Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Mattila Ski Marathon
2011-02-06
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Steffen Saeterhaugen Paulsen
Rustad IL
1:57:19.703800
89.4p
2
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
1:58:01.708000
+42.4100
88.5p
3
Tony Björnbakken
Magnor Ul
2:01:00.725900
+3:41.22000
85.2p
4
John Arne Holtet
Brandval IL
2:01:03.726200
+3:44.22300
85.1p
5
Ole Henrik Hansen
Fensta SK
2:01:04.726300
+3:45.22400
85.1p
6
Simen Berger
Magnor Ul
2:02:18.733700
+4:59.29800
83.8p
7
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
2:05:29.752800
+8:10.48900
80.6p
8
Staffan Sandberg
Stenungsunds OK
2:05:49.754800
+8:30.50900
80.3p
9
Christian Nilsson
Oslo Sportslager
2:06:22.758100
+9:03.54200
79.8p
10
Håkon G Olsrud
Nordbygda Løten Ski
2:06:49.760800
+9:30.56900
79.3p
11
Ken Tore Tallakstad
Team Sinsen Racing
2:07:39.765800
+10:20.61900
78.6p
12
Roland Berglund
Sunne SLF
2:07:40.765900
+10:21.62000
78.6p
13
Mikael Reed
Stovnerkameratene
2:07:41.766000
+10:22.62100
78.5p
14
Anders Ekh
Orsa SK
2:07:41.766000
+10:22.62100
78.5p
15
Tor Fredriksen
Magnor Ul
2:08:15.769400
+10:56.65500
78.0p
16
Terje Heggelund
Granli IL
2:08:56.773500
+11:37.69600
77.4p
17
Atle Aastad
Magnor Ul
2:09:43.778200
+12:24.74300
76.7p
18
Claes Björklund
OK Skogsvargarna
2:09:44.778300
+12:25.74400
76.7p
19
Truls Aasteböl
Magnor Ul
2:10:00.779900
+12:41.76000
76.5p
20
Owe Holmstrand
Finnskogarnas SK
2:11:49.790800
+14:30.86900
74.9p
21
Kent Andersson
Sunne SLF
2:11:56.791500
+14:37.87600
74.8p
22
Henrik Johnsen
Magnor Ul
2:12:10.792900
+14:51.89000
74.6p
23
Christer Pertun
Kristinehamns OK
2:12:16.793500
+14:57.89600
74.6p
24
Ole Dalsjö
Magnor Ul
2:12:18.793700
+14:59.89800
74.5p
25
Knut Arne Dalsjö
Magnor Ul
2:12:27.794600
+15:08.90700
74.4p
26
Stefan Wingskog
Arvika IS
2:12:27.794600
+15:08.90700
74.4p
27
Öystein Olsrud
Ernst & Young SK
2:12:56.797500
+15:37.93600
74.0p
28
Carl Söderqvist
Arvika IS
2:13:01.798000
+15:42.94100
73.9p
29
Mads Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
2:13:08.798700
+15:49.94800
73.9p
30
Terje Engren
Skriptvet IL
2:14:02.804100
+16:43.100200
73.1p
31
Mikael Zachrisson
Hortlax SK
2:14:16.805500
+16:57.101600
72.9p
32
Simon Johansson
Oslo Sportslager
2:14:26.806500
+17:07.102600
72.8p
33
Hans Mangen A
Oslo Sportslager
2:14:28.806700
+17:09.102800
72.8p
34
Erik Andersén
Sunne SLF
2:15:27.812600
+18:08.108700
72.0p
35
Johan Wikström
OK Tyr
2:16:19.817800
+19:00.113900
71.4p
36
Bjarne Lie
Grue Finnskog IL
2:16:24.818300
+19:05.114400
71.3p
37
Stian Nielsen Fjeldstad
Ottestad SK
2:17:31.825000
+20:12.121100
70.5p
38
Even Reed
Stovnerkameratene
2:18:04.828300
+20:45.124400
70.1p
39
Stefan Asker
Ulvsby IF
2:18:58.833700
