Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Lövhultsloppet
2011-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
41km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Åleheim
Nybro Ski
2:00:36.723500
83.7p
2
Johannes Knoll
OK Dacke
2:03:52.743100
+3:16.19500
80.8p
3
Karl Zeitz
Intersport IF
2:06:15.757400
+5:39.33800
78.9p
4
Peter Gustavsson
OK Stigen
2:09:22.776100
+8:46.52500
76.5p
5
Micael Elmblad
Gnosjö FK
2:09:37.777600
+9:01.54000
76.3p
6
Erik Svensson
Karlslunds IF SF
2:11:48.790700
+11:12.67100
74.7p
7
Erik Nero
Mullsjö SOK
2:12:10.792900
+11:34.69300
74.4p
8
John Adolfsson
Alstermo IF
2:13:07.798600
+12:31.75000
73.8p
9
Marcus Gustavsson
Tranemo IF
2:14:30.806900
+13:54.83300
72.8p
10
Robin Fahlén
Landsbro IF SK
2:15:01.810000
+14:25.86400
72.4p
11
Ove Helgee
Alstermo IF
2:15:14.811300
+14:38.87700
72.3p
12
Pontus Holmberg
Landsbro IF SK
2:15:34.813300
+14:58.89700
72.1p
13
Lasse Ericsson
OK Orion
2:15:36.813500
+15:00.89900
72.1p
14
Anders Samuelsson
OK Reftele
2:16:03.816200
+15:27.92600
71.8p
15
Tobias Bogholt
Nybro Ski
2:16:08.816700
+15:32.93100
71.7p
16
Christian Olsson
Alstermo IF
2:16:25.818400
+15:49.94800
71.5p
17
Roger Bolin
FK Finn
2:16:59.821800
+16:23.98200
71.1p
18
Stefan Ulmeståhl
Ronneby OK
2:17:50.826900
+17:14.103300
70.6p
19
Tomas Carlsson
Nässjö SF
2:18:21.830000
+17:45.106400
70.3p
20
Anders Ottosson
Örserums IK
2:18:35.831400
+17:59.107800
70.1p
21
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
2:18:52.833100
+18:16.109500
69.9p
22
Mattias Larsson
IK Stern
2:19:11.835000
+18:35.111400
69.7p
23
Jan Eriksson
Brittatorps Tk
2:19:48.838700
+19:12.115100
69.4p
24
Niklas Johansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:20:41.844000
+20:05.120400
68.8p
25
Ivo Rome
IFK Sävsjö SK
2:21:13.847200
+20:37.123600
68.5p
26
Johan Bäck
Vaggeryds SOK
2:21:26.848500
+20:50.124900
68.4p
27
Jan Granstedt
Eksjö SOK
2:21:45.850400
+21:09.126800
68.2p
28
Niklas Claesson
Skillingaryds FK
2:22:30.854900
+21:54.131300
67.7p
29
Ola Lundmark
Nässjö SF
2:22:37.855600
+22:01.132000
67.7p
30
Stefan Larsson
Malmö FK
2:22:48.856700
+22:12.133100
67.6p
31
Peter Svensson
Ruda IF
2:23:01.858000
+22:25.134400
67.4p
32
Pontus Petersson
Bredaryds SOK
2:23:48.862700
+23:12.139100
67.0p
33
Simon Magnusson
OK Stigen
2:23:53.863200
+23:17.139600
66.9p
34
Oskar Lundqvist
Nybro Ski
2:24:10.864900
+23:34.141300
66.8p
35
Benny Nilsson
Högby IF
2:24:16.865500
+23:40.141900
66.7p
36
Ola Slättengren
Nybro Ski
2:24:19.865800
+23:43.142200
66.7p
37
Magnus Månsson
Växjö OK
2:24:54.869300
+24:18.145700
66.4p
38
Per-Åke Magnusson
Nybro Ski
2:25:41.874000
+25:05.150400
65.9p
39
Edvard Linderson
Nybro Ski
2:25:54.875300
+25:18.151700
65.8p
40
Thomas Nilsson
FK Göingarna
2:25:58.875700
+25:22.152100
65.8p
41
Fredrik Granlund
Eksjö SOK
2:26:07.876600
+25:31.153000
65.7p
42
Thomas Bolmgren
Gnosjö FK
2:26:17.877600
+25:41.154000
65.6p
43
Hannes Assarsson
Nässjö SF
2:26:38.879700
+26:02.156100
65.4p
44
Rickard Ahlex
Lessebo OK
2:26:41.880000
+26:05.156400
65.4p
45
Mats-Olof Lingersjö
SOK Viljan
2:26:46.880500
+26:10.156900
65.3p
46
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:27:37.885600
+27:01.162000
64.9p
47
Roger Svensson
Volvo Braås FF
2:27:39.885800
+27:03.162200
64.8p
48
Martin Andersson
FK Finn
2:28:06.888500
