Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällbryntloppet
2009-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Alsgaard
Norway
2:00:16.721500
75.1p
2
Emil Carlsson
Myssjö-Ovikens IF
2:05:59.755800
+5:43.34200
71.5p
3
Erik Olofsson
Åsarna IK
2:05:59.755800
+5:43.34200
71.5p
4
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:06:00.755900
+5:44.34300
71.5p
5
Carl Olander
OK Landehof
2:07:17.763600
+7:01.42000
70.7p
6
Arild Olav Sagvold
Leirådal Il, Nor
2:07:17.763600
+7:01.42000
70.7p
7
Olle Karlsson
Vilhelmina IK
2:07:20.763900
+7:04.42300
70.7p
8
Fredrik Sätter
Mattmar SK
2:07:23.764200
+7:07.42600
70.6p
9
Anders Norby-Gullhav
Hs IL
2:07:31.765000
+7:15.43400
70.5p
10
Martin Geir Björkeng
Leirådal Il, Nor
2:07:46.766500
+7:30.44900
70.4p
11
Ove Haugereid
Ntnui Langrenn
2:08:02.768100
+7:46.46500
70.2p
12
Christian Persson
Spöland Vännäs IF
2:11:18.787700
+11:02.66100
68.4p
13
Per Persson
Jämtkraft IF
2:11:48.790700
+11:32.69100
68.1p
14
Christer Stefansson
Östersunds SK
2:12:13.793200
+11:57.71600
67.9p
15
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:12:42.796100
+12:26.74500
67.6p
16
Martin Tenggren
Östersunds SK
2:13:10.798900
+12:54.77300
67.3p
17
Lars Persson
Östersunds SK
2:13:12.799100
+12:56.77500
67.3p
18
Sebastian Högdahl
Hudiksvalls IF
2:13:50.802900
+13:34.81300
67.0p
19
Auvo Dufva
Vålådalen SK
2:15:45.814400
+15:29.92800
66.0p
20
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:16:06.816500
+15:50.94900
65.8p
21
Jon-Inge Kulseth
Acusto
2:16:16.817500
+16:00.95900
65.7p
22
Svenne Sagland
Vinne Skilag
2:16:17.817600
+16:01.96000
65.7p
23
Anders Karlberg
Tullus Sg
2:16:17.817600
+16:01.96000
65.7p
24
Mikael Andersson
Östersunds SK
2:18:52.833100
+18:36.111500
64.4p
25
Jesper Daabach
Åsarna IK
2:19:52.839100
+19:36.117500
63.9p
26
Petter Kindmalm
Trångsvikens IF
2:19:58.839700
+19:42.118100
63.8p
27
Haldor-Olav Siraas
Selbu IL
2:20:06.840500
+19:50.118900
63.8p
28
Björn Rentzhog
Östersunds SK
2:20:11.841000
+19:55.119400
63.7p
29
Jean-Marc Chabloz
Biathlon Östersund IF
2:20:20.841900
+20:04.120300
63.7p
30
Anders Edvinsson
Brunflo IF
2:20:30.842900
+20:14.121300
63.6p
31
David Erixon
Jönköpings OK
2:21:55.851400
+21:39.129800
62.9p
32
Björn Larsson
Sveaskogs IF
2:21:58.851700
+21:42.130100
62.9p
33
John Hero
Tullus Sg
2:22:01.852000
+21:45.130400
62.9p
34
Hans Turtola
Råneå SK
2:22:02.852100
+21:46.130500
62.9p
35
Martin Göransson
Spikbodarnas IK
2:22:17.853600
+22:01.132000
62.7p
36
Hans Atleström
Skanska IF
2:22:21.854000
+22:05.132400
62.7p
37
Scott Cole
IK Studenterna
2:22:31.855000
+22:15.133400
62.6p
38
Olle Svedskog
Gräftåvallens SK
2:22:34.855300
+22:18.133700
62.6p
39
Per Steen
Brunflo IF
2:22:49.856800
+22:33.135200
62.5p
