Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Fristil
2011-12-11
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Niklas Dyrhaug
Tydal IL
37:29.224830
93.5p
2
Mathias Fredriksson
Axa SC
37:44.226330
+15.1400
92.9p
3
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
38:29.230890
+1:00.5960
91.2p
4
Fredrik Byström
Sollefteå SK
38:41.232090
+1:12.7160
90.7p
5
Brian Mckeever
Canada
38:44.232350
+1:15.7420
90.6p
6
Anders Högberg
IFK Umeå
38:46.232590
+1:17.7660
90.5p
7
Erik Andersson
Malungs IF
38:53.233240
+1:24.8310
90.3p
8
Lars Suther
IFK Mora SK
39:02.234120
+1:32.9190
90.0p
9
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
39:03.234270
+1:34.9340
89.9p
10
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
39:11.235050
+1:42.10120
89.6p
11
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
39:12.235110
+1:42.10180
89.6p
12
Robin Norum
IFK Umeå
39:13.235250
+1:44.10320
89.6p
13
Joergen Braathen
Norway
39:29.236800
+1:59.11870
89.0p
14
Magnus Moholt
Ålen IL
39:29.236860
+2:00.11930
89.0p
15
Martin Johansson
IFK Mora SK
39:30.236980
+2:01.12050
88.9p
16
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
39:45.238440
+2:16.13510
88.4p
17
Jerry Ahrlin
Brunflo IF
39:50.238950
+2:21.14020
88.2p
18
Anders Jonsson
Stockviks SF
39:52.239170
+2:23.14240
88.1p
19
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
39:54.239330
+2:25.14400
88.1p
20
Sondre Oldervoll
Byåsen IL
39:54.239370
+2:25.14440
88.1p
21
Anders Svanebo
Stockviks SF
39:54.239390
+2:25.14460
88.1p
22
Bill Impola
Malungs IF
40:02.240160
+2:33.15230
87.8p
23
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
40:04.240300
+2:34.15370
87.7p
24
Nils Magnus Boeen Grave
IL Korlevoll
40:05.240430
+2:36.15500
87.7p
25
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
40:07.240690
+2:38.15760
87.6p
26
Erik Carleton
Canada
40:09.240850
+2:40.15920
87.5p
27
Anton Sjöholm
Östersunds SK
40:17.241610
+2:47.16680
87.3p
28
Erik Silfver
Lucksta IF
40:19.241840
+2:50.16910
87.2p
29
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
40:25.242470
+2:56.17540
87.0p
30
Emil Iversen
Varden Il,
40:36.243570
+3:07.18640
86.6p
31
Markus Ottosson
IFK Umeå
40:38.243760
+3:09.18830
86.5p
32
Simon Hallström
Idre SK
40:43.244290
+3:14.19360
86.4p
33
Daniel Nordebo
Bodens SK
40:45.244410
+3:15.19480
86.3p
34
Martti Himma
Estonia
40:53.245220
+3:23.20290
86.0p
35
David Hedlund
Piteå Elit SK
40:57.245690
+3:28.20760
85.9p
36
Erik Oevsthus Bakkejord
Norway
41:00.245900
+3:30.20970
85.8p
37
Vidar Undebakke
Ranheim SK
41:02.246120
+3:32.21190
85.7p
38
Vytautas Strolia
SK Viesulas Anyksciai
41:17.247650
+3:48.22720
85.2p
39
Vitalijus Afanasjevas
Lithuania
41:19.247870
+3:50.22940
85.2p
40
Joakim Engström
IFK Mora SK
41:24.248390
+3:55.23460
85.0p
41
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
41:34.249320
+4:04.24390
84.7p
42
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
41:39.249830
+4:10.24900
84.5p
43
Anders Solin
IFK Mora SK
41:43.250220
+4:13.25290
84.4p
44
Jens Andersson
Kalix SK
41:46.250560
+4:17.25630
84.3p
45
Kenneth Flaaoien
Norway
41:57.251670
+4:28.26740
83.9p
46
Erik Wickström
Ulricehamns IF
42:06.252510
+4:36.27580
83.6p
47
Thomas Albertsen Dahlén
Norway
42:11.253020
+4:41.28090
83.5p
48
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
42:15.253490
+4:46.28560
83.3p
49
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
42:17.253610
+4:47.28680
83.3p
50
Simon Persson
Lucksta IF
42:21.254040
+4:52.29110
83.2p
51
Marius Geving
Norway
42:22.254130
+4:53.29200
83.1p
52
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