+27:30.164900
64.6p
49
Björn Källgren
Eksjö SOK
2:28:29.890800
+27:53.167200
64.4p
50
Erik Lundqvist
H3IF
2:28:45.892400
+28:09.168800
64.2p
51
Niclas Fredin
Helsingborgs SOK
2:28:54.893300
+28:18.169700
64.2p
52
Mats Uddbäck
Ljungbypolisens SIF
2:28:55.893400
+28:19.169800
64.2p
53
Arvo Teppola
IK Hakarpspojkarna
2:29:01.894000
+28:25.170400
64.1p
54
Conny Eskilson
Eksjö SOK
2:29:18.895700
+28:42.172100
64.0p
55
Johan Stenberg
Sundbybergs IK
2:29:47.898600
+29:11.175000
63.7p
56
Uffe Petersson
Bredaryds SOK
2:29:50.898900
+29:14.175300
63.7p
57
Trygve Jensen
Nässjö SF
2:29:55.899400
+29:19.175800
63.6p
58
Patrik Olsson
Lomma
2:30:43.904200
+30:07.180600
63.2p
59
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
2:30:44.904300
+30:08.180700
63.2p
60
Mattias Vejklint
Skillingaryds FK
2:30:44.904300
+30:08.180700
63.2p
61
Enar Andersson
Göteborg
2:30:50.904900
+30:14.181300
63.2p
62
Niklas Einarsson
Lenhovda IF
2:30:52.905100
+30:16.181500
63.1p
63
Conny Castenson
Nässjö SF
2:30:59.905800
+30:23.182200
63.1p
64
Harald Hermansson
Gnosjö FK
2:31:43.910200
+31:07.186600
62.7p
65
Fredrik Eriksson
Kalmarpolisens IF
2:31:47.910600
+31:11.187000
62.7p
66
Thomas Johansson
SOK Aneby
2:31:49.910800
+31:13.187200
62.7p
67
Jonathan Andersson
Kexholms SK
2:32:05.912400
+31:29.188800
62.5p
68
Rickard Alstråle
Björnstorps IF
2:32:10.912900
+31:34.189300
62.5p
69
Christer Solstrand
SOK Viljan
2:32:10.912900
+31:34.189300
62.5p
70
Marcus Karlsson
IK Hakarpspojkarna
2:32:10.912900
+31:34.189300
62.5p
71
Classe Åström
Ronneby OK
2:32:16.913500
+31:40.189900
62.4p
72
Kennet Sandström
OK Stigen
2:33:03.918200
+32:27.194600
62.0p
73
Christian Hellerfelt
OK Dacke
2:33:13.919200
+32:37.195600
62.0p
74
Emil Johansson
Björnstorps IF
2:33:29.920800
+32:53.197200
61.8p
75
Bengt Olsson
OK Gynge
2:33:49.922800
+33:13.199200
61.7p
76
Daniel Andersson
Landsbro IF SK
2:33:50.922900
+33:14.199300
61.7p
77
Fredrik Hallberg
OK Reftele
2:33:57.923600
+33:21.200000
61.6p
78
Johnny Larsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:34:00.923900
+33:24.200300
61.6p
79
Tony Christersson
Lenhovda IF
2:34:38.927700
+34:02.204100
61.3p
80
Stefan Bjällsjö
Gnosjö FK
2:35:26.932500
+34:50.208900
60.9p
81
Bo-Gunnar Gunnarsson
FK Finn
2:35:38.933700
+35:02.210100
60.8p
82
Christoffer Rehn
Björnstorps IF
2:36:09.936800
+35:33.213200
60.6p
83
Fredrik Johansson
Bredaryds SOK
2:36:20.937900
+35:44.214300
60.5p
84
Fredrik Forsberg
Mullsjö SOK
2:36:30.938900
+35:54.215300
60.4p
85
Leif Engelholm
Nybro Ski
2:36:31.939000
+35:55.215400
60.4p
86
Ulf Runum
Gnosjö FK
2:37:14.943300
+36:38.219700
60.0p
87
Thomas Uddén
Ålems OK
2:37:19.943800
+36:43.220200
60.0p
88
Patrik Karlsson
Hultsfreds Lk
2:38:07.948600
+37:31.225000
59.6p
89
Bengt Ekenäs
Hvetlanda SK
2:38:08.948700
+37:32.225100
59.6p
90
Mathias Svensson
Helsingborgs SOK
2:38:13.949200
+37:37.225600
59.6p
91
Pontus Appel
SOK Aneby
2:38:20.949900
+37:44.226300
59.5p
92
Joan Starck
Hvetlanda SK
2:38:26.950500
+37:50.226900
59.5p
93
Mikael Almqvist
Urshults IF
2:38:31.951000
+37:55.227400
59.5p
94
Daniel Stenmarker
Malmbäck IF
2:38:33.951200
+37:57.227600
59.4p
95
Nicholas Fokine
Gränna Ais
2:38:34.951300
+37:58.227700
59.4p
96
Kim Forsman
Ing2 IF
2:39:27.956600
+38:51.233000
59.0p
97
Pelle Rudenstam
IK Vista
2:39:35.957400
+38:59.233800
