10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Anna Simberg | Piteå Elit SK | 26:41.160000 | 74.8p | ||||
2 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 27:08.162700 | +27.2600 | 73.6p | |||
3 | Josefin Nilsson | Filipstads SF | 30:52.185100 | +4:11.25000 | 64.7p | |||
4 | Josefin Nilsson | IK Fryken | 33:37.201600 | +6:56.41500 | 59.4p | |||
5 | Carolina Nilsson | IK Fryken | 35:06.210500 | +8:25.50400 | 56.9p | |||
6 | Helena Olsson | Brandsbols SK | 38:00.227900 | +11:19.67800 | 52.6p | |||
7 | Erika Andersson | IK Fryken | 41:03.246200 | +14:22.86100 | 48.6p | |||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Patrik Johansson | IFK Skövde SK | 23:30.140900 | 85.0p | ||||
2 | Martin Liljemark | SK Bore | 23:38.141700 | +8.700 | 84.5p | |||
3 | Marcus Ruus | Gillberga SK | 24:12.145100 | +42.4100 | 82.5p | |||
4 | Andreas Grann | Sunne SLF | 25:06.150500 | +1:36.9500 | 79.6p | |||
5 | David Sjögren | Töcksfors IF | 25:11.151000 | +1:41.10000 | 79.3p | |||
- | Markus Grann | Sunne SLF | 23:59:59.8639800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Mathilda Ruus | Årjängs IF | 20:26.122500 | |||||
2 | Ellen Dalberg | Köla AIK | 23:00.137900 | +2:34.15300 | ||||
3 | Hanna Fritz | Åmåls OK | 23:04.138300 | +2:38.15700 | ||||
4 | Frida Lindqvist | Hagfors SF | 23:50.142900 | +3:24.20300 | ||||
5 | Ania Zagorska | Bengtsfors Bois | 26:05.156400 | +5:39.33800 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elin Bryne | IK Fryken | 21:40.129900 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 19:00.113900 | |||||
2 | Jonathan Hallstensson | Älgå SK | 20:02.120100 | +1:02.6100 | ||||
3 | Emil Nykvist | Sunne SLF | 20:27.122600 | +1:27.8600 | ||||
4 | Oskar Zetterström | Bengtsfors Bois | 20:48.124700 | +1:48.10700 | ||||
5 | Kevin Larsson | Bengtsfors Bois | 21:40.129900 | +2:40.15900 | ||||
6 | Gabriel Strid | Sunne SLF | 23:03.138200 | +4:03.24200 | ||||
7 | Albin Persson | Älgå SK | 24:15.145400 | +5:15.31400 | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Viktor Thorn | Bengtsfors Bois | 16:25.98400 | |||||
2 | Nico Larsson | Bengtsfors Bois | 19:24.116300 | +2:59.17800 | ||||
3 | Jan Dalheimer | Hagfors SF | 24:00.143900 | +7:35.45400 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Josehanna Lundgren Wikström | Grava SK | 11:39.69800 | |||||
2 | Petra Forsman | Öje IF | 12:55.77400 | +1:16.7500 | ||||
3 | Kerstin Näslund | SK Bore | 14:13.85200 | +2:34.15300 | ||||
4 | Alva Andreasson | IK Fryken | 14:47.88600 | +3:08.18700 | ||||
5 | Elsa Persson | IK Fryken | 15:03.90200 | +3:24.20300 | ||||
6 | Julia Andersson | Hagfors SF | 15:08.90700 | +3:29.20800 | ||||
7 | Mathilda Evaldsson | Ekshärads SF | 15:30.92900 | +3:51.23000 | ||||
8 | Hanna Fischer | Hagfors SF | 15:32.93100 | +3:53.23200 | ||||
9 | Amanda Hedström | Ekshärads SF | 15:54.95300 | +4:15.25400 | ||||
10 | Emma Törnevik | SK Bore | 16:12.97100 | +4:33.27200 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 11:26.68500 | |||||
2 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 11:49.70800 | +23.2200 | ||||
3 | Emma Olofsson | Töcksfors IF | 12:05.72400 | +39.3800 | ||||
4 | Wilma Persson | Älgå SK | 12:24.74300 | +58.5700 | ||||
5 | Hanna Thorn | Bengtsfors Bois | 12:37.75600 | +1:11.7000 | ||||
6 | Maja Westh | SK Bore | 13:03.78200 | +1:37.9600 | ||||
7 | Ida Carlsson | Töcksfors IF | 13:32.81100 | +2:06.12500 | ||||
8 | Louise Adolfsson | SK Bore | 13:36.81500 | +2:10.12900 | ||||
9 | Märta Bryne | IK Fryken | 14:20.85900 | +2:54.17300 | ||||
10 | Sofia Johansson | Bengtsfors Bois | 14:23.86200 | +2:57.17600 | ||||
11 | Jasmine Lahti Bonte | Grava SK | 14:34.87300 | +3:08.18700 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sanna Forsman | Öje IF | 10:32.63100 | |||||
2 | Frida Svensson | Filipstads SF | 10:53.65200 | +21.2000 | ||||
3 | Evelina Lindeberg | Årjängs IF | 11:41.70000 | +1:09.6800 | ||||
4 | Astrid Bryntesson | Köla AIK | 12:17.73600 | +1:45.10400 | ||||
- | Sandra Norbäck | SK Bore | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Stenmark | Brandsbols SK | 11:36.69500 | |||||
