Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2012-02-19
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Värmdöloppet
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Tynell
Team Tynell
1:45:03.630250
88.1p
2
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:46:47.640600
+1:43.10250
86.3p
3
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
1:46:50.640990
+1:47.10640
86.2p
4
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:46:51.641040
+1:47.10690
86.2p
5
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:47:41.646040
+2:37.15690
85.4p
6
Anders Palmér
Karlslunds IF SF
1:50:50.664900
+5:46.34550
82.3p
7
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:52:35.675400
+7:31.45050
80.7p
8
Tom Ankerstål
Hybo AIK
1:52:49.676810
+7:45.46460
80.5p
9
Ronnie Löf
Högbo GOIF
1:52:49.676820
+7:45.46470
80.5p
10
Niclas Bärj
Hybo AIK
1:53:05.678420
+8:01.48070
80.3p
11
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
1:53:28.680740
+8:24.50390
79.9p
12
Björn Henninen
Åmots SK
1:53:43.682240
+8:39.51890
79.7p
13
Simon Sveder
Hällefors SK
1:55:21.692020
+10:17.61670
78.3p
14
Fredrik Gustafsson
Strängnäs SK
1:58:13.709290
+13:10.78940
75.9p
15
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:58:20.709910
+13:16.79560
75.8p
16
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
1:58:27.710680
+13:24.80330
75.7p
17
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
1:59:36.717530
+14:32.87180
74.8p
18
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:01:17.727690
+16:14.97340
73.5p
19
Jakob Börjesson
Lima IF
2:01:18.727700
+16:14.97350
73.5p
20
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
2:03:03.738280
+18:00.107930
72.2p
21
Emil Linell
Högbo GOIF
2:04:18.745730
+19:14.115380
71.4p
22
Robert Nordström
Jättendals IF
2:04:42.748180
+19:39.117830
71.1p
23
Esbjörn Jonsson
Boxholm-Ekeby SK
2:05:04.750380
+20:01.120030
70.8p
24
Thomas Wallin
Enköpings Aif
2:05:11.751040
+20:07.120690
70.7p
25
Martin Ekberg
Falun Borlänge SK
2:05:41.754070
+20:38.123720
70.4p
26
Mattias Fritz
Karlslunds IF SF
2:06:07.756690
+21:04.126340
70.1p
27
Fredrik Wallström
Gävle SK
2:07:39.765870
+22:36.135520
69.1p
28
Fredik Mickelsson
Kilafors SK
2:07:45.766430
+22:41.136080
69.0p
29
Robert Carlsson
Arlanda-Märsta SK
2:07:59.767820
+22:55.137470
68.8p
30
Öystein Engbretsen
Yuppie Ski Club
2:08:01.768020
+22:57.137670
68.8p
31
Carl Henrik Niper
Ikj Haninge
2:08:02.768130
+22:58.137780
68.8p
32
Björn Blomgren
Storvreta IK
2:08:03.768210
+22:59.137860
68.8p
33
Joakim Lindberg
Gävle SK
2:09:11.775010
+24:07.144660
68.1p
34
Henrik Sandén
IFK Lidingö SOK
2:10:52.785150
+25:49.154800
67.0p
35
Henrik Granström
Sundbybergs IK
2:11:27.788620
+26:23.158270
66.6p
36
Fredrik Erixon
Tiger Balsam
2:11:31.789020
+26:27.158670
66.6p
37
Peter Lundsten
Arlanda-Märsta SK
2:14:42.808100
+29:38.177750
64.7p
38
Johan Qviberg
Yuppie Ski Club
2:14:56.809540
+29:52.179190
64.6p
39
Jesper Djärv
Rembo IK
2:15:29.812850
+30:26.182500
64.2p
40
Boris Klimes
Väsby SK
2:16:45.820410
+31:41.190060
63.5p
41
Erik Wallin
Svegs IK
2:17:24.824360
+32:21.194010
63.2p
42
Torbjörn Georgsson
Kungsgårdens SK
2:17:36.825550
+32:33.195200
63.1p
43
Johan Thalin
Östervåla IF
2:19:59.839800
+34:55.209450
61.8p
44
Henrik Löfås
Team X-kross
2:20:07.840610
+35:03.210260
61.7p
45
Fredrik Ruben
IFK Lidingö SOK
2:20:27.842600
+35:23.212250
61.5p
46
Daniel Blomster
IF Åland
2:20:27.842680
+35:24.212330
61.5p
47
Christian Holm
Karlslunds IF SF
2:20:32.843110
+35:28.212760
61.5p
48
Nicklas Bergström
Täby OK
2:20:37.843660
+35:34.213310
61.4p
49
Markus Wiklund
Karlslunds IF SF
2:21:02.846140
+35:58.215790
61.2p
50
Robin Isaksson
Falun Borlänge SK
2:21:13.847270