+21:39.129800
69.4p
40
Mats Lindh
Säffle SK
2:19:00.833900
+21:41.130000
69.4p
41
Anders Smedsrud Hansen
Oslo Sportslager
2:19:03.834200
+21:44.130300
69.4p
42
Robert Berg
Sunne SLF
2:19:07.834600
+21:48.130700
69.3p
43
Joacim Rangedahl
SK Nor
2:19:47.838600
+22:28.134700
68.8p
44
Rune Arnesen
Fredrikstad SK
2:19:56.839500
+22:37.135600
68.7p
45
Anders Jakobsson
K3 IF
2:20:05.840400
+22:46.136500
68.6p
46
Olle Olsson
SK Bore
2:20:13.841200
+22:54.137300
68.5p
47
Andreas Kvist
IK Stern
2:20:16.841500
+22:57.137600
68.5p
48
Öwre Lars Huuse
Gjerpen IF
2:21:07.846600
+23:48.142700
67.9p
49
Peter Rapstad
Rustad IL
2:21:09.846800
+23:50.142900
67.9p
50
David Modig
OK Alehof
2:22:03.852200
+24:44.148300
67.3p
51
Bengt Hansske
SK Bore
2:22:20.853900
+25:01.150000
67.1p
52
Christer Kannisto
Trollhättans SOK
2:22:36.855500
+25:17.151600
66.9p
53
Claes Hallqvist
Sisu Forshaga SK
2:23:07.858600
+25:48.154700
66.6p
54
Kenneth Urnes
Vik IL
2:24:03.864200
+26:44.160300
66.0p
55
Kjell Ivar Granheim
Magnor Ul
2:24:24.866300
+27:05.162400
65.7p
56
Jan Orderud
Stovnerkameratene
2:24:35.867400
+27:16.163500
65.6p
57
Ole Johan Trandem
Magnor Ul
2:24:42.868100
+27:23.164200
65.5p
58
John Eriksson
IK Trasten
2:24:49.868800
+27:30.164900
65.5p
59
Håvard Krogstad
Ørje IL
2:25:05.870400
+27:46.166500
65.3p
60
John Kristian Solbrekke
Rödenes IL Norge
2:25:32.873100
+28:13.169200
65.0p
61
David Ottosson
Norra Dals SK
2:25:33.873200
+28:14.169300
65.0p
62
Andreas Lindgren
Karlstad
2:25:57.875600
+28:38.171700
64.8p
63
Johan Persson
Sunne SLF
2:25:58.875700
+28:39.171800
64.7p
64
Björn Kristian Snare
Granli IL
2:26:00.875900
+28:41.172000
64.7p
65
Johan Carlsson
IK Trasten
2:26:01.876000
+28:42.172100
64.7p
66
Morten Braend
Magnor Ul
2:26:01.876000
+28:42.172100
64.7p
67
Fredrik Hagerud Dyröy
IF Fröy
2:26:02.876100
+28:43.172200
64.7p
68
Martin Bonnerud
Magnor Ul
2:26:09.876800
+28:50.172900
64.6p
69
Ulf Erlandsson
Köla AIK
2:26:31.879000
+29:12.175100
64.4p
70
Bertil Dannberg
Bortans IK
2:26:32.879100
+29:13.175200
64.4p
71
Mårten Svensson
Bovallstrands SK
2:27:39.885800
+30:20.181900
63.7p
72
Andreas Blohm
Axa SC
2:27:53.887200
+30:34.183300
63.6p
73
Arnt Holm Toverud
Toco Bil
2:28:05.888400
+30:46.184500
63.4p
74
Kent Aurbakken
Köla AIK
2:28:14.889300
+30:55.185400
63.4p
75
Henrik Axelsson
Bäckalunds IF
2:30:16.901500
+32:57.197600
62.2p
76
Olav Martin Inge Johnsen
Magnor Ul
2:30:17.901600
+32:58.197700
62.2p
77
Magnus Isaksson
SK Bore
2:30:48.904700
+33:29.200800
61.9p
78
Simon Hansen
IK Fryken
2:30:49.904800
+33:30.200900
61.9p
79
Göran Bengtsson
IK Trasten
2:31:01.906000
+33:42.202100
61.7p
80
Erik Larsson
SK Bore
2:31:15.907400
+33:56.203500
61.6p
81
Karl Bergman
Brudpiga RK
2:31:16.907500
