Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Folksam Cup Sprint
2012-03-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 15
1km, Längdskidor, Sprint, Fristil
1
Jonas Eriksson
Dalarna
2:40.15904
2
Hugo Jacobsson
Dalarna
2:42.16137
+2.133
3
Hannes Liljedal
Jämtland Härjedalen
2:43.16230
+3.226
4
Gustav Aflodal
Stockholm
2:43.16248
+3.244
5
Viktor Lundmark
Dalarna
2:43.16278
+3.274
6
Wiktor Finn Eriksson
Dalarna
2:44.16332
+4.328
7
Anders Roos
Jämtland Härjedalen
2:45.16478
+5.474
8
Anton Lundqvist
Örebro Län
2:47.16689
+7.685
9
Mattias Sundin
Ångermanland
2:49.16836
+9.832
10
Gustav Johansson
Västergötland
2:49.16855
+9.851
11
Carl Schogster
Västerbotten
2:50.16991
+10.987
12
Kevin Roberts
Norrbotten
2:50.16998
+10.994
13
Ludvig Holmberg
Västergötland
2:50.16999
+10.995
14
Emil Sellsve
Jämtland Härjedalen
2:52.17108
+12.1104
15
Sebastian Samuelsson
Ångermanland
2:52.17118
+12.1114
16
Filip Halldén
Örebro Län
2:52.17169
+12.1165
17
Tobias Bjernulf
Stockholm
2:52.17181
+12.1177
18
Jonas Åsander/grahn
Hälsingland
2:53.17216
+13.1212
19
Oscar Lindell
Medelpad
2:53.17245
+13.1241
20
Hampus Åsberg
Västerbotten
2:53.17252
+13.1248
21
Adam Gillman
Örebro Län
2:54.17356
+14.1352
22
Marcus Alvebro
Jämtland Härjedalen
2:55.17422
+15.1418
23
Jakob Fridesjö
Norrbotten
2:55.17425
+15.1421
24
Fredrik Arnberg
Medelpad
2:55.17471
+15.1467
25
Johan Nilsson
Västerbotten
2:56.17554
+16.1550
26
David Larsson
Hälsingland
2:56.17581
+16.1577
27
Oscar Nordin
Ångermanland
2:58.17710
+18.1706
28
Viktor Kyllingstad
Uppland
2:58.17774
+18.1770
29
Ludvig Johansson
Västergötland
2:58.17775
+18.1771
30
Alfred Boman
Västergötland
2:58.17781
+18.1777
31
Joakim Ståhl
Gästrikland
2:59.17811
+19.1807
32
Erik Thorn
Bohuslän Dal
2:59.17887
+19.1883
33
Oskar Johansson
Östergötland
3:00.17943
+20.1939
34
Martin Persson
Gästrikland
3:01.18022
+21.2018
35
Erik Sjöberg
Småland
3:03.18273
+23.2269
36
Arvid Aronsson
Medelpad
3:04.18342
+24.2338
37
Isak Häggström
Uppland
3:04.18379
+24.2375
38
Oskar Zetterström
Bohuslän Dal
3:05.18435
+25.2431
39
Filip Åslin
Medelpad
3:06.18590
+26.2586
40
Johan Forslund
Västerbotten
3:07.18649
+27.2645
41
Elias Andersson
Norrbotten
3:08.18728
+28.2724
42
Joel Häggström
Uppland
3:08.18779
+28.2775
43
Simon Jonsson
Gästrikland
3:08.18782
+28.2778
44
Joakim Wretling
Uppland
3:09.18812
+29.2808
45
Edvin Murto
Norrbotten
3:11.19008
+31.3004
46
Adrian Dahlström
Bohuslän Dal
3:12.19167
+32.3163
47
Jack Sjödin
Ångermanland
3:13.19244
+33.3240
48
Nils Tjärnlund
Medelpad
3:13.19288
+33.3284
49
Kevin Larsson
Bohuslän Dal
3:14.19376
+34.3372
50
Erik Björkman
Västerbotten
3:16.19535
+36.3531
51
Lukas Sondell
Ångermanland
3:19.19856
+39.3852
52
Axel Johansson
Gästrikland
3:23.20200
+42.4196
53
Alexander Svensson
Västergötland
3:25.20470
+45.4466
54
Lucas Schön
Värmland
3:29.20871
+49.4867
55
Johannes Lindwall
Småland
3:33.21202
+52.5198
56
Edvin Claesson
Småland
3:43.22287
+1:03.6283
57
Rasmus Pettersson
Västmanland
3:44.22387
+1:04.6383
-
Andreas Jansson
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Oskar Lindholm
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Simon Kolberg
Värmland
23:59:59.8639800
-
Tobias Käller
Hälsingland
23:59:59.8639800
-
Emil Nykvist
Värmland
23:59:59.8639800
-
Andreas Hamrin
Medelpad
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)