Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstvägenloppet
2012-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mikael Berg
Vattenfalls IF Trollhättan
2:32:01.912030
63.7p
2
Daniel Ärlebrant
Storumans IK
2:35:50.934990
+3:49.22860
61.9p
3
Jens Kristoffersson
City Sweden
2:36:02.936150
+4:01.24020
61.8p
4
Jon Bergström
Skidintresset
2:36:21.938070
+4:20.25940
61.6p
5
Leif Sjödin
Österforse IF
2:38:30.950920
+6:28.38790
60.6p
6
Kristoffer Landfors
City Sweden
2:40:15.961460
+8:14.49330
59.9p
7
Jonny Holbom
Lycksele IF
2:40:34.963390
+8:33.51260
59.7p
8
Per Oscarsson
Tavelsjö AIK
2:41:36.969580
+9:35.57450
59.3p
9
Samuel Lindberg
Storumans IK
2:42:03.972270
+10:02.60140
59.1p
10
Håkan Södren
Agnäs IK
2:42:08.972710
+10:06.60580
59.1p
11
Jörgen Wedin
Vårby IK
2:43:14.979320
+11:12.67190
58.6p
12
Patrik Andersson
Umeå Holmsund SK
2:47:06.1002510
+15:04.90380
57.0p
13
Lars Lindblad
City Sweden
2:47:08.1002780
+15:07.90650
57.0p
14
Magnus Fagerström
Graninge-Alliansen
2:47:44.1006380
+15:43.94250
56.8p
15
Håkan Norberg
Storumans IK
2:51:39.1029810
+19:37.117680
55.3p
16
David Åkesson
Stensele SK
2:52:26.1034510
+20:24.122380
55.0p
17
Kenneth Eriksson
Röbäcks SK
2:52:36.1035520
+20:34.123390
54.9p
18
P O Svedberg
Svanaby SK
2:52:39.1035820
+20:37.123690
54.9p
19
Östen Strömgrem
Husums IF SK
2:55:02.1050170
+23:01.138040
54.0p
20
Conny Sandström
Åsele IK
2:56:29.1058830
+24:28.146700
53.5p
21
Hans Johansson
Spöland Vännäs IF
2:56:35.1059460
+24:34.147330
53.5p
22
Andreas Andersson
Täfteå IK
2:57:10.1062940
+25:09.150810
53.3p
23
Christer Jonsson
Hägglunds IOFK
2:59:39.1077870
+27:38.165740
52.4p
24
Rasmus Wrenman
Skanska IF
3:00:21.1082050
+28:20.169920
52.2p
25
Lars Österlund
IFK Umeå
3:00:23.1082280
+28:22.170150
52.2p
26
Clas Fries
Umeå OK
3:00:56.1085570
+28:55.173440
52.0p
27
Mikael Olofsson
Lycksele IF
3:02:05.1092420
+30:03.180290
51.6p
28
Fredrik Andersson
Malå IF
3:03:46.1102520
+31:44.190390
51.1p
29
Jörgen Öman
Täfteå IK
3:03:49.1102820
+31:47.190690
51.1p
30
Andreas Olofsson
Sweden
3:05:12.1111110
+33:10.198980
50.6p
31
Lars Westergren
Täfteå IK
3:05:34.1113350
+33:33.201220
50.5p
32
Kenneth Koskenniemi
Täfteå IK
3:05:38.1113720
+33:36.201590
50.5p
33
Pär Myrlund
Täfteå IK
3:05:42.1114100
+33:40.201970
50.5p
34
Olli Kiviniemi
Volvo FK
3:07:18.1123720
+35:16.211590
50.0p
35
Mikael Hultdin
Umedalens IF
3:07:41.1126010
+35:39.213880
49.9p
36
Markus Persson
Anundsjö IF
3:10:45.1144420
+38:43.232290
49.0p
37
Lars-Ove Åström
Lycksele IF