+33:57.203600
61.6p
82
Tor O Lokrheim
Brandbu IF
2:31:20.907900
+34:01.204000
61.6p
83
Thomas Hylander
Tockarps IK
2:31:26.908500
+34:07.204600
61.5p
84
Tobias Bivin
Stenungsunds OK
2:31:37.909600
+34:18.205700
61.4p
85
Leif Dybvig
Fenstad SK
2:31:43.910200
+34:24.206300
61.3p
86
Eirik Liland
Swedish Match
2:31:54.911300
+34:35.207400
61.2p
87
Jörn Ove Hellen
Bertel o Steen Teknikk
2:31:54.911300
+34:35.207400
61.2p
88
Christian Olsson
Åmåls OK
2:31:59.911800
+34:40.207900
61.2p
89
Konrad Sel
Ottestad SK
2:32:43.916200
+35:24.212300
60.8p
90
Ola Forsman
Garphyttans IF
2:33:32.921100
+36:13.217200
60.3p
91
Anders Jorholm
Ulvsby IF
2:33:32.921100
+36:13.217200
60.3p
92
Jonne Lövkvist
Axa SC
2:33:53.923200
+36:34.219300
60.2p
93
Christoffer Kokkin
Kjellmyra IL
2:33:54.923300
+36:35.219400
60.2p
94
Torbjörn Olofsson
Linköpings SK
2:34:01.924000
+36:42.220100
60.1p
95
Per Martin Appel
Älgå SK
2:34:14.925300
+36:55.221400
60.0p
96
Anders Johansson
OK Kroppefjäll
2:35:17.931600
+37:58.227700
59.4p
97
Våge Strålin
Åmotfors IF
2:35:32.933100
+38:13.229200
59.3p
98
Niklas Andersson
SK Bore
2:35:39.933800
+38:20.229900
59.2p
99
Tommie Andersson
Ekshärads SF
2:35:41.934000
+38:22.230100
59.2p
100
Geir Ottesen
Vang IL
2:36:08.936700
+38:49.232800
59.0p
101
Sören Gustafson
Grums SK
2:36:12.937100
+38:53.233200
58.9p
102
Gunnar Lukerstuen
Magnor Ul
2:36:21.938000
+39:02.234100
58.9p
103
Niklas Engvall
Västvärmlands OK
2:36:37.939600
+39:18.235700
58.7p
104
Ole Rognstad
Ssb Bil
2:37:44.946300
+40:25.242400
58.2p
105
Sven Erik Skoglund
Köla AIK
2:38:08.948700
+40:49.244800
58.0p
106
Michael Larsson
Säffle SK
2:38:10.948900
+40:51.245000
57.9p
107
Gustav Rydén
Lerums SOK
2:38:17.949600
+40:58.245700
57.9p
108
Per Hättestrand
Sb Seating
2:38:26.950500
+41:07.246600
57.8p
109
Christer Obbarius
Sunne SLF
2:38:30.950900
+41:11.247000
57.8p
110
Martin Hansson
Iqon Engineering As
2:38:32.951100
+41:13.247200
57.8p
111
Håkan Tibell
Grava SK
2:38:45.952400
+41:26.248500
57.7p
112
Anders Olausson
IK Trasten
2:38:47.952600
+41:28.248700
57.6p
113
Roine Ek
IK Stern
2:38:52.953100
+41:33.249200
57.6p
114
Jonathan Sigvant
Grava SK
2:39:15.955400
+41:56.251500
57.4p
115
Jens Bryntesson
SK Skogarna
2:39:22.956100
+42:03.252200
57.4p
116
Mats Larsson
Gillberga SK
2:40:15.961400
+42:56.257500
56.9p
117
Ivar Bonnerud
Magnor Ul
2:40:43.964200
+43:24.260300
56.7p
118
Geir Kvisler A
Namnå IL
2:40:44.964300
+43:25.260400
56.7p
119
John Hansen
Grue Finnskog IL
2:40:46.964500
+43:27.260600
56.7p
120
Michael Rundahl
Högsäters GF
2:40:48.964700
+43:29.260800
56.7p
121
Johan Andersson
Arvika IS
2:41:06.966500
+43:47.262600
56.5p
122
Tommy Franzén
IK Trasten
2:41:33.969200
+44:14.265300
56.3p
123
Joakim Eriksson
