Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2013-02-03
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Orsa Grönklitt Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Brindbergs
Vansbro AIK Skidklubb
1:49:42.658150
80.8p
2
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
1:53:46.682540
+4:03.24290
77.2p
3
Tomas Karlberg
Nacka Värmdö SK
1:54:31.687060
+4:49.28810
76.5p
4
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
1:56:29.698860
+6:47.40610
74.9p
5
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
1:58:55.713410
+9:12.55160
73.0p
6
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:00:22.722110
+10:39.63860
72.0p
7
Esbjörn Jonsson
Boxholm-ekeby SK
2:00:22.722190
+10:40.63940
72.0p
8
Anders Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:00:24.722380
+10:42.64130
71.9p
9
Daniel Nilsson
Lekeryd-svarttorp SK
2:00:26.722500
+10:43.64250
71.9p
10
Anders Boström
Sundbybergs IK
2:00:30.722960
+10:48.64710
71.9p
11
Anders Eriksson
IFK Mora SK
2:00:56.725540
+11:13.67290
71.5p
12
Emil Olsson
Huddinge SK Längd
2:01:58.731760
+12:16.73510
70.8p
13
Christian Holm
Karlslunds IF
2:04:11.745010
+14:28.86760
69.3p
14
Markus Bäck
Yuppie Ski Club
2:07:44.766340
+18:01.108090
66.9p
15
Claes Steimert
Stockholms Rullskidklubb
2:09:45.778460
+20:03.120210
65.7p
16
Daniel Nilsson
Sundbybergs IK
2:11:00.785980
+21:18.127730
64.9p
17
Anders Söderlund
Axa Sports Club
2:11:30.788930
+21:47.130680
64.6p
18
Per Rönmark
IFK Lidingö Slalomklubb
2:12:56.797570
+23:14.139320
63.8p
19
Oscar Claeson
Yuppie Ski Club
2:13:34.801320
+23:51.143070
63.4p
20
Thomas Rem
Nacka Värmdö SK
2:14:29.806890
+24:47.148640
62.9p
21
Vegard Rem
Nacka Värmdö SK
2:16:02.816170
+26:20.157920
62.0p
22
Johan Sennström
Swedbank IF
2:16:47.820610
+27:04.162360
61.6p
23
Marcus Granlund
Skellefteå SK
2:17:14.823350
+27:32.165100
61.4p
24
Daniel Hillgren
Stockholms Rullskidklubb
2:17:20.823990
+27:38.165740
61.3p
25
Lars Ekegard
Huddinge Ais
2:17:21.824070
+27:39.165820
61.3p
26
Ola Jönsspn
Nacka Värmdö SK
2:19:06.834510
+29:23.176260
60.4p
27
Christian Höglund
Axa Sports Club
2:19:13.835260
+29:31.177010
60.3p
28
David Brandemark
IFK Västerås Skidklubb
2:19:43.838200
+30:00.179950
60.1p
29
Gunnar Lindberg
Bromma Vällingby SOK
2:19:44.838360
+30:02.180110
60.1p
30
Erik Arebro
Sundbybergs IK
2:20:31.843000
+30:48.184750
59.7p
31
Tobias Steen
Haninge SOK
2:20:50.844910
+31:07.186660
59.5p
32
Jesper Lund
Haninge SOK
2:21:32.849160
+31:50.190910
59.2p
33
Sebastian Svärd
Haninge SOK
2:22:15.853490
+32:33.195240
58.8p
34
Adrian Lövold
Nacka Värmdö SK
2:22:34.855330
+32:51.197080
58.7p
35
Anders Bremmer
Yuppie Ski Club
2:22:43.856260
+33:01.198010
58.6p
36
Ola Steffen
Brandkårens IK
2:23:04.858320
+33:21.200070
58.4p
37
Marcus Hellmark
Rossöns IF
2:23:07.858630
+33:24.200380
58.4p
38
Daniel Rådström
Enhörna IF
2:23:42.862110
+33:59.203860
58.1p
39
Robert Nilsson
Deje SF
2:23:47.862600
+34:04.204350
58.1p
40
Tommy Torwald
Nacka Värmdö SK
2:23:52.863170
+34:10.204920
58.0p
41
Anders Carbonnier
Karlslunds IF
2:24:29.866870
+34:47.208620
57.7p
42
Kristofer Backmark
Delsbo IF
2:24:36.867500
+34:53.209250
57.7p
43
Ragnar Johansson
IFK Västerås Skidklubb
2:28:22.890140
+38:39.231890
56.0p
44
Markus Ekestam
IFK Mora SK
2:28:37.891600
+38:54.233350
55.9p
45
Erik Bartholf
Yuppie Ski Club
2:30:22.902170
+40:40.243920
55.1p
46
Per Hedmark
Axa Sports Club
2:30:41.904060
+40:59.245810
55.0p
47
Jacob Lundqvist
IK Stern
2:32:18.913720
+42:35.255470
54.3p
48
Magnus Jonsson
Ålberga GIF
2:32:28.914780
+42:46.256530
54.2p
49
Andreas Venneman
IFK Helsingborg
2:33:30.920960
+43:48.262710
53.8p
50
Andreas Glansborg
Axa Sports Club
2:34:45.928490
+45:03.270240
53.3p
51
Thomas Käll
Sundbybergs IK
2:34:56.929550
+45:14.271300
53.2p
52
Jacob Westman
Sundbybergs IK
2:35:01.930080
+45:19.271830
53.2p
53
Pär Tjärnberg
Nacka Värmdö SK
2:35:23.932270
+45:41.274020
53.0p
