Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hallands Rull-ski
2012-09-09
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2012
<<< Rollsborundan
Vårgårdarullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
D 21
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fia Jobs
IF Ski Team Skåne
1:57:18.703700
64.8p
-
Gabriella Karlsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
H 21
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:35:40.573900
81.8p
2
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:35:41.574000
+1
81.7p
3
Philip Askeroth
IK Stern
1:36:43.580200
+1:03.6200
80.7p
4
Samuel Norlén
Team Arkmek
1:37:41.586000
+2:01.12000
79.8p
5
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
1:43:52.623100
+8:12.49100
74.4p
6
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:43:53.623200
+8:13.49200
74.4p
7
Mattias Carlzon
Borås SK
1:43:55.623400
+8:15.49400
74.3p
8
Marcus Innala
Göteborgs SK
1:43:58.623700
+8:18.49700
74.3p
9
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
1:44:41.628000
+9:01.54000
73.7p
10
Daniel Abrahamsson
Äspereds IF
1:50:02.660100
+14:22.86100
69.6p
11
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
1:52:00.671900
+16:20.97900
68.2p
12
Magnus Dahlblom
SK Hylte
1:52:13.673200
+16:33.99200
68.1p
13
Patrik Petersson
Dalstorps IF
1:52:14.673300
+16:34.99300
68.1p
14
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
1:52:15.673400
+16:35.99400
68.1p
15
Olle Häggdahl
Äspereds IF
1:52:40.675900
+17:00.101900
67.8p
16
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:01:25.728400
+25:45.154400
62.3p
17
Johan Larsson
Falkenbergs OK
2:04:43.748200
+29:03.174200
60.5p
18
Alexander Giese
IF Ski Team Skåne
2:06:35.759400
+30:55.185400
59.5p
19
Joacim Nordmark
SK Hylte
2:15:03.810200
+39:23.236200
55.3p
20
Rikard Junblad
Simlångsdalens IF
2:20:25.842400
+44:45.268400
53.0p
21
Anders Funkquist
Axa SC
3:09:01.1134000
+1:33:21.560000
38.4p
-
Johan Hoffman
IK Stern
23:59:58.8639700
-
H 40
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Thormé
OK Lindena
1:39:15.595400
78.4p
2
Joakim Bydinger
Ronneby OK
1:43:54.623300
+4:39.27800
74.3p
3
Adam Blomberg
OK Landehof
1:43:56.623500
+4:41.28000
74.3p
4
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:43:57.623600
+4:42.28100
74.3p
5
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
1:46:10.636900
+6:55.41400
72.5p
6
Thomas Wollentz
Halmstad Garnisons IF
1:52:05.672400
+12:50.76900
68.2p
7
Roger Lindberg
IK Wilske
1:52:11.673000
+12:56.77500
68.1p
8
Patrick Petersson
IF Ski Team Skåne
1:52:12.673100
+12:57.77600
68.1p
9
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
1:53:51.683000
+14:36.87500
67.0p
10
Anders Bergvall
IF Rigor
1:57:21.704000
+18:06.108500
64.7p
11
Tom Petersen
IF Ski Team Skåne
2:02:22.734100
+23:07.138600
61.8p
-
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
H 50
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:44:01.624000
74.2p
2
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:51:54.671300
+7:53.47200
68.3p
3
Michael Johansson
IK Stern
1:52:16.673500
+8:15.49400
68.1p
4
Bengt Åke Olofsson
IF Ski Team Skåne
1:56:13.697200
+12:12.73100
65.5p
5
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:57:37.705600
+13:36.81500
64.6p
6
Peter Nilsson
Simlångsdalens IF
2:06:20.757900
+22:19.133800
59.6p
-
Ronny Tocaj
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
H 65
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bertil Persson
Göteborgs SK
1:57:17.703600
64.8p
2
Pentti Takkinen
Lödde Motion
2:24:28.866700
+27:11.163000
51.4p
-
Göran Pettersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
H/D 21 Motion
23km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Erik Svensson
Hästhult AIK
1:07:10.402900
58.9p
2
Oskar Jensen
IF Ski Team Skåne
1:12:35.435400
+5:25.32400
54.5p
3
Åke Nilsson
Göteborgs SK
1:21:14.487300
+14:04.84300
48.7p
4
Caroline Magnusson
SK Hylte
1:24:57.509600
+17:47.106600
46.5p
5
Gert Andersson
OK Lindena
1:27:30.524900
+20:20.121900
45.2p