Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kalle Anka cup sprint
2012-02-25
Deltävling i
Kalle Anka Cup 2012
<<< Kalle Anka Cup Skicross
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Stockholm
1:19.7860
2
Samuel Wallberg
Hälsingland
1:19.7870
+0
3
Viktor Barkegren
Dalarna
1:22.8190
+3.230
4
Adam Westman
Medelpad
1:23.8200
+3.240
5
Jakob Karlsson
Dalarna
1:24.8370
+5.410
6
Anton Laine
Norrbotten
1:24.8370
+5.410
7
Johan Herbert
Uppland
1:26.8530
+6.570
8
Isak Stenvall
Västerbotten
1:26.8580
+7.620
9
Edvin Nordström
Uppland
1:26.8590
+7.630
10
Gustav Johnsson
Södermanland
1:27.8660
+8.700
11
Samuel Björn
Dalarna
1:27.8680
+8.720
12
Andreas Hjelm
Jämtland Härjedalen
1:28.8720
+8.760
13
William Westerlund
Västerbotten
1:28.8720
+8.760
14
Johannes Engdahl
Dalarna
1:28.8740
+8.780
15
Emil Lundmark
Dalarna
1:28.8790
+9.830
16
Oscar Olsson
Jämtland Härjedalen
1:29.8860
+10.900
17
Anton Modin
Uppland
1:29.8880
+10.920
18
David Ljunglund
Dalarna
1:29.8880
+10.920
19
Hampus Lindholm
Jämtland Härjedalen
1:30.8920
+10.960
20
Victor Svensson
Uppland
1:30.8940
+10.980
21
Måns Olsson
Jämtland Härjedalen
1:30.8960
+11.1000
22
Jonathan Dahlberg
Västerbotten
1:30.8980
+11.1020
23
Johan Samuelsson
Ångermanland
1:31.9010
+11.1050
24
Andreas Karlsson
Norrbotten
1:31.9020
+11.1060
24
Mattias Modin
Ångermanland
1:31.9020
+11.1060
24
Kristoffer Forsberg
Västerbotten
1:31.9020
+11.1060
27
Oliver Angelsjöö
Uppland
1:31.9040
+11.1080
28
Andreas Gustavsson
Småland
1:31.9090
+12.1130
29
Anton Swedberg
Västergötland
1:33.9220
+13.1260
30
Oskar Årebäck
Västerbotten
1:33.9240
+13.1280
31
Jakob Nilsson
Jämtland Härjedalen
1:33.9250
+13.1290
32
Olle Grywenz
Uppland
1:34.9360
+15.1400
33
Alfred Nilsson
Värmland
1:35.9420
+15.1460
34
Love Persson
Ångermanland
1:35.9450
+15.1490
35
Emil Forsberg
Hälsingland
1:35.9480
+16.1520
36
Felix Forsberg
Jämtland Härjedalen
1:35.9490
+16.1530
36
Christian Olsson
Värmland
1:35.9490
+16.1530
38
Emrik Nordgren
Västerbotten
1:36.9560
+17.1600
39
Felix Axelsson
Västergötland
1:36.9570
+17.1610
40
Emil Hodin
Gästrikland
1:37.9650
+17.1690
41
William Steggo Johansson
Hälsingland
1:37.9680
+18.1720
42
Hugo Björklund
Södermanland
1:38.9700
+18.1740
43
Oskar Persson
Gästrikland
1:38.9740
+18.1780
44
Anton Falck Hermansson
Värmland
1:38.9790
+19.1830
45
Alexander Westberg
Ångermanland
1:39.9850
+19.1890
46
Anton Käll
Småland
1:39.9890
+20.1930
47
Adrian Lundberg
Värmland
1:40.9900
+20.1940
48
Carl Lindell
Medelpad
1:40.9910
+20.1950
49
Albin Sehlberg
Ångermanland
1:40.9930
+20.1970
50
Emil Ragnarsson
Jämtland Härjedalen
1:40.9950
+20.1990
51
Victor Jansson
Västergötland
1:40.9980
+21.2020
52
Viktor Brandt
Värmland
1:40.9990
+21.2030
53
Olle Westin
Göteborg
1:41.10070
+22.2110
54
Timor Sandberg
Hälsingland
1:42.10130
+22.2170
55
Elias Gärdh
Gästrikland
1:43.10250
+23.2290
56
Emil Bywall
Gästrikland
1:44.10360
+25.2400
57
Andreas Jonsson
Blekinge
1:44.10360
+25.2400
58
Oskar Edh
Jämtland Härjedalen
1:45.10410
+25.2450
59
Oscar Olsson
Uppland
1:45.10480
+26.2520
60
Oskar Höiby
Göteborg
1:46.10510
+26.2550
61
Filip Fahlström
Medelpad
1:46.10560
+27.2600
62
Olle Bäckebjörk
Jämtland Härjedalen
1:46.10580
+27.2620
63
Leo Johansson
Småland
1:46.10580
+27.2620
64
Albin Johansson
Småland
1:48.10770
+29.2810
65
Oscar Johansson
Blekinge
1:48.10790
+29.2830
66
Simon Buskas
Gotland
1:50.10910
+30.2950
67
Edwin Kloo
Västmanland
1:50.10930
+30.2970
68
Emil Tedeholm Larsson
Göteborg
1:50.10940
+30.2980
69
Erik Gran
Östergötland
1:51.11010
+31.3050
70
Nils Backman
Göteborg
1:52.11140
+32.3180
71
Jon Zachrisson
Jämtland Härjedalen
1:56.11590
+37.3630
72
Pär Lindström
Medelpad
1:57.11640
+37.3680
73
Axel Halvarsson
Bohuslän Dal
2:01.12050
+41.4090
74
Albin Carlsson-Ekelund
Värmland
2:08.12740
+48.4780
-
Erik Malm
Östergötland
23:59:59.8639800
-
Jack Carlsson
Örebro Län
23:59:59.8639800
-
Victor Engvall
Jämtland Härjedalen
23:59:59.8639800
-
Richard Engholm
Medelpad
23:59:59.8639800
-
Linus Nygren
Västergötland
23:59:59.8639800
-
Axel Höglund
Småland
23:59:59.8639800
-
Viktor Gustafsson
Värmland
23:59:59.8639800