54
Stefan Olofsson
Atlas Copco IF
2:36:46.940530
+47:03.282280
52.5p
55
Andreas Carlén
Bodsjöböle SK
2:36:55.941420
+47:12.283170
52.4p
56
Markus Brolin
Axa Sports Club
2:37:50.946900
+48:07.288650
52.1p
57
Viktor Tennström
Axa Sports Club
2:38:46.952530
+49:03.294280
51.7p
58
Andreas Flemmer
Väsby SK
2:38:49.952870
+49:07.294620
51.7p
59
Henrik Björklund
Aapua IF
2:39:06.954540
+49:23.296290
51.6p
60
Johan Fornander
Peab Fritid
2:39:19.955890
+49:37.297640
51.5p
61
Erik Heneby
Yuppie Ski Club
2:41:05.966490
+51:23.308240
50.8p
62
David Rådberg
Ibm-klubben
2:41:09.966890
+51:27.308640
50.8p
63
Christofer Höglund
Scania IF Södertälje
2:42:22.974170
+52:40.315920
50.4p
64
Simon Boqvist
Yuppie Ski Club
2:42:36.975570
+52:54.317320
50.3p
65
Oscar Lundqvist
IK Stern
2:44:11.985050
+54:29.326800
49.7p
66
Andreas Holmgren
Nacka Värmdö SK
2:45:55.995480
+56:13.337230
49.1p
67
Jimmy Johansson
Östervåla IF
2:45:56.995540
+56:13.337290
49.1p
68
Tommy Ljungqvist
Axa Sports Club
2:46:29.998870
+56:47.340620
48.9p
69
Gustav Andersson
Hammerdals IF
2:47:11.1003070
+57:29.344820
48.7p
70
Emil Lundgren
Axa Sports Club
2:48:38.1011700
+58:55.353450
48.2p
71
Daniel Wennlund
Hammarby If:s SF
2:49:13.1015280
+59:31.357030
48.0p
72
Linus Johansson
IF Spirit IF
2:49:45.1018470
+1:00:03.360220
47.8p
73
Thomas Fodor Karlsson
IK Jordbänningarna
2:50:28.1022700
+1:00:45.364450
47.6p
74
Staffan Sandblad
IK Jordbänningarna
2:51:06.1026590
+1:01:24.368340
47.4p
75
Jonas Sandström
Axa Sports Club
2:53:07.1038630
+1:03:24.380380
46.8p
76
Joel Lenman
Nacka Värmdö SK
2:53:21.1040040
+1:03:38.381790
46.7p
77
Samuel Littwold
Axa Sports Club
2:53:50.1042990
+1:04:08.384740
46.5p
78
Olof Lundin
IK Vista
2:54:38.1047780
+1:04:56.389530
46.3p
79
Johan Andersson
Hammerdals IF
2:55:46.1054590
+1:06:04.396340
46.0p
80
Magne Pettersson
IK Jordbänningarna
2:56:07.1056610
+1:06:24.398360
45.9p
81
Peter Zeil
Axa Sports Club
2:59:16.1075550
+1:09:34.417300
44.9p
82
Henrik Wiréhn
Axa Sports Club
2:59:26.1076500
+1:09:43.418250
44.9p
83
Ludvig Wallmann
Burseryds IF
2:59:53.1079210
+1:10:10.420960
44.8p
84
Tomas Larström
Nacka Värmdö SK
3:00:47.1084670
+1:11:05.426420
44.5p
85
Johannes Henriksson
Själevad Skidor IF
3:02:06.1092510
+1:12:23.434260
44.1p
86
Peter Unnerstad
Väsby SK
3:05:08.1110780
+1:15:26.452530
43.3p
87
Oskar Kalmaru
Axa Sports Club
3:10:20.1141950
+1:20:38.483700
42.0p
88
Markus Holmström
Ersnäs IF
3:14:17.1165630
+1:24:34.507380
41.0p
89
Philip Arfwedson
Yuppie Ski Club
3:17:14.1183320
+1:27:31.525070
40.3p
90
Kim Ericsson
Nacka Värmdö SK
3:52:16.1393550
+2:02:34.735300
33.6p
-
Michael Fondelius
Hammarby If:s SF
23:59:58.8639700
-
-
Magnus Johnsson
Karlbergs Skytte & IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Zeffer
Högsäter GF
23:59:59.8639800
-
-
Claes Theander
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Karlsson
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Mats Guldbrand
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Christian Pedersen
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Alteborg
Scania IF Södertälje
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Lindqvist
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Engvall
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Axelsson
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Michael Nabb
Accenture IF Skidor
23:59:59.8639800
-
-
Dag Jönsson
IFK Västerås Skidklubb
23:59:59.8639800
-
-
Martin Elnersson
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Holtling
Rimbo SOK
23:59:59.8639800
-
-
Leon Spiller
Falun/borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Benjamin Rubin
Yuppie Ski Club
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Fässberg
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Torbjörn Johansson
Axa Sports Club
23:59:59.8639800
-
-
Simon Larsson
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-