59.0p
98
Jonas Edberg
Nässjö SF
2:40:00.959900
+39:24.236300
58.8p
99
Mats Dahlqvist
ASK Växjö
2:40:03.960200
+39:27.236600
58.8p
100
Mikael Simon
FK Finn
2:40:10.960900
+39:34.237300
58.7p
101
Stefan Kling
Eksjö SOK
2:40:10.960900
+39:34.237300
58.7p
102
Leif Malmqvist
Malmö FK
2:40:19.961800
+39:43.238200
58.7p
103
Henrik Axelsson
Helsingborgs SOK
2:40:25.962400
+39:49.238800
58.6p
104
Magnus Johansson
Hvetlanda SK
2:40:31.963000
+39:55.239400
58.6p
105
Ulrik Svensson
IF Hallby SOK
2:40:36.963500
+40:00.239900
58.5p
106
Sebastian Schygge
Örserums IK
2:40:51.965000
+40:15.241400
58.4p
107
Magnus Sivertsson
Nybro Ski
2:41:03.966200
+40:27.242600
58.3p
108
Jon Hällqvist
Nässjö SF
2:41:09.966800
+40:33.243200
58.3p
109
Patrik Starck
ASK Växjö
2:41:14.967300
+40:38.243700
58.3p
110
Joakim Assarsson
Nässjö SF
2:41:25.968400
+40:49.244800
58.2p
111
Andreas Ulvagården
Volvo Braås FF
2:41:38.969700
+41:02.246100
58.1p
112
Björn Johansson
Lenhovda IF
2:41:47.970600
+41:11.247000
58.0p
113
Peter Drottman
Ålems OK
2:41:51.971000
+41:15.247400
58.0p
114
Ingemar Haggärde
Helsingborgs SOK
2:41:53.971200
+41:17.247600
58.0p
115
Stefan Lund
IK Vista
2:41:56.971500
+41:20.247900
58.0p
116
Magnus Trofast
Bredaryds SOK
2:42:06.972500
+41:30.248900
57.9p
117
Göran Bejmar
Volvo IF, Olofström
2:42:56.977500
+42:20.253900
57.5p
118
Joakim Hoffmann
Skillingaryd
2:43:45.982400
+43:09.258800
57.2p
119
Jonny Johansson
Hvetlanda SK
2:43:45.982400
+43:09.258800
57.2p
120
Thorbjörn Olofsson
Linköpings SK
2:44:29.986800
+43:53.263200
56.9p
121
Jan Johansson
SOK Viljan
2:44:37.987600
+44:01.264000
56.8p
122
Anders Rydlöv
Malmö FK
2:44:38.987700
+44:02.264100
56.8p
123
Patrik Johansson
OK Stigen
2:44:55.989400
+44:19.265800
56.7p
124
Ulf Isaksson
Hässleby SOK
2:45:05.990400
+44:29.266800
56.6p
125
Fredrik Svensson
OK Dacke
2:45:07.990600
+44:31.267000
56.6p
126
Olof Blivik
OK Dacke
2:45:13.991200
+44:37.267600
56.6p
127
Jerker Fritzell
SK Hylte
2:45:13.991200
+44:37.267600
56.6p
128
Fredrik Gustafsson
Grönahögs IK
2:45:39.993800
+45:03.270200
56.4p
129
Nicklas Medin
Nybro Ski
2:45:48.994700
+45:12.271100
56.3p
130
Kent Holmgren
Nässjö SF
2:46:03.996200
+45:27.272600
56.2p
131
Lars Palmqvist
Hvetlanda SK
2:46:09.996800
+45:33.273200
56.2p
132
Magnus Färjhage
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:46:20.997900
+45:44.274300
56.1p
133
Stellan Christiansson
OK Gynge
2:46:25.998400
+45:49.274800
56.1p
134
Kent Nero
Mullsjö SOK
2:46:28.998700
+45:52.275100
56.1p
135
Thomas Magnusson
Björnstorps IF
2:47:23.1004200
+46:47.280600
55.7p
136
Magnus Forsberg
OK Norrvirdarna
2:48:14.1009300
+47:38.285700
55.4p
137
Rickard Karlsson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:48:30.1010900
+47:54.287300
55.3p
138
Per Pedersén
Emmaboda-Verda OK
2:48:40.1011900
+48:04.288300
55.2p
139
Henrik Karlsson
Nässjö SF
2:48:41.1012000
+48:05.288400
55.2p
140
Samuel Lang
Lekeryd-Svarttorps SK
2:48:45.1012400
+48:09.288800
55.2p
141
Anders Ram
Lekeryd-Svarttorps SK
2:48:48.1012700
+48:12.289100
55.1p
142
Sven-Olof Johansson
IK Vista
2:48:50.1012900
+48:14.289300
55.1p
143
Tommy Skagert
IF Hallby SOK
2:48:56.1013500
+48:20.289900
55.1p
144
Ronny Bengtsson
Tormestorps IF
2:49:17.1015600
+48:41.292000
54.9p
145
Henrik Wallin
Krogsereds IK
2:49:29.1016800
+48:53.293200
