+1:19:24.476390
48.0p
434
D 45
Anne Aren
IFK Tumba SOK
3:18:42.1192150
+1:19:33.477200
48.0p
435
H 45
Martin Ingelsson
Storvreta IK
3:18:52.1193130
+1:19:42.478180
47.9p
436
H 21 Motion
Stefan Österberg
IK Högaborgs Atleter
3:19:00.1193930
+1:19:50.478980
47.9p
437
H 60
Kent Mårtensson
Ekshärads SF
3:19:02.1194120
+1:19:52.479170
47.9p
438
H 60
Åke Svahn
OK Tor
3:19:13.1195250
+1:20:04.480300
47.8p
439
H 21 Motion
Robert Nahlbom
Flens FS
3:19:33.1197240
+1:20:23.482290
47.8p
440
H 50
Johan Bernalt
IF Spirit IF
3:19:41.1198000
+1:20:31.483050
47.7p
441
H 21 Motion
Lars Nygren
IK Jarl
3:19:45.1198400
+1:20:35.483450
47.7p
442
H 45
Fredrik Åslund
Peab Fritid
3:19:45.1198410
+1:20:35.483460
47.7p
443
H 21 Motion
Andreas Ahlberg
Avesta
3:19:46.1198580
+1:20:37.483630
47.7p
444
H 21 Motion
Magnus Pålsson
Axa SC
3:19:53.1199240
+1:20:43.484290
47.7p
445
H 21
David Danielsson
Sunne Slf
3:19:55.1199470
+1:20:46.484520
47.7p
446
H 21 Motion
Joacim Conradson
Orsa
3:19:57.1199630
+1:20:47.484680
47.6p
447
D 21 Motion
Victoria Ericsson
Ufk
3:20:01.1200030
+1:20:51.485080
47.6p
448
H 21 Motion
Eric Fagerström
Åstorp
3:20:02.1200160
+1:20:53.485210
47.6p
449
H 40
Magnus Jonsson
Axa Sportclub
3:20:11.1201050
+1:21:02.486100
47.6p
450
H 45
Igor Kourinnoi
Olympia Kampsport
3:20:15.1201450
+1:21:06.486500
47.6p
451
H 21 Motion
Daniel Loman Olsson
Axa Sports Club
3:20:23.1202280
+1:21:14.487330
47.5p
452
H 55
Håkan Sjöman
Roslags-länna IF
3:20:25.1202410
+1:21:15.487460
47.5p
453
H 21 Motion
Nils Englund
Sundbybergs IK
3:20:52.1205150
+1:21:43.490200
47.4p
454
D 35
Åsa Morelius
Långshyttans AIK Skidklubb
3:20:56.1205510
+1:21:46.490560
47.4p
455
H 40
Johan Hörnfeldt
OK Ravinen
3:21:41.1210030
+1:22:31.495080
47.2p
456
D 45
Katarina Hoffsten-sundqvist
Stennäsets IF
3:21:43.1210220
+1:22:33.495270
47.2p
457
H 35
Daniel Burström
Lycksele IF
3:21:49.1210860
+1:22:40.495910
47.1p
458
H 21 Motion
Lars Andersson
Nyhammars IF
3:21:49.1210880
+1:22:40.495930
47.1p
459
D 21
Maria Börsholm
Leksands SK
3:21:52.1211180
+1:22:43.496230
47.1p
460
H 21 Motion
Per-olof Fix
Dalregementets IF
3:21:56.1211550
+1:22:47.496600
47.1p
461
H 45
Jens Olsson
IK Jarl
3:22:05.1212450
+1:22:56.497500
47.1p
462
H 21 Motion
Christer Ottosson
Bengan IK
3:22:26.1214520
+1:23:16.499570
47.0p
463
H 45
Richard Isidor Björk
Lima IF
3:22:34.1215370
+1:23:25.500420
46.9p
464
H 45
Martin Stern
Nacka-värmdö
3:22:55.1217460
+1:23:46.502510
46.9p
465
D 21 Motion
Carolin Svensson
Björkfors Goif
3:23:02.1218140
+1:23:52.503190
46.8p
466
H 21 Motion
Jonas Knutsson
ÅF SK
3:23:11.1219070
+1:24:02.504120
46.8p
467
H 21
Markus Pettersson
Blackstads IF
3:23:12.1219120
