Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Fristil
2011-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
37:29.224830
93.5p
2
Mathias Fredriksson
Axa SC
37:44.226330
+15.1400
92.9p
3
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
38:29.230890
+1:00.5960
91.2p
4
Fredrik Byström
Sollefteå SK
38:41.232090
+1:12.7160
90.7p
5
Brian Mckeever
Canada
38:44.232350
+1:15.7420
90.6p
6
Anders Högberg
IFK Umeå
38:46.232590
+1:17.7660
90.5p
7
Erik Andersson
Malungs IF
38:53.233240
+1:24.8310
90.3p
8
Lars Suther
IFK Mora SK
39:02.234120
+1:32.9190
90.0p
9
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
39:03.234270
+1:34.9340
89.9p
10
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
39:11.235050
+1:42.10120
89.6p
11
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
39:12.235110
+1:42.10180
89.6p
12
Robin Norum
IFK Umeå
39:13.235250
+1:44.10320
89.6p
13
Joergen Braathen
Norway
39:29.236800
+1:59.11870
89.0p
14
Magnus Moholt
Ålen IL
39:29.236860
+2:00.11930
89.0p
15
Martin Johansson
IFK Mora SK
39:30.236980
+2:01.12050
88.9p
16
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
39:45.238440
+2:16.13510
88.4p
17
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
39:50.238950
+2:21.14020
88.2p
18
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:52.239170
+2:23.14240
88.1p
19
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
39:54.239330
+2:25.14400
88.1p
20
Sondre Oldervoll
Byåsen IL
39:54.239370
+2:25.14440
88.1p
21
Anders Svanebo
Stockviks SF
39:54.239390
+2:25.14460
88.1p
22
Bill Impola
Malungs IF
40:02.240160
+2:33.15230
87.8p
23
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
40:04.240300
+2:34.15370
87.7p
24
Nils Magnus Boeen Grave
IL Korlevoll
40:05.240430
+2:36.15500
87.7p
25
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
40:07.240690
+2:38.15760
87.6p
26
Erik Carleton
Canada
40:09.240850
+2:40.15920
87.5p
27
Anton Sjöholm
Östersunds SK
40:17.241610
+2:47.16680
87.3p
28
Erik Silfver
Lucksta IF
40:19.241840
+2:50.16910
87.2p
29
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
40:25.242470
+2:56.17540
87.0p
30
Emil Iversen
Varden Il,
40:36.243570
+3:07.18640
86.6p
31
Markus Ottosson
IFK Umeå
40:38.243760
+3:09.18830
86.5p
32
Simon Hallström
Idre SK
40:43.244290
+3:14.19360
86.4p
33
Daniel Nordebo
Bodens SK
40:45.244410
+3:15.19480
86.3p
34
Martti Himma
Estonia
40:53.245220
+3:23.20290
86.0p
35
David Hedlund
Piteå Elit SK
40:57.245690
+3:28.20760
85.9p
36
Erik Oevsthus Bakkejord
Norway
41:00.245900
+3:30.20970
85.8p
37
Vidar Undebakke
Ranheim SK
41:02.246120
+3:32.21190
85.7p
38
Vytautas Strolia
SK Viesulas Anyksciai
41:17.247650
+3:48.22720
85.2p
39
Vitalijus Afanasjevas
Lithuania
41:19.247870
+3:50.22940
85.2p
40
Joakim Engström
IFK Mora SK
41:24.248390
+3:55.23460
85.0p
41
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
41:34.249320
+4:04.24390
84.7p
42
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
41:39.249830
+4:10.24900
84.5p
43
Anders Solin
IFK Mora SK
41:43.250220
+4:13.25290
84.4p
44
Jens Andersson
Kalix SK
41:46.250560
+4:17.25630
84.3p
45
Kenneth Flaaoien
Norway
41:57.251670
+4:28.26740
83.9p
46
Erik Wickström
Ulricehamns IF
42:06.252510
+4:36.27580
83.6p
47
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
42:11.253020
+4:41.28090
83.5p
48
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
42:15.253490
+4:46.28560
83.3p
49
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
42:17.253610
+4:47.28680
83.3p
50
Simon Persson
Lucksta IF
42:21.254040
+4:52.29110
83.2p
51
Marius Geving
Norway
42:22.254130
+4:53.29200
83.1p
52