54.9p
146
Patrik Lundqvist
Nybro Ski
2:49:45.1018400
+49:09.294800
54.8p
147
Anders Persson
Tormestorps IF
2:50:09.1020800
+49:33.297200
54.6p
148
Lennart Adolfsson
Anderstorps OK
2:50:13.1021200
+49:37.297600
54.6p
149
Joacim Jarl
SOK Aneby
2:50:15.1021400
+49:39.297800
54.6p
150
Tony Zetterström
Målilla Mörlunda SK
2:51:06.1026500
+50:30.302900
54.3p
151
Jonas Olausson
Hvetlanda SK
2:51:06.1026500
+50:30.302900
54.3p
152
Jan Karlsson
Gunnebo OK
2:51:07.1026600
+50:31.303000
54.2p
153
Jesper Thunpe Olesen
Sønderbrog Skiklub
2:51:11.1027000
+50:35.303400
54.2p
154
Thomas Svensson
Hvetlanda SK
2:52:06.1032500
+51:30.308900
53.9p
155
Jonas Fransson
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:52:09.1032800
+51:33.309200
53.9p
156
Magnus Jansson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:52:42.1036100
+52:06.312500
53.7p
157
Håkan Johansson
Nybro Ski
2:52:53.1037200
+52:17.313600
53.6p
158
Ulf Stigson
Nybro Ski
2:52:55.1037400
+52:19.313800
53.6p
159
Sigvard Gustavsson
Hästhult AIK
2:53:05.1038400
+52:29.314800
53.5p
160
Bengt Svensson
Skillingaryds FK
2:53:15.1039400
+52:39.315800
53.5p
161
Thor Oscarsson
Skillingaryds FK
2:53:20.1039900
+52:44.316300
53.4p
162
Lasse Sand
SOK Aneby
2:54:00.1043900
+53:24.320300
53.2p
163
Håkan Andersson
Borås SK
2:54:01.1044000
+53:25.320400
53.2p
164
Anders Cederblad
Nybro Ski
2:54:15.1045400
+53:39.321800
53.1p
165
Gustav Fransson
Landsbro IF SK
2:54:20.1045900
+53:44.322300
53.1p
166
Håkan Kristiansen
OK Landehof
2:54:30.1046900
+53:54.323300
53.0p
167
Mattias Freiman
Redvägs SK
2:54:33.1047200
+53:57.323600
53.0p
168
Markus Hansson
Södra Vi IF
2:54:47.1048600
+54:11.325000
52.9p
169
Linus Bladh
Tormestorps IF
2:54:51.1049000
+54:15.325400
52.9p
170
Kjell Carlgren
OK Alehof
2:55:06.1050500
+54:30.326900
52.8p
171
Jems Martinsson
Hvetlanda SK
2:55:07.1050600
+54:31.327000
52.8p
172
David Gustavsson
Landsbro IF SK
2:55:34.1053300
+54:58.329700
52.6p
173
Roger Pihl
Borås SK
2:55:35.1053400
+54:59.329800
52.6p
174
Bengt Dahlberg
Sveaskogs IF
2:56:02.1056100
+55:26.332500
52.5p
175
Robert Isaksson
Landsbro IF SK
2:56:14.1057300
+55:38.333700
52.4p
176
Henrik Andersson
Nybro Ski
2:56:25.1058400
+55:49.334800
52.3p
177
Oskar Larsson
OK 64 Torpa
2:56:40.1059900
+56:04.336300
52.2p
178
Lars Olof Svensson
ASK Växjö
2:56:49.1060800
+56:13.337200
52.2p
179
Björn Johansson
Målerås IF
2:56:52.1061100
+56:16.337500
52.2p
180
Fredrik Arvidsson
Hvetlanda SK
2:56:56.1061500
+56:20.337900
52.1p
181
Johan Petersson
Gnosjö FK
2:57:12.1063100
+56:36.339500
52.0p
182
Jan Hurtig
Eksjö SOK
2:57:15.1063400
+56:39.339800
52.0p
183
Patrik Birgander
Axa SC
2:57:44.1066300
+57:08.342700
51.9p
184
Håkan Gedda
SK Hylte
2:57:45.1066400
+57:09.342800
51.9p
185
Martin Wallin
Skillingaryds FK
2:57:57.1067600
+57:21.344000
51.8p
186
Andreas Pettersson
SOK Aneby
2:58:05.1068400
+57:29.344800
51.7p
187
Roger Bakos
IK Hakarpspojkarna
2:58:07.1068600
+57:31.345000
51.7p
188
Jörgen Larsson
Forserums SOK
2:58:11.1069000
+57:35.345400
51.7p
189
Erland Eklund
Ölmstads IS
2:58:11.1069000
+57:35.345400
51.7p
190
Anders Helander
Landsbro IF SK
2:58:12.1069100
+57:36.345500
51.7p
191
Johan Backgård
OK Kullingshof
2:58:30.1070900
+57:54.347300
51.6p
192
Erling Olsson
Hästhult AIK
2:59:32.1077100
+58:56.353500
51.2p
193