42:23.254260
+4:54.29330
83.1p
53
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
42:30.254950
+5:01.30020
82.9p
54
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
42:31.255030
+5:02.30100
82.8p
55
Hampus Lindblom
Åsarna IK
42:32.255110
+5:02.30180
82.8p
56
Oscar Bergström
IFK Mora SK
42:45.256440
+5:16.31510
82.4p
57
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
42:46.256500
+5:16.31570
82.4p
58
Gustav Nordström
Gävle SK
42:46.256540
+5:17.31610
82.4p
59
Brynjar Leo Kristinsson
Island
43:22.260110
+5:52.35180
81.3p
60
Lukas Jakeliunas
SK Viesulas Anyksciai
43:22.260170
+5:53.35240
81.3p
61
Erlend Drivenes
Kvam Langrenn Og Skiskyttarklubb
43:31.261080
+6:02.36150
81.0p
61
Oscar Lund
IF Hallby SOK
43:31.261080
+6:02.36150
81.0p
63
Ivan Burgov
Alexander Logistics
43:33.261260
+6:04.36330
80.9p
64
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
43:42.262100
+6:12.37170
80.7p
65
Jesse Smith
Usa
43:48.262700
+6:18.37770
80.5p
66
Markus Jönsson
Tranemo IF
43:51.263040
+6:22.38110
80.4p
67
Emil Lagergren
Tynderö IK
43:54.263380
+6:25.38450
80.3p
68
Einar Flaktveit Moxnes
Norway
43:57.263600
+6:27.38670
80.2p
69
Marcus Svelander
Åsarna IK
43:57.263620
+6:27.38690
80.2p
70
Emil Ekman
Ulricehamns IF
44:20.265970
+6:51.41040
79.6p
71
Carl Olander
OK Landehof
44:41.268020
+7:11.43090
79.0p
72
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
44:45.268420
+7:15.43490
78.9p
73
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
44:53.269270
+7:24.44340
78.6p
74
Max Själin
Storumans IK
44:57.269640
+7:28.44710
78.5p
75
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
45:00.269930
+7:31.45000
78.4p
76
Tobias Bexell
Landsbro IF SK
45:25.272450
+7:56.47520
77.7p
77
Jaunius Drusys
SK Viesulas Anyksciai
45:32.273100
+8:02.48170
77.5p
78
Audrius Sakenas
SC Utena
45:49.274870
+8:20.49940
77.1p
79
Patrik Tallbom
Östersunds SK
45:58.275790
+8:29.50860
76.8p
80
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
46:04.276380
+8:35.51450
76.7p
81
Erik Johansson
Tranemo IF
46:09.276820
+8:39.51890
76.5p
82
Tautvydas Strolia
Ignalina Ksc
46:11.277010
+8:41.52080
76.5p
83
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
46:11.277070
+8:42.52140
76.5p
84
Tommy Ljung
Östersunds SK
46:22.278180
+8:53.53250
76.2p
85
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
46:23.278200
+8:53.53270
76.2p
86
Mattias Argårds
IFK Mora SK
46:25.278470
+8:56.53540
76.1p
87
Daniel Karlsson
Östersunds SK
46:58.281730
+9:29.56800
75.2p
88
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
46:59.281800
+9:29.56870
75.2p
89
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
47:03.282210
+9:33.57280
75.1p
90
Andre Jakobsson
Östersunds SK
47:06.282530
+9:37.57600
75.0p
91
Klaus Andras Csucs
No Club
47:34.285360
+10:05.60430
74.3p
92
Alexander Westberg
Borås SK
47:50.286930
+10:21.62000
73.9p
93
Tommy Gabrielsson
Gagnefs IF
48:07.288660
+10:38.63730
73.5p
94
Leandro Ribela
Brazil
49:22.296170
+11:53.71240
71.7p
95
Philip Askeroth
IK Stern
50:37.303690
+13:08.78760
70.0p
-
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Engblom
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Stoeggl
SC Saalfelden
23:59:59.8639800
-
-
Linus Larsson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jens Hulgaard
Danmark
23:59:59.8639800
-
-
Eirik Telebond
Norway
23:59:59.8639800
-
-
Mads Ek Stroem
Bærums Skiklubb
23:59:59.8639800
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Lars Nelson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Veselin Tzinzov
Bulgaria
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Wikén