40
Henrik Gabrielsson
Östersunds SK
2:23:27.860600
+23:11.139000
62.2p
41
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
2:23:32.861100
+23:16.139500
62.2p
42
Göran Simonsson
Östersunds SK
2:26:58.881700
+26:42.160100
60.6p
43
Olof Roos
ÅS IL
2:27:22.884100
+27:06.162500
60.4p
44
Martin Ersson
Aapua IF
2:27:56.887500
+27:40.165900
60.2p
45
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:28:51.893000
+28:35.171400
59.8p
46
Tommy Anjevall
Spikbodarnas IK
2:28:51.893000
+28:35.171400
59.8p
47
Mattias Johansson
Östersunds SK
2:29:35.897400
+29:19.175800
59.5p
48
Dan Danielsson
Vattudalens Ldk
2:29:35.897400
+29:19.175800
59.5p
49
Bo Göransson
Myssjö-Ovikens IF
2:29:49.898800
+29:33.177200
59.4p
50
Stig Ditlöv
Henning Sl
2:30:06.900500
+29:50.178900
59.3p
51
Gert Eide
Fjällbrynt
2:30:06.900500
+29:50.178900
59.3p
52
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
2:30:09.900800
+29:53.179200
59.2p
53
Olle Rentzhog
Östersunds SK
2:31:25.908400
+31:09.186800
58.7p
54
Ole Jermstad
Leirådal Il, Nor
2:31:37.909600
+31:21.188000
58.6p
55
Anders Eriksson
Näldens IF
2:31:38.909700
+31:22.188100
58.6p
56
Conny Anjevall
Spikbodarnas IK
2:31:39.909800
+31:23.188200
58.6p
57
Andreas Persson
Alsens IF
2:31:49.910800
+31:33.189200
58.6p
58
Christoffer Bergman
Östersunds SK
2:31:57.911600
+31:41.190000
58.5p
59
Andreas Pedersen
Åsarna IK
2:32:41.916000
+32:25.194400
58.2p
60
Örjan Sandler
IF Castor
2:33:40.921900
+33:24.200300
57.8p
61
Olle Friström
Östersunds SK
2:34:30.926900
+34:14.205300
57.5p
62
Björn Eriksson
Krokoms Mck
2:34:52.929100
+34:36.207500
57.3p
63
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:34:57.929600
+34:41.208000
57.3p
64
Henrik Olausson
Alsens IF
2:35:44.934300
+35:28.212700
57.0p
65
Asbjörn Löding
Vinne Skilag
2:35:58.935700
+35:42.214100
56.9p
66
Johan Handler
Åsarna IK
2:36:59.941800
+36:43.220200
56.5p
67
Martin Engesrönning
Norway
2:37:02.942100
+36:46.220500
56.5p
68
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:37:08.942700
+36:52.221100
56.5p
69
Jomar Jentoft
Leirådal Il, Nor
2:37:31.945000
+37:15.223400
56.3p
70
Per Salomonsson
IFK Strömsund
2:38:11.949000
+37:55.227400
56.1p
71
Johnny Näs
Landöns IF
2:38:13.949200
+37:57.227600
56.0p
72
Mattias_ Eriksson
Östersunds SK
2:38:15.949400
+37:59.227800
56.0p
73
Odd-Inge Aunöien
Haltsdalens IL
2:38:30.950900
+38:14.229300
55.9p
74
Magnus Isaksson-Hangasjärvi
Pajala IF
2:39:28.956700
+39:12.235100
55.6p
75
Håkan Bergstedt
Kalls IF
2:39:48.958700
+39:32.237100
55.5p
76
Johan Stenberg
Vålådalen SK
2:40:04.960300
+39:48.238700
55.4p
77
Jimmy Anjevall
Ope IF Skidor
2:40:05.960400
+39:49.238800
55.3p
78
Peter Novak
Alsens IF
2:40:06.960500
+39:50.238900
55.3p
79
Christer Larsson
