Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tidaholmsloppet
2012-09-01
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2012
<<< Rollsborundan
Hallands Rull-ski >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
53km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:50:37.663600
83.7p
2
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
1:50:38.663700
+1
83.7p
3
Samuel Norlén
Team Arkmek
1:50:40.663900
+3.200
83.7p
4
Viktor Hansson
Garphyttans IF
1:51:57.671600
+1:20.7900
82.5p
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:55:48.694700
+5:11.31000
79.2p
6
Philip Askeroth
IK Stern
1:56:40.699900
+6:03.36200
78.4p
7
Marcus Johansson
IK Stern
1:57:58.707700
+7:21.44000
77.4p
8
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:58:31.711000
+7:54.47300
76.9p
9
Fredrik Ousbäck
IFK Skövde SK
1:58:45.712400
+8:08.48700
76.8p
10
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
1:58:49.712800
+8:12.49100
76.7p
11
Pontus Rygh
Ulricehamns IF
2:05:51.755000
+15:14.91300
71.6p
12
Marcus Innala
IK Stern
2:08:11.769000
+17:34.105300
70.0p
13
Nils Petter Laudon
IK Stern
2:09:47.778600
+19:10.114900
69.0p
14
Martin Quick
Falköpings AIK SK
2:09:50.778900
+19:13.115200
68.9p
15
Patrik Petersson
Dalstorps IF
2:09:54.779300
+19:17.115600
68.9p
16
Johan Nyman
Ulricehamns IF
2:11:26.788500
+20:49.124800
67.9p
17
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:14:32.807100
+23:55.143400
66.1p
18
Martin Ekwall
Ulricehamns IF
2:36:25.938400
+45:48.274700
55.4p
-
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Emil Ekman
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
H 40
53km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Thormé
OK Lindena
1:57:54.707300
77.4p
2
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:58:00.707900
+6.500
77.4p
3
Joakim Bydinger
Ronneby OK
2:01:51.731000
+3:57.23600
74.4p
4
Mikael Svensson
IFK Skövde SK
2:02:12.733100
+4:18.25700
74.1p
5
Adam Blomberg
OK Landehof
2:06:43.760200
+8:49.52800
71.0p
6
Johan Ölander
Borås
2:09:45.778400
+11:51.71000
69.0p
7
Roger Lindberg
IK Wilske
2:09:47.778600
+11:53.71200
69.0p
8
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
2:09:52.779100
+11:58.71700
68.9p
9
Roger Gustavsson
Magra IS
2:09:54.779300
+12:00.71900
68.9p
10
Thomas Andersson
IFK Skövde SK
2:09:58.779700
+12:04.72300
68.9p
11
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
2:10:28.782700
+12:34.75300
68.5p
12
Peter Johansson
Falköpings AIK SK
2:11:02.786100
+13:08.78700
68.2p
13
Mikael Åström
Ronneby OK
2:17:44.826300
+19:50.118900
64.3p
14
Mats Jirebeck
IK Stern
2:27:06.882500
+29:12.175100
59.5p
H 50
53km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Aasa
OK Kullingshof
2:02:23.734200
74.0p
2
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
2:09:46.778500
+7:23.44200
69.0p
3
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
2:19:51.839000
+17:28.104700
63.1p
4
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:26:59.881800
+24:36.147500
59.6p
5
Leif Eklund
Skultorps IF
2:27:17.883600
+24:54.149300
59.4p
6
Morgan Darius
Falköping
2:27:34.885300
+25:11.151000
59.3p
7
Lars-Erik Larsson
Ryda SK
2:36:27.938600
+34:04.204300
55.4p
8
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
2:45:13.991200
+42:50.256900
52.0p
-
Sören Skålberg
IK Stern
23:59:59.8639800
-
H 65
53km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bertil Persson
Göteborgs SK
2:12:18.793700
67.4p
2
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
2:17:36.825500
+5:18.31700
64.4p
3
Göran Pettersson
Göteborgs SK
2:17:42.826100
+5:24.32300
64.3p
4
Hans Boström
Borås SK
2:23:11.859000
+10:53.65200
61.4p
5
Lars Svensson
IFK Skövde SK
2:45:37.993600
+33:19.199800
51.9p
D 20
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Josefin Nilsson
Filipstads SF
1:38:58.593700
67.4p
2
Sofie Svensson
IK Vista
1:39:38.597700
+40.3900
67.0p
H 20
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Nilsson
Hultsfreds Lk
1:34:54.569300
70.3p
2
Emil Folkesson
Hultsfreds Lk
1:35:35.573400
+41.4000
69.8p
3
Björn Svensson
OK Landehof
1:36:57.581600
+2:03.12200
68.8p
-
David Olofsson
IF Hagen SK
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
40km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Hylander
Hössna IF
1:39:35.597400
67.0p
2
Thomas Johansson
IK Hakarpspojkarna
1:43:31.621000
+3:56.23500
64.5p