Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Paglasprinten
2011-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa sprintstege
D 9
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Saga Nelson
Bodens SK
2
Matilda Sandlund
Norrfjärdens IF
3
Wilma Riekkola
Sävast Ski Team IF
4
Tyra Johansson
Bodens SK
5
Emma Johansson
Bodens SK
6
Anna Brännström
Luleå Gjutarens IF
D 10
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Elsa Holmbom
Sävast Ski Team IF
2
Klara Gustavsson
Sävast Ski Team IF
3
Lisa Ingesson
Strömnäs GIF
4
Frida Ingesson
Strömnäs GIF
5
Emma Lindqvist
Bodens SK
6
Lina Alnelind
Bodens SK
D 11
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Rebecca Franzén
Sävast Ski Team IF
2
Olivia Norberg
Sävast Ski Team IF
3
Alma Nelson
Bodens SK
4
Alva Bohlin
Bodens SK
5
Sara Brännström
Luleå Gjutarens IF
6
Nelly Stenman
Älvsby IF SK
D 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Svea Holmbom
Sävast Ski Team IF
2
Carolina Westin
Sävast Ski Team IF
3
Moa Nilsson
Sävast Ski Team IF
4
Rebecca Persson
Luleå Gjutarens IF
5
Emilia Riekkola
Sävast Ski Team IF
B-Final
6
Olivia Alm
Strömnäs GIF
7
Therese Hedlund
Sävast Ski Team IF
8
Lovisa Strang
Bodens SK
9
Hilma Törngren
Sävast Ski Team IF
D 13
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Amanda Lundström
Bodens SK
2
Sofia Westin
Sävast Ski Team IF
3
Lovisa Fåhraeus
Strömnäs GIF
4
Engla Enlund
Bodens SK
B-Final
5
Sara Thyni
Kalix SK
6
Elin Edenhagen
Bodens SK
7
Ellen Holmgren
Strömnäs GIF
8
Sofia Pajala
Strömnäs GIF
9
Tova Bohlin
Bodens SK
10
Jennifer Björklund
Luleå Gjutarens IF
D 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Louise Roslin
Storfors SK
2
Maria Olofsson
Kalix SK
3
Cornelia Norberg
Luleå Gjutarens IF
4
Elin Lundgren
Sävast Ski Team IF
B-Final
5
Mikaela Langås
Luleå Gjutarens IF
6
Ebba Stenman
Älvsby IF SK
7
Lovisa Persson
Luleå Gjutarens IF
D 15
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emma Ribom
Kalix SK
2
Marie Axelsson
Strömnäs GIF
3
Johanna Engström
Sunderby SK
4
Matilda Jönsson
Sävast Ski Team IF
D 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
2
Vendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 10
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Tobias Snell
Luleå Gjutarens IF
2
Albin Åström
Bodens SK
3
Isak Johanson
Bodens SK
4
Christoffer Alm
Strömnäs GIF
B-Final
5
Pontus Lundholm
Strömnäs GIF
6
Nils Olsson Lasu
Sunderby SK
7
Emil Gabrielsson
Bodens SK
8
Oscar Bäckström
Norrfjärdens IF
H 11
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Emil Ribom
Kalix SK
2
Jens Eriksson
Norrfjärdens IF
3
Karl Tuuri
Älvsby IF SK
4
Arvid Olofsson
Malmbergets Aif
5
Pål Jonsson
Strömnäs GIF
B-Final
6
Arvid Johansson
Sävast Ski Team IF
7
Hugo Sundberg
Bodens SK
8
Daniel Persson
Strömnäs GIF
9
Arvid Juunso
Bodens skidskytteklubb
H 12
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Filip Öberg
Kalix SK
2
Rasmus Gunnari
Sävast Ski Team IF
3
Emil Eliasson
OK Sarven
4
Albin Norén
Norrfjärdens IF
5
Mattis Brunström
Bodens SK
B-Final
6
Petter Johansson
Sävast Ski Team IF
7
Andreas Langås
Sunderby SK
8
Erik Granström
Strömnäs GIF
9
Hampus Östlin
Sunderby SK
H 14
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Joel Åström
Bodens SK
2
Jesper Matti
Bodens SK
3
Axel From
Rutviks SK
4
Andreas Karlsson
Norrfjärdens IF
B-Final
5
Rasmus Wickbom
Sävast Ski Team IF
6
Samuel Stridsman
Sävast Ski Team IF
7
Albin Larsson
Brändöns IF
8
Valdemar Nilsson
Bodens SK
9
Erik Marten Karlsson
Kalix SK
H 15
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Edwin Bäckström
Norrfjärdens IF
2
David Arvidsson
IFK Arvidsjaur SK
3
Jakob Fridesjö
Rutviks SK
4
Jonatan Ek
Kalix SK
B-Final
5
David Sandlund
Norrfjärdens IF
6
Kevin Roberts
Sävast Ski Team IF
7
Edvin Murto
OK Sarven
8
David Nilsson
Sävast Ski Team IF
9
Elias Andersson
Sunderby SK
10
André Mattei
Sävast Ski Team IF
H 16
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Johannes Hortlund
Älvsby IF SK
2
Oscar Westin
Sävast Ski Team IF
3
Kalle Eriksson
Sävast Ski Team IF
4
Emil Edman
Luleå Gjutarens IF
B-Final
5
Andre Olofsson
Malmbergets Aif
6
Johan Ahlström
Sävast Ski Team IF
7
Jesper Pettersson
Strömnäs GIF
8
Erik Edman
Luleå Gjutarens IF
9
Niklas Stenman
Älvsby IF SK