Åsarna IK
25:36.153510
76.4p
2
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
26:04.156340
+28.2730
74.9p
3
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
26:09.156880
+33.3270
74.6p
4
Elin Mohlin
Sollefteå SK
26:48.160730
+1:12.7120
72.7p
5
Laila Kveli
Lierne IL
26:55.161480
+1:19.7870
72.4p
6
Hanna Seppas
IFK Mora SK
27:00.161900
+1:23.8290
72.2p
7
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
27:01.162060
+1:25.8450
72.1p
8
Jennie Jirhed
Östersunds SK
27:03.162220
+1:27.8610
72.0p
9
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
27:03.162260
+1:27.8650
72.0p
10
Eva Svensson
IFK Mora SK
27:10.162940
+1:34.9330
71.7p
11
Heidi Raju
Estonia
27:16.163560
+1:40.9950
71.4p
12
Rebecka Sundin
Graninge-Alliansen
27:17.163660
+1:41.10050
71.4p
13
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
27:29.164850
+1:53.11240
70.8p
14
Terese Andersson
Stockviks SF
27:30.164940
+1:54.11330
70.8p
15
Anna Simberg
Piteå Elit SK
27:50.166930
+2:14.13320
69.9p
16
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
27:51.167020
+2:15.13410
69.8p
17
Ingrida Ardisauskaite
Utena Ski Club
27:53.167270
+2:17.13660
69.7p
18
Frida Hallquist
Åsarna IK
28:01.168020
+2:25.14410
69.4p
19
Marika Sundin
Sollefteå SK
28:05.168430
+2:29.14820
69.2p
20
Maria Nordström
Gävle SK
28:21.170020
+2:45.16410
68.5p
21
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
28:24.170340
+2:48.16730
68.4p
22
Lisa K Svensson
Åsarna IK
28:54.173380
+3:18.19770
67.1p
23
Eva Johansson
Linköpings SK
28:58.173740
+3:22.20130
67.0p
24
Petra Nilsson
Åsarna IK
29:04.174310
+3:28.20700
66.8p
25
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
29:09.174870
+3:33.21260
66.5p
26
Katja Schwartz
Åsarna IK
29:29.176870
+3:53.23260
65.8p
27
Ida Indahl
Camp Södergren SC
29:54.179310
+4:18.25700
64.8p
28
Lina Hultin
Garphyttans IF
30:05.180470
+4:29.26860
64.4p
29
Linn Nyback
Finland
30:22.182110
+4:46.28500
63.8p
30
Emelie Stark
Nordingrå SK
30:23.182280
+4:47.28670
63.7p
31
Kristina Kazlauskaite
SK Viesulas Anyksciai
30:46.184530
+5:10.30920
62.9p
32
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
31:24.188380
+5:48.34770
61.6p
33
Samanta Kolosovaite
Lithuania
31:51.191030
+6:15.37420
60.7p
34
Laura Fenyvesi
IFK Moras OK
33:32.201130
+7:56.47520
57.5p
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Anna K Maliwan
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
23:59:59.8639800
-
-
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
H 18
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Marcus Ruus
Gillberga SK
23:13.139260
84.7p
2
Jens Burman
Åsarna IK
23:25.140440
+11.1080
83.9p
3
Erik Söderlund
SK Bore
23:45.142440
+31.3080
82.7p
4
Erik Persson
Eksjö SOK
23:50.142960
+37.3600
82.3p
5
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
23:51.143000
+37.3640
82.3p
6
Simeon Deyanov
Järpens SK
23:53.143200
+39.3840
82.2p
7
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
24:05.144450
+51.5090
81.4p
8
Truls Torvik
Varden Il,
24:10.144970
+57.5610
81.1p
9
Simon Åslin
Stockviks SF
24:13.145220
+59.5860
81.0p
10
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
24:13.145230
+59.5870
81.0p
11
Even Northug
Mosvik IL
24:14.145300
+1:00.5940
80.9p
12
Johan Talihaerm
Estonia
24:22.146100
+1:08.6740
80.5p
13
Anton Hedlund
Åshammars IK
24:27.146620
+1:13.7260
80.2p
14
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
24:28.146770
+1:15.7410
80.1p
15
Edvard Sundman
Åsarna IK
24:34.147310
+1:20.7950
79.8p
16
Yordan Chuchuganov
Bulgaria
24:40.147960
+1:27.8600
79.4p
17
Emil Svensson
Åsarna IK
24:42.148110
+1:28.8750
