Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tjejskidan
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
53:04.318300
65.6p
2
Anna Lindmark
Ikj Haninge
54:09.324800
+1:05.6400
64.3p
3
Malin Eriksson
Tierps IF
55:29.332800
+2:25.14400
62.8p
4
Anne Li Widén
Sundbybergs IK
55:56.335500
+2:52.17100
62.3p
5
Anna Åberg
Ikj Haninge
56:43.340200
+3:39.21800
61.4p
6
Jenny Ramstedt
Sundbybergs IK
56:57.341600
+3:53.23200
61.2p
7
Linnéa Jonsson
Roslags-Länna IF
56:59.341800
+3:55.23400
61.1p
8
Helene Ripa
Haninge SOK
57:00.341900
+3:56.23500
61.1p
9
Julia Angelsiöö
Storvreta IK
1:00:56.365500
+7:52.47100
57.2p
10
Åsa Bergman
Nacka Värmdö SK
1:00:59.365800
+7:55.47400
57.1p
11
My Heinrup
Järla IF SK
1:01:18.367700
+8:14.49300
56.8p
12
Annika Nygard
IFK Mora SK
1:02:45.376400
+9:41.58000
55.5p
13
Christina Holm
IK Rex
1:03:07.378600
+10:03.60200
55.2p
14
Ellinor Bergman
Sundbybergs IK
1:03:21.380000
+10:17.61600
55.0p
15
Katarina Bivstedt
Sundbybergs IK
1:04:20.385900
+11:16.67500
54.2p
16
Lina Andersson
Häverödals IF
1:04:22.386100
+11:18.67700
54.1p
17
Daniela Profir
Sundbybergs IK
1:04:35.387400
+11:31.69000
53.9p
18
Kristina Johnsen
Mälarö SOK
1:04:41.388000
+11:37.69600
53.9p
19
Johanna Almlund
Haninge SOK
1:05:16.391500
+12:12.73100
53.4p
20
Elisabet Höge
Sundbybergs IK
1:05:19.391800
+12:15.73400
53.3p
21
Lena Björk
Hofors Aif
1:05:26.392500
+12:22.74100
53.2p
22
Åsa Larson
Mälarö SOK
1:05:44.394300
+12:40.75900
53.0p
23
Åsa Pettersson
Brottby SK
1:07:06.402500
+14:02.84100
51.9p
24
Paula Lembke
Sundbybergs IK
1:08:46.412500
+15:42.94100
50.7p
25
Cecilia Lundevall
Sundbybergs IK
1:09:56.419500
+16:52.101100
49.8p
26
Gunilla Kreiss
Järla IF SK
1:10:11.421000
+17:07.102600
49.6p
27
Kerstin Amberg
Järla IF SK
1:10:11.421000
+17:07.102600
49.6p
28
Maria Alm
Sundbybergs IK
1:11:37.429600
+18:33.111200
48.6p
29
Linda Santesson
Järla IF SK
1:11:46.430500
+18:42.112100
48.5p
30
Josefin Halvarsson
Bodens SK
1:12:42.436100
+19:38.117700
47.9p
31
Sari Huusko
Sundbybergs IK
1:12:58.437700
+19:54.119300
47.7p
32
Åsa Karlsson
Sundbybergs IK
1:14:12.445100
+21:08.126700
47.0p
33
Ann-marie Näslund
Djursholms IF
1:14:17.445600
+21:13.127200
46.9p
34
Sara Israelsson
Järla IF SK
1:17:29.464800
+24:25.146400
45.0p
35
Birgitta Skoglund
OK Roslagen
1:18:49.472800
+25:45.154400
44.2p
36
Gabriella Karlöf
Nacka Värmdö SK
1:19:42.478100
+26:38.159700
43.7p
37
Sarah S Ohlstenius
OK Kåre
1:20:43.484200
+27:39.165800
43.2p
38
Annika Johansson
Sundbybergs IK
1:22:07.492600
+29:03.174200
42.4p
39
Katrine Ölund
Sundbybergs IK
1:23:53.503200
+30:49.184800
41.5p
40
Lykke Gregorsson Lundius
Yuppie Ski Club
1:24:14.505300
+31:10.186900
41.4p
41
Katarina Ahnbrink
Sundbybergs IK
1:25:32.513100
+32:28.194700
40.7p
42
Helena Modig
Gävle SK
1:25:36.513500
+32:32.195100
40.7p
43
Kristin Wågström
Täby IS SK
1:32:12.553100
+39:08.234700
37.8p
44
Marita Lillbäck
Bsk
1:32:26.554500
+39:22.236100
37.7p