Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Syaslingan
2011-02-13
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Johansson
Linköpings SK
1:54:15.685400
79.0p
2
Robert Eriksson
Björkfors GOIF
1:54:58.689700
+43.4200
78.4p
3
Simon Palmblad
Hallstahammars SK SOFK
1:57:27.704600
+3:12.19100
76.3p
4
Oskar Niord
Sya SK
1:58:21.710000
+4:06.24500
75.5p
5
Johan Jonsson
Karlslunds IF SF
1:58:22.710100
+4:07.24600
75.5p
6
Gustaf Niord
Sya SK
1:59:25.716400
+5:10.30900
74.7p
7
Mats Carlberg
Karlslunds IF SF
2:01:23.728200
+7:08.42700
73.1p
8
Nils Erik Hägg
Finspångs SOK
2:01:28.728700
+7:13.43200
73.1p
9
Daniel Johansson
Boxholm-Ekeby SK
2:01:30.728900
+7:15.43400
73.0p
10
Martin Eklöf
Björkfors GOIF
2:01:31.729000
+7:16.43500
73.0p
11
Peter Ettling
Skogspojkarnas OK
2:01:39.729800
+7:24.44300
72.9p
12
Johan Nyman
Mariestads FK
2:01:49.730800
+7:34.45300
72.8p
13
Daniel Persson
Kumla SF
2:02:29.734800
+8:14.49300
72.3p
14
Daniel Danielsson
Sya SK
2:03:41.742000
+9:26.56500
71.4p
15
Martin Ekberg
Borensbergs IF SK
2:03:45.742400
+9:30.56900
71.4p
16
Henrik Ekner
Karlslunds IF SF
2:03:45.742400
+9:30.56900
71.4p
17
Jesper Halvarsson
Björkfors GOIF
2:03:56.743500
+9:41.58000
71.2p
18
Thomas Persson
Åtvidabergs IF
2:03:59.743800
+9:44.58300
71.2p
19
Andreas Pettersson
Kumla SF
2:04:16.745500
+10:01.60000
71.0p
20
Hg Arvidsson
Sya SK
2:06:18.757700
+12:03.72200
69.6p
21
Peter Tunek
Södra Vi IF
2:06:22.758100
+12:07.72600
69.5p
22
Mikael Björertz
Sya SK
2:08:46.772500
+14:31.87000
67.9p
23
Gustav Hansson
Sya SK
2:08:48.772700
+14:33.87200
67.9p
24
Claes Malm
Skogspojkarnas OK
2:08:49.772800
+14:34.87300
67.9p
25
Erik Nissle
Linköpings SK
2:08:55.773400
+14:40.87900
67.8p
26
Jonas Braam
Kimstad GOIF
2:09:39.777800
+15:24.92300
67.3p
27
Jonas Nilsson
Vreta Skid o Mk
2:09:57.779600
+15:42.94100
67.1p
28
Henrik Zenob
Sya SK
2:10:14.781300
+15:59.95800
66.9p
29
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:10:18.781700
+16:03.96200
66.9p
30
Börje Torstensson
Linköpings SK
2:11:28.788700
+17:13.103200
66.2p
31
Johan Nyman
SOL Tranås
2:12:35.795400
+18:20.109900
65.5p
32
Henrik Berggren
OK Denseln
2:12:48.796700
+18:33.111200
65.3p
33
Viktor Larsson
Hagaby GOIF
2:13:45.802400
+19:30.116900
64.8p
34
Jonas Hägglund
Sya SK
2:14:10.804900
+19:55.119400
64.5p
35
Kenneth Holgersson
Tidaholm SOK Sisu
2:15:07.810600
+20:52.125100
63.9p
36
Andreas Berggren
Boxholm-Ekeby SK
2:15:08.810700
+20:53.125200
63.9p
37
Erik Borg
Horn-Hycklinge IF
2:15:14.811300
+20:59.125800
63.9p
38
Johan Tykesson
Sya SK
2:15:52.815100
+21:37.129600
63.5p
39
Mikael Munther
Baggetorps IF
2:15:53.815200
+21:38.129700
63.5p
40
Johannes Morelius
Ulricehamns IF
2:16:06.816500
+21:51.131000
63.4p
41
Tobias Augustsson
Tjällmo-Godegårds OK
2:17:22.824100
+23:07.138600
62.7p
42
Patrik Gustafsson
Vreta Skid o Mk
2:17:27.824600
+23:12.139100
62.6p
42
Fredrik Danielsson
Sya SK
2:17:27.824600
+23:12.139100
62.6p
44
Tomas Hagström
Sya SK
2:17:28.824700
+23:13.139200
62.6p
45
Oskar Ax
Ödeshögs SK
2:17:52.827100
+23:37.141600
62.4p
46
Henrik Pålsson
Sya SK
2:17:54.827300
+23:39.141800
62.4p
47
Esa Tuomi
Linköpings SK
2:18:09.828800
+23:54.143300
62.2p
48
Jonny Lundberg
SK Ringen
2:20:23.842200
+26:08.156700
61.0p
49
Leif Edman
Kimstad GOIF
2:20:24.842300
+26:09.156800
61.0p
50
Håkan Linder
