Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski Marathon
2011-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:42:24.614359
88.3p
2
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
1:42:24.614369
+0
88.3p
3
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:42:26.614537
+1.78
88.3p
4
Martin Rosvall
Lycksele IF
1:42:49.616837
+24.2378
87.9p
5
Anders Högberg
IFK Umeå
1:42:49.616848
+24.2389
87.9p
6
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:42:49.616857
+24.2398
87.9p
7
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:42:50.616909
+25.2450
87.9p
8
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:43:08.618745
+43.4286
87.6p
9
Frode Jermstad
Skogn IL
1:43:09.618834
+44.4375
87.5p
10
Erik Andersson
Malungs IF
1:43:09.618888
+45.4429
87.5p
11
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:43:20.619998
+56.5539
87.3p
12
Anders Myrland
Team United Bakeries
1:43:32.621138
+1:07.6679
87.1p
13
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:44:37.627699
+2:13.13240
86.1p
14
Klas Nilsson
Bodens SK
1:44:39.627843
+2:14.13384
86.0p
15
Espen Kveli
Lierne IL
1:45:15.631495
+2:51.17036
85.4p
16
Simon Persson
Lucksta IF
1:45:26.632569
+3:02.18110
85.3p
17
Martin Nordstarnd
Nacka Värmdö SK
1:45:32.633119
+3:07.18660
85.2p
18
Tommy Ljung
Östersunds SK
1:45:34.633316
+3:09.18857
85.1p
19
Jonathan Thoresson
Östersunds SK
1:46:50.640909
+4:25.26450
83.9p
20
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:46:51.641083
+4:27.26624
83.9p
21
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
1:46:54.641310
+4:29.26851
83.9p
22
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:47:32.645118
+5:07.30659
83.3p
23
Erik Johansson
Tranemo IF
1:50:39.663896
+8:15.49437
80.5p
24
Carl Olander
OK Landehof
1:50:47.664641
+8:22.50182
80.4p
25
Ole Eide Ivar Stakvik
Ntnui Langrenn
1:50:55.665439
+8:30.50980
80.3p
26
Henrik Alm
Idre SK
1:51:35.669489
+9:11.55030
79.7p
27
Einar Brekke Raknes
Ntnui Langrenn
1:51:52.671179
+9:28.56720
79.5p
28
Andre Jakobsson
Östersunds SK
1:51:56.671503
+9:31.57044
79.4p
29
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:55:39.693821
+13:14.79362
76.4p
30
August Nilsson
Östersunds SK
1:58:52.713183
+16:28.98724
74.0p
31
David Erixon
IF Hallby SOK
1:59:48.718772
+17:24.104313
73.3p
32
Audun Thonstad
Strindheim IL
1:59:58.719703
+17:33.105244
73.2p
33
Eric Simonsson
Landöns IF
2:00:27.722672
+18:03.108213
72.9p
34
Anders Nordby Gullhav
Ntnui Langrenn
2:00:57.725653
+18:32.111194
72.5p
35
Linus Jansson
Häverödals IF
2:01:05.726442
+18:40.111983
72.4p
36
Peter Knoblach
Axa SC
2:01:14.727316
+18:49.112857
72.3p
37
Troels Lunn Haxholdt
København SK
2:02:09.732889
+19:45.118430
71.7p
38
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
2:03:56.743531
+21:31.129072
70.5p
39
Jorolf Wilhelm Withbro
Rennebu IL
2:04:01.744000
+21:36.129541
70.5p
40
Marcel Bock
Ntnui Langrenn
2:04:55.749472
+22:31.135013
69.9p
41
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:12:06.792513
+29:41.178054
65.5p
42
Lars E Boldt
København SK
2:12:32.795130
+30:07.180671
65.3p
43
Kiril Aleksov Ahtarovski
København SK
2:16:08.816760
+33:44.202301
63.3p
44
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
2:16:43.820294
+34:19.205835
63.0p
45
Kristoffer Holth
Team Norgeshus Elite Marathon
2:17:04.822370
+34:40.207911
62.8p
46
Sebastian Edlund
Tydal IL
2:18:30.830985
+36:06.216526
62.1p
47
Björn Holm
Stocksunds IF
2:21:23.848293
+38:59.233834
60.6p
48
Magnus Karlsson
Häverödals IF
2:22:24.854300
+39:59.239841
60.1p
49
Leo Lansbergen
Netherlands
2:24:37.867630
+42:12.253171
59.1p
50
Daniel Klintefäldt
Undersåkers IF
2:26:36.879537
+44:11.265078
58.2p
51
Johnny Nordman
Aspås IF
2:28:40.891943
+46:15.277484
57.3p
52
Johan Stenberg
Sundbybergs IK
2:29:07.894612
+46:42.280153
57.1p
53
Nomame Noname
No Club
2:31:05.906489
+48:41.292030
56.2p
54
Stephan Mölvig
København SK
2:36:41.940033
+54:16.325574
54.0p
55
Leif Johansson
Duveds IF
2:45:37.993679
+1:03:13.379220
50.7p
56
Anders Andersson
Sorsele SK
2:58:40.1071967
+1:16:16.457508
46.6p
-
Brian Qvortrup
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Bergholt
Ntnui Langrenn
23:59:58.8639700
-
-
Klas Petterssin
Stocksunds IF
23:59:58.8639700
-
-
Per-Anders Östberg
Landöns IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:58.8639700
-