Sisu Forshaga SK
2:41:39.969800
+44:20.265900
56.3p
124
Stefan Hornebrant
Trollhättans SOK
2:41:40.969900
+44:21.266000
56.2p
125
Thomas Andersson
SK Nor
2:41:41.970000
+44:22.266100
56.2p
126
Mats Nilsson
Msn Skogstjänst
2:41:51.971000
+44:32.267100
56.2p
127
Jan Hedlund
Hagfors SF
2:41:53.971200
+44:34.267300
56.1p
128
Johannes Svensson
OK Tyr
2:42:28.974700
+45:09.270800
55.9p
129
Kent Westberg
SK Bore
2:42:32.975100
+45:13.271200
55.8p
130
Dan Andersson
Lesjöfors SK
2:42:49.976800
+45:30.272900
55.7p
131
Håkan Aronsson
Grava SK
2:43:03.978200
+45:44.274300
55.6p
132
Tommy Revter
Säffle SK
2:43:07.978600
+45:48.274700
55.6p
133
Kjartan Hauger
Oslo Studenters IK
2:43:27.980600
+46:08.276700
55.4p
134
Jonny Widén
Säffle SK
2:43:31.981000
+46:12.277100
55.4p
135
Johan Nyberg
Hagfors SF
2:43:34.981300
+46:15.277400
55.4p
136
Christian Sörqvist
Åmåls OK
2:43:39.981800
+46:20.277900
55.3p
137
Arne Rönaasen
Grue Finnskog IL
2:43:43.982200
+46:24.278300
55.3p
138
Lars Olof Andersson
Åmotfors IF
2:43:54.983300
+46:35.279400
55.2p
139
Mattias Häggqvist
Säffle SK
2:44:28.986700
+47:09.282800
55.0p
140
Göran Vikman
Sunne SLF
2:44:30.986900
+47:11.283000
54.9p
141
Jimmy Gustafsson
Åmåls OK
2:44:41.988000
+47:22.284100
54.9p
142
Robert Lundén
Sunne SLF
2:45:52.995100
+48:33.291200
54.3p
143
Trond Thorsen
Turrenngutta
2:45:59.995800
+48:40.291900
54.3p
144
Tarmo Kariis
Sisu Forshaga SK
2:46:08.996700
+48:49.292800
54.2p
145
Stig Karlsson
SK Bore
2:46:12.997100
+48:53.293200
54.2p
146
Leif Kamperudsbråten
Åsa IL
2:46:28.998700
+49:09.294800
54.1p
147
Helge Hansen
Magnor Ul
2:47:05.1002400
+49:46.298500
53.8p
148
Johan Johansson
Ulvsby IF
2:47:07.1002600
+49:48.298700
53.8p
149
Mattias Modéen
Forsmo IF
2:47:10.1002900
+49:51.299000
53.8p
150
Peter Elvborn
Säffle SK
2:47:31.1005000
+50:12.301100
53.6p
151
Stefan Guttman
Arvika IS
2:47:34.1005300
+50:15.301400
53.6p
152
Anders Lundin
Axa SC
2:47:36.1005500
+50:17.301600
53.6p
153
Atle Hagerud Dyröy
Magnor Ul
2:47:59.1007800
+50:40.303900
53.4p
154
Marcus Abrahamsson
IK Trasten
2:48:03.1008200
+50:44.304300
53.4p
155
Björn Aasteböl
Magnor Ul
2:48:19.1009800
+51:00.305900
53.3p
156
Patrik Horner
Grava SK
2:48:23.1010200
+51:04.306300
53.3p
157
Nils Erik Haggärde
Arvika IS
2:48:26.1010500
+51:07.306600
53.2p
158
Lennart Carlson
Arvika IS
2:49:09.1014800
+51:50.310900
52.9p
159
Johan Swärd
Tingelstad IF
2:49:16.1015500
+51:57.311600
52.9p
160
Urban Johansson
Åmåls OK
2:49:20.1015900
+52:01.312000
52.9p
161
Fredrik Pettersson
Säffle SK
2:49:46.1018500
+52:27.314600
52.7p
162
Per-Olof Hansson
Säffle SK
2:49:54.1019300
+52:35.315400
52.6p
163
Rolf Andersson
Holmedals Ais
2:49:56.1019500
+52:37.315600
52.6p
164
Gunnar Lindhe
Kristinehamns OK