Sweco IF
2:40:09.960800
+39:53.239200
55.3p
80
Peder Andréason
Åre SLK
2:40:20.961900
+40:04.240300
55.3p
81
Torbjörn Kämpedal
Myssjö-Ovikens IF
2:40:25.962400
+40:09.240800
55.2p
82
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
2:40:25.962400
+40:09.240800
55.2p
83
Christer Gustavsson
Näldens IF
2:41:04.966300
+40:48.244700
55.0p
84
Lennart Olsson
Östersunds SK
2:41:09.966800
+40:53.245200
55.0p
85
Björn Österberg
Sundbybergs IK
2:41:18.967700
+41:02.246100
54.9p
86
Viktor Johnsson
Kälens SK
2:41:20.967900
+41:04.246300
54.9p
87
Mats Olofsson
Frösö IF
2:41:30.968900
+41:14.247300
54.8p
88
Erik Ericsson
Östersunds SK
2:42:00.971900
+41:44.250300
54.7p
89
Daniel Andersson
Östersunds SK
2:42:06.972500
+41:50.250900
54.6p
90
Johan Forssen
Östersunds SK
2:42:27.974600
+42:11.253000
54.5p
91
Henrik Lindqvist
Högforsen Fritid IF
2:42:39.975800
+42:23.254200
54.4p
92
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
2:43:38.981700
+43:22.260100
54.1p
93
Gustav Norrman
Ullared SLK
2:43:58.983700
+43:42.262100
54.0p
94
Kristian Kumpulainen
Östersunds SK
2:44:18.985700
+44:02.264100
53.8p
95
David Jonasson
Östersunds SK
2:46:10.996900
+45:54.275300
53.2p
96
Tor Petter Abelsen
Vinne Skilag
2:46:18.997700
+46:02.276100
53.2p
97
Jimmy Andersson
Östersunds SK
2:46:39.999800
+46:23.278200
53.0p
98
Erik Dahlberg
Vattudalens Ldk
2:46:44.1000300
+46:28.278700
53.0p
99
Olof Andersson
Näldens IF
2:46:48.1000700
+46:32.279100
53.0p
100
Håkan Johansson
Nybro Ski
2:47:24.1004300
+47:08.282700
52.8p
101
Anders Nordin
Åsarna IK
2:47:28.1004700
+47:12.283100
52.8p
102
Mikael Brink
Fåkers IK
2:47:47.1006600
+47:31.285000
52.7p
103
Erik Svensson
Anundsjö IF
2:47:56.1007500
+47:40.285900
52.6p
104
Hans Svelander
Östersunds SK
2:48:01.1008000
+47:45.286400
52.6p
105
Mikael Lundholm
Östersunds SK
2:48:33.1011200
+48:17.289600
52.4p
106
Benedict Laffan
Åre SLK
2:49:08.1014700
+48:52.293100
52.2p
107
Marcus Amrén
Östersunds OK
2:49:21.1016000
+49:05.294400
52.2p
108
Stefan Georg Nilsson
Offerdals SK
2:49:29.1016800
+49:13.295200
52.1p
109
Lars Zackrisson
Östersunds SK
2:49:34.1017300
+49:18.295700
52.1p
110
Erik Liif
Näldens IF
2:51:13.1027200
+50:57.305600
51.6p
111
Jan Bergetorp
Alsens IF
2:51:21.1028000
+51:05.306400
51.5p
112
Stig Jönsson
ÅS IL
2:51:23.1028200
+51:07.306600
51.5p
113
Conchur Caba Mac Conchur
Offerdals SK
2:51:33.1029200
+51:17.307600
51.4p
114
Peter Svelander
Östersunds SK
2:51:55.1031400
+51:39.309800
51.3p
115
Jonas Eriksson
Häggenås SK
2:52:25.1034400
+52:09.312800
51.2p
116
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:53:00.1037900
+52:44.316300
51.0p
117
Pär-Ola Eriksson
Offerdals SK
2:53:06.1038500
+52:50.316900
51.0p
118
Finn Persson
Östersunds Telemarkskl.
