Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2012-02-19
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2012
<<< Bessemerloppet
Bessemerloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Boström
Bromma Vällingby SOK
2:20:44.844340
81.7p
2
Magnus Andersson
Nacka Värmdö SK
2:21:00.845950
+16.1510
81.5p
3
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:22:33.855280
+1:49.10840
80.2p
4
Christofer Salmen
Yuppie Ski Club
2:27:39.885850
+6:55.41410
76.2p
5
David Holmström
Roslagsbro IF
2:28:00.887990
+7:16.43550
76.0p
6
Oskar Kanmert Gustafsson
Tunafors SK
2:29:17.895600
+8:32.51160
75.1p
7
Jonathan Alm
Brandkårens IK
2:32:53.917200
+12:08.72760
72.6p
8
Maxime Tornier
Albertville Ski Team
2:33:42.922180
+12:58.77740
72.0p
9
Peter Sundén
Huddinge SK LF
2:34:25.926450
+13:41.82010
71.6p
10
Björn Äng
Ikj Haninge
2:34:31.927020
+13:46.82580
71.5p
11
Christoffer Eskilsson
Haninge SOK
2:35:46.934520
+15:01.90080
70.7p
12
Anders Bromander
IFK Västerås SK
2:38:15.949430
+17:30.104990
69.2p
13
Stefan Swärd
Ikj Haninge
2:38:26.950560
+17:42.106120
69.1p
14
Emil Olsson
Proact Atletklubb
2:38:57.953680
+18:13.109240
68.7p
15
Erik Geijer
Yuppie Ski Club
2:39:05.954430
+18:20.109990
68.7p
16
Bill Engman
Karlslunds IF SF
2:40:31.963080
+19:47.118640
67.8p
17
Anders Eriksson
Nacka Värmdö SK
2:41:31.969010
+20:46.124570
67.2p
18
Henrik Ljunggren
Axa SC
2:43:28.980760
+22:44.136320
66.1p
19
Erik Rosenborg
Nacka Värmdö SK
2:45:07.990660
+24:23.146220
65.2p
20
Magnus Karlsson
Axa SC
2:46:07.996630
+25:22.152190
64.7p
21
Mikael Andersson
Turebergs IF
2:46:09.996890
+25:25.152450
64.7p
22
Jesper Hamrin
Trångsvikens IF
2:46:50.1000940
+26:06.156500
64.3p
23
Björn Strömbäck
Kilafors SK
2:50:56.1025550
+30:12.181110
62.3p
24
Henrik Jonsson
Electrolux IF
2:53:11.1039040
+32:27.194600
61.2p
25
Björn Granstedt
Vaxholms Kanotsällskap
2:56:14.1057300
+35:29.212860
59.8p
26
Jimmy Planting-bergloo
Saab FF Järfälla
2:58:00.1067990
+37:16.223550
59.0p
27
Mattias Strömberg
Hammarby IF SF
2:58:17.1069660
+37:33.225220
58.9p
28
Christian Sundgren
Ski Bike & Run
2:58:37.1071640
+37:53.227200
58.7p
29
Kristofer Backmark
Delsbo IF
2:58:53.1073270
+38:09.228830
58.6p
30
Tommy Torwald
Nacka Värmdö SK
3:00:35.1083440
+39:51.239000
57.9p
31
Marcus Eriksson
Rossöns IF
3:01:43.1090210
+40:58.245770
57.4p
32
Joakim Sköld Östling
Ica-Handlarnas IF
3:03:04.1098330
+42:19.253890
56.8p
33
Niklas Möller
Yuppie Ski Club
3:03:18.1099760
+42:34.255320
56.7p
34
Martin Malmström
IFK Mora SK
3:04:00.1103960
+43:16.259520
56.4p
35
Tobias Palmkvist
Axa SC
3:05:15.1111470
+44:31.267030
55.9p
36
Mattias Pennemo
Eksjö SOK
3:05:35.1113470
+44:51.269030
55.8p
37
Klas Sundberg
Nacka Värmdö SK
3:05:35.1113490
+44:51.269050
55.8p
38
Claes Hain
Yuppie Ski Club
3:06:12.1117160
+45:28.272720
55.6p
39
Emil Lundgren
Axa SC
3:06:23.1118220
+45:38.273780
55.5p
40
Andreas Hägg
Ikj Haninge
3:06:28.1118700
+45:43.274260
55.5p
41
Marcus Lövnord
Bearingpoint IF
3:07:01.1122050
+46:17.277610
55.3p
42
Olof Bergström
Axa SC
3:07:04.1122380
+46:20.277940
55.2p
43
Adam Eriksson
Sas-Klubben
3:07:56.1127550
+47:12.283110
54.9p
44
Carl-august Westberg
Stennäsets IF
3:08:11.1129020
+47:26.284580
54.8p
45
Thomas Käll
Sundbybergs IK
3:09:13.1135290
+48:29.290850
54.4p
46
Jorge Miró
Sundbybergs IK
3:10:35.1143410
+49:50.298970
53.9p
47
Truls Hakansson
Nacka Värmdö SK
3:11:19.1147810
+50:34.303370
53.6p
48
Markus Rüdel
Nacka Värmdö SK
3:13:45.1162480
+53:01.318040
52.8p
49
Mathias Johansson
Sundbybergs IK
3:13:58.1163760
+53:14.319320
52.7p
50
Per Hedmark
Axa SC
3:18:24.1190360
+57:40.345920
51.2p
51
Andreas Holmgren
Nacka Värmdö SK
3:20:16.1201580
+59:32.357140
50.6p
52
Mats Eriksson
Axa SC
3:20:18.1201730
+59:33.357290
50.6p
53
Daniel Hillgren
Huddinge Ais
3:23:01.1218030
+1:02:16.373590
49.7p
54
Martin Åberg
Telia IF, Farsta
3:23:12.1219150
+1:02:28.374710
49.6p
55
Daniel Lindqvist
Axa SC
3:28:01.1248060
+1:07:17.403620
48.2p
56
Johan Dockberg
Stockholms RK
3:29:16.1255540
+1:08:32.411100
47.8p
57
Fredrik Bergergård
S E Bankens IF Sthlm
3:30:44.1264300
+1:09:59.419860
47.4p
58
Holger Larsen
Rävdun SK
3:31:52.1271180
+1:11:08.426740
47.1p
59
Henrik Jonsson
Nacka Värmdö SK
3:34:27.1286670
+1:13:43.442230
46.4p
60
Dan Persson
Atlas Copco IF
3:39:44.1318310
+1:18:59.473870
45.0p
61
Mikael Johansson
Yuppie Ski Club
3:40:56.1325500
+1:20:11.481060
44.7p
62
Erik Frohm
Malå IF
3:42:32.1335100
+1:21:47.490660
44.3p
63
Emil Jansson
Axa SC
3:44:53.1349290
+1:24:09.504850
43.7p
64
Christer Olofsson
Axa SC
3:45:54.1355360
+1:25:10.510920
43.5p
65
Jonas Cedering
Lahnajärvi SIF
3:47:14.1363340
+1:26:30.518900
43.1p
66
Jimmy Andersson
Nacka Värmdö SK
3:50:32.1383170
+1:29:48.538730
42.4p
67
Carl-Henrik Lindberg
Axa SC
3:55:16.1411550
+1:34:32.567110
41.3p
68
Sebastian Bond
IFK Mora SK
3:57:43.1426280
+1:36:59.581840
40.8p
69
Adam Torsholm
IFK Helsingborg
3:57:46.1426550
+1:37:02.582110
40.8p