Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Ski Marathon
2012-02-11
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Värmdöloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Södersten
Orsa SK
1:05:39.393800
72.1p
2
Anton Persson
SK Bore
1:05:59.395800
+20.1900
71.8p
3
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
1:06:52.401100
+1:13.7200
70.8p
4
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
1:07:20.403900
+1:41.10000
70.3p
5
Tomas Edström
Metso Paper FK
1:19:49.478800
+14:10.84900
59.3p
6
Henrik Nordholm
Sävedalens AIK
1:21:53.491200
+16:14.97300
57.8p
7
Jonas Worge
Malungs SK
1:23:09.498800
+17:30.104900
57.0p
8
Erik Fernlund
Hedemora
1:25:53.515200
+20:14.121300
55.1p
9
Mikael Nilsson
Tranemo IF
1:27:15.523400
+21:36.129500
54.3p
10
Jerker Svensson
Tranemo IF
1:30:09.540800
+24:30.146900
52.5p
11
Robin Isaksson
Kalvträsk
1:30:36.543500
+24:57.149600
52.3p
12
Per Caris
Orsa SK
1:30:54.545300
+25:15.151400
52.1p
13
Jan Engman
Leksands SK
1:32:46.556500
+27:07.162600
51.1p
14
Mikael Sundqvist
Metso Paper FK
1:34:17.565600
+28:38.171700
50.2p
15
Arto Gabrielsson
Gagnefs IF
1:35:12.571100
+29:33.177200
49.7p
16
Anton Halldór Paulson
København SK
1:35:40.573900
+30:01.180000
49.5p
17
Hans-olof Svensson
Ljungskile FK
1:38:09.588800
+32:30.194900
48.3p
18
Staffan Kjellman
OK Ravinen
1:40:38.603700
+34:59.209800
47.1p
19
Elias Sandén
Orsa SK
1:41:56.611500
+36:17.217600
46.5p
20
Roland Kvarnström
IFK Djura
1:42:14.613300
+36:35.219400
46.3p
21
Albin Theander Graasten
Siljansnäs
1:43:16.619500
+37:37.225600
45.9p
22
Marcus Heinonen
Borlänge
1:43:29.620800
+37:50.226900
45.8p
23
Nichlas Eriksson
Borlänge
1:43:30.620900
+37:51.227000
45.8p
24
Andreas Håkansson
GOIF Tjalve
1:43:59.623800
+38:20.229900
45.5p
25
Hans Carlsson
Tranemo IF
1:45:50.634900
+40:11.241000
44.8p
26
Peter Berg
Tyresö
1:46:33.639200
+40:54.245300
44.4p
27
Tore Fransson
Hindås SK
1:50:48.664700
+45:09.270800
42.7p
28
Oscar Gyllander
Mora
1:51:07.666600
+45:28.272700
42.6p
29
Lars Dahlqvist
Metso Paper FK
1:51:48.670700
+46:09.276800
42.4p
30
Matthias Kalle Dalheimer
Hagfors SF
1:53:48.682700
+48:09.288800
41.6p
31
Peter Mandel
Orsa SK
1:55:07.690600
+49:28.296700
41.1p
32
Mikael Jinglöv
Danderyds SK
1:55:59.695800
+50:20.301900
40.8p
33
Magnus Hellberg
Metso Paper FK
1:56:29.698800
+50:50.304900
40.7p
34
Olle Leibe Bergstedt
OK Landehof
1:58:04.708300
+52:25.314400
40.1p
35
Mats Johansson
Metso Paper FK
1:59:19.715800
+53:40.321900
39.7p
36
Petter Leibe Bergstedt
OK Landehof
1:59:45.718400
+54:06.324500
39.6p
37
Tommy Hermanson
Mora
2:00:18.721700
+54:39.327800
39.4p
38
Mikael Karlsson
Sälens IF
2:06:43.760200
+1:01:04.366300
37.4p
39
Tomas Bergsten
Leksand
2:06:49.760800
+1:01:10.366900
37.3p
40
Bengt Kallman
Leksand
2:08:39.771800
+1:03:00.377900
36.8p
41
Lars Arnesson
Storådalens SK
2:15:02.810100
+1:09:23.416200
35.1p
42
Bert Karlbom
Orsa SK
2:17:16.823500
+1:11:37.429600
34.5p
43
Erik Kornfeld
Metso Paper FK
2:17:39.825800
+1:12:00.431900
34.4p
44
Hanu Tähkänen
Metso Paper FK
2:17:41.826000
+1:12:02.432100
34.4p
45
Pasi Mäkelä
Metso Paper FK
2:17:45.826400
+1:12:06.432500
34.4p