2:53:11.1039000
+52:55.317400
50.9p
119
Jimmi Brink
Seb IF
2:53:30.1040900
+53:14.319300
50.8p
120
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:53:50.1042900
+53:34.321300
50.7p
121
Mattias Norlander
Nordingrå SK
2:53:52.1043100
+53:36.321500
50.7p
122
Lars Eriksson
Offerdals SK
2:53:59.1043800
+53:43.322200
50.7p
123
Mattias Eriksson
Östersunds SK
2:54:18.1045700
+54:02.324100
50.6p
124
Lars Larsson
Hybo AIK
2:54:27.1046600
+54:11.325000
50.5p
125
Andreas Lindgren
Axa SC
2:54:54.1049300
+54:38.327700
50.4p
126
Christian Moldjord
Trygg/Lade
2:54:59.1049800
+54:43.328200
50.4p
127
Bengt Eriksson
Jämtkraft IF
2:55:16.1051500
+55:00.329900
50.3p
128
Morten Trond Forsmo
Hommelvik IL
2:56:35.1059400
+56:19.337800
49.9p
129
Torbjörn Strömberg
Erikslunds SK
2:56:49.1060800
+56:33.339200
49.8p
130
Ingvar Forss
Alsens IF
2:57:20.1063900
+57:04.342300
49.7p
131
Erik Olsson
Harsa IF
2:58:13.1069200
+57:57.347600
49.4p
132
Lars Edlund
Brunflo IF
2:58:28.1070700
+58:12.349100
49.3p
133
Tomas Lindqvist
ÅS IL
2:58:37.1071600
+58:21.350000
49.3p
134
Albert Bäckebjörk
Offerdals SK
2:58:45.1072400
+58:29.350800
49.3p
135
Anders Johansson
Spikbodarnas IK
3:00:31.1083000
+1:00:15.361400
48.8p
136
Arne Blomgren
Östersunds SK
3:00:54.1085300
+1:00:38.363700
48.6p
137
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
3:01:17.1087600
+1:01:01.366000
48.5p
138
Sivert Jonasson
Ärna IF Uppsala Garnison
3:01:59.1091800
+1:01:43.370200
48.3p
139
Fredrik Huss
Östersunds SK
3:02:06.1092500
+1:01:50.370900
48.3p
140
Sverre John Barli
Vinne Skilag
3:02:44.1096300
+1:02:28.374700
48.1p
141
Ingvar Gunnarsson
Frösö IF
3:03:54.1103300
+1:03:38.381700
47.8p
142
Jan Molde
Östersunds SK
3:03:56.1103500
+1:03:40.381900
47.8p
143
Anders Wonka-Holm
Simostranda IL
3:04:13.1105200
+1:03:57.383600
47.7p
144
Bertil Johansson
Alsens IF
3:04:44.1108300
+1:04:28.386700
47.6p
145
Lars Norlander
Östersunds SK
3:05:29.1112800
+1:05:13.391200
47.4p
146
Bo Kristoffersson
Rörösjöns IK
3:06:03.1116200
+1:05:47.394600
47.2p
147
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
3:07:18.1123700
+1:07:02.402100
46.9p
148
Sven-Roland Aminoff
Astrazeneca IF
3:07:23.1124200
+1:07:07.402600
46.9p
149
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
3:07:55.1127400
+1:07:39.405800
46.7p
150
Jonas Lindholm
ÅS IL
3:07:58.1127700
+1:07:42.406100
46.7p
151
Per Grönlund
ÅS IL
3:08:01.1128000
+1:07:45.406400
46.7p
152
Christer Kling
Brunflo IF
3:09:19.1135800
+1:09:03.414200
46.4p
153
Martin Redfors
Östersunds SK
3:09:37.1137600
+1:09:21.416000
46.3p
154
Ola Lindqvist
Spikbodarnas IK
3:10:01.1140000
+1:09:45.418400
46.2p
155
Jan Andersson
Duveds IF
3:10:35.1143400
+1:10:19.421800
46.1p
156
Greger Wikner
Östersunds SK
3:10:53.1145200
+1:10:37.423600
46.0p
157
Torgny Lindbäck
Brunnsvikens Kanotklubb
3:11:05.1146400
+1:10:49.424800
45.9p
158
Anders Alm
Östersunds SK
3:11:16.1147500
+1:11:00.425900
45.9p
159
Fredrik Falkdalen
Frösö IF
3:12:10.1152900
+1:11:54.431300
45.7p
160
Ola Nicklasson
Östersunds Telemarkskl.
