Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hornbergsloppet
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lennart Romin
Gävle SK
1:51:51.671000
71.8p
2
Jan Östlund
Valbo Aif
1:52:45.676400
+54.5300
71.0p
3
Peter Larsson
Årsunda IF
1:53:12.679100
+1:21.8000
70.7p
4
Mikael Wikström
Högbo GOIF
1:53:53.683200
+2:02.12100
70.1p
5
Per Gidlund
Årsunda IF
1:58:04.708300
+6:13.37200
67.0p
6
Krister Nyrén
Heds IF
1:58:34.711300
+6:43.40200
66.6p
7
Mikael Lööke
Jädraås AIK
1:59:20.715900
+7:29.44800
66.1p
8
Torbjörn Söder
Gräftåvallens SK
1:59:48.718700
+7:57.47600
65.8p
9
Magnus Hult
Norrbärke SK
2:02:19.733800
+10:28.62700
64.1p
10
Kenneth Nybohm
Täby IS SK
2:03:59.743800
+12:08.72700
63.0p
11
Kenneth Pettersson
IFK Sala
2:04:42.748100
+12:51.77000
62.5p
12
Lars Gustafsson
Stockholms RK
2:06:32.759100
+14:41.88000
61.4p
13
Per-Olov Nilsson
Högbo GOIF
2:07:34.765300
+15:43.94200
60.8p
14
Hans Andersson
Jäderfors SK
2:08:10.768900
+16:19.97800
60.4p
15
Niklas Hedberg
Gävle OK
2:10:15.781400
+18:24.110300
59.2p
16
Håkan Olsson
Årsunda IF
2:10:52.785100
+19:01.114000
58.9p
17
Johan Hedlund
Flir IF
2:11:18.787700
+19:27.116600
58.7p
18
Tomas Sellström
Brudpiga RK
2:11:40.789900
+19:49.118800
58.5p
19
Lars Landenberg
Horndals IF
2:12:45.796400
+20:54.125300
57.9p
20
Mikael Andersson
Domnarvets GOIF
2:13:01.798000
+21:10.126900
57.7p
21
Kimmo Väisänen
Skultuna IS
2:14:18.805700
+22:27.134600
57.0p
22
Bo Kolström
Storviks IF
2:14:35.807400
+22:44.136300
56.9p
23
David Wijk
Högbo GOIF
2:15:00.809900
+23:09.138800
56.7p
24
Jens Lindquist
Vassunda IF
2:15:12.811100
+23:21.140000
56.6p
25
Jan Karlsson
OK Borgen
2:16:17.817600
+24:26.146500
56.0p
26
Peter Lindström
Gävle SK
2:17:04.822300
+25:13.151200
55.6p
27
Thomas Westman
Spirit IF
2:18:08.828700
+26:17.157600
55.1p
28
Mats Jansson
Högbo GOIF
2:18:28.830700
+26:37.159600
55.0p
29
Harry Äijö
Finland
2:18:35.831400
+26:44.160300
54.9p
30
Mikael Gustafsson
Spirit IF
2:20:22.842100
+28:31.171000
54.1p
31
Henrik Alsbäck
IFK Västerås SK
2:22:10.852900
+30:19.181800
53.2p
32
Håkan Kempel
Södertälje IF
2:23:03.858200
+31:12.187100
52.8p
33
Mårten Levin
Forsmarks IF
2:23:12.859100
+31:21.188000
52.8p
34
Niklas Ylipää
Mälarö SOK
2:24:37.867600
+32:46.196500
52.1p
35
Jan Axelsson
Högbo GOIF
2:26:50.880900
+34:59.209800
51.2p
36
Jonas Andersson
OK Linné
2:26:58.881700
+35:07.210600
51.1p
37
Per Lagerström
IFK Västerås SK
2:29:41.898000
+37:50.226900
50.0p
38
Lennart Svanström
IK Rex
2:30:11.901000
+38:20.229900
49.8p
39
Pontus Herin
Djurgårdens IF Af
2:31:37.909600
+39:46.238500
49.3p
40
Jan Beijbom
IFK Västerås SK
2:34:43.928200
+42:52.257100
48.1p
41
Magnus Åhl
Domnarvets GOIF
2:37:45.946400
+45:54.275300
47.0p
42
Anders Drakenberg
Enebybergs IF
2:38:06.948500
+46:15.277400
46.9p
43
Niko Tapanila
Storvreta IK
2:41:19.967800
+49:28.296700
45.8p
44
Helena Allgulander
Svaide-Roma SOK
2:48:32.1011100
+56:41.340000
43.5p
45
Erik Drakenberg
Vaxholms Kanotsällskap
2:50:48.1024700
+58:57.353600
42.8p
46
Johnny Evansson
Östhammars SK
3:00:35.1083400
+1:08:44.412300
40.1p
47
Mats Billstein
Vattenfall IF Älvkarleby
3:13:04.1158300
+1:21:13.487200
37.1p
-
Thomas Lundberg
Mälarö SOK
23:59:59.8639800
-