79.3p
18
Adam Clareus
Offerdals SK
24:43.148210
+1:29.8850
79.2p
19
Marcus Stenberg
Svegs IK
24:44.148380
+1:31.9020
79.2p
20
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
24:49.148870
+1:36.9510
78.9p
21
Eirik Mikkelsen
Norway
24:52.149120
+1:38.9760
78.7p
22
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
24:57.149630
+1:43.10270
78.4p
23
Simon Öberg
Kalix SK
24:57.149670
+1:44.10310
78.4p
24
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
25:04.150390
+1:51.11030
78.0p
25
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
25:07.150640
+1:53.11280
77.9p
26
Viktor Lindmark
Remsle SK
25:23.152240
+2:09.12880
77.0p
27
Björn Sandström
Täfteå IK
25:29.152880
+2:16.13520
76.7p
28
Sebastian Olsson
SK Bore
25:30.152960
+2:17.13600
76.6p
29
August Nilsson
Östersunds SK
25:37.153650
+2:23.14290
76.3p
30
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
25:39.153810
+2:25.14450
76.2p
31
Emil Persson
Östersunds SK
25:48.154710
+2:34.15350
75.7p
32
Henrik Ottosson
Åsarna IK
25:48.154780
+2:35.15420
75.7p
33
Olle Jonsson
Duveds IF
25:51.155010
+2:37.15650
75.6p
34
Adam Nelin
Hestra IF
25:53.155200
+2:39.15840
75.5p
35
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
25:53.155280
+2:40.15920
75.4p
36
Gustav Lundholm
Ramsele IK
25:56.155530
+2:42.16170
75.3p
37
Gustav Sundström
Garphyttans IF
26:06.156590
+2:53.17230
74.8p
38
Joel Lager
Garphyttans IF
26:08.156750
+2:54.17390
74.7p
39
Hannes Stenström
Järpens SK
26:08.156770
+2:55.17410
74.7p
40
Pontus Hermansson
OK Landehof
26:18.157740
+3:04.18380
74.2p
41
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
26:19.157820
+3:05.18460
74.1p
42
Felix Hopstadius
Storumans IK
26:20.157950
+3:06.18590
74.1p
43
Anton Åström
Bodens SK
26:23.158240
+3:09.18880
73.9p
44
Eddie Edström
Stockviks SF
26:25.158490
+3:12.19130
73.8p
45
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
26:26.158530
+3:12.19170
73.8p
46
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
26:27.158620
+3:13.19260
73.8p
47
Leo Larsen
Sundbybergs IK
26:27.158660
+3:14.19300
73.7p
48
Axel Jonsson
Duveds IF
26:28.158770
+3:15.19410
73.7p
49
Kalle Jansson Riis
Malungs IF
26:30.158940
+3:16.19580
73.6p
50
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
26:32.159190
+3:19.19830
73.5p
51
Anton Persson
SK Bore
26:36.159580
+3:23.20220
73.3p
52
Viktor Stoichkov
Bulgaria
26:46.160550
+3:32.21190
72.8p
53
Jacob Engström
Kalix SK
26:47.160640
+3:33.21280
72.8p
54
Gustav Wikman
Alnö SK
26:49.160890
+3:36.21530
72.7p
55
Mårten Vänn
Stockviks SF
26:51.161060
+3:38.21700
72.6p
56
Viktor Ranerfors
Rembo IK
27:01.162070
+3:48.22710
72.1p
57
Emil Svensson
Marhults SOFK
27:05.162450
+3:51.23090
71.9p
58
Per Bennermo
Hybo AIK
27:06.162590
+3:53.23230
71.9p
59
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
27:11.163040
+3:57.23680
71.6p
60
Johan Bergman
Remsle SK
27:12.163110
+3:58.23750
71.6p
61
Erik Eriksson
Norsjö SK
27:12.163190
+3:59.23830
71.6p
62
Daniel Södersten
Orsa SK
27:13.163250
+3:59.23890
71.5p
63
Tobias Karlsson
Kalix SK
27:16.163540
+4:02.24180
71.4p
64
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
27:16.163560
+4:03.24200
71.4p
65
Sixten Walheim
Högbo GOIF
27:23.164250
+4:09.24890
71.1p
66
Elias Persson
Storumans IK
27:25.164470
+4:12.25110
71.0p
67
Martin Johansson
Linköpings SK
27:30.164980
+4:17.25620
70.8p
68
Erik Öman
Hägglunds IOFK
27:31.165010
+4:17.25650
70.7p
69
Truls Troan Aune
Norway
27:36.165550
+4:22.26190
70.5p
70
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
27:49.166890
+4:36.27530
69.9p
71
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
