Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:07:06.762570
75.8p
2
Niklas Jonasson
Svegs IK
2:09:53.779220
+2:46.16550
73.8p
3
Anders Johansson
Håfreströms IF
2:09:55.779460
+2:48.16790
73.8p
4
Tomas Wiker
Dalregementets IF
2:12:22.794190
+5:16.31520
72.2p
5
Eivind Lande
Magnor Ul
2:12:47.796630
+5:40.33960
71.9p
6
Per Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
2:13:31.801070
+6:25.38400
71.4p
7
Fredrik Sundberg
Ikj Haninge
2:13:54.803360
+6:47.40690
71.2p
8
Martin Norder
SK Bore
2:13:55.803450
+6:48.40780
71.2p
9
Anders Böhlmark
IFK Mora SK
2:15:42.814120
+8:35.51450
70.0p
10
Torgny Karlsson
IF Hallby SOK
2:17:16.823560
+10:09.60890
69.1p
11
Karl Zeitz
Intersport IF
2:17:21.824030
+10:14.61360
69.0p
12
Henrik Selin
IFK Hedemora SK
2:18:49.832850
+11:42.70180
68.2p
13
Pär Skogfeldt
Hagfors SF
2:19:06.834500
+11:59.71830
68.0p
14
Martin Eriksson
Lima IF
2:22:02.852190
+14:56.89520
66.3p
15
Jonas Melin
Malungs IF
2:22:37.855680
+15:31.93010
66.0p
16
Jörgen Aurén
Hagfors SF
2:24:13.865250
+17:06.102580
65.1p
17
Stefan Karlsson
Ronneby OK
2:24:23.866260
+17:16.103590
65.0p
18
John Andre Wilhelmsen
Austmarka IL
2:25:09.870880
+18:03.108210
64.6p
19
Stefan Pallander
Stora Tuna IK SK
2:25:11.871000
+18:04.108330
64.6p
20
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
2:25:23.872250
+18:16.109580
64.5p
21
Stefan Sjöberg
Dalarnas Försäkringsbolag IF
2:25:33.873220
+18:26.110550
64.4p
22
Lars Åkerman
Särna SK
2:26:25.878410
+19:18.115740
64.0p
23
Björn Melander
Timrå SOK
2:27:26.884540
+20:19.121870
63.4p
24
Håvard Krogstad
Ørje IL
2:27:28.884700
+20:21.122030
63.4p
25
David Ottosson
Norra Dals SK
2:27:28.884790
+20:22.122120
63.4p
26
Andreas Carlsson
Falköpings AIK SK
2:29:34.897380
+22:28.134710
62.4p
27
Martin Beckman
OK Nackhe
2:29:39.897890
+22:33.135220
62.3p
28
Tommy Ahlstrand
Säffle SK
2:29:53.899290
+22:47.136620
62.2p
29
Jan Eriksson
Brittatorps Tk
2:31:01.906080
+23:55.143410
61.7p
30
Michel Zwaig
Norway
2:31:42.910150
+24:35.147480
61.3p
31
Johan Karlsson
Oxvretens SK
2:32:07.912610
+25:00.149940
61.1p
32
Oskar Sange
Fjärås AIK
2:34:32.927100
+27:25.164430
60.0p
33
Magnus Thång
Lima IF
2:35:18.931760
+28:11.169090
59.7p
34
Lars-Olof Jönsson
Jome Skog AB
2:35:35.933410
+28:28.170740
59.5p
35
Sven Sundberg
IFK Mora SK
2:35:42.934110
+28:35.171440
59.5p
36
Jörgen Sundholm
Strömtorps IK
2:35:45.934450
+28:38.171780
59.5p
37
Christer Andersson
IK Stern
2:36:02.936110
+28:55.173440
59.3p
38
Klaus Bakke
Danmark
2:36:53.941280
+29:47.178610
59.0p
39
Simon Lewerentz
Källbottens IK
2:37:59.947880
+30:53.185210
58.5p
40
Johan Carlsson
Volvo IF Göteborg
2:38:23.950270
+31:17.187600
58.3p
41
Jyrki Kuusivaara Thorén
Säffle SK
2:38:27.950640