Henrik Wågesson
Örjansklubben/Ramkvilla IF
2:59:36.1077500
+59:00.353900
51.2p
194
Viktor Hermansson
OK Stigen
2:59:39.1077800
+59:03.354200
51.2p
195
Benny Woentin
Eksjö SOK
2:59:45.1078400
+59:09.354800
51.2p
196
Richard Karlsson
IK Stern
2:59:58.1079700
+59:22.356100
51.1p
197
Torvald Gunnarsson
Landsbro IF SK
3:00:44.1084300
+1:00:08.360700
50.8p
198
Jonas Persson
Målerås IF
3:00:48.1084700
+1:00:12.361100
50.8p
199
Johan Ceasar
Nässjö SF
3:01:03.1086200
+1:00:27.362600
50.7p
200
Fredrik Åkesson
Treby IF
3:01:26.1088500
+1:00:50.364900
50.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Magnus Hedlund
Axa SC
3:01:28.1088700
+1:00:52.365100
50.6p
202
Tommy Friman
Nässjö SF
3:01:35.1089400
+1:00:59.365800
50.6p
203
Jonas Carlsson
OK Reftele
3:02:26.1094500
+1:01:50.370900
50.3p
204
Folke Lindroos
Lenhovda IF
3:02:44.1096300
+1:02:08.372700
50.2p
205
Martin Andersson
OK Gynge
3:04:21.1106000
+1:03:45.382400
49.7p
206
Jouni Maikkola
SOK Aneby
3:04:45.1108400
+1:04:09.384800
49.5p
207
Kim Alriksson
Nässjö SF
3:04:48.1108700
+1:04:12.385100
49.5p
208
Håkan Rydlöv
Malmö FK
3:04:53.1109200
+1:04:17.385600
49.5p
209
David Roos
Helsingborgs SOK
3:04:55.1109400
+1:04:19.385800
49.5p
210
Martin Riis
Tockarps IK
3:05:16.1111500
+1:04:40.387900
49.4p
211
Lars Berg
Lugi SK
3:05:22.1112100
+1:04:46.388500
49.4p
212
Lars Larsson
Nybro Ski
3:05:24.1112300
+1:04:48.388700
49.3p
213
Frank Andersson
Nybro Ski
3:05:24.1112300
+1:04:48.388700
49.3p
214
Stig Karlsson
Lessebo OK
3:05:35.1113400
+1:04:59.389800
49.3p
215
Jesper Herum Pedersen
Holte Ski
3:05:37.1113600
+1:05:01.390000
49.3p
216
Fredrik Axelsson
Björnstorps IF
3:05:41.1114000
+1:05:05.390400
49.3p
217
Mikael Klinth
Vaggeryds SOK
3:05:46.1114500
+1:05:10.390900
49.2p
218
Peter Almqvist
Tockarps IK
3:06:42.1120100
+1:06:06.396500
48.9p
219
Bo Jönsson
ASK Växjö
3:06:47.1120600
+1:06:11.397000
48.9p
220
Erling Samuelsson
OK Vilse 87
3:07:03.1122200
+1:06:27.398600
48.8p
221
Johan Fagerström
Axa SC
3:07:13.1123200
+1:06:37.399600
48.8p
222
Eric Ristl
Eksjö SOK
3:07:22.1124100
+1:06:46.400500
48.7p
223
Anders Heyden
Björnstorps IF
3:08:32.1131100
+1:07:56.407500
48.4p
224
Anders Norling
FK Göingarna
3:09:01.1134000
+1:08:25.410400
48.2p
225
Hans Johansson
Nybro Ski
3:09:16.1135500
+1:08:40.411900
48.2p
226
Thomas Håkansson
Malmö
3:09:33.1137200
+1:08:57.413600
48.1p
227
Per Andersson
Helsingborgs SOK
3:09:44.1138300
+1:09:08.414700
48.0p
228
Magnus Pålsson
Axa SC
3:09:56.1139500
+1:09:20.415900
48.0p
229
Bo Tenland
ASK Växjö
3:09:59.1139800
+1:09:23.416200
48.0p
230
Peter Jarlvik
Nybro Ski
3:10:21.1142000
+1:09:45.418400
47.8p
231
Penti Isaksson
Ålems OK
3:10:39.1143800
+1:10:03.420200
47.8p
232
Patrik Osberg
Tormestorps IF
3:11:06.1146500
+1:10:30.422900
47.6p
233
Rikard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
3:11:27.1148600
+1:10:51.425000
47.5p
234
Jerker Petersson
OK Gynge
3:11:37.1149600
+1:11:01.426000
47.5p
235
Roine Håkansson
Simlångsdalens IF
3:11:41.1150000
+1:11:05.426400
47.5p
236
Magnus Johansson
OK Vivill
3:11:58.1151700
+1:11:22.428100
47.4p
237
Mats Jönsson
Axa SC
3:11:59.1151800
+1:11:23.428200
47.4p
238
Rikard Eriksson
Kalmarpolisens IF
3:12:13.1153200
+1:11:37.429600
47.3p
239
Joel Nordin
Björnstorps IF
3:12:19.1153800
+1:11:43.430200
47.3p
240
Jan-Olof Svärd
