Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tintomaraloppet
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 40
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommi Ratilainen
Södertälje IF
2:08:55.773400
76.3p
2
Niclas Sjögren
Södertälje IF
2:14:43.808200
+5:48.34700
72.0p
3
Rikard Knutsson
Kumla SF
2:17:28.824700
+8:33.51200
70.2p
4
Håkan Olofsson
Torshälla-Nyby IS
2:17:33.825200
+8:38.51700
70.1p
5
Johan Flynning
Södertälje IF
2:17:47.826600
+8:52.53100
70.0p
6
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:21:04.846300
+12:09.72800
67.9p
7
Ulf Ericsson
OK Hällen
2:22:39.855800
+13:44.82300
66.9p
8
Mikael Vesterlund
Strängnäs SK
2:27:57.887600
+19:02.114100
63.8p
9
Göran Isaksson
Nyköpings OK
2:27:59.887800
+19:04.114300
63.8p
10
Henrik Carlsson
Hällbybrunns IF
2:29:56.899500
+21:01.126000
62.8p
11
Krister Nylån
Heds IF
2:31:44.910300
+22:49.136800
61.8p
12
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
2:31:46.910500
+22:51.137000
61.8p
13
Leif Åhman
Hägersta GF
2:34:00.923900
+25:05.150400
60.7p
14
Joakim Abrahamsson
Trosabygdens OK
2:36:59.941800
+28:04.168300
59.2p
15
Michael Eriksson
Oxvretens SK
2:39:07.954600
+30:12.181100
58.3p
16
Björn Äng
Ikj Haninge
2:39:08.954700
+30:13.181200
58.2p
17
Anders Eriksson
Forssa IK
2:40:11.961000
+31:16.187500
57.8p
18
Niklas Andersson
Broby GOIF
2:42:22.974100
+33:27.200600
56.8p
19
Mario Cortinovis
Astrazeneca IF
2:42:26.974500
+33:31.201000
56.8p
20
Andreas Svensson
OK Österåker
2:42:34.975300
+33:39.201800
56.7p
21
Staffan Påhlson
SLK Oxelösund
2:42:40.975900
+33:45.202400
56.7p
22
Magnus Lennhagen
Hammarby IF SF
2:43:34.981300
+34:39.207800
56.3p
23
Maths Flodberg
Kumla SF
2:45:01.990000
+36:06.216500
55.7p
24
Henrik Vajstedt
Axa SC
2:49:01.1014000
+40:06.240500
54.1p
25
Christer AX
OK Kolmården
2:49:04.1014300
+40:09.240800
54.0p
26
Patrik Birgander
Axa SC
2:53:12.1039100
+44:17.265600
52.5p
27
Per Sporrong
Ikj Haninge
2:58:49.1072800
+49:54.299300
50.5p
28
Ulf Söder
Ericsson IK
3:00:31.1083000
+51:36.309500
49.9p
29
Tony Olsson
Axa SC
3:02:32.1095100
+53:37.321600
49.2p
30
Jan Gistrand
OK Kolmården
3:04:25.1106400
+55:30.332900
48.6p
31
Peter Tholse
Broby GOIF
3:05:57.1115600
+57:02.342100
48.1p
32
Anders Örtengren
IK Stern
3:11:18.1147700
+1:02:23.374200
46.5p
33
Klas Zetterman
Norrköpings SK
3:25:02.1230100
+1:16:07.456600
42.8p
34
Tommy Lindkvist
Sjösa IF
3:35:57.1295600
+1:27:02.522100
40.3p
35
Jörgen Wahlkvist
Trosa
3:36:10.1296900
+1:27:15.523400
40.2p
36
Nils Eklöw
Skogsluffarnas OK
3:36:15.1297400
+1:27:20.523900
40.2p
37
Henry Söderström
Åkersberga SK
3:39:22.1316100
+1:30:27.542600
39.6p
38
Fredrik Lindberg
Nymans IF
3:42:37.1335600
+1:33:42.562100
38.9p