+31:20.187970
58.3p
42
Patrik Kagevi
Alfa-Laval IF
2:38:33.951210
+31:26.188540
58.2p
43
Lars Karlöf
Möja IF
2:39:12.955100
+32:05.192430
58.0p
44
Per Björklund
Malungs IF
2:39:27.956640
+32:20.193970
57.8p
45
Örjan Andersson
Säffle SK
2:39:38.957790
+32:32.195120
57.8p
46
Christer Kannisto
Malma Aif
2:39:45.958400
+32:38.195730
57.7p
47
Henrik Sundkvist
Gnosjö FK
2:40:02.960100
+32:55.197430
57.6p
48
Bo Johansson
SK Nor
2:40:31.963000
+33:24.200330
57.4p
49
Per Westlund
Dalregementets IF
2:40:38.963790
+33:32.201120
57.3p
50
Olof Persson
Malungs IF
2:42:18.973760
+35:11.211090
56.7p
51
Marcus Johansson
IK Stern
2:42:31.975060
+35:24.212390
56.6p
52
Anders Ahlgren
Ikj Haninge
2:43:31.981060
+36:24.218390
56.2p
53
Mikael Axelsson
Hällefors SK
2:43:36.981510
+36:29.218840
56.1p
54
Johan Nordskott
Katrineholm
2:44:09.984860
+37:02.222190
55.9p
55
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:44:24.986360
+37:17.223690
55.8p
56
Johan Olsson
Helsingborgs SOK
2:44:39.987810
+37:32.225140
55.7p
57
Fredrik Andersson
Stora Tuna IK SK
2:46:29.998890
+39:23.236220
55.0p
58
Mikael Aurbakken
Åmotfors IF
2:46:36.999540
+39:29.236870
55.0p
59
Håkan Tibell
Sisu Forshaga SK
2:46:40.999950
+39:33.237280
54.9p
60
Per Forsman
Garphyttans IF
2:47:14.1003380
+40:08.240710
54.7p
61
Lennart Pettersson
Malungs IF
2:48:49.1012820
+41:42.250150
54.1p
62
Håkan Sörman
Tidaholm SOK Sisu
2:49:32.1017160
+42:25.254490
53.9p
63
Fredrik Holmdahl
Lidköpings VSK
2:49:53.1019260
+42:46.256590
53.7p
64
Edvard Linderson
Nybro Ski
2:50:39.1023860
+43:32.261190
53.5p
65
Mattias Andersson
Svärdsjö IF
2:51:31.1029030
+44:24.266360
53.2p
66
Henrik Törnqvist
Garphyttans IF
2:51:43.1030200
+44:36.267530
53.1p
67
Andreas Kling
Bullarens GOIF
2:53:05.1038460
+45:58.275790
52.6p
68
Anders Magnusson
IF Hagen SK
2:53:24.1040380
+46:18.277710
52.5p
69
Lars Halses
Malungs IF
2:55:22.1052180
+48:16.289510
51.8p
70
Mats Liss
Dala-Järna IK
2:56:30.1058920
+49:23.296250
51.4p
71
Jörgen Damm
Kisa SK
2:56:59.1061830
+49:52.299160
51.3p
72
Karl Grimberg
Grums SK
2:57:14.1063340
+50:07.300670
51.2p
73
Daniel Eriksson
Helsingborgs SOK
2:58:16.1069570
+51:10.306900
50.8p
74
Robert Gustafsson
Björneborgs SK
2:58:21.1070020
+51:14.307350
50.8p
75
Namnlös
No Club
2:58:48.1072700
+51:41.310030
50.7p
76
Daniel Sohl
Hagfors SF
2:58:58.1073740
+51:51.311070
50.6p
77
Peter Thysell
Boo IF
3:00:42.1084100
+53:35.321430
50.1p
78
Magnus Mackaldener
Scania IF
3:00:44.1084360
+53:37.321690
50.0p
79
Andreas Kumlin
Karlslunds IF SF
3:03:47.1102680
+56:41.340010
49.1p
80
Olle Lindqvist
Imb Klubben Uppland
3:06:12.1117170
+59:06.354500
48.4p
81
Mathias Häggkvist
Säffle SK
3:06:48.1120730
+59:41.358060
48.2p
82
Björn Jönsson
