Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vännäs Skidfestival
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 9
Längdskidor
1
Evelina Nilsson
Högåkers OK
14:05.84490
2
Klara Nilsson
Spöland Vännäs IF
15:40.93950
+1:34.9360
3
Elsa Lindmark
Spöland Vännäs IF
16:41.100090
+2:36.15500
D 10
Längdskidor
1
Julia Lundgren
Lycksele IF
11:54.71360
2
Julia Järvholm
IFK Umeå
13:28.80750
+1:33.9290
3
Elin Vesterlund
Vännäs SK
13:49.82850
+1:54.11390
4
Tua Germann
Röbäcks SK
14:28.86770
+2:34.15310
5
Ellen Holmgren
Vännäs SK
16:08.96710
+4:13.25250
-
Poa Andersson
Vännäs SK
23:59:59.8639800
D 11
Längdskidor
1
Ida Lundgren
Täfteå IK
21:22.128140
2
Maja Årebäck
Bolidens SK
22:01.132060
+39.3820
3
Magdalena Nilsson
Högåkers OK
22:25.134490
+1:03.6250
4
Lia Arvidsson
Täfteå IK
23:42.142100
+2:19.13860
5
Elina Nilsson
Spöland Vännäs IF
26:59.161850
+5:37.33610
D 12
Längdskidor
1
Ellen Lundberg
Vindelns IF
22:13.133220
2
Klara Abrahamsson
IFK Umeå
23:43.142290
+1:30.8970
3
Irma Jakobsson
Täfteå IK
24:40.147970
+2:27.14650
4
Julia Granström
Norsjö SK
24:53.149230
+2:40.15910
5
Kristina Fridman
Spöland Vännäs IF
25:46.154560
+3:33.21240
6
Linda Sondell
Röbäcks SK
26:05.156400
+3:51.23080
7
Ida Holmgren
Vännäs SK
28:17.169610
+6:03.36290
D 13
Längdskidor
1
Therese Holmgren
Byske SK
21:51.131060
2
Elin Blomberg
Lycksele IF
22:49.136860
+58.5700
-
Jenny Isaksson Westermark
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
D 14
Längdskidor
1
Moa Lundgren
Täfteå IK
18:05.108470
2
Louise Roslin
Storfors SK
20:47.124680
+2:42.16110
D 15
Längdskidor
1
Olivia Persson
Storumans IK
32:56.197580
2
Agnes Åstot
IFK Umeå
36:08.216730
+3:11.19050
3
Alva Lövgren
Vännäs SK
37:07.222670
+4:10.24990
4
Edit Landström
IFK Umeå
39:45.238440
+6:48.40760
D 16
Längdskidor
1
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
33:08.198790
D 18
Längdskidor
1
Frida Hedman
Lycksele IF
39:25.236460
2
Viktoria Eriksson
Norrfjärdens IF
46:42.280150
+7:16.43590
D 20
Längdskidor
1
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
44:38.267700
2
Malin Fredriksson
Lycksele IF
48:37.291650
+3:59.23850
H 9
Längdskidor
1
Hugo Abrahamsson
IFK Umeå
13:43.82220
2
Hampus Björck
IFK Umeå
14:57.89690
+1:14.7370
-
Pelle Stenmark
Röbäcks SK
23:59:59.8639800
-
Jens Junes
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Oliver Axelsson
Vännäs SK
23:59:59.8639800
H 10
Längdskidor
1
Martin Blomberg
Lycksele IF
11:24.68310
2
Jonas Kärrlander
Röbäcks SK
12:43.76200
+1:18.7790
3
Viktor Holmgren
Täfteå IK
13:03.78290
+1:39.9880
4
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
13:31.81050
+2:07.12640
5
Vilhelm Muribi
Tavelsjö AIK
14:32.87180
+3:08.18770
-
Oskar Larsson
Sweden
23:59:59.8639800
H 11
Längdskidor
1
Simon Strömberg
Täfteå IK
20:28.122730
2
Linus Westergren
Täfteå IK
22:32.135180
+2:04.12350
3
Oscar Brännlund
Vindelns IF
23:05.138490
+2:37.15660
4
Ludvig Oscarsson
Tavelsjö AIK
23:39.141840