Eksjö SOK
3:12:33.1155200
+1:11:57.431600
47.2p
241
Erik Rissler
FK Finn
3:12:39.1155800
+1:12:03.432200
47.2p
242
Marcus Rikardsson
Wäxjö Windsurfing Klubb
3:12:46.1156500
+1:12:10.432900
47.1p
243
Jörgen Rosenhall
Malmö FK
3:13:00.1157900
+1:12:24.434300
47.1p
244
Sören Schultz Jörgensen
Frederiksberg
3:13:05.1158400
+1:12:29.434800
47.1p
245
Michel Weber
Frederiksberg
3:13:09.1158800
+1:12:33.435200
47.0p
246
Hans Nilsson
Axa SC
3:13:18.1159700
+1:12:42.436100
47.0p
247
Samuel Filipsson
Bottnaryd IF
3:13:24.1160300
+1:12:48.436700
47.0p
248
Kenneth Svensson
Nybro Ski
3:13:25.1160400
+1:12:49.436800
47.0p
249
Joakim Andersson
IK Hakarpspojkarna
3:13:27.1160600
+1:12:51.437000
47.0p
250
Tommy Johansson
FK Finn
3:13:45.1162400
+1:13:09.438800
46.9p
251
Jonas Carlson
Hvetlanda SK
3:13:49.1162800
+1:13:13.439200
46.8p
252
Mats Sjöberg
Gnosjö FK
3:14:55.1169400
+1:14:19.445800
46.5p
253
Weine Gustavsson
IK Wallgårda
3:14:57.1169600
+1:14:21.446000
46.5p
254
Andreas Holgersson
Nybro Ski
3:15:00.1169900
+1:14:24.446300
46.5p
255
Per Åkeflo
IK Shell
3:15:06.1170500
+1:14:30.446900
46.5p
256
Kurt Mattsson
Klubb Hanaskog
3:15:37.1173600
+1:15:01.450000
46.3p
257
Ravi Danielsson
Eksjö SOK
3:15:56.1175500
+1:15:20.451900
46.3p
258
Ronny Fredriksson
OK Dacke
3:16:07.1176600
+1:15:31.453000
46.2p
259
David Engström
OK Orion
3:16:37.1179600
+1:16:01.456000
46.1p
260
Henrik Nilsson
Tockarps IK
3:17:46.1186500
+1:17:10.462900
45.8p
261
Ulf Johansson
SK Hylte
3:18:16.1189500
+1:17:40.465900
45.6p
262
Kristoffer Almqvist
Tockarps IK
3:18:17.1189600
+1:17:41.466000
45.6p
263
Jerry Gustavsson
Lessebo OK
3:18:26.1190500
+1:17:50.466900
45.6p
264
Gunnar Gustavsson
OK Reftele
3:18:27.1190600
+1:17:51.467000
45.6p
265
Roger Lindell
Södra Vi IF
3:18:46.1192500
+1:18:10.468900
45.5p
266
Marcus Wårdmark
Nässjö SF
3:19:07.1194600
+1:18:31.471000
45.4p
267
Oskar Ahlgren
Halmstad OK
3:19:08.1194700
+1:18:32.471100
45.4p
268
Tomas Gustavsson
SOK Aneby
3:19:42.1198100
+1:19:06.474500
45.2p
269
Erik Lindh
Säffle SK
3:19:43.1198200
+1:19:07.474600
45.2p
270
Andreas Olsson
Bjärred
3:20:16.1201500
+1:19:40.477900
45.1p
271
Johan Karlsson
Redbergs SK
3:20:25.1202400
+1:19:49.478800
45.1p
272
Anders Henriksson
Nybro Ski
3:20:49.1204800
+1:20:13.481200
45.0p
273
Anders Larsson
Nybro Ski
3:21:37.1209600
+1:21:01.486000
44.8p
274
Magnus Johansson
Axa SC
3:21:40.1209900
+1:21:04.486300
44.7p
275
Andreas Bjernklev
Axa SC
3:22:33.1215200
+1:21:57.491600
44.5p
276
Mattias Hansson
Södra Vi IF
3:22:36.1215500
+1:22:00.491900
44.5p
277
Bo Håkansson
IFK Göteborg
3:22:58.1217700
+1:22:22.494100
44.4p
278
Mikael Fredriksson
Nässjö SF
3:23:28.1220700
+1:22:52.497100
44.3p
279
Alexander Griese
Malmö Högskola
3:23:35.1221400
+1:22:59.497800
44.3p
280
Johan Petersson
Nybro Ski
3:23:44.1222300
+1:23:08.498700
44.2p
281
Alberrt Asterhed Jarford
IFK Sävsjö SK
3:23:53.1223200
+1:23:17.499600
44.2p
282
Per Arvidsson
Axa SC
3:24:25.1226400
+1:23:49.502800
44.0p
283
Adam Lang
Hällvikens BK
3:26:07.1236600
+1:25:31.513000
43.6p
284
Mikael Borg
Landsbro IF SK
3:26:30.1238900
+1:25:54.515300
43.5p
285
Pontus Hägerbrand
Vissefjärda GOIF
3:26:43.1240200
+1:26:07.516600
43.5p
286
Jonas Karlsson
Burseryds IF
3:27:41.1246000
+1:27:05.522400
43.2p
287
Magnus Bertilsson
Nässjö SF
3:27:58.1247700