+36:10.216920
61.1p
51
Richard Sahlberg
Östervåla IF
2:21:21.848030
+36:17.217680
61.1p
52
Oskar Jakobsson Filerum
Hybo AIK
2:21:27.848680
+36:24.218330
61.0p
53
Björn Anundsson
Axa SC
2:21:40.849990
+36:37.219640
60.9p
54
Olle Lindeberg
Nyköpings OK
2:22:01.852000
+36:57.221650
60.7p
55
Johan Tegelberg
Tierps IF
2:23:59.863880
+38:56.233530
59.7p
56
Joakim Florentisson
Sundbybergs IK
2:24:08.864770
+39:05.234420
59.7p
57
Anders Hallgren
IK Stern
2:24:45.868460
+39:42.238110
59.4p
58
Magnus Olofsson
Axa SC
2:25:04.870360
+40:01.240010
59.2p
59
Love Brovik
Nacka Värmdö SK
2:25:05.870400
+40:01.240050
59.2p
60
Mattias Tängerby
Axa SC
2:25:52.875110
+40:48.244760
58.8p
61
Mattias Björck
Axa SC
2:25:52.875140
+40:48.244790
58.8p
62
Björn Lovén
Stockholms Landstings IF
2:27:08.882710
+42:04.252360
58.2p
63
Anders Edberg
Ufk
2:28:12.889150
+43:09.258800
57.7p
64
Magnus Stål
Axa SC
2:28:52.893110
+43:48.262760
57.4p
65
Magnus Edberg
Täby IS SK
2:28:54.893370
+43:51.263020
57.4p
66
Mika Numminen
Ockelbo SK
2:29:14.895370
+44:11.265020
57.2p
67
Gabriel Domert
OK Hammaren
2:31:31.909030
+46:27.278680
56.2p
68
Mattias Axelsson
Årsunda IF
2:31:44.910370
+46:41.280020
56.1p
69
Mattias Jonsson
Årsunda IF
2:31:48.910750
+46:45.280400
56.1p
70
Linus Jonsson
Öregrunds IK
2:31:56.911580
+46:53.281230
56.0p
71
Henrik Eriksson
Årsunda IF
2:33:34.921320
+48:30.290970
55.3p
72
Olof Axelhed
Axa SC
2:33:46.922500
+48:42.292150
55.3p
73
Bertil Wingqvist
Norbergs SK
2:34:38.927700
+49:34.297350
54.9p
74
Martin Andersson
IK Rex
2:34:41.928030
+49:37.297680
54.9p
75
Tobias Carlsson
Sollentuna
2:35:55.935450
+50:52.305100
54.4p
76
Henrik Nydahl
Stigmännen Karlshamn OK
2:35:59.935880
+50:56.305530
54.3p
77
Namnlös
No Club
2:37:33.945210
+52:29.314860
53.7p
78
Henrik Eriksson
IFK Lidingö SOK
2:38:29.950890
+53:26.320540
53.3p
79
Jesper Näsvall
K4 IF
2:40:16.961560
+55:13.331210
52.6p
80
Karl Axel Zander
Väsby SK
2:42:47.976610
+57:43.346260
51.7p
81
Robin Erneby
Surahammars SOK
2:42:52.977160
+57:49.346810
51.7p
82
Fredrik Bruno
Söderhamns SK
2:43:59.983800
+58:55.353450
51.3p
83
Henrik Larsson
Uppsala
2:46:12.997150
+1:01:09.366800
50.5p
84
Johan Olsson
SOK 68
2:46:28.998740
+1:01:24.368390
50.4p
85
Fredrik Westerberg
Axa SC
2:47:01.1002020
+1:01:57.371670
50.2p
86
Fredrik Leffler
Järfälla SK
2:47:51.1007020
+1:02:47.376670
49.9p
87
Martin Olsson
Gävle SK
2:48:07.1008610
+1:03:03.378260
49.8p
88
Andreas Flemmer
Väsby SK
2:50:17.1021640
+1:05:13.391290
49.1p
89
Pontus Skårner
Nybro Ski
2:50:57.1025670
+1:05:54.395320
48.8p
90
Andreas Revahl
Länsförsäkringar Gävleborg
2:54:22.1046160
+1:09:19.415810
47.7p
91
Niklas Ahlzén
Söderhamns SK
3:04:07.1104620
+1:19:03.474270
44.8p
92
Mikael Hellsvik
Vattenfall IF Stockholm
3:09:40.1137940
+1:24:36.507590
43.3p
93
Hampus Skårner
Nybro Ski
4:30:29.1622800
+2:45:25.992450
29.2p
-
Erik Prytz
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Norestrand
Karlslunds IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Dan Moberg
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Rikard Tynell
Team Tynell
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Bergman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Albin Jonsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Ericson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Mandus Andersson
IK Rex
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Andersen
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Leffler
Järfälla SK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
David Holmström
Roslagsbro IF
23:59:59.8639800
-
-
Christopher Maurie
Söderhamns SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Einar Bodström
No Club
23:59:59.8639800
-