Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Stråkenloppet
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Fredrik Klaar
IK Vista
1:16:15.457400
67.3p
2
Kristin Barkman
Bredaryds SOK
1:19:11.475000
+2:56.17500
64.8p
3
Staffan Dittmer
IK Hakarpspojkarna
1:20:23.482200
+4:08.24700
63.9p
4
Nathalie Rygh
Mariestads FK
1:20:39.483800
+4:24.26300
63.7p
5
Jonas Miller Rudenstam
IK Vista
1:21:11.487000
+4:56.29500
63.3p
6
Øyvind Berggren
Tormestorps IF
1:24:08.504700
+7:53.47200
61.0p
7
Mikael Johansson
OK Gisle
1:24:45.508400
+8:30.50900
60.6p
8
Malin Svensson
IK Vista
1:25:54.515300
+9:39.57800
59.8p
9
Mats Arvidsson
Mullsjö SOK
1:26:01.516000
+9:46.58500
59.7p
10
Amanda Karlsson
Ulricehamns IF
1:26:40.519900
+10:25.62400
59.2p
11
Anders Bergström
Mölnlycke IF
1:29:22.536100
+13:07.78600
57.5p
12
Lovisa Carlsson
IFK Göteborg
1:29:31.537000
+13:16.79500
57.4p
13
Robin Lövgren
Kinna
1:31:53.551200
+15:38.93700
55.9p
14
Yvonne Blom
Landsbro IF SK
1:31:57.551600
+15:42.94100
55.8p
15
Sandra Karlsson
Bottnaryd IF
1:32:01.552000
+15:46.94500
55.8p
16
Christopher Svensson
Jönköping
1:33:00.557900
+16:45.100400
55.2p
17
Carola Simonsson
Landsbro IF SK
1:35:08.570700
+18:53.113200
54.0p
18
Alexander Lundgren
No Club
1:40:43.604200
+24:28.146700
51.0p
19
Ulrika Lindh
Team Tappra Barn
1:41:36.609500
+25:21.152000
50.5p
20
Helena Johansson
OK Gisle
1:44:05.624400
+27:50.166900
49.3p
21
Per Setterberg
Volvo IF
1:44:09.624800
+27:54.167300
49.3p
22
Ann Britt Björnlinger
IK Vista
1:44:28.626700
+28:13.169200
49.2p
23
Leif Engström
Astrazeneca IF
1:46:36.639500
+30:21.182000
48.2p
24
Kjell Sigby
IK Vista
1:46:39.639800
+30:24.182300
48.1p
25
Agneta Urge Nygren
Rvk
1:46:58.641700
+30:43.184200
48.0p
26
Maria Miller
IK Vista
1:47:43.646200
+31:28.188700
47.7p
27
Hanna Magnusson
Bankeryds Skid o Mk
1:49:07.654600
+32:52.197100
47.1p
28
Christina Rygh
Mariestads FK
1:50:47.664600
+34:32.207100
46.4p
29
Lotta Porsö
Uppsala
1:51:00.665900
+34:45.208400
46.3p
30
Lotta Lofthammar
Jönköping
1:52:27.674600
+36:12.217100
45.7p
31
Charlotte Larsson
Kullavik IF
1:52:49.676800
+36:34.219300
45.5p
32
Monica Lindfors
Rvk
1:53:25.680400
+37:10.222900
45.3p
33
Tove Hallböök
Råågänget
1:53:54.683300
+37:39.225800
45.1p
34
Göran Skoog
Råågänget
1:53:55.683400
+37:40.225900
45.1p
35
Sandra Klaar
Jönköping
2:01:00.725900
+44:45.268400
42.4p
36
Marianne Lindgren
IK Hakarpspojkarna
2:01:20.727900
+45:05.270400
42.3p
37
Lars Peterson
Hålta
2:03:05.738400
+46:50.280900
41.7p
38
Helena Gustavsson
Hästhult AIK
2:06:54.761300
+50:39.303800
40.5p
39
Sara Engdal
Göteborg/Majorna OK
2:09:33.777200
+53:18.319700
39.6p
40
Peter Kullving
Rvk
2:13:23.800200
+57:08.342700
38.5p
41
Kerstin Edlund
Råå
2:19:31.837000
+1:03:16.379500
36.8p
42
Åke Nygren
Rvk
2:28:45.892400
+1:12:30.434900
34.5p
-
Eva Dettmar
Råågänget
23:59:58.8639700
-
Mats Lindfors
Rvk
23:59:58.8639700
-
Eva Kullving
Rvk
23:59:58.8639700
-
Magnus Brukén
Habo
23:59:59.8639800
-
Jonas Båvall
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Ida Collinius
Hyssna IF
23:59:59.8639800
-
Stina Gabrielsson
Kullavik IF
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)