2:50:01.1020000
+52:42.316100
52.6p
165
Manne Fahlstad
Åmotfors IF
2:50:02.1020100
+52:43.316200
52.6p
166
Tore Hjalmarsson
Malma Aif
2:50:21.1022000
+53:02.318100
52.4p
167
Jan-Anders Jansson
Gillberga SK
2:50:26.1022500
+53:07.318600
52.4p
168
Roger Jacobsson
Filipstads SF
2:51:10.1026900
+53:51.323000
52.1p
169
Jonas Axelsson
IFK Kristinehamn
2:52:06.1032500
+54:47.328600
51.7p
170
Ulrik Abelson
Åtvidabergs IF
2:52:27.1034600
+55:08.330700
51.6p
171
Lars Svensson
Bovallstrands SK
2:52:36.1035500
+55:17.331600
51.5p
172
Ola Wirén
Kristinehamn Multisport
2:52:39.1035800
+55:20.331900
51.5p
173
Erik Svensson
Sisu Forshaga SK
2:52:53.1037200
+55:34.333300
51.4p
174
Anders Rådström
SK Bore
2:53:13.1039200
+55:54.335300
51.3p
175
Bengt Stevensen
Säffle SK
2:53:14.1039300
+55:55.335400
51.3p
176
Jan Lindell
Sisu Forshaga SK
2:53:22.1040100
+56:03.336200
51.2p
177
Joacim Rönning
Hagfors SF
2:53:30.1040900
+56:11.337000
51.2p
178
Erik Särnmark
Rolls-Royce IF
2:53:51.1043000
+56:32.339100
51.1p
179
Håkan Jonsson
Hagfors SF
2:53:54.1043300
+56:35.339400
51.0p
180
Ulf Hallin
Hagfors SF
2:54:05.1044400
+56:46.340500
51.0p
181
Willy Kolboholen
Nannestad SK
2:55:01.1050000
+57:42.346100
50.6p
182
Martin Hansen Möllerud
Grue Finnskog IL
2:55:19.1051800
+58:00.347900
50.5p
183
Jonas Lindeström
Kils SLK
2:55:22.1052100
+58:03.348200
50.5p
184
Urban Johansson
Arvika IS
2:55:29.1052800
+58:10.348900
50.4p
185
Erik Nilsson
Väse SK
2:55:39.1053800
+58:20.349900
50.4p
186
Björn Brevik
Grava SK
2:56:00.1055900
+58:41.352000
50.2p
187
Karl-Markus Modén
Sisu Forshaga SK
2:56:28.1058700
+59:09.354800
50.1p
188
Henrik Dahlén
Kristinehamns OK
2:56:29.1058800
+59:10.354900
50.1p
189
Thomas Persson
Töcksfors IF
2:56:32.1059100
+59:13.355200
50.0p
190
Lars Olsson
IK Stern
2:56:34.1059300
+59:15.355400
50.0p
191
Mats Sigvant
Grava SK
2:56:42.1060100
+59:23.356200
50.0p
192
Jonas Cederlöf
Grava SK
2:57:48.1066700
+1:00:29.362800
49.6p
193
Mattias Zackrisson
IFK Linköpings Os
2:58:05.1068400
+1:00:46.364500
49.5p
194
Morten Olsen
Ottestad SK
2:58:21.1070000
+1:01:02.366100
49.4p
195
Linus Iseborn
Södra IF
2:58:53.1073200
+1:01:34.369300
49.2p
196
Mattias Dalebjer
Grava SK
2:58:55.1073400
+1:01:36.369500
49.2p
197
Björn Axel Gran
Halden SK
2:59:16.1075500
+1:01:57.371600
49.0p
198
Lasse Torgersen
Hydro Energi
2:59:24.1076300
+1:02:05.372400
49.0p
199
Göran Bryntesson
SK Skogarna
2:59:37.1077600
+1:02:18.373700
48.9p
200
Henrik Kilman
Sisu Forshaga SK
2:59:49.1078800
+1:02:30.374900
48.8p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Jim Engström
IK Stern
2:59:52.1079100
+1:02:33.375200
48.8p
202
Niklas Olsson
Kristinehamns OK
2:59:58.1079700
+1:02:39.375800
48.8p
203
Oddvar Flobergsundet
Hof IL