+1:24:02.504170
46.8p
468
D 21
Lina Larsson
Hybo AIK
3:23:21.1220090
+1:24:12.505140
46.7p
469
H 21 Motion
Olof Sundblad
Södermalms
3:23:34.1221330
+1:24:24.506380
46.7p
470
H 21 Motion
Daniel Back
Gagnefs IF
3:23:39.1221870
+1:24:30.506920
46.7p
471
H 55
Kyrre Thalberg
Lugi SK
3:24:01.1224070
+1:24:52.509120
46.6p
472
H 21 Motion
David Thuresson
Ffss Uppsjö
3:24:03.1224290
+1:24:54.509340
46.6p
473
H 60
Klas Rouden
Mälarö SOK
3:24:11.1225070
+1:25:02.510120
46.5p
474
H 60
Carl-johan Dyverfeldt
Stockholm Långdistansklubb
3:24:30.1226990
+1:25:21.512040
46.4p
475
H 21 Motion
Stefan Roos
Rönninge
3:24:48.1228700
+1:25:38.513750
46.4p
476
H 50
BO Johansson
IFK Grängesberg
3:25:16.1231530
+1:26:06.516580
46.3p
477
H 21 Motion
Magnus Lizell
Dellner Couplers
3:25:16.1231580
+1:26:07.516630
46.2p
478
H 45
Mats Hellsen
Sundbybergs IK
3:25:29.1232810
+1:26:19.517860
46.2p
479
H 21 Motion
Valle Rönnstedt
Imano
3:25:35.1233430
+1:26:25.518480
46.2p
480
H 21 Motion
Per Björnskiöld
Mölndals Roddklubb
3:25:37.1233650
+1:26:28.518700
46.2p
481
H 21 Motion
Magnus Snitt
Falun
3:25:42.1234140
+1:26:32.519190
46.1p
482
H 21 Motion
Per Rosenqvist
Täby Slalomklubb
3:25:50.1234900
+1:26:40.519950
46.1p
483
H 21 Motion
David Blecko
Sigtuna OK
3:25:59.1235820
+1:26:49.520870
46.1p
484
H 21 Motion
Patrik Andersson
Axa Sportsclub
3:26:19.1237880
+1:27:10.522930
46.0p
485
D 21 Motion
Hanna Jansson
Gih IF
3:26:41.1240060
+1:27:32.525110
45.9p
486
H 21 Motion
Fredrik Holmberg
Falun
3:26:43.1240240
+1:27:33.525290
45.9p
487
H 21
Tomas Bergsten
Rejlers IF
3:26:54.1241310
+1:27:44.526360
45.8p
488
D 21 Motion
Anna Dahlgren
Axa Sports Club
3:27:15.1243460
+1:28:06.528510
45.7p
489
H 50
Kent Nilsson
Hsk Skid & Friidrottsklubb
3:27:27.1244630
+1:28:17.529680
45.7p
490
D 21 Motion
Malin Kylberg
Q-med FF
3:27:39.1245810
+1:28:29.530860
45.7p
491
H 35
Karan Partovi
Yuppie Ski Club
3:27:50.1246900
+1:28:40.531950
45.6p
492
H 21 Motion
Per Sjöquist
Ikj Haninge
3:27:50.1246970
+1:28:41.532020
45.6p
493
D 21 Motion
Sara Brändström
Falun
3:28:10.1248900
+1:29:00.533950
45.5p
494
D 21 Motion
Matilda Wuopio
Orsa SK
3:28:15.1249400
+1:29:05.534450
45.5p
495
H 21 Motion
Jimmy Skogström
Falun
3:28:26.1250560
+1:29:17.535610
45.5p
496
H 21 Motion
Sten Persson
JM Konc IF
3:28:40.1251960
+1:29:31.537010
45.4p
497
H 21
Martin Fri
Orsa Skidlubb
3:28:45.1252420
+1:29:35.537470
45.4p
498
H 21 Motion
Christer Stureson
Anderstorps OK
3:28:45.1252450
+1:29:36.537500
45.4p
499
H 55
Stefan Axelsson
IFK Mora SK
3:28:50.1252900
+1:29:40.537950
45.4p
500
H 55
Olle Björk
Hybo AIK
3:29:11.1255040
+1:30:01.540090
45.3p
Visar resultat 1 till 500 av 1002[
1
2
3
]