3:10:58.1145700
+38:56.233570
48.9p
38
Jan Karlsson
Umedalens IF
3:11:17.1147630
+39:16.235500
48.8p
39
Curt Sjöstedt
Team Esplanad
3:12:09.1152800
+40:07.240670
48.6p
40
Oscar Israelsson
Åsele IK
3:12:12.1153190
+40:11.241060
48.5p
41
Jonas Forsberg
Håknäs IF
3:12:25.1154410
+40:23.242280
48.5p
42
Per-Jonas Norberg
Volvo FK
3:13:38.1161750
+41:37.249620
48.1p
43
Mikael Johansson
Agnäs IK
3:15:30.1172980
+43:29.260850
47.6p
44
Per-Anders Karlsson
Fredrika IK
3:15:45.1174440
+43:44.262310
47.5p
45
Johan Nordström
Vårby IK
3:15:59.1175880
+43:58.263750
47.5p
46
Peder Sund
Lycksele IF
3:16:31.1179080
+44:30.266950
47.3p
47
Per Goldkuhl
Sweden
3:16:40.1179950
+44:39.267820
47.3p
48
Carl-johan Nilsson
Umepolisens Skytte o IK
3:18:12.1189180
+46:11.277050
46.9p
49
Ingemar Forsgren
Vattenfalls IF Trollhättan
3:19:36.1197550
+47:35.285420
46.5p
50
Andreas Jonasson
Bjurholms IF
3:20:17.1201690
+48:16.289560
46.3p
51
Ronny Levisson
Nyåkers IK
3:20:39.1203810
+48:37.291680
46.2p
52
Emil Eriksson
Maskin SK
3:21:19.1207820
+49:17.295690
46.1p
53
Petter Henfridsson
Sweden
3:23:45.1222460
+51:44.310330
45.4p
54
Torbjörn Olofsson
Jalles Tc Umeå
3:25:19.1231850
+53:18.319720
45.0p
55
Per Gunnar Israelsson
Åsele IK
3:25:29.1232840
+53:28.320710
45.0p
56
Peder Nilsson
Rejlers IF
3:25:36.1233530
+53:35.321400
45.0p
57
Dag Österlund
Överboda SK
3:26:06.1236570
+54:05.324440
44.9p
58
Mats Svanefjord
Spöland Vännäs IF
3:28:32.1251160
+56:31.339030
44.3p
59
John Kjellgren
Maskin SK
3:29:54.1259340
+57:53.347210
43.9p
60
Simon Lidestav
Bjurholms IF
3:32:06.1272550
+1:00:05.360420
43.4p
61
Iwan Jones
IFK Umeå
3:32:08.1272770
+1:00:07.360640
43.4p
62
Simon Johansson
Nyåkers IK
3:35:05.1290420
+1:03:03.378290
42.8p
63
Fredrik Carlsson
Täfteå IK
3:35:22.1292150
+1:03:21.380020
42.7p
64
Björn Zakrisson
Molidens IK
3:35:39.1293820
+1:03:37.381690
42.6p
65
Alf-Roland Johansson
Agnäs IK
3:48:35.1371460
+1:16:34.459330
39.9p
66
Joakim Andersson
Täfteå IK
3:55:27.1412600
+1:23:25.500470
38.7p
67
Ulf Rath
Hörnefors IF
3:58:44.1432330
+1:26:43.520200
38.1p
68
Jonas Lindgren
Lycksele IF
4:02:47.1456600
+1:30:45.544470
37.4p
69
Tommy Nylund
Sandviks SK
4:16:44.1540390
+1:44:43.628260
35.1p
70
Jan Hellström
Röbäcks SK
4:29:35.1617490
+1:57:34.705360
33.3p
71
Urban Nilsson
Team Esplanad
4:30:42.1624140
+1:58:41.712010
33.1p
72
Nils-Erik Johansson
Team Isover SK
4:32:51.1637060
+2:00:50.724930
32.9p
73
BO Andersson
Brälappen Vännäs Snowboard
4:42:22.1694100
+2:10:20.781970
31.7p