Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Antikloppet
2011-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
40km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 40
Micke Saveman
Umepolisens Skytte o IK
2:26:07.876640
66.6p
2
H 50
Rune Söderman
Jalles Tc Umeå
2:26:09.876820
+1.80
66.6p
3
H 45
Lars Johansson
Sjulsmark SK
2:26:11.877040
+4.300
66.6p
4
H 40
Mikael Olsson
Sävar IK
2:32:40.915920
+6:32.39180
63.8p
5
H 21 Motion
Lars Nyström
Volvo FK
2:37:29.944830
+11:21.68090
61.8p
6
H 35
Karl Axel Sundbaum
OK Gränsen
2:37:43.946270
+11:36.69530
61.7p
7
H 21
Petter Sandberg
IFK Umeå
2:41:34.969310
+15:26.92570
60.3p
8
H 21 Motion
Christian Skanderby
Volvo FK
2:42:48.976710
+16:40.99970
59.8p
9
H 21
Jakob Nilsson
IFK Umeå
2:46:24.998370
+20:17.121630
58.5p
10
H 65
Bert Allan Persson
Team Esplanad
2:47:18.1003730
+21:10.126990
58.2p
11
H 35
Mattias Åström
Täfteå IK
2:49:16.1015500
+23:08.138760
57.5p
12
H 70
Björn Allergren
Team Esplanad
2:52:32.1035100
+26:24.158360
56.4p
13
H 21
Lars Hansson
Jalles Tc Umeå
2:52:56.1037570
+26:49.160830
56.3p
14
H 21 Motion
Stefan Kärrlander
Röbäcks SK
2:55:34.1053320
+29:26.176580
55.5p
15
H 65
Anders Näslund
Team Esplanad
3:01:07.1086610
+34:59.209870
53.8p
16
H 65
Klas Isaksson
Sävar IK
3:01:58.1091780
+35:51.215040
53.5p
17
H 21 Motion
Torbjörn Olofsson
Jalles Tc Umeå
3:02:47.1096670
+36:40.219930
53.3p
18
H 21 Motion
Jan Karlsson
Umedalens IF
3:02:48.1096700
+36:40.219960
53.3p
19
H 40
Niclas Bromark
Sävar IK
3:04:35.1107470
+38:28.230730
52.7p
20
D 50
Cecilia Henfridsson
Umeå OK
3:08:59.1133830
+42:51.257090
51.5p
21
H 45
Stefan Joanzon
Jalles Tc Umeå
3:14:38.1167710
+48:30.290970
50.0p
22
H 70
Gunnar Sjöblom
Västerbottens Skidveteraner
3:19:38.1197780
+53:31.321040
48.8p
23
H 21 Motion
Christoffer Svanefjord
Spöland Vännäs IF
3:19:42.1198180
+53:35.321440
48.8p
24
H 21 Motion
Gunnar Falck
Västerbottens Kuriren SK
3:20:29.1202830
+54:21.326090
48.6p
25
D 21 Motion
Gudrub Eirell
Jalles Tc Umeå
3:23:30.1220990
+57:23.344250
47.8p
26
H 21 Motion
Mats Svanefjord
Spöland Vännäs IF
3:25:35.1233450
+59:28.356710
47.4p
27
H 65
Curtove Hellman
Hörnefors IF
3:32:43.1276290
+1:06:36.399550
45.8p
28
D 21 Motion
Moa Eirell
Jalles Tc Umeå
3:37:28.1304780
+1:11:21.428040
44.8p
29
H 21 Motion
Lennart Holmner
Gottne IF
3:40:01.1320010
+1:13:53.443270
44.3p
30
D 21 Motion
Magdalena Holmner
Gottne IF
3:41:30.1328950
+1:15:23.452210
44.0p
31
D 21 Motion
Anna Clara Holmner
Gottne IF
3:41:31.1329020
+1:15:23.452280
44.0p
32
H 21 Motion
Jan Lundström
Volvo FK
3:42:15.1333490
+1:16:08.456750
43.8p
33
D 21
Frida Westerlundson
IK Klintarna
3:53:35.1401440
+1:27:28.524700
41.7p
34
H 21 Motion
Patrick Nordell
Norsjö SK
3:59:04.1434310
+1:32:56.557570
40.7p
35
H 21 Motion
Marcus Bigren
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
35
H 35
Jonas Åström
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
37
H 21 Motion
Anders Jonsson
Volvo FK
23:59:59.8639800
-
37
H 21 Motion
Tore Jacobsson
Volvo FK
23:59:59.8639800
-
37
H 21 Motion
Håkan Södren
Agnäs IK
23:59:59.8639800
-
37
H 21 Motion
Marcus Renström
Bygdeå GOIF
23:59:59.8639800
-
37
H 21 Motion
Gustav Hansson
Levar
23:59:59.8639800
-
37
D 21
Emma Karlsson
IK Klintarna
23:59:59.8639800
-
37
D 21 Motion
Ida Sörensen
Vattenfalls IF
23:59:59.8639800
-
37
D 21 Motion
Maria Lalin
Volvo FK
23:59:59.8639800
-
37
H 60
Sune Wiklund
Volvo FK
23:59:59.8639800
-
37
H 55
Bertholof Brännström
Team Esplanad
23:59:59.8639800
-
37
H 21
Marcus Frisk
Jalles Tc Umeå
23:59:59.8639800
-
28km
Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
H 21 Motion
Torbjörn Yttergren
Tegs SK
2:10:55.785410
-
2
D 21 Motion
Annelie Jonsson
Hissjö SK
2:17:16.823500
+6:20.37990
-
3
H 21 Motion
Herbert Karlsson
Team Esplanad
23:59:59.8639800
-