+3:11.19010
5
Nils Lindmark
Spöland Vännäs IF
26:25.158450
+5:57.35620
6
Adam Bryntesson
Rossöns IF
28:02.168110
+7:33.45280
-
David Brändström
Vindelns IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor
1
Gustav Kvarnbrink
Röbäcks SK
19:47.118680
2
Simon Åstot
IFK Umeå
20:04.120390
+17.1610
3
William Schultz
IFK Umeå
20:06.120500
+18.1720
4
Wilmer Wiklund
Täfteå IK
21:02.126160
+1:14.7380
5
Victor Sehlstedt
Röbäcks SK
22:22.134170
+2:34.15390
6
Albin Norén
Norrfjärdens IF
22:23.134220
+2:35.15440
7
Arvid Larsson
Röbäcks SK
23:02.138160
+3:14.19380
8
Viktor Ström
IFK Umeå
23:18.139780
+3:31.21000
9
Erik Kärrlander
Röbäcks SK
26:53.161260
+7:05.42480
10
Gustav Eneslätt
Täfteå IK
29:16.175580
+9:29.56800
-
Johan Gustafsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
H 13
Längdskidor
1
Oskar Årebäck
Bolidens SK
19:09.114890
2
Jonathan Dahlberg
Byske SK
19:43.118280
+33.3290
3
Emrik Nordgren
Vännäs SK
20:02.120170
+52.5180
4
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
20:10.120900
+1:00.5910
5
Marcus Oscarsson
Tavelsjö AIK
21:23.128250
+2:13.13260
H 14
Längdskidor
1
Lukas Adolfsson
Täfteå IK
17:54.107350
2
Viktor Strömberg
Täfteå IK
18:13.109260
+19.1810
3
Simon Eriksson
Täfteå IK
19:05.114480
+1:11.7030
4
Albin Larsson
Brändöns IF
20:40.123970
+2:46.16520
5
William Ferm
Tavelsjö AIK
21:19.127880
+3:25.20430
H 15
Längdskidor
1
Hampus Åsberg
Lycksele IF
30:55.185460
2
Johan Nilsson
Byske SK
31:16.187520
+20.1960
3
Erik Björkman
Täfteå IK
32:08.192720
+1:12.7160
4
Johan Forslund
Norsjö SK
32:26.194530
+1:30.8970
5
Carl Schogster
Täfteå IK
32:43.196280
+1:48.10720
H 16
Längdskidor
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
28:10.168910
2
Mattias Vesterlund
Vännäs SK
28:31.171010
+21.2000
3
Peter Nilsson
Lycksele IF
28:33.171280
+23.2270
4
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
29:47.178670
+1:37.9660
5
Sondre Ildgruben
Täfteå IK
35:50.214920
+7:40.45910
H 18
Längdskidor
1
Björn Sandström
Täfteå IK
44:24.266340
2
David Adolfsson
Täfteå IK
44:49.268800
+24.2360
3
William Strömberg
Täfteå IK
46:48.280750
+2:24.14310
4
Elias Persson
Storumans IK
48:34.291380
+4:10.24940
5
Erik Öman
Hägglunds IOFK
48:41.292060
+4:17.25620
6
Viktor Karlsson
Storumans IK
50:40.303900
+6:15.37460
7
Christian Roslin
Storfors SK
57:59.347890
+13:35.81450
-
Andreas Hasselström
Vännäs SK
23:59:59.8639800
H 20
Längdskidor
1
David Nordström
Täfteå IK
43:11.259080
2
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
44:29.266860
+1:17.7680
3
Isak Landström
IFK Umeå
44:31.267000
+1:19.7820
4
Johan Byström
Täfteå IK
44:50.268950
+1:38.9770
5
Alexander Eriksson
Täfteå IK
50:13.301220
+7:01.42040
H 21
Längdskidor
1
Johan Lövgren
Vännäs SK
56:21.338070
2
Max Själin
Storumans IK
1:00:20.361900
+3:58.23730
3
Per Liv
IFK Umeå
1:01:28.368730
+5:06.30560
4
Joakim Persson
Antnäs BK
1:03:55.383460
+7:33.45290
5
Hans Årebäck
Bolidens SK
1:06:43.400220
+10:21.62050