Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Vålådalen Classic Ski Marathon
2011-12-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Laila Kveli
Lierne IL
1:58:39.711819
74.2p
2
Mari Guin
Skogn IL
2:08:29.770890
+9:50.58971
67.6p
3
Petra Nilsson
Åsarna IK
2:12:43.796216
+14:03.84297
65.2p
4
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:16:09.816822
+17:30.104903
63.3p
5
Katharina Kahr
Ntnui Langrenn
2:18:22.830163
+19:43.118244
62.1p
6
Åsa Krisell
Trångsvikens IF
2:34:30.926915
+35:50.214996
54.8p
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:42:24.614359
88.3p
2
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
1:42:24.614369
+0
88.3p
3
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:42:26.614537
+1.78
88.3p
4
Martin Rosvall
Lycksele IF
1:42:49.616837
+24.2378
87.9p
5
Anders Högberg
IFK Umeå
1:42:49.616848
+24.2389
87.9p
6
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:42:49.616857
+24.2398
87.9p
7
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
1:42:50.616909
+25.2450
87.9p
8
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:43:08.618745
+43.4286
87.6p
9
Frode Jermstad
Skogn IL
1:43:09.618834
+44.4375
87.5p
10
Erik Andersson
Malungs IF
1:43:09.618888
+45.4429
87.5p
11
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:43:20.619998
+56.5539
87.3p
12
Anders Myrland
Team United Bakeries
1:43:32.621138
+1:07.6679
87.1p
13
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
1:44:37.627699
+2:13.13240
86.1p
14
Klas Nilsson
Bodens SK
1:44:39.627843
+2:14.13384
86.0p
15
Espen Kveli
Lierne IL
1:45:15.631495
+2:51.17036
85.4p
16
Simon Persson
Lucksta IF
1:45:26.632569
+3:02.18110
85.3p
17
Martin Nordstarnd
Nacka Värmdö SK
1:45:32.633119
+3:07.18660
85.2p
18
Tommy Ljung
Östersunds SK
1:45:34.633316
+3:09.18857
85.1p
19
Jonathan Thoresson
Östersunds SK
1:46:50.640909
+4:25.26450
83.9p
20
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:46:51.641083
+4:27.26624
83.9p
21
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
1:46:54.641310
+4:29.26851
83.9p
22
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:47:32.645118
+5:07.30659
83.3p
23
Erik Johansson
Tranemo IF
1:50:39.663896
+8:15.49437
80.5p
24
Carl Olander
OK Landehof
1:50:47.664641
+8:22.50182
80.4p
25
Ole Eide Ivar Stakvik
Ntnui Langrenn
1:50:55.665439
+8:30.50980
80.3p
26
Henrik Alm
Idre SK
1:51:35.669489
+9:11.55030
79.7p
27
Einar Brekke Raknes
Ntnui Langrenn
1:51:52.671179
+9:28.56720
79.5p
28
Andre Jakobsson
Östersunds SK
1:51:56.671503
+9:31.57044
79.4p
29
Erik Jonsson
Rossöns IF
1:55:39.693821
+13:14.79362
76.4p
30
August Nilsson
Östersunds SK
1:58:52.713183
+16:28.98724
74.0p
31
David Erixon
IF Hallby SOK
1:59:48.718772
+17:24.104313
73.3p
32
Audun Thonstad
Strindheim IL
1:59:58.719703
+17:33.105244
73.2p
33
Eric Simonsson
Landöns IF
2:00:27.722672
+18:03.108213
72.9p
34
Anders Nordby Gullhav
Ntnui Langrenn
2:00:57.725653
+18:32.111194
72.5p
35
Linus Jansson
Häverödals IF
2:01:05.726442
+18:40.111983
72.4p
36
Peter Knoblach
Axa SC
2:01:14.727316
+18:49.112857
72.3p
37
Troels Lunn Haxholdt
København SK
2:02:09.732889
+19:45.118430
71.7p
38
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
2:03:56.743531
+21:31.129072
70.5p
39
Jorolf Wilhelm Withbro
Rennebu IL
2:04:01.744000
+21:36.129541
70.5p
40
Marcel Bock
Ntnui Langrenn
2:04:55.749472
+22:31.135013
69.9p
41
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:12:06.792513
+29:41.178054
65.5p
42
Lars E Boldt
København SK
2:12:32.795130
+30:07.180671
65.3p
43
Kiril Aleksov Ahtarovski
København SK
2:16:08.816760
+33:44.202301
63.3p
44
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
2:16:43.820294
+34:19.205835
63.0p
45
Kristoffer Holth
Team Norgeshus Elite Marathon
2:17:04.822370
+34:40.207911
62.8p
46
Sebastian Edlund
Tydal IL
2:18:30.830985
+36:06.216526
62.1p
47
Björn Holm
Stocksunds IF
2:21:23.848293
+38:59.233834
60.6p
48
