Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålarullen
2012-05-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
45km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anne Li Widén
Sundbybergs IK
2:38:12.949100
48.2p
2
Ilse Wicherts
Strängnäs SK
2:52:01.1032000
+13:49.82800
44.0p
H 21
45km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:46:16.637500
75.9p
2
Peter Larsson
Nacka Värmdö SK
1:46:16.637500
75.9p
3
Tomas Jelinek
Sundbybergs IK
1:46:16.637500
75.9p
4
Linus Larsson
IF Ski Team Skåne
1:46:16.637500
75.9p
5
Göran Hammarson
Stockholms RK
1:46:16.637500
75.9p
6
Daniel Olsson
Karlslunds IF SF
1:46:16.637500
75.9p
7
Fredrik Lybeck
Hudiksvall
1:46:16.637500
75.9p
8
Jens Carlevi
Vattenfalls IF
1:46:16.637500
75.9p
9
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:46:16.637500
75.9p
10
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:46:16.637500
75.9p
11
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:47:20.643900
+1:04.6300
75.0p
12
Tommie Lindblom
Stockholms RK
1:49:38.657700
+3:22.20100
73.1p
13
Leif Markfjärd
Brovallens IF
1:49:38.657700
+3:22.20100
73.1p
14
Andreas Blohm
Grava SK
1:51:20.667900
+5:04.30300
71.8p
15
Peter Davidsson
Jm-Konc IF
1:52:23.674200
+6:07.36600
71.1p
16
Anders Boström
Sundbybergs IK
1:54:33.687200
+8:17.49600
69.5p
17
Jonas Larsson
Östersunds SK
1:56:16.697500
+10:00.59900
68.3p
18
Johan Flyning
Södertälje IF
1:56:35.699400
+10:19.61800
68.1p
19
Pontus Nordström
Östervåla IF
1:57:14.703300
+10:58.65700
67.7p
20
Ronny Wedin
Ernst:s Express AB
1:57:15.703400
+10:59.65800
67.7p
21
Pelle Olsson
Njutångers IF
1:58:44.712300
+12:28.74700
66.7p
22
Anders Wånell
Sundbybergs IK
1:59:25.716400
+13:09.78800
66.3p
23
Jan-Olof Löfgren
Brovallens IF
1:59:25.716400
+13:09.78800
66.3p
24
Jacob Westling
Grycksbo IF OK
2:00:23.722200
+14:07.84600
65.6p
25
Johan Månflod
Lugi SK
2:00:23.722200
+14:07.84600
65.6p
26
Håkan Andersson
Stockholms RK
2:00:23.722200
+14:07.84600
65.6p
27
Niklas Andersson
Brovallens IF
2:00:23.722200
+14:07.84600
65.6p
28
Hans-Olov Andersson
Rembo IK
2:00:28.722700
+14:12.85100
65.6p
29
Gustav Nilsson
Njutångers IF
2:01:19.727800
+15:03.90200
65.1p
30
Sture Nordlöf
Nacka Värmdö SK
2:05:40.753900
+19:24.116300
62.5p
31
Rikard Swedberg
Sundbybergs IK
2:07:30.764900
+21:14.127300
61.5p
32
Magnus Johnsson
Karlbergs
2:10:44.784300
+24:28.146700
59.7p
33
Tomas Persson
Stockholms RK
2:14:25.806400
+28:09.168800
57.9p
34
Dan Wallerman
Ingarö IF
2:15:06.810500
+28:50.172900
57.6p
35
Kent Strömberg
Ufk
2:18:32.831100
+32:16.193500
56.0p
36
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
2:19:13.835200
+32:57.197600
55.6p
37
Nils Wallhed
Nacka Värmdö SK
2:22:23.854200
+36:07.216600
54.3p
38
Jim Karlsson
Karlslunds IF SF
2:26:54.881300
+40:38.243700
52.4p
39
Magnus Graas
Storvreta IK
2:42:02.972100
+55:46.334500
47.0p
-
Lars Gulliksson
Nacka Värmdö SK
23:59:58.8639700
-
H 21 Motion
45km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jakob Jansson
Månkarbo IF
2:25:10.870900
53.1p
2
Axel Rällfors
Ufk
2:34:43.928200
+9:33.57200
49.4p
3
Niclas Wester
Gävle SK
2:37:16.943500
+12:06.72500
48.6p
4
Nicklas Grönberg
Mälarö SOK
2:38:22.950100
+13:12.79100
48.2p
5
Thomas Danielsson
Bromma
2:57:43.1066200
+32:33.195200
42.4p