GOIF Tjalve
2:20:26.842500
+26:11.157000
61.0p
51
Pär Thudeen
Boxholm-Ekeby SK
2:20:28.842700
+26:13.157200
61.0p
52
Peter Calderon
OK Kolmården
2:21:00.845900
+26:45.160400
60.7p
53
Mats Bjärmark
Zinkgruvans IF
2:22:51.857000
+28:36.171500
59.7p
54
Mats Ahl
Boxholm-Ekeby SK
2:23:05.858400
+28:50.172900
59.6p
55
Martin Oppermann
Skogspojkarnas OK
2:23:50.862900
+29:35.177400
59.2p
56
Per Lundqvist
Linköpings SK
2:24:24.866300
+30:09.180800
58.9p
57
Fredrik Olofsson
Ödeshögs SK
2:24:24.866300
+30:09.180800
58.9p
58
Per-Olof Johansson
Nynäs IK
2:24:29.866800
+30:14.181300
58.9p
59
Peter Andersson
Boxholm-Ekeby SK
2:24:50.868900
+30:35.183400
58.7p
60
Mikael Brage
Sya SK
2:24:57.869600
+30:42.184100
58.7p
61
Per Nobrant
Sya SK
2:25:03.870200
+30:48.184700
58.6p
62
Jonas Råberg
Sya SK
2:26:04.876300
+31:49.190800
58.1p
63
Kenneth Larsson
SOL Tranås
2:26:15.877400
+32:00.191900
58.0p
64
Pär Norberg
Linköpings SK
2:26:52.881100
+32:37.195600
57.7p
65
Magnus Holm
Södra Vi IF
2:26:53.881200
+32:38.195700
57.7p
66
Roger Berggren
Boxholm-Ekeby SK
2:28:51.893000
+34:36.207500
56.8p
67
Simon Wahlström
OK Kroppefjäll
2:28:53.893200
+34:38.207700
56.8p
68
Henrik Carlson
Sya SK
2:29:05.894400
+34:50.208900
56.7p
69
Henrik Karlsson
IF Hallby SOK
2:29:30.896900
+35:15.211400
56.5p
70
Jonas Pettersson
Zinkgruvans IF
2:29:37.897600
+35:22.212100
56.5p
71
Joachim Berglert
Sya SK
2:29:42.898100
+35:27.212600
56.4p
72
Jimmy Wentzell
Vreta Skid o Mk
2:29:44.898300
+35:29.212800
56.4p
73
Hans Grimsell
Åtvidabergs IF
2:29:55.899400
+35:40.213900
56.3p
74
Kenneth Karlsson
Kimstad GOIF
2:30:28.902700
+36:13.217200
56.1p
75
Jan Carlsson
Ödeshögs SK
2:30:29.902800
+36:14.217300
56.1p
76
Staffan Påhlson
SLK Oxelösund
2:31:32.909100
+37:17.223600
55.6p
77
Axel Bengtson
SOL Tranås
2:31:58.911700
+37:43.226200
55.4p
78
Magnus Wik
Mälarhöjdens IK
2:32:00.911900
+37:45.226400
55.4p
79
Magnus Carlsson
Åtvidabergs IF
2:32:21.914000
+38:06.228500
55.2p
80
Markus Isaksson
Sya SK
2:32:47.916600
+38:32.231100
55.0p
81
Benny Karlsson
Södra Vi IF
2:32:48.916700
+38:33.231200
55.0p
82
Kenneth Svensson
SOL Tranås
2:32:58.917700
+38:43.232200
55.0p
83
Oskar Daniels
Axa SC
2:32:58.917700
+38:43.232200
55.0p
84
Kasper Pettersson
OK Kolmården
2:33:04.918300
+38:49.232800
54.9p
85
Carl Eriksson
OK Kolmården
2:33:06.918500
+38:51.233000
54.9p
86
Magnus Hallberg
Vreta Skid o Mk
2:33:06.918500
+38:51.233000
54.9p
87
Daniel Kristoffersson
Åtvidabergs IF
2:33:07.918600
+38:52.233100
54.9p
88
Erik Ivarsson Sandberg
OK Denseln
2:33:50.922900
+39:35.237400
54.6p
89
Torbjörn Elofsson
Boxholm-Ekeby SK
2:33:57.923600
+39:42.238100
54.5p
90
Andreas Olofsson
IFK Umeå
2:33:59.923800
+39:44.238300
54.5p
91
Joakim Rydmark
Sya SK
2:34:12.925100
+39:57.239600
54.4p
92
Peter Gustavsson
Linköpings SK
2:34:17.925600
+40:02.240100
54.4p
93
Peter Kjellersson
Sya SK
2:34:36.927500
+40:21.242000
54.3p
94
Nils Andersson
Sya SK
2:34:39.927800
+40:24.242300
54.3p
95
Fredrik Nordström
Linköpings SK
2:35:00.929900
+40:45.244400
54.1p
96
Rickard Melin
Linköpings SK
2:35:01.930000
+40:46.244500
54.1p
97
Jan Kalered
Skogspojkarnas OK
2:35:11.931000
+40:56.245500
54.0p
98
Andrew Gustafsson
IK Nocout.se
2:35:13.931200
+40:58.245700
54.0p
99
Pär Forsell
Sya SK
2:35:35.933400
+41:20.247900
53.9p
100
Mathias Kall
Sya SK
2:36:39.939800
+