2 | Ida Melén | Filipstads SF | 11:56.71500 | +20.1900 | ||||
3 | Moa Westh | SK Bore | 11:59.71800 | +23.2200 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 12:00.71900 | |||||
2 | Linus Jonsson | Årjängs IF | 12:33.75200 | +33.3200 | ||||
3 | Christoffer Näs | Gillberga SK | 12:44.76300 | +44.4300 | ||||
4 | Johan Jonasson | Ekshärads SF | 12:54.77300 | +54.5300 | ||||
5 | Christoffer Eriksson | Årjängs IF | 12:58.77700 | +58.5700 | ||||
6 | Rasmus Dahl | Sunne SLF | 12:59.77800 | +59.5800 | ||||
7 | Karl Bryntesson | Köla AIK | 13:00.77900 | +1:00.5900 | ||||
8 | Karl Lindqvist | Hagfors SF | 13:12.79100 | +1:12.7100 | ||||
9 | Hugo Johnson | Brandsbols SK | 13:24.80300 | +1:24.8300 | ||||
10 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 13:33.81200 | +1:33.9200 | ||||
11 | Arvid Värmsjö | SK Bore | 14:51.89000 | +2:51.17000 | ||||
12 | Felix Fougstedt | Grava SK | 14:55.89400 | +2:55.17400 | ||||
13 | Nils Lind | Grava SK | 15:55.95400 | +3:55.23400 | ||||
- | Bengin Mahmoud | Årjängs IF | 23:59:59.8639800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Kim Norberg | Filipstads SF | 10:48.64700 | |||||
2 | Julius Berg | Sunne SLF | 11:35.69400 | +47.4600 | ||||
3 | Hugo Hallstensson | Älgå SK | 12:38.75700 | +1:50.10900 | ||||
4 | Andreas Albinsson | Töcksfors IF | 13:39.81800 | +2:51.17000 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Alfred Nilsson | Hagfors SF | 10:29.62800 | |||||
2 | Christian Olsson | Älgå SK | 10:55.65400 | +26.2500 | ||||
3 | Adrian Lundberg | Hagfors SF | 11:38.69700 | +1:09.6800 | ||||
4 | Anton Falck Hermansson | Filipstads SF | 11:55.71400 | +1:26.8500 | ||||
5 | Albin Carlsson-Ekelund | Hagfors SF | 15:45.94400 | +5:16.31500 | ||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elis Berg | Sunne SLF | 10:37.63600 | |||||
2 | Simon Lundberg | Hagfors SF | 10:37.63600 | |||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 6:20.37900 | |||||
2 | Johanna Axelsson | SK Bore | 7:11.43000 | +51.5000 | ||||
3 | Elin Westh | SK Bore | 7:53.47200 | +1:33.9200 | ||||
4 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 8:02.48100 | +1:42.10100 | ||||
5 | Hanna Kolberg | Köla AIK | 8:04.48300 | +1:44.10300 | ||||
6 | Clara Johansson | Bengtsfors Bois | 8:04.48300 | +1:44.10300 | ||||
7 | Hanna Johansson | Ekshärads SF | 8:05.48400 | +1:45.10400 | ||||
8 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 8:11.49000 | +1:51.11000 | ||||
9 | Ebba Johansson | Älgå SK | 8:13.49200 | +1:53.11200 | ||||
10 | Ebba Benzon | SK Skogarna | 8:33.51200 | +2:13.13200 | ||||
11 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 8:34.51300 | +2:14.13300 | ||||
12 | Frida Johansson | Bengtsfors Bois | 8:40.51900 | +2:20.13900 | ||||
13 | Elsa Fischer | Hagfors SF | 8:41.52000 | +2:21.14000 | ||||
14 | Gabrielle Augustsson | IK Fryken | 8:43.52200 | +2:23.14200 | ||||
15 | Natalie Benzon | SK Skogarna | 8:57.53600 | +2:37.15600 | ||||
16 | Lisa Johannesen | Brandsbols SK | 9:04.54300 | +2:44.16300 | ||||
17 | Sara Haglund | Ekshärads SF | 9:35.57400 | +3:15.19400 | ||||
18 | Olivia Ednarsson | Brandsbols SK | 10:44.64300 | +4:24.26300 | ||||
19 | Emma Ullström | Sunne SLF | 11:58.71700 | +5:38.33700 | ||||
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 6:11.37000 | |||||
2 | Erik Bryne | IK Fryken | 6:32.39100 | +21.2000 | ||||
3 | Filip Strand | Sunne SLF | 6:36.39500 | +25.2400 | ||||
4 | Kasper Olsen | Grava SK | 6:46.40500 | +35.3400 | ||||
5 | Hjalmar Berg | Sunne SLF | 6:47.40600 | +36.3500 | ||||
6 | Joel Blomqvist | Köla AIK | 6:56.41500 | +45.4400 | ||||
7 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 7:11.43000 | +1:00.5900 | ||||
8 | Oscar Braneby | SK Bore | 7:44.46300 | +1:33.9200 | ||||
9 | Christian Eriksson | Årjängs IF | 7:59.47800 | +1:48.10700 | ||||
10 | Joel Eriksson | Sunne SLF | 8:07.48600 | +1:56.11500 | ||||
11 | Daniel Näs | Gillberga SK | 8:19.49800 | +2:08.12700 | ||||
12 | Måns Olsen | Grava SK | 9:09.54800 | +2:58.17700 | ||||
13 | Leo Jonasson | Åmotfors IF | 10:13.61200 | +4:02.24100 | ||||
14 | Hannes Marsh | Sunne SLF | 10:45.64400 | +4:34.27300 |