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
42:23.254260
+4:54.29330
83.1p
53
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
42:30.254950
+5:01.30020
82.9p
54
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
42:31.255030
+5:02.30100
82.8p
55
Hampus Lindblom
Åsarna IK
42:32.255110
+5:02.30180
82.8p
56
Oscar Bergström
IFK Mora SK
42:45.256440
+5:16.31510
82.4p
57
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
42:46.256500
+5:16.31570
82.4p
58
Gustav Nordström
Gävle SK
42:46.256540
+5:17.31610
82.4p
59
Brynjar Leo Kristinsson
Island
43:22.260110
+5:52.35180
81.3p
60
Lukas Jakeliunas
SK Viesulas Anyksciai
43:22.260170
+5:53.35240
81.3p
61
Erlend Drivenes
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
43:31.261080
+6:02.36150
81.0p
61
Oscar Lund
IF Hallby SOK
43:31.261080
+6:02.36150
81.0p
63
Ivan Burgov
Alexander Logistics
43:33.261260
+6:04.36330
80.9p
64
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
43:42.262100
+6:12.37170
80.7p
65
Jesse Smith
Usa
43:48.262700
+6:18.37770
80.5p
66
Markus Jönsson
Tranemo IF
43:51.263040
+6:22.38110
80.4p
67
Emil Lagergren
Tynderö IK
43:54.263380
+6:25.38450
80.3p
68
Einar Flaktveit Moxnes
Norway
43:57.263600
+6:27.38670
80.2p
69
Marcus Svelander
Åsarna IK
43:57.263620
+6:27.38690
80.2p
70
Emil Ekman
Ulricehamns IF
44:20.265970
+6:51.41040
79.6p
71
Carl Olander
OK Landehof
44:41.268020
+7:11.43090
79.0p
72
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
44:45.268420
+7:15.43490
78.9p
73
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
44:53.269270
+7:24.44340
78.6p
74
Max Själin
Storumans IK
44:57.269640
+7:28.44710
78.5p
75
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
45:00.269930
+7:31.45000
78.4p
76
Tobias Bexell
Landsbro IF SK
45:25.272450
+7:56.47520
77.7p
77
Jaunius Drusys
SK Viesulas Anyksciai
45:32.273100
+8:02.48170
77.5p
78
Audrius Sakenas
SC Utena
45:49.274870
+8:20.49940
77.1p
79
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45:58.275790
+8:29.50860
76.8p
80
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
46:04.276380
+8:35.51450
76.7p
81
Erik Johansson
Tranemo IF
46:09.276820
+8:39.51890
76.5p
82
Tautvydas Strolia
Ignalina Ksc
46:11.277010
+8:41.52080
76.5p
83
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
46:11.277070
+8:42.52140
76.5p
84
Tommy Ljung
Östersunds SK
46:22.278180
+8:53.53250
76.2p
85
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
46:23.278200
+8:53.53270
76.2p
86
Mattias Argårds
IFK Mora SK
46:25.278470
+8:56.53540
76.1p
87
Daniel Karlsson
Östersunds SK
46:58.281730
+9:29.56800
75.2p
88
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
46:59.281800
+9:29.56870
75.2p
89
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
47:03.282210
+9:33.57280
75.1p
90
Andre Jakobsson
Östersunds SK
47:06.282530
+9:37.57600
75.0p
91
Klaus Andras Csucs
No Club
47:34.285360
+10:05.60430
74.3p
92
Alexander Westberg
Borås SK
47:50.286930
+10:21.62000
73.9p
93
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
48:07.288660
+10:38.63730
73.5p
94
Leandro Ribela
Brazil
49:22.296170
+11:53.71240
71.7p
95
Philip Askeroth
IK Stern
50:37.303690
+13:08.78760
70.0p
-
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Engblom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Stoeggl
SC Saalfelden
23:59:59.8639800
-
-
Linus Larsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Eirik Telebond
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Mads Ek Stroem
Bærums Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Lars Nelson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Veselin Tzinzov
Bulgaria
23:59:59.8639800
-