+1:27:22.524100
43.2p
288
Per Eller
Hvetlanda SK
3:28:07.1248600
+1:27:31.525000
43.1p
289
Per Åke Wernquist
Höllviken
3:28:17.1249600
+1:27:41.526000
43.1p
290
Mikael Raghersy
Örjansklubben/Ramkvilla IF
3:28:41.1252000
+1:28:05.528400
43.0p
291
Anders Carlsson
Klubb Hanaskog
3:28:49.1252800
+1:28:13.529200
43.0p
292
Rolf Hansson
Ljungbypolisens SIF
3:30:55.1265400
+1:30:19.541800
42.5p
293
Magnus Härwell
Eslövs FK
3:31:06.1266500
+1:30:30.542900
42.4p
294
Otto Werneskog
Stockholms SIF
3:31:06.1266500
+1:30:30.542900
42.4p
295
Lasse Carlsson
Nybro Ski
3:31:09.1266800
+1:30:33.543200
42.4p
296
Erling Andersson
Falkenbergs OK
3:31:10.1266900
+1:30:34.543300
42.4p
297
Peter Olofsson
Frösö IF
3:31:16.1267500
+1:30:40.543900
42.4p
298
Anders Sjöberg
OK Reftele
3:31:45.1270400
+1:31:09.546800
42.3p
299
Anders Jelander
Simlångsdalens IF
3:31:47.1270600
+1:31:11.547000
42.3p
300
Anders Warell
Bankeryds Skid o Mk
3:31:50.1270900
+1:31:14.547300
42.3p
301
Frith Brennan
København SK
3:32:04.1272300
+1:31:28.548700
42.2p
302
Stefan Lann
Axa SC
3:32:47.1276600
+1:32:11.553000
42.1p
303
Marin Hed
Hultsfreds Lk
3:33:04.1278300
+1:32:28.554700
42.0p
304
Håkan Larsson
OK Kontinent Trelleborg
3:33:18.1279700
+1:32:42.556100
41.9p
305
Bengt Axelsson
Nässjö SF
3:34:14.1285300
+1:33:38.561700
41.7p
306
Leif Johnsson
Härlövs IF
3:34:27.1286600
+1:33:51.563000
41.7p
307
Peter Lunden
Malmö FK
3:34:28.1286700
+1:33:52.563100
41.7p
308
Mikael Wramsjö
SOK Viljan
3:34:41.1288000
+1:34:05.564400
41.6p
309
David Östberg
Redvägs SK
3:34:59.1289800
+1:34:23.566200
41.6p
310
Erik Erlandsson
SK Hylte
3:35:27.1292600
+1:34:51.569000
41.5p
311
Åke Jonsson
Elmhults SC
3:36:19.1297800
+1:35:43.574200
41.3p
312
Thomas Nilsson
Hästhult AIK
3:38:37.1311600
+1:38:01.588000
40.8p
313
Pär Ola Johansson
Herrljunga Skid o OL
3:39:01.1314000
+1:38:25.590400
40.7p
314
Bjarke Karskov Staun Olsen
København SK
3:39:18.1315700
+1:38:42.592100
40.6p
315
Jonas Petersson
Växjö OK
3:39:37.1317600
+1:39:01.594000
40.6p
316
Dan Rundqvist
Lessebo OK
3:40:46.1324500
+1:40:10.600900
40.3p
317
Roland Bernholdsson
Örjansklubben/Ramkvilla IF
3:42:31.1335000
+1:41:55.611400
40.0p
318
Niklas Lundell
Helsingborgs SOK
3:43:52.1343100
+1:43:16.619500
39.7p
319
Mats Åke Hansson
Södra Vi IF
3:43:55.1343400
+1:43:19.619800
39.7p
320
Jan-Åke Ehrnborg
Nybro Ski
3:44:05.1344400
+1:43:29.620800
39.6p
321
Anders Lindström
Axa SC
3:45:28.1352700
+1:44:52.629100
39.4p
322
Stefan Fransson
Helsingborgs SOK
3:48:04.1368300
+1:47:28.644700
38.9p
323
Morgan Malm
FK Finn
3:48:30.1370900
+1:47:54.647300
38.8p
324
Magnus Pettersson
Hvetlanda SK
3:49:13.1375200
+1:48:37.651600
38.6p
325
Ola Forslund
Malmö FK
3:52:53.1397200
+1:52:17.673600
37.9p
326
Palle Hertzberg
Procordia Food
3:53:59.1403800
+1:53:23.680200
37.7p
327
Peter Arndt
Helsingborgs SOK
3:54:03.1404200
+1:53:27.680600
37.7p
328
Kenneth Lundell
Helsingborgs SOK
3:55:17.1411600
+1:54:41.688000
37.5p
329
Christoffer Persson
Elmhults SC
3:55:37.1413600
+1:55:01.690000
37.4p
330
Göran Rundgren
Lessebo OK
3:56:37.1419600
+1:56:01.696000
37.3p
331
Anders Jaensson
Elmhults SC
3:57:23.1424200
+1:56:47.700600
37.1p
332
Matz Olof Johansson
Elmhults SC
3:59:15.1435400
+1:58:39.711800
36.8p
333
Lars Kungberg
Procordia Food
4:01:33.1449200
+2:00:57.725600
36.4p
334
Martin Erlandsson