28:09.168850
+4:55.29490
69.0p
72
Anders Vedin
Stockviks SF
28:09.168890
+4:56.29530
69.0p
73
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
28:10.168940
+4:56.29580
69.0p
74
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
28:11.169000
+4:57.29640
69.0p
75
Johan Nilsson
Edsbyns SK
28:18.169760
+5:05.30400
68.7p
76
Gustav Wuopio
Tullus Sg
28:24.170330
+5:10.30970
68.4p
77
Fredrik Göransson
Stockviks SF
28:28.170740
+5:14.31380
68.2p
78
Viktor Karlsson
Storumans IK
28:36.171540
+5:22.32180
67.9p
79
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
28:44.172300
+5:30.32940
67.6p
80
Måns Sunesson
Sellnäs IF
28:56.173500
+5:42.34140
67.1p
81
Björn Svensson
OK Landehof
29:05.174450
+5:51.35090
66.7p
82
Jonas Björklund
Alnö SK
29:23.176260
+6:10.36900
66.0p
83
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
29:25.176420
+6:11.37060
65.9p
84
Erik Bröte
Sundbybergs IK
29:51.179020
+6:37.39660
64.9p
85
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
29:53.179230
+6:39.39870
64.8p
86
Karl Elisson
Domnarvets GOIF
30:12.181150
+6:58.41790
64.1p
87
Markus Grann
Sunne SLF
30:18.181720
+7:04.42360
63.9p
88
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
31:40.189910
+8:26.50550
61.0p
89
Martin Spjut
Hällefors SK
32:38.195700
+9:24.56340
59.1p
90
Mikael Gardelin
Visborgs OK
32:41.196070
+9:28.56710
59.0p
91
Eirik Stonor
København SK
32:43.196290
+9:30.56930
59.0p
-
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Mårtensson
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
David Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Georgi Radkov
Bulgaria
23:59:58.8639700
-
-
Martin Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Brandt
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Jesper Boman
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
H 20
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Daniel Svensson
IFK Mora SK
22:44.136390
86.6p
2
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:04.138360
+19.1870
85.3p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
23:06.138540
+21.2050
85.1p
4
Carl Quicklund
Östersunds SK
23:16.139570
+31.3080
84.5p
5
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:17.139630
+32.3140
84.4p
6
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
23:22.140140
+37.3650
84.1p
7
Martin Mikkelsen
Medkila Skiclub
23:25.140420
+40.3930
83.9p
8
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
23:26.140540
+41.4050
83.9p
9
Arvid Forss
Åsarna IK
23:32.141160
+47.4670
83.5p
10
Mathias Jonasson
Östersunds SK
23:33.141270
+48.4780
83.4p
10
Paal Troean Aune
Steinkjer Skl
23:33.141270
+48.4780
83.4p
12
Jack Impola
Malungs IF
23:52.143190
+1:08.6700
82.2p
13
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:53.143250
+1:08.6760
82.2p
14
Niklas Niska
Pajala IF
23:53.143260
+1:08.6770
82.2p
15
Pierre Ohlson
Filipstads SF
24:01.144070
+1:16.7580
81.7p
16
Håkan Emilsson
Offerdals SK
24:02.144110
+1:17.7620
81.6p
17
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
24:03.144230
+1:18.7740
81.6p
18
Martin Bergström
Strömnäs GIF
24:06.144530
+1:21.8040
81.4p
19
David Nordström
Täfteå IK
24:17.145620
+1:32.9130
80.7p
20
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
24:20.145980
+1:35.9490
80.5p
21
Oscar Persson
SK Bore
24:22.146140
+1:37.9650
80.4p
22
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
24:24.146370
+1:39.9880
80.3p
23
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
24:28.146760
+1:43.10270
80.1p
24
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
24:30.146940
+1:45.10450
80.0p
25
