Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Krokomsturen
2011-02-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:01:24.368300
84.0p
2
Jonathan Thoresson
Östersunds SK
1:01:36.369500
+12.1100
83.6p
3
Gunnar Hammarberg
Offerdals SK
1:02:11.373000
+47.4600
82.7p
4
Jakob Örjesson
Lima IF
1:03:15.379400
+1:51.11000
81.0p
5
Erik Andersson
Malungs IF
1:04:08.384700
+2:44.16300
79.6p
6
Eric Simonsson
Landöns IF
1:04:25.386400
+3:01.18000
79.2p
7
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:06:01.396000
+4:37.27600
76.9p
8
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
1:06:27.398600
+5:03.30200
76.3p
9
Andreas Pettersson
Bodsjöböle SK
1:07:32.405100
+6:08.36700
74.8p
10
Thomas Stöggl
SC Saalfelden
1:08:18.409700
+6:54.41300
73.8p
11
Carl Olander
OK Landehof
1:08:35.411400
+7:11.43000
73.4p
12
Markus Hansson
Åsarna IK
1:08:42.412100
+7:18.43700
73.3p
13
Ola Berget
Skauga IL
1:08:46.412500
+7:22.44100
73.2p
14
Lars Magnusson
Tandsbyns IF
1:09:07.414600
+7:43.46200
72.8p
15
Jean-Marc Chabloz
Biathlon Östersund IF
1:09:47.418600
+8:23.50200
71.9p
16
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
1:10:15.421400
+8:51.53000
71.4p
17
Per-Anders Östberg
Landöns IF
1:10:22.422100
+8:58.53700
71.2p
18
Ian Wilkinson
No Club
1:10:38.423700
+9:14.55300
70.9p
19
Henrik Åström
OK Hedströmmen
1:12:15.433400
+10:51.65000
69.0p
20
Kristian Kumpulainen
Offerdals SK
1:12:35.435400
+11:11.67000
68.6p
21
Per Persson
Jämtkraft IF
1:13:13.439200
+11:49.70800
67.9p
22
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
1:13:14.439300
+11:50.70900
67.9p
23
Per Steen
Brunflo IF
1:14:16.445500
+12:52.77100
66.8p
24
Hannes Stenström
Järpens SK
1:14:44.448300
+13:20.79900
66.3p
25
Markus Amrén
Lag Lund
1:14:52.449100
+13:28.80700
66.2p
26
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
1:15:57.455600
+14:33.87200
65.1p
27
Anders Hammarberg
Offerdals SK
1:15:59.455800
+14:35.87400
65.0p
28
Martin Ohlsson
Lag Lund
1:16:59.461800
+15:35.93400
64.1p
29
Örjan Sandler
Östersunds SK
1:17:16.463500
+15:52.95100
63.8p
30
Lennart Ivarsson
Rödön SK
1:17:18.463700
+15:54.95300
63.7p
31
Tomas Lundqvist
Aspås IF
1:18:04.468300
+16:40.99900
63.0p
32
Björn Larsson
Sveaskogs IF
1:18:31.471000
+17:07.102600
62.6p
33
Dan Fritzon
Undersåkers IF
1:19:27.476600
+18:03.108200
61.7p
34
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
1:19:41.478000
+18:17.109600
61.5p
35
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
1:20:27.482600
+19:03.114200
60.8p
36
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
1:20:45.484400
+19:21.116000
60.6p
37
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
1:20:49.484800
+19:25.116400
60.5p
38
Bengt Hemmingsson
Bodsjöböle SK
1:21:43.490200
+20:19.121800
59.7p
39
Jonas Eriksson
Bonbiz SK
1:22:22.494100
+20:58.125700
59.2p
40
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
1:23:33.501200
+22:09.132800
58.2p
41
Mikael Kvarnlöf
Offerdals SK
1:23:33.501200
+22:09.132800
58.2p
42
Anders Sahlin
Östersunds SK
1:23:44.502300
+22:20.133900
58.1p
43
Mårten Suorra
Krokoms Kommun
1:24:10.504900
+22:46.136500
57.7p
44
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
1:24:24.506300
+23:00.137900
57.6p
45
Patrik Finn
Östersunds SK
1:24:31.507000
+23:07.138600
57.5p
46
Mårten Lund
Lag Lund
1:24:35.507400
+23:11.139000
57.4p
47
Pär Hylback
Östersunds SK
1:24:57.509600
+23:33.141200
57.1p
48
Martin Lund
Lag Lund
1:25:45.514400
+24:21.146000
56.5p
49
Robert Vaksdal
Frösö IF
1:27:42.526100
+26:18.157700
55.1p
50
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
1:28:15.529400
+26:51.161000
54.7p
51
Jhonny Nordman
Aspås IF
1:28:44.532300
+27:20.163900
54.3p
52
Gunnar Andersson
Offerdals SK
1:28:46.532500
+27:22.164100
54.3p
53
Tore Norkvist
Tåsjö IF
1:29:01.534000
+27:37.165600
54.1p
54
Sture Eriksson
Undersåkers IF
1:29:29.536800
+28:05.168400
53.8p
55
Ulf Bengtsson
Aspås IF
1:29:31.537000
+28:07.168600
53.8p
56
Johan Larsson
Aspås IF
1:30:30.542900
+29:06.174500
53.1p
57
Magnus Hermansson
Spikbodarnas IK
1:31:17.547600
+29:53.179200
52.6p
58
Roland Eveby
Aspås IF
1:33:37.561600
+32:13.193200
51.1p
59
Michael Bergsten
Bromma
1:34:32.567100
+33:08.198700
50.6p
60
Sören Wessén
Tandsbyns IF
1:34:47.568600
+33:23.200200
50.4p
61
Per Perttu
Kälens SK
1:38:06.588500
+36:42.220100
48.5p
62
Magnus Jämting
Jämtkraft IF
1:38:26.590500
+37:02.222100
48.3p
63
Lars Lanner
Tullus Sg
1:39:01.594000
+37:37.225600
48.0p
64
Mikael Grönlund
Tullus Sg
1:40:11.601000
+38:47.232600
47.3p
65
Torbjörn Perttu
IFK Tärendö
1:43:04.618300
+41:40.249900
45.9p
66
Lars Gregorsson
Östersunds SK
1:46:48.640700
+45:24.272300
44.1p
67
Karl-Erik Johansson
ÅS IL
1:48:18.649700
+46:54.281300
43.4p
68
Tomas Wessen
Tandsbyns IF
1:48:20.649900
+46:56.281500
43.4p
69
Leif Israelsson
Tandsbyns IF
1:48:54.653300
+47:30.284900
43.1p
70
Jörgen Nyqvist
Räddningsstjänsten
1:49:24.656300
+48:00.287900
42.9p