Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rollerski World Cup 7 Sprint
2012-07-21
Deltävling i
World Cup Rollerski 2012
<<< Rollerski World Cup 11
Rollerski World Cup 8 >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 20
Rullskidor, Fristil
1
Margarita Tolochko
Russian Federation
2
Lisa Bolzan
Italy
3
Anna Bolzan
Italy
4
Kira Claudi
Lbc Banfetal
5
Uliana Gavrilova
Russian Federation
6
Elisa Fulcheri
Italy
7
Maria Privezentseva
Russian Federation
8
Tina Willert
SV Luetzel
9
Elena Lukianova
Russian Federation
10
Flavina Toma
Italy
11
Sabine Wallner
Wsv Rabenstein
12
Urszula Letocha
KS Sniezka Karpacz
13
Lydia Sabaditsch
Tyskland
D 21
Rullskidor, Fristil
1
Anastasia Voronina
Russian Federation
2
Elena Ektova
Russian Federation
3
Marika Sundin
Sollefteå SK
4
Ksenia Konohova
Russian Federation
5
Sandra Hansson
Uddevalla IS
6
Elena Rodina
Russian Federation
7
Karolina Bicova
Dukla Liberec
8
Aline Arnould
Ranspach
9
Marion Colin
Haute Moselle Ski Nordique
10
Theresia Schnurr
Sv Baiersbronn
11
Jessica Mueller
Sv Baiersbronn
12
Maria Kozekaeva
Russian Federation
13
Svetlana Hvostunkova
Russian Federation
14
Erika Bettineschi
Italy
15
Hanna Seppas
IFK Mora SK
16
Katrin Hoehnel
Stadthagen
H 20
Rullskidor, Fristil
1
Emanuele Becchis
Italy
2
Alexander Gavrilov
Russian Federation
3
Andery Melikov
Russian Federation
4
Chistian-alexander Schmidt
SV Liebertwolkwitz
5
Marco Longon
Italy
6
Anton Budylov
Russian Federation
7
Ivan Petrunin
Russian Federation
8
Vadim Andreev
Russian Federation
9
Philipp Ficker
Tyskland
10
Marco Mosele
Italy
11
Mariusz Dziadkowiec-michorn
KS Sniezka Karpacz
12
Stefan Struebel
Tyskland
13
Jacopo Giardina
Italy
14
Tomasz Garbien
KS Sniezka Karpacz
15
Sven Pueschmann
SG Klotzsche
H 21
Rullskidor, Fristil
1
Emanuele Sbabo
Italy
2
Evgeny Abdurakhamanov
Russian Federation
3
Alessio Berlanda
Italy
4
Folco Pizzutto
S.c Alta Valtellina
5
Mirko Ceolan
A.d Alpini Paracadutisti
6
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
7
Anton Lindblad
Östersunds SK
8
Simone Paredi
CS Esercito
9
Eugenio Bianchi
Italy
10
Anders Svanebo
Stockviks SF
11
Robin Norum
IFK Umeå
12
Dmitriy Nikels
Russian Federation
13
Artus Brants
Latvia
14
Sergey Grishin
Russian Federation
15
Sergio Bonaldi
CS Esercito
16
Martin Gillessen
Tyskland
17
Richard Tiraboschi
S.c Val Serina
18
Andrea Gola
Italy
19
Kevin Zemmrich
Tyskland
20
Dimitry Krichevskiy
Russian Federation