3:00:00.1079900
+1:02:41.376000
48.8p
204
Per Erik Mogren
Grava SK
3:00:04.1080300
+1:02:45.376400
48.8p
205
Lars Larsson
Hagfors SF
3:00:13.1081200
+1:02:54.377300
48.7p
206
Nicklas Ranström
Sunne SLF
3:00:19.1081800
+1:03:00.377900
48.7p
207
Dan Sjölander
IK Stern
3:00:34.1083300
+1:03:15.379400
48.6p
208
Thomas Johansson
Bovallstrands SK
3:00:38.1083700
+1:03:19.379800
48.6p
209
Tomas Ivansson
Sisu Forshaga SK
3:00:57.1085600
+1:03:38.381700
48.4p
210
Emil Rydh
Lerums SOK
3:01:09.1086800
+1:03:50.382900
48.4p
211
Torbjörn Johansson
Grava SK
3:02:03.1092200
+1:04:44.388300
48.1p
212
Mikael Billevik
Axa SC
3:02:24.1094300
+1:05:05.390400
47.9p
213
Robert Olofsson
Skärhamns IK
3:02:47.1096600
+1:05:28.392700
47.8p
214
Bengt Nilsson
Arvika IS
3:03:20.1099900
+1:06:01.396000
47.6p
215
BO Ristvall
Grava SK
3:03:36.1101500
+1:06:17.397600
47.5p
216
Håvard Kokkin
Kjellmyra IL
3:04:28.1106700
+1:07:09.402800
47.3p
217
Mattias Pettersson
Kristinehamns OK
3:05:29.1112800
+1:08:10.408900
46.9p
218
Jan Magnusson
Sunne SLF
3:06:00.1115900
+1:08:41.412000
46.7p
219
Markus Edlund
Axa SC
3:06:38.1119700
+1:09:19.415800
46.5p
220
Lars Ekblom
Sisu Forshaga SK
3:06:53.1121200
+1:09:34.417300
46.5p
221
Benny Falk
Kils OK
3:07:11.1123000
+1:09:52.419100
46.4p
222
Tobias Anderberg
Säffle SK
3:07:13.1123200
+1:09:54.419300
46.4p
223
Daniel Eriksson
Finnskogarnas SK
3:07:25.1124400
+1:10:06.420500
46.3p
224
Anders Håkansson
Ericsson Kista SK
3:08:07.1128600
+1:10:48.424700
46.1p
225
Arne Svensson
Kristinehamns OK
3:08:09.1128800
+1:10:50.424900
46.1p
226
Fredrik Olsson
Stavnäs IK
3:08:33.1131200
+1:11:14.427300
45.9p
227
Jonas Worge
Malungs IF
3:08:54.1133300
+1:11:35.429400
45.8p
228
Fernando Cachago
Brandbu IF
3:09:03.1134200
+1:11:44.430300
45.8p
229
Torbjörn Bovin
Perstorp Oxo Fritidsklubb
3:09:24.1136300
+1:12:05.432400
45.7p
230
Ingmar Johansson
Lerums SOK
3:09:28.1136700
+1:12:09.432800
45.6p
231
Mikael Axelsson
Bengtsfors Bois
3:09:32.1137100
+1:12:13.433200
45.6p
232
Stefan Jansson
Grava SK
3:09:38.1137700
+1:12:19.433800
45.6p
233
Anders Andersson
Ryda SK
3:09:46.1138500
+1:12:27.434600
45.6p
234
Anders Nilsson
Mattila IK
3:09:47.1138600
+1:12:28.434700
45.6p
235
Robert Svensson
Sisu Forshaga SK
3:09:52.1139100
+1:12:33.435200
45.5p
236
Erik Hansen
Sunne SLF
3:10:52.1145100
+1:13:33.441200
45.2p
237
Carl Olsson
Axa SC
3:10:59.1145800
+1:13:40.441900
45.2p
238
Per Åke Larsson
Sunne SLF
3:11:01.1146000
+1:13:42.442100
45.2p
239
Magnus Karlsson
Sunne SLF
3:11:26.1148500
+1:14:07.444600
45.0p
240
Jonas Wakéus
IK Stern
3:11:36.1149500
+1:14:17.445600
45.0p
241
Emil Lundberg
Brandbu IF
3:11:55.1151400
+1:14:36.447500
44.9p
242
Karl Väärt
Sisu Forshaga SK
3:12:41.1156000
+1:15:22.452100
