Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2012-02-26
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Wilma Jönsson
Östersunds SK
31:27.188600
64.0p
2
Inger Dahlgren
Spikbodarnas IK
33:37.201600
+2:10.12900
59.5p
3
Emma Jönsson
Östersunds SK
38:44.232300
+7:17.43600
50.9p
4
Elin Engelin
Offerdals SK
40:05.240400
+8:38.51700
49.0p
5
Jana Novak
Östersunds SK
40:27.242600
+9:00.53900
48.5p
6
Madelene Bergwall
Östersunds SK
42:04.252300
+10:37.63600
46.5p
7
Ingrid Söderberg
Rödön SK
42:40.255900
+11:13.67200
45.8p
8
Agneta Söderberg
Rödön SK
42:53.257200
+11:26.68500
45.6p
9
Karin Johnsson Rydh
Kälens SK
43:08.258700
+11:41.70000
45.3p
10
Maria Engelin
Offerdals SK
44:10.264900
+12:43.76200
44.1p
11
Linda Söderberg
Korpföreningen Krokom
44:21.266000
+12:54.77300
43.9p
12
Hanna Näslund
Spikbodarnas IK
45:10.270900
+13:43.82200
43.1p
13
Ida Dahlgren
Spikbodarnas IK
45:10.270900
+13:43.82200
43.1p
14
Linda Andersson
Fjäls Gh
46:07.276600
+14:40.87900
42.1p
15
Katarina Paulsson
Böle IF
46:14.277300
+14:47.88600
42.0p
16
Monica Engelin
Offerdals SK
46:44.280300
+15:17.91600
41.5p
17
Ida Hestner
Krokoms Mck
47:20.283900
+15:53.95200
41.0p
18
Ulrika Eriksson
Krokoms Mck
47:22.284100
+15:55.95400
40.9p
19
Signe Svensson
Stockholm
47:28.284700
+16:01.96000
40.8p
20
Helena Hedenström
Rödön SK
47:33.285200
+16:06.96500
40.8p
21
Sara Uddegård
Spikbodarnas IK
48:40.291900
+17:13.103200
39.7p
22
Klara Svensson
Aspås Skola
52:03.312200
+20:36.123500
37.0p
23
Therese Karlström
Aspås Skola
52:06.312500
+20:39.123800
37.0p
24
Elvira Hermansson
Spikbodarnas IK
52:46.316500
+21:19.127800
36.5p
25
Berit Kind
Kälens SK
54:11.325000
+22:44.136300
35.4p
26
Emilia Engelin
Offerdals SK
54:18.325700
+22:51.137000
35.4p
27
Alva Eriksson
Spikbodarnas IK
54:35.327400
+23:08.138700
35.2p
28
Aina Eriksson
Krokoms Mck
54:54.329300
+23:27.140600
35.0p
29
Kerstin Björkman Randström
Frösö IF
55:04.330300
+23:37.141600
34.8p
30
Britt Söderberg
Korpföreningen Krokom
56:11.337000
+24:44.148300
34.1p
31
Erica Andersson
Aspås IF
56:14.337300
+24:47.148600
34.1p
32
Ingrid Gunnarsson
Kälens SK
58:00.347900
+26:33.159200
33.0p
33
Siv Magnusson
Kälens SK
59:33.357200
+28:06.168500
32.1p
34
Emma Arnsten
Kälens SK
59:41.358000
+28:14.169300
32.0p
35
Sandra Linder
Kälens SK
59:45.358400
+28:18.169700
31.9p
36
Yvonne Berglin
Jämtkraft IF
1:00:52.365100
+29:25.176400
31.3p
37
Anna Strömberg
Fjäls Gh
1:02:10.372900
+30:43.184200
30.6p
38
Liljan Bergqvist
Aspås IF
1:03:18.379700
+31:51.191000
30.1p
39
Margareta Molin
Aspåsnäset
1:03:19.379800
+31:52.191100
30.1p
40
Anna-carin Svensson
Fjäls Gh
1:03:24.380300
+31:57.191600
30.0p
41
Monika Höglund
Fjäls Gh
1:03:34.381300
+32:07.192600
29.9p
42
Cecilea Andersson
Östersund
1:04:51.389000
+33:24.200300
29.3p
43
Malin Carlsson
Kälens SK
1:05:48.394700
+34:21.206000
28.9p
44
Lena Björkman
Östersund
1:06:18.397700
+34:51.209000
28.6p
44
Anna Stina Eriksson
Kälens SK
1:07:34.405300
+36:07.216600
28.1p
44
Elin Lögdberg
Kälens SK
1:10:49.424800
+39:22.236100
26.7p
44
Ewa Lögdberg
Kälens SK
1:11:11.427000
+39:44.238300
26.6p
44
Anette Strömqvist
Fjäls Gh
1:24:31.507000
+53:04.318300
22.2p