Nybro Ski
4:01:57.1451600
+2:01:21.728000
36.3p
335
Niklas Sjöberg
Landsbro IF SK
4:03:53.1463200
+2:03:17.739600
36.0p
336
Bo Månsson
Malmö FK
4:15:38.1533700
+2:15:02.810100
34.2p
337
Oskar Olausson
Nässjö SF
4:15:42.1534100
+2:15:06.810500
34.1p
338
Christian Martinsson
Elmhults SC
4:17:10.1542900
+2:16:34.819300
33.9p
339
Lars Lehmann
København SK
4:20:17.1561600
+2:19:41.838000
33.5p
340
Jakob Holbak
København SK
4:22:14.1573300
+2:21:38.849700
33.2p
341
Niklas Andersson
Eslövs FK
4:30:40.1623900
+2:30:04.900300
32.0p
-
Henrik Jonsson
Hvetlanda SK
23:59:58.8639700
-
Tobias Carlsson
Elmhults SC
23:59:58.8639700
-
Joakim Nilsson
Elmhults SC
23:59:58.8639700
-
Mikael Petersson
Landsbro IF SK
23:59:58.8639700
-
Nicklas Lundmark
Vissefjärda GOIF
23:59:58.8639700
-
Marcus Johansson
Bredaryds SOK
23:59:58.8639700
-
Torbjörn Köhler
Cis Luleå
23:59:58.8639700
-
Johan Thunholm
Härlövs IF
23:59:58.8639700
-
Conny Ekelund
Kexholms SK
23:59:58.8639700
-
Torgny Hedvall
Lessebo OK
23:59:58.8639700
-
Olle Anebratt
Malmö FK
23:59:58.8639700
-
Joakim Carlborg
Volvo Braås FF
23:59:58.8639700
-
Marcus Axelsson
Värnamo
23:59:58.8639700
-
Michael Mortensen
Danmark
23:59:58.8639700
-
Henrik Johansson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Pelle "Gasol" Svensson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
Ulf Lindvall
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
Leif Gustavsson
Lessebo OK
23:59:58.8639700
-
Lars Fransson
Lessebo OK
23:59:58.8639700
-
Geiton Persson
IFK Sävsjö SK
23:59:58.8639700
-
Mikael Karlsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
Ingmar Lemel
Tibro OK
23:59:58.8639700
-
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:58.8639700
-
Per-Johan Mosskull
SOL Tranås
23:59:58.8639700
-
Bengt Eliasson
Vaggeryds SOK
23:59:58.8639700
-
Kurt Elfström
Volvo Ah FF
23:59:58.8639700
-
Rikard Jonsson
Nybro Ski
23:59:58.8639700
-
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
Johan Davidsson
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
Lars Kvarnsund
Gnosjö FK
23:59:59.8639800
-
Victor Isaksson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
Joakim Bergfors
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Henrik Nordström
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
Magnus Jonsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
Magnus Grahn
Rejlers IF
23:59:59.8639800
-
Richard Ahlstedt
Simlångsdalens IF
23:59:59.8639800
-
Magnus Eriksson
Söderköpings SK
23:59:59.8639800
-
Bobby Karlsson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
Magnus Jönsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
Mikael Sigurdh
Örjansklubben/Ramkvilla IF
23:59:59.8639800
-
Pär Jonsson
Elmhults SC
23:59:59.8639800
-
Janus Rasmussen
Helsingborgs SOK
23:59:59.8639800
-
Michel Weber
København SK
23:59:59.8639800
-
Glenn Olsson
Lenhovda IF
23:59:59.8639800
-
Tobias Svensson
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-
Magnus Johansson
Målerås IF
23:59:59.8639800
-
Mats Thörnblad
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
Henrik Hammarnäs
Smärtgränsens IF
23:59:59.8639800
-
Mattias Ström
Södra Vi IF
23:59:59.8639800
-
Anton Elmström
Ålems OK
23:59:59.8639800
-
Oskar Röed
Kexholms SK
23:59:59.8639800
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)