44.7p
243
Anders Engström
Hammarö GF
3:12:54.1157300
+1:15:35.453400
44.6p
244
Peter Rådström
SK Bore
3:13:27.1160600
+1:16:08.456700
44.4p
245
Niklas Nilsson
Kroppa IF
3:13:50.1162900
+1:16:31.459000
44.3p
246
Magnus Pettersson
IK Stern
3:15:13.1171200
+1:17:54.467300
43.9p
247
Niklas Olsson
Stavnäs IK
3:16:01.1176000
+1:18:42.472100
43.7p
248
Lars Elm
Hagfors SF
3:16:07.1176600
+1:18:48.472700
43.7p
249
Benny Grönborg
Falköpings AIK SK
3:16:17.1177600
+1:18:58.473700
43.6p
250
Linus Sellvén
Sisu Forshaga SK
3:16:22.1178100
+1:19:03.474200
43.6p
251
Roger Modén
Hagfors SF
3:17:30.1184900
+1:20:11.481000
43.3p
252
Mikael Salenbäck
Kristinehamns OK
3:18:33.1191200
+1:21:14.487300
43.0p
253
Peder Björk
Bäckefors IF
3:18:53.1193200
+1:21:34.489300
42.9p
254
Tony Johansson
Sisu Forshaga SK
3:20:15.1201400
+1:22:56.497500
42.5p
255
Erik Gulbrandsen
Magnor Ul
3:21:24.1208300
+1:24:05.504400
42.2p
256
Christer Andersson
Gillberga SK
3:21:37.1209600
+1:24:18.505700
42.2p
257
Christer Holm
Axa SC
3:22:07.1212600
+1:24:48.508700
42.0p
258
Stefan Hagelin
Filipstads SF
3:22:37.1215600
+1:25:18.511700
41.9p
259
Sigvid Andersson
OK Tyr
3:23:12.1219100
+1:25:53.515200
41.8p
260
Mats Mithander
Sunne SLF
3:23:36.1221500
+1:26:17.517600
41.7p
261
Hans Hasselkvist
Arvika IS
3:23:41.1222000
+1:26:22.518100
41.6p
262
Tomas Hartung
Grava SK
3:24:52.1229100
+1:27:33.525200
41.3p
263
Bengt Enarsson
Karlstad
3:25:03.1230200
+1:27:44.526300
41.3p
264
Arne Aasteböl
Magnor Ul
3:25:18.1231700
+1:27:59.527800
41.2p
265
Ivar Trandem
Magnor Ul
3:25:50.1234900
+1:28:31.531000
41.1p
266
Hampus Danielsson
Ljusfallshammar SK
3:25:51.1235000
+1:28:32.531100
41.1p
267
Björn Salomonsson
Arvika IS
3:25:54.1235300
+1:28:35.531400
41.1p
268
Stefan Axelsson
Grums SK
3:26:18.1237700
+1:28:59.533800
41.0p
269
Mats Bergsjö
Sunne SLF
3:26:22.1238100
+1:29:03.534200
41.0p
270
Per Jemth
Arvika IS
3:26:24.1238300
+1:29:05.534400
40.9p
271
Anders Tinfors
Älgå SK
3:26:27.1238600
+1:29:08.534700
40.9p
272
Bengt Olsson
Stavnäs IK
3:27:26.1244500
+1:30:07.540600
40.7p
273
Jörgen Würtz
Kils SLK
3:27:32.1245100
+1:30:13.541200
40.7p
274
Erik Lauvås Stein
Ørje IL
3:27:44.1246300
+1:30:25.542400
40.6p
275
Arne Hansen
Brandsbols SK
3:28:47.1252600
+1:31:28.548700
40.4p
276
Per Dalebjer
SK Bore
3:28:49.1252800
+1:31:30.548900
40.4p
277
Lars Järner
Grava SK
3:28:53.1253200
+1:31:34.549300
40.3p
278
Dan Samuelsson
Arvika IS
3:29:06.1254500
+1:31:47.550600
40.3p
279
Mattias Björklund
Molkoms SK
3:29:26.1256500
+1:32:07.552600
40.2p
280
Harri Skyttborn
Has SK
3:29:33.1257200
+1:32:14.553300
40.2p
281
Victor Elm
Hagfors SF
3:30:43.1264200
+1:33:24.560300
39.9p
282
Lars Jansson
Sunne SLF
3:30:48.1264700
+1:33:29.560800
39.9p
283
Öyvind Aasen