IK Hinden
3:10:19.1141860
+1:03:12.379190
47.2p
83
Magnus Strandberg
IK Stern
3:10:21.1142090
+1:03:15.379420
47.2p
84
Tomas Jansson
IFK Mora SK
3:12:07.1152670
+1:05:01.390000
46.7p
85
Jonas Ahlrik
Tidaholm SOK Sisu
3:13:40.1161910
+1:06:33.399240
46.3p
86
Kristian Hagberg
SOK 68
3:15:20.1171960
+1:08:13.409290
45.8p
87
Morten Christiansen
Bil Nexans
3:15:59.1175810
+1:08:52.413140
45.6p
88
Magnus Andersson
SK Granan
3:16:09.1176850
+1:09:02.414180
45.6p
89
Mathias Forsberg
IK Jarl Rättvik
3:18:55.1193470
+1:11:49.430800
44.9p
90
Peter Wilén
Rörbäcksnäs IS
3:20:32.1203170
+1:13:26.440500
44.5p
91
Krister Olsson
Sisu Forshaga SK
3:20:44.1204300
+1:13:37.441630
44.4p
92
Pontus Jonsson
Malmö FK
3:21:45.1210400
+1:14:38.447730
44.2p
93
Erik Karlsson
IFK Mora SK
3:22:59.1217830
+1:15:52.455160
43.9p
94
Anders Tinfors
Älgå SK
3:23:40.1221970
+1:16:34.459300
43.7p
95
Peter Revay
Karlslunds IF SF
3:26:44.1240310
+1:19:37.477640
43.0p
96
Andreas Lindberg
Vissefjärda GOIF
3:26:55.1241440
+1:19:48.478770
42.9p
97
Joakim Jonsson
SOK 68
3:27:00.1241980
+1:19:54.479310
42.9p
98
Leif Svensson
Töcksfors IF
3:28:58.1253730
+1:21:51.491060
42.5p
99
Ola Andersson
IK Stern
3:30:52.1265110
+1:23:45.502440
42.0p
100
John Coster
IK Stern
3:30:52.1265170
+1:23:46.502500
42.0p
101
Henrik Lidö
IK Stern
3:31:10.1266920
+1:24:03.504250
42.0p
102
Fredrik Waern
Åmåls OK
3:33:04.1278300
+1:25:57.515630
41.5p
103
Dan Lindgren
Malungs IF
3:36:31.1299050
+1:29:24.536380
40.8p
104
Togga Liljedal
IFK Mora SK
3:36:57.1301640
+1:29:50.538970
40.7p
105
Christer Olausson
Idefjordens SK
3:37:42.1306160
+1:30:35.543490
40.5p
106
Robert Persson
OK Kullingshof
3:38:40.1311910
+1:31:33.549240
40.3p
107
Hans Laderman
Carnegie IF
3:38:41.1312000
+1:31:34.549330
40.3p
108
Fredrik Karft
Arvika IS
3:40:02.1320160
+1:32:55.557490
40.1p
109
Stefan Jansson
Hindås SK
3:40:28.1322700
+1:33:21.560030
40.0p
110
Kasper Manglegård Lorenzen
Danmark
3:41:33.1329210
+1:34:26.566540
39.8p
111
Fredrik Dahlman
Högsäters GF
3:44:20.1345950
+1:37:13.583280
39.2p
112
Ola Lindqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:47:52.1367110
+1:40:45.604440
38.5p
113
Hovard Skaug
Oslo Norge
3:49:22.1376190
+1:42:16.613520
38.3p
114
Dag Sagfors
Ibm-Klubben
3:50:17.1381630
+1:43:10.618960
38.1p
115
Daniel Stenberg
Helsingborgs SOK
3:54:08.1404730
+1:47:01.642060
37.4p
116
Niklas Andersson
Gällstads IF
4:15:28.1532750
+2:08:21.770080
34.0p
117
Jörg Pareigis
Sisu Forshaga SK
4:19:37.1557680
+2:12:31.795010
33.4p
118
Tomas Johansson
Falu IK
4:25:31.1593070
+2:18:25.830400
32.6p
119
Tomas Axmacher
Söderköpings SK
4:27:02.1602120
+2:19:55.839450
32.4p
120
Martin Kreutzer
IFK Västerås SK
4:46:25.1718440
+2:39:18.955770
30.0p