Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Landsbrosprinten
2012-03-17
Deltävling i
Pölder Cup 2011/2012
<<< Landsjön Runt
Landsjön Runt >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 16
1.25km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Johanna Björklund
IF Hallby SOK
2
Annie Lindh
IF Hallby SOK
3
Gabriella Gustafsson
IK Vista
D 20
1.25km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Sofie Svensson
IK Vista
2
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
H 16
1.25km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Oscar Fridsäll
Landsbro IF SK
2
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
3
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
4
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
5
Johannes Lindvall
Nybro Ski
6
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
H 20
1.25km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
2
Emil Svensson
Marhults SOFK
3
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
4
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
5
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
6
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
7
Anton Elmström
Ålems OK
8
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
H 21
1.25km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Emil Ekman
Ulricehamns IF
2
Oscar Lund
IF Hallby SOK
3
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
4
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
5
Mikael Johansson
Högsäters GF
H 40
1.25km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
2
Ulf Lindvall
Nybro Ski
3
Fredrik Hansson
Landsbro IF SK
D 10
0.85km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Andrea Aulin
Eksjö SOK
2
Maja Stensson
Nybro Ski
3
Nora Andersson
Landsbro IF SK
4
Felicia Abelsson
Landsbro IF SK
D 12
0.85km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
2
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
3
Elsa Melin
Landsbro IF SK
D 14
0.85km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Evelina Lax
Nässjö SF
2
Wilma Fridsäll
Landsbro IF SK
H 10
0.85km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
2
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
3
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
4
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
5
Benjamin Wallsten
Landsbro IF SK
H 12
0.85km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
2
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
3
Alfons Stensson
Nybro Ski
4
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
5
Philip Gustafsson
Hvetlanda SK
6
Gideon Claesson
IF Hallby SOK
7
Ludvig Axelsson
Hvetlanda SK
H 14
0.85km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Adam Persson
Eksjö SOK
2
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
4
Andreas Gustafsson
IK Vista
5
Adam Axelsson
Hvetlanda SK
6
Anton Lund
IK Vista
7
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
8
Leo Johansson
Skillingaryds FK
9
Arvid Claesson
IF Hallby SOK
10
Axel Svensson
Landsbro IF SK