Magnor Ul
3:32:19.1273800
+1:35:00.569900
39.5p
284
Lars Åke Kronkvist
Arvika
3:33:23.1280200
+1:36:04.576300
39.3p
285
Peter Nilsson
SK Bore
3:35:22.1292100
+1:38:03.588200
38.8p
286
Ulf Jonsson
Arvika IS
3:36:51.1301000
+1:39:32.597100
38.5p
287
Jörgen Hedeås
OK Grane
3:37:50.1306900
+1:40:31.603000
38.3p
288
Peter Flacking
SK Nor
3:39:52.1319100
+1:42:33.615200
37.8p
289
Jörgen Nilsson
Säffle SK
3:45:14.1351300
+1:47:55.647400
36.7p
290
Tommy Hagström
Sisu Forshaga SK
3:47:16.1363500
+1:49:57.659600
36.3p
291
Henrik Johansson
Bullarens GOIF
4:03:53.1463200
+2:06:34.759300
33.3p
292
Björn Gaute Herlyng
Grue Finnskog IL
4:10:03.1500200
+2:12:44.796300
32.4p
293
Mattias Niklasson
Sisu Forshaga SK
4:17:33.1545200
+2:20:14.841300
31.2p
-
Benny Fredlund
Kristinehamns OK
23:59:58.8639700
-
-
Göran Matsson
Bovallstrands SK
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Club Lundberg
Club Ski & Run
23:59:58.8639700
-
-
Lars Gunnar Gydemo
Kils SLK
23:59:58.8639700
-
-
Mats Jansson
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Jimmy Nordli
Trøsken IL
23:59:58.8639700
-
-
Arne Nåbo
Trollhättans SOK
23:59:59.8639800
-
-
Björn Eiderbrant
OK Tyr
23:59:59.8639800
-
-
Christopher Nilsson
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
David Andersson
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Werner
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
-
Hans Bergman
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Lundgren
Sävedalens AIK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Albinder
Molkoms SK
23:59:59.8639800
-
-
Joachim Björklund
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Andersson
Molkoms SK
23:59:59.8639800
-
-
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Schyman
Finnskogarnas SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Wing
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Dalberg
Vänersborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Josef Källström
Mölndals RK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Hansen-Möllerud
Grue Finnskog IL
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Nordgren
IK Trasten
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Rönnqvist
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Larsson
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
-
Ole Reidar Lindsverk
Svarstad IL
23:59:59.8639800
-
-
Per Andersson
Hammarö Hellskiers
23:59:59.8639800
-
-
Per Johan Norman
Kristinehamns OK
23:59:59.8639800
-
-
Robin Karlsson
Mölnbacka Ais
23:59:59.8639800
-
-
Roger Karlsen
Björkelangen SF
23:59:59.8639800
-
-
Tony Lövkvist
Brandsbols SK
23:59:59.8639800
-
-
Tore Karl Saupstad
SK Rye
23:59:59.8639800
-
-
Åke Wingskog
Bortans IK
23:59:59.8639800
-