Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
DM Skicross Medelpad
2011-04-03
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Wilma Löfgren
Alnö SK
2
Lowisa Engholm
Stöde IF
3
Ella Hugg Olsson
Stockviks SF
4
Julia Nordlander
Stockviks SF
D 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Alina Nybjörk
Alnö SK
2
Emma Bouvin
Alnö SK
3
Emmy Nygren
Alnö SK
4
Alice Hellström
Stockviks SF
Semifinal
5
Isa Forsberg
Alnö SK
6
Sofie Nystedt
Stockviks SF
7
Frida Vickström
Stockviks SF
7
Frida Svedberg
Stockviks SF
D 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Alicia Persson
Stockviks SF
2
Filippa Lindman
Stockviks SF
3
Sandra Wiig
IF Strategen
4
Sofia Göransson
Stockviks SF
D 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Emma Rusth
Alnö SK
2
Elin Sundberg
Stockviks SF
3
Olivia Elffors
Lucksta IF
D 20
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Isabelle Persson
Stockviks SF
2
Louise Persson
Stockviks SF
3
Olivia Lundström
Stockviks SF
H 10
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Rasmus Westerlund
IF Strategen
2
George Ersson
IF Strategen
3
Albin Stenmark
Stockviks SF
4
Vincent Johnson
Matfors SK
Semifinal
5
Jonne Liukkonen
IF Strategen
5
Jonathan Olsson
Stockviks SF
7
Filip Borgström
IF Strategen
7
Olof Persson
Hudiksvalls IF
Kvartsfinal
9
Viktor Wiig
IF Strategen
9
Joel Jänes
Stockviks SF
11
Tobias Hansson
Stockviks SF
11
Erik Swedman
Hudiksvalls IF
13
Axel Lundgren
Stockviks SF
13
Elias Hansen
IF Strategen
15
Albin Kårén
IF Strategen
H 12
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Adam Westman
Alnö SK
2
William Poromaa
Fränsta IK
3
Love Persson
Sollefteå SK
4
David Ödmark
Stöde IF
Semifinal
5
Filip Pallin
Alnö SK
5
Calle Lindell
Stockviks SF
7
Richard Engholm
Stöde IF
7
Petter Dahl
Alnö SK
Kvartsfinal
9
Morris Rudberg
IF Strategen
9
Lukas Gustavsson
Alnö SK
11
Axel Svingstedt
Stockviks SF
11
Danny Ersson
IF Strategen
13
Nils Lundgren
Stockviks SF
13
Pär Albin Persson
IF Strategen
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Pavel Häggström
Tynderö IK
2
Oscar Lindell
Stockviks SF
3
Fredrik Arnberg
Alnö SK
4
Andreas Hamrin
Alnö SK
Semifinal
5
Filip Åslin
Stockviks SF
5
Arvid Vänn
Stockviks SF
7
Tobias Lindman
Stockviks SF
7
Philip Bouvin
Alnö SK
Kvartsfinal
9
Mattias Wedin
Stockviks SF
9
Oskar Forsgren
Fränsta IK
11
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
11
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
H 16
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
2
Sebastian Olsson
Stockviks SF
3
Fredrik Göransson
Stockviks SF
4
William Nybjörk
Alnö SK
Semifinal
5
Filip Melander
Timrå SOK
5
Mårten Vänn
Stockviks SF
7
Jens Selahn
Stockviks SF
H 20
Längdskidor, Skicross, Fristil
Final
1
Gustav Wikman
Alnö SK
2
Simon Svanebo
Alnö SK
3
Johan Lindblad
Bergeforsens SK