Johan Forsberg
IFK Umeå
24:34.147340
+1:49.10850
79.7p
26
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
24:36.147510
+1:51.11020
79.6p
27
Victor Agestam
Biathlon Östersund IF
24:41.148070
+1:56.11580
79.3p
28
Robert Sjöström
I21 IF
24:41.148080
+1:56.11590
79.3p
29
Harald Kempe
Tynderö IK
24:44.148300
+1:59.11810
79.2p
30
Elias Alvebro
Häggenås SK
24:45.148440
+2:00.11950
79.1p
31
Henrik Fristedt
Högbo GOIF
24:51.149070
+2:06.12580
78.8p
32
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
24:57.149630
+2:12.13140
78.4p
33
Joacim Lindstedt
Borås SK
24:57.149650
+2:12.13160
78.4p
34
Mats Iversen
Varden Il,
24:57.149690
+2:13.13200
78.4p
35
Andreas Grann
Sunne SLF
25:00.149950
+2:15.13460
78.3p
36
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
25:00.149980
+2:15.13490
78.3p
37
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
25:04.150340
+2:19.13850
78.1p
38
Anders Saetheroe
Norway
25:07.150660
+2:22.14170
77.9p
39
Olof Andersson
Häggenås SK
25:08.150720
+2:23.14230
77.8p
40
Victor Hallquist
Åsarna IK
25:09.150890
+2:25.14400
77.8p
41
Oscar Kardin
Offerdals SK
25:12.151110
+2:27.14620
77.6p
42
Gjermund Loefald
Norway
25:14.151340
+2:29.14850
77.5p
43
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
25:18.151730
+2:33.15240
77.3p
44
Anton Mattsson
SK Bore
25:28.152730
+2:43.16240
76.8p
45
Andre Larsson
Svegs IK
25:29.152880
+2:44.16390
76.7p
46
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
25:40.153940
+2:55.17450
76.1p
47
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
25:44.154330
+2:59.17840
75.9p
48
Jesper Arnesson
Borås SK
25:45.154440
+3:00.17950
75.9p
49
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
25:52.155100
+3:07.18610
75.5p
50
Zeb Svedlund
Häverödals IF
25:59.155860
+3:14.19370
75.1p
51
Jakob Sundin
Nordingrå SK
26:05.156420
+3:20.19930
74.8p
52
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
26:07.156690
+3:23.20200
74.7p
53
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
26:14.157360
+3:29.20870
74.4p
54
Viktor Forsblom
Falu IK
26:16.157580
+3:31.21090
74.3p
55
Erik Stark
Nordingrå SK
26:19.157840
+3:34.21350
74.1p
56
Erik Frost
IFK Mora SK
26:20.157980
+3:35.21490
74.1p
57
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
26:22.158150
+3:37.21660
74.0p
58
Isak Landström
IFK Umeå
26:28.158760
+3:43.22270
73.7p
59
Anton Svensson
Åsarna IK
26:33.159280
+3:48.22790
73.4p
60
Albin Jonsson
Högbo GOIF
26:34.159300
+3:49.22810
73.4p
61
Viktor Hansson
Garphyttans IF
26:35.159400
+3:50.22910
73.4p
62
Erik Strindlund
Östersunds SK
26:47.160610
+4:02.24120
72.8p
63
Jimmy Seger
Boo IF
26:49.160810
+4:04.24320
72.7p
64
Johan Montén
Domnarvets GOIF
26:51.161080
+4:06.24590
72.6p
65
Simon Svanebo
Alnö SK
26:55.161420
+4:10.24930
72.4p
66
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
27:22.164120
+4:37.27630
71.1p
67
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
27:30.164930
+4:45.28440
70.8p
68
Ludvig Nordqvist
Sya SK
27:32.165180
+4:47.28690
70.7p
69
Alexander Eriksson
Täfteå IK
28:10.168930
+5:25.32440
69.0p
70
Tobias Palolampi
Tynderö IK
28:33.171250
+5:48.34760
68.0p
71
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
28:36.171570
+5:51.35080
67.9p
72
Erik Skoglund
Lucksta IF
29:43.178280
+6:58.41790
65.2p
73
Henric Öberg
Strömnäs GIF
29:50.178900
+7:05.42410
65.0p
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Julius Wermelin
Tullus Sg
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Persson
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Norberg
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Persson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Byström
