Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ådalsloppet
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Monica Bystedt
Hk-cyklisterna
2:00:23.722200
45.7p
2
Pernilla Ljungberg
Sandö
2:32:49.916800
+32:26.194500
36.0p
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Bystedt
Hemsö IF
1:25:32.513100
64.3p
2
Hans Sjödin
Bondsjöhöjdens IK
1:25:33.513200
+1
64.3p
3
Mårten Present
Hemsö IF
1:36:34.579300
+11:02.66100
56.9p
4
Henrik Heino
Sandslån
1:42:00.611900
+16:28.98700
53.9p
5
Jens Debatin
Sandö
1:56:43.700200
+31:11.187000
47.1p
6
Alexander Ågren
Ådalsskolan
1:57:01.702000
+31:29.188800
47.0p
7
Jan Johansson
Sollefteå SK
1:57:35.705400
+32:03.192200
46.8p
8
Dick Nagy
Hemsö IF
1:59:01.714000
+33:29.200800
46.2p
9
Marcus Sellin
Ådalsskolan
2:02:16.733500
+36:44.220300
45.0p
10
Christoffer Strömberg
Kramfors Alliansen
2:02:31.735000
+36:59.221800
44.9p
11
Hans Öhman
Norabygdens SK
2:14:54.809300
+49:22.296100
40.8p
12
Ronny Fryksten
Kramfors Alliansen
2:17:50.826900
+52:18.313700
39.9p
13
Robert Strömberg
Kramfors Alliansen
2:25:32.873100
+1:00:00.359900
37.8p
14
Bengt Sandström
Sollefteå SK
2:30:29.902800
+1:04:57.389600
36.5p
15
Erik Sjödin
Vasaloppsklubben Hedemora
2:32:25.914400
+1:06:53.401200
36.1p
D 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Carina Gilde
Kramfors Alliansen
58:44.352300
50.7p
2
Tuvalisa Norrby
Kramfors Alliansen
1:00:15.361400
+1:31.9000
49.4p
3
Emilia Pettersson
Kramfors Alliansen
1:01:32.369100
+2:48.16700
48.4p
4
Anneli Scherman
Såtes Snickeri AB
1:02:06.372500
+3:22.20100
47.9p
5
Anna Nordlöf
Kramfors
1:03:49.382800
+5:05.30400
46.6p
6
Maria Wikström
Kramfors Alliansen
1:06:46.400500
+8:02.48100
44.6p
7
Jessica Ögren
Härnösands OK
1:06:52.401100
+8:08.48700
44.5p
8
Emma Andersson
Lerums SOK
1:13:36.441500
+14:52.89100
40.4p
9
Sofia Björklund
Svanö
1:20:16.481500
+21:32.129100
37.1p
10
Malin Edeblom
Såtes Snickeri AB
1:24:40.507900
+25:56.155500
35.2p
H 21 Motion
12km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Westlund
Salsåker-Ullångers IF
46:23.278200
64.2p
2
Mats Häggkvist
Kramfors
48:27.290600
+2:04.12300
61.4p
3
Tomas Söderlind
Brännans IF
48:38.291700
+2:15.13400
61.2p
4
Jan Ivar Flodin
Lugnviks IF
49:54.299300
+3:31.21000
59.7p
5
Calle Nydahl
Ramviks IF
50:28.302700
+4:05.24400
59.0p
6
Lars Eriksson
Hägglunds IOFK
51:03.306200
+4:40.27900
58.3p
7
Love Norrby
Kramfors Alliansen
51:18.307700
+4:55.29400
58.0p
8
Jimmie Gustafsson
Team Sportia Kramfors
51:53.311200
+5:30.32900
57.4p
9
Per West
Sollefteå SK
52:08.312700
+5:45.34400
57.1p
10
Joakim Johansson
Kramfors Alliansen
55:13.331200
+8:50.52900
53.9p
11
Glenn Eriksson
Kramfors
56:03.336200
+9:40.57900
53.1p
12
Simon Scherman
Kramfors Alliansen
57:11.343000
+10:48.64700
52.1p
13
Leif Sundberg
Kramfors
57:41.346000
+11:18.67700
51.6p
14
Torbjörn Andreasson
Hk-cyklisterna
1:01:39.369800
+15:16.91500
48.3p
15
Mikael Åsander
Team Sportia Kramfors
1:02:16.373500
+15:53.95200
47.8p
16
Dan Nordholm
Kramfors Alliansen
1:04:35.387400
+18:12.109100
46.1p
17
Patric Brage
Kramfors
1:06:13.397200
+19:50.118900
45.0p
18
Jonas Salomonsson
Vittangi SK
1:09:28.416700
+23:05.138400
42.8p
19
Christer Strömberg
Kramfors
1:10:59.425800
+24:36.147500
41.9p
20
Göran Scherman
Såtes Snickeri AB
1:11:20.427900
+24:57.149600
41.7p
21
Thomas Gustafsson
Team Sportia Kramfors
1:12:31.435000
+26:08.156700
41.0p
22
Christian Tennby
Sandö Msb
1:13:08.438700
+26:45.160400
40.7p
23
Kenneth Elfving
Örnsköldsvik
1:14:57.449600
+28:34.171300
39.7p
24
Oskar Holmsten
Undroms IF
1:15:31.453000
+29:08.174700
39.4p
25
Markus Bodin
Undroms IF
1:15:32.453100
+29:09.174800
39.4p
26
Conny Eriksson
Kramfors
1:20:14.481300
+33:51.203000
37.1p