Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Björnjakten
2011-12-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 16
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Viktor Thorn
Bengtsfors Bois
20:35.123480
2
Filip Danielsson
Garphyttans IF
20:40.123930
+4.350
3
Elias Dahl
Offerdals SK
21:16.127530
+40.3950
4
Marcus Lennartsson
Garphyttans IF
21:18.127750
+42.4170
5
Svan Ferry
Vansbro AIK SK
21:35.129490
+1:00.5910
6
Nils Augustsson
IFK Mora SK
21:43.130270
+1:07.6690
7
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
21:54.131370
+1:18.7790
8
Martin Herbert
Sundbybergs IK
22:07.132640
+1:31.9060
9
Erik Marsch
Näsvikens IK
22:13.133210
+1:37.9630
10
Jakob Jansson
Månkarbo IF
22:24.134320
+1:48.10740
11
Gustav Rotvold
Åsarna IK
22:24.134350
+1:48.10770
12
Hugo Jacobsson
Rembo IK
22:25.134440
+1:49.10860
13
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
22:29.134810
+1:53.11230
14
Max Novak
Offerdals SK
22:33.135220
+1:57.11640
15
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
22:46.136520
+2:10.12940
16
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
22:56.137530
+2:20.13950
17
Albin Bergkvist
Bjursås IK
22:58.137750
+2:22.14170
18
Emil Thyrèn
Trönö IK
23:02.138160
+2:26.14580
19
Jonatan Engdahl
Domnarvets GOIF
23:03.138230
+2:27.14650
20
Joel Burman
Kvarnsvedens GOIF SK
23:16.139560
+2:40.15980
21
Tomas Bryntesson
Töcksfors IF
23:20.139970
+2:44.16390
22
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
23:34.141310
+2:58.17730
23
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
23:50.142930
+3:14.19350
24
Anders Roos
Stuguns SOK Gjurd
23:51.143050
+3:15.19470
25
Calle Andersson
Sågmyra SK
23:53.143210
+3:17.19630
26
Adrian Dahlström
Åmåls OK
23:57.143640
+3:21.20060
27
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
24:00.143970
+3:24.20390
28
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
24:10.144910
+3:34.21330
29
Marcus Alvebro
Häggenås SK
24:10.144960
+3:34.21380
30
Emil Sellsve
Järpens SK
24:24.146390
+3:49.22810
31
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
24:35.147480
+4:00.23900
32
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
24:37.147620
+4:01.24040
33
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
24:42.148160
+4:06.24580
34
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
24:45.148400
+4:09.24820
35
Nico Larsson
Bengtsfors Bois
25:03.150220
+4:27.26640
36
Emil Eriksson
Tierps IF
25:06.150510
+4:30.26930
37
John Leander
Åsarna IK
25:09.150880
+4:34.27300
38
Isak Nordin
Orsa SK
25:10.150940
+4:34.27360
39
Simon Eckerlid
Falu IK
25:22.152190
+4:47.28610
40
Christoffer Lindberget
Älvdalens IF SK
26:02.156150
+5:26.32570
41
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
26:15.157450
+5:39.33870
42
Jonas Persson
Trönö IK
27:32.165180
+6:57.41600
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)