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
David Sjögren
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Peppe Femling
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Häggström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
12:29.74840
75.9p
2
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
13:00.77980
+31.3040
72.7p
3
Isabelle Persson
Stockviks SF
13:01.78050
+32.3110
72.6p
4
Hedda Bångman
Offerdals SK
13:21.80070
+52.5130
70.7p
5
Anna Dyvik
Leksands SK
13:33.81260
+1:04.6320
69.6p
6
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
13:40.81980
+1:11.7040
69.0p
7
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
13:44.82380
+1:15.7440
68.6p
8
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
13:49.82810
+1:19.7870
68.2p
9
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
14:07.84650
+1:38.9710
66.7p
10
Sandra Olsson
SK Bore
14:10.84910
+1:40.9970
66.5p
11
Emma Rusth
Alnö SK
14:18.85790
+1:49.10850
65.7p
12
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
14:19.85840
+1:50.10900
65.7p
13
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
14:23.86280
+1:54.11340
65.4p
14
Helena Lundkvist
Kalix SK
14:33.87220
+2:03.12280
64.6p
15
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
14:39.87880
+2:10.12940
64.1p
16
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
14:40.87900
+2:10.12960
64.1p
17
Angelica Johansson
IFK Mora SK
14:48.88700
+2:18.13760
63.5p
18
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
14:50.88980
+2:21.14040
63.3p
19
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
14:51.89090
+2:22.14150
63.2p
20
Moa Wikberg
Grava SK
14:56.89510
+2:26.14570
62.9p
21
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
14:58.89740
+2:29.14800
62.7p
22
Ida Jonsson
Duveds IF
15:03.90280
+2:34.15340
62.3p
23
Kameliya Ilieva
Bulgaria
15:06.90560
+2:37.15620
62.1p
24
Josefin Jonsson
Delsbo IF
15:11.91040
+2:42.16100
61.8p
25
Emma Strömberg
Remsle SK
15:12.91180
+2:43.16240
61.7p
26
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
15:23.92260
+2:54.17320
60.9p
27
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
15:28.92770
+2:59.17830
60.6p
28
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
15:32.93180
+3:03.18240
60.3p
29
Matilda Andersson
Häggenås SK
15:35.93430
+3:05.18490
60.1p
30
Johanna Cavallin
Valbo Aif
15:35.93450
+3:06.18510
60.1p
31
Linn Högman
Malmbergets Aif
15:36.93510
+3:06.18570
60.1p
32
Julia Johansson
Duveds IF
15:42.94150
+3:13.19210
59.6p
33
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
15:43.94280
+3:14.19340
59.6p
34
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
15:50.94960
+3:21.20020
59.1p
35
Ulrika Axelsson
Sya SK
15:52.95180
+3:23.20240
59.0p
36
Julia Seger
Boo IF
15:55.95440
+3:26.20500
58.8p
37
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
15:59.95840
+3:30.20900
58.5p
38
Josefine Stolt
Leksands SK
15:59.95890
+3:30.20950
58.5p
39
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
16:02.96150
+3:33.21210
58.3p
40
Julia Virtala
Luleå Gjutarens IF
16:12.97110
+3:42.22170
57.7p
41
Maja Karlsson
Järpens SK
16:12.97180
+3:43.22240
57.7p
42
Caroline Carlsen Ryge
Danmark
16:25.98460
+3:56.23520
56.9p
43
Emma Åsberg
Duveds IF
17:13.103210
+4:43.28270
54.2p
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Vendela Westin
Remsle SK
23:59:59.8639800
-
-
Sarah Hale
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Stina Nilsson
Malungs IF
12:41.76070
74.6p
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
12:46.76580
+5.410
74.1p