Magnus Karlsson
Häverödals IF
2:22:24.854300
+39:59.239841
60.1p
49
Leo Lansbergen
Netherlands
2:24:37.867630
+42:12.253171
59.1p
50
Daniel Klintefäldt
Undersåkers IF
2:26:36.879537
+44:11.265078
58.2p
51
Johnny Nordman
Aspås IF
2:28:40.891943
+46:15.277484
57.3p
52
Johan Stenberg
Sundbybergs IK
2:29:07.894612
+46:42.280153
57.1p
53
Nomame Noname
No Club
2:31:05.906489
+48:41.292030
56.2p
54
Stephan Mölvig
København SK
2:36:41.940033
+54:16.325574
54.0p
55
Leif Johansson
Duveds IF
2:45:37.993679
+1:03:13.379220
50.7p
56
Anders Andersson
Sorsele SK
2:58:40.1071967
+1:16:16.457508
46.6p
-
Brian Qvortrup
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Bergholt
Ntnui Langrenn
23:59:58.8639700
-
-
Klas Petterssin
Stocksunds IF
23:59:58.8639700
-
-
Per-Anders Östberg
Landöns IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Katarina Rönngren
Ljustorps IF
3:17:29.1184854
41.8p
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Setterberg
Funäsdalens IF
2:16:07.816684
63.3p
2
Thomas Lindqvist
Aspås IF
2:24:09.864834
+8:01.48050
59.3p
3
Pär Hilback
Östersunds SK
2:26:07.876649
+9:59.59865
58.4p
4
Sammy Öhrling
Sundbybergs IK
2:26:59.881867
+10:51.65083
58.0p
5
Per Sandgren
Mälarhöjdens IK
2:31:05.906489
+14:58.89705
56.2p
6
Göran Jönsson
Alsens IF
3:17:30.1184940
+1:01:22.368156
41.8p
7
Johan Rissne
No Club
4:06:26.1478583
+1:50:18.661799
32.9p
-
Jonas Larsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Björn Strindlund
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
1:04:59.389803
70.1p
2
Julia Jansson
Månkarbo IF
1:06:22.398191
+1:23.8288
68.5p
3
Ida Indahl
Camp Södergren SC
1:06:25.398415
+1:26.8512
68.5p
4
Sanna Hallberg
Åsarna IK
1:06:29.398803
+1:30.8900
68.4p
5
Evelina Bångman
Offerdals SK
1:06:47.400625
+1:48.10722
68.1p
6
Ida Jonsson
Duveds IF
1:11:46.430531
+6:47.40628
63.0p
7
Marie Söderheim
Åre SLK
1:34:52.569102
+29:52.179199
46.7p
8
Anneli Wivlén
No Club
1:41:36.609525
+36:37.219622
43.4p
9
Ann-sofie Johansson
Duveds IF
1:58:33.711207
+53:34.321304
36.9p
10
Eva Hultman
Duveds IF
2:11:43.790235
+1:06:44.400332
33.1p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Emilsson
Offerdals SK
56:01.336096
82.5p
2
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
57:00.341934
+58.5738
81.0p
3
Oscar Kardin
Offerdals SK
57:54.347371
+1:52.11175
79.6p
4
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
57:55.347463
+1:53.11267
79.6p
5
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
58:01.348063
+1:59.11867
79.4p
6
Simeon Deyanov
Järpens SK
58:35.351487
+2:33.15291
78.6p
7
Johan Persson
Järpens SK
58:50.352953
+2:48.16757
78.2p
8
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
1:00:05.360460
+4:03.24264
76.4p
9
Olle Jonsson
Duveds IF
1:01:02.366163
+5:00.29967
75.1p
10
Axel Jonsson
Duveds IF
1:01:15.367462
+5:13.31266
74.8p
11
Per-Anders Östberg
Landöns IF
1:01:15.367494
+5:13.31298
74.8p
12
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:02:16.373501
+6:14.37305
73.5p
13
Hannes Stenström
Järpens SK
1:02:45.376445
+6:43.40249
72.9p
14
Erik Strindlund
Östersunds SK
1:02:57.377690
+6:55.41494
72.6p
15
Eddie Edström
Stockviks SF
1:03:35.381478
+7:33.45282
71.8p
16
Joakim Hedlund
Tullus Sg
1:05:04.390368
+9:02.54172
70.0p
17
Mats Jonsson
Duveds IF
1:06:05.396419
+10:03.60223
68.9p
18
Peder Andréason
Åre SLK
1:12:39.435819
+16:37.99623
62.1p
19
Christian Friman
Duveds IF
1:20:10.480988
+24:08.144792
55.9p
20
Johan Engström
OK Landehof
1:22:12.493158
+26:10.156962
54.4p
21
Johan Hedman
Sollentuna SK
1:22:40.495971
+26:38.159775
54.1p
22
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
1:28:39.531868
+32:37.195672
50.2p
23
Jan Andersson
Duveds IF
1:37:52.587126
+41:50.250930
45.2p
24
Hans Stark
Vålådalen SK
1:43:17.619638
+47:15.283442
42.7p
25
Måns Hultman
Duveds IF
2:11:43.790235
+1:15:41.454039
33.1p
26
Jan Hendriks
Hlv Nederland
2:40:11.961004
+1:44:09.624808
27.0p