3:12:12.1153100
+1:11:56.431500
45.6p
161
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:12:33.1155200
+1:12:17.433600
45.6p
162
Mattias Wikner
Myssjö-Ovikens IF
3:12:34.1155300
+1:12:18.433700
45.6p
163
Jonas Hagberg
Duveds IF
3:13:02.1158100
+1:12:46.436500
45.4p
164
Micke Stenbäck
Östersunds SK
3:13:05.1158400
+1:12:49.436800
45.4p
165
Olle Semb
Häggenås SK
3:13:05.1158400
+1:12:49.436800
45.4p
166
Magnus Göransson
Brunflo IF
3:13:19.1159800
+1:13:03.438200
45.4p
167
Rickard Berg
Duveds IF
3:14:14.1165300
+1:13:58.443700
45.1p
168
Jan Haag
Enköpings Aif
3:15:30.1172900
+1:15:14.451300
44.8p
169
Mattias Warg
Utsikten
3:17:31.1185000
+1:17:15.463400
44.4p
170
Pelle Persson
Myssjö-Ovikens IF
3:18:31.1191000
+1:18:15.469400
44.1p
171
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:18:46.1192500
+1:18:30.470900
44.1p
172
Lars-Åke Karlsson
Tieto Enator
3:19:31.1197000
+1:19:15.475400
43.9p
173
Svante Fredriksson
ÅS IL
3:20:18.1201700
+1:20:02.480100
43.7p
174
Hans Berglund
Norsjö SK
3:20:24.1202300
+1:20:08.480700
43.7p
175
Anders Lindestig
Östersunds SK
3:20:39.1203800
+1:20:23.482200
43.6p
176
Christian Torgezon
Axa SC
3:21:13.1207200
+1:20:57.485600
43.5p
177
Inge Nyqvist Svesson
Alsens IF
3:21:29.1208800
+1:21:13.487200
43.4p
178
Jack Persson
Bodsjöböle SK
3:21:58.1211700
+1:21:42.490100
43.3p
179
Svenne Isaxon
Möja IF
3:22:23.1214200
+1:22:07.492600
43.2p
180
Simon Wahlström
Järpens SK
3:22:42.1216100
+1:22:26.494500
43.2p
181
Rasmus Eklund
Axa SC
3:23:17.1219600
+1:23:01.498000
43.0p
182
Marcus Molund
Östersunds SK
3:24:34.1227300
+1:24:18.505700
42.8p
183
Jonas Carlsson
Östersunds SK
3:24:50.1228900
+1:24:34.507300
42.7p
184
Bob Persson
Östersunds SK
3:25:17.1231600
+1:25:01.510000
42.6p
185
Carl-Fredrik Nilsson
Östersunds SK
3:26:05.1236400
+1:25:49.514800
42.4p
186
Klas Ljunberg
Bräcke SK
3:26:52.1241100
+1:26:36.519500
42.3p
187
Tommy Strömberg
Ånge SK
3:28:40.1251900
+1:28:24.530300
41.9p
188
Ulf Bengtsson
ÅS IL
3:29:09.1254800
+1:28:53.533200
41.8p
189
Thomas Jarnehill
Stockviks SF
3:29:44.1258300
+1:29:28.536700
41.7p
190
Jonas Amrén
Ragunda IF
3:33:25.1280400
+1:33:09.558800
40.9p
191
Gustaf Brännvall
Felix
3:33:55.1283400
+1:33:39.561800
40.8p
192
Mathias Mattsson
Pajala IF
3:34:06.1284500
+1:33:50.562900
40.8p
193
Lars Gregorsson
Östersunds SK
3:34:24.1286300
+1:34:08.564700
40.7p
194
Håkan Molin
Östersunds SK
3:38:02.1308100
+1:37:46.586500
40.0p
195
Magnus Hansson
Milko SK
3:38:47.1312600
+1:38:31.591000
39.9p
196
Mikael Linde
ÅS IL
3:39:52.1319100
+1:39:36.597500
39.7p
197
Fredrik Eriksson
Åsarna IK
3:40:17.1321600
+1:40:01.600000
39.6p
198
Joakim Lindholm
ÅS IL
3:43:31.1341000
+1:43:15.619400
39.0p
199
Finn Cromberger
Vattudalens Ldk
3:47:54.1367300
+1:47:38.645700
38.2p
200
Lars Lindholm
ÅS IL
3:48:26.1370500
+1:48:10.648900
38.1p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Tobias Lundberg
Ösis
3:49:06.1374500
+1:48:50.652900
38.0p
202
Krsiter Bäckman
Axa SC
3:51:06.1386500
+1:50:50.664900
37.7p
203
Jonas Hero
Kinnaströms SK
3:55:06.1410500
+1:54:50.688900
37.0p
204
Marcus Andersson
Eslövs FK
4:04:07.1464600
+2:03:51.743000
35.6p
205
Ove Pettersson
Åsarna IK
4:05:18.1471700
+2:05:02.750100
35.4p
206
Markus Eriksson
Offerdals SK
4:18:01.1548000
+2:17:45.826400
33.6p
207
Tomas Axner
Östersunds SK
4:19:08.1554700
+2:18:52.833100
33.4p
208
Andreas Karlsson
Team Z-Gården
4:25:18.1591700
+2:25:02.870100
32.6p