3
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
13:01.78030
+19.1860
72.7p
4
Lisa Dahl
Offerdals SK
13:02.78190
+21.2020
72.5p
5
Julia Jansson
Månkarbo IF
13:13.79270
+32.3100
71.5p
6
Sofie Elebro
IFK Umeå
13:14.79340
+32.3170
71.4p
7
Merethe Myrseth
Norway
13:14.79390
+33.3220
71.3p
8
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
13:16.79500
+34.3330
71.2p
9
Maja Falk
Ulricehamns IF
13:17.79620
+35.3450
71.1p
10
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
13:32.81100
+50.4930
69.8p
11
Evelina Bångman
Offerdals SK
13:33.81250
+51.5080
69.6p
12
Louise Persson
Stockviks SF
13:39.81810
+57.5640
69.1p
13
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
13:46.82570
+1:05.6400
68.4p
14
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
13:48.82770
+1:07.6600
68.3p
15
Evelina Lundqvist
Bolidens SK
13:52.83130
+1:10.6960
68.0p
16
Maria Sundström
Strömnäs GIF
14:01.84050
+1:19.7880
67.2p
17
Anna Wikström
IFK Mora SK
14:06.84520
+1:24.8350
66.8p
18
Frida Erkers
Leksands SK
14:07.84670
+1:26.8500
66.7p
19
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
14:08.84710
+1:26.8540
66.6p
20
Vilde Haugan Buhrkall
Mosvik IL
14:09.84800
+1:27.8630
66.6p
21
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
14:13.85200
+1:31.9030
66.2p
22
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
14:15.85430
+1:33.9260
66.0p
23
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
14:17.85620
+1:35.9450
65.9p
24
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
14:26.86550
+1:44.10380
65.1p
25
Lovisa Sundin
Delsbo IF
14:28.86780
+1:47.10610
65.0p
26
Julia Dahl
IFK Mora SK
14:30.86950
+1:48.10780
64.8p
27
Malin Fredriksson
Lycksele IF
14:34.87380
+1:53.11210
64.5p
28
Emma Ivarsson
Årsunda IF
14:38.87760
+1:56.11590
64.2p
29
Sara Hallquist
Åsarna IK
14:41.88010
+1:59.11840
64.0p
30
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
14:41.88090
+2:00.11920
63.9p
31
Katarina Olsson
Fränsta IK
14:43.88250
+2:01.12080
63.8p
32
Frida Persson
Eksjö SOK
14:45.88470
+2:04.12300
63.7p
33
Madeleine Bohlin
Svegs IK
14:47.88620
+2:05.12450
63.5p
34
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
14:50.88930
+2:08.12760
63.3p
35
Marika Backman
Hede SK
15:01.90050
+2:19.13880
62.5p
36
Ellen Partapuoli
Lycksele IF
15:05.90490
+2:24.14320
62.2p
37
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
15:06.90550
+2:24.14380
62.1p
38
Julia Norén
Landsbro IF SK
15:08.90710
+2:26.14540
62.0p
39
Olivia Lundström
Stockviks SF
15:12.91100
+2:30.14930
61.7p
40
Emma Dahlgren
Filipstads SF
15:12.91150
+2:30.14980
61.7p
41
Lena Wiklund
Högbo GOIF
15:12.91190
+2:31.15020
61.7p
42
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
15:13.91260
+2:31.15090
61.6p
43
Sofia Rylander
IFK Mora SK
15:14.91380
+2:33.15210
61.5p
44
Alexandra Persson
Gellivare Skidallians IK
15:24.92310
+2:42.16140
60.9p
45
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
15:30.92990
+2:49.16820
60.4p
46
Hilda Lagerlöf
IFK Umeå
15:39.93830
+2:57.17660
59.8p
47
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
16:09.96850
+3:27.20680
57.9p
48
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
16:11.97010
+3:29.20840
57.8p
49
Elsa Eriksson
Sya SK
16:22.98110
+3:40.21940
57.1p
50
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
16:23.98240
+3:41.22070
57.0p
51
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
16:52.101120
+4:10.24950
55.3p
52
Sofie Svensson
IK Vista
17:04.102340
+4:22.26170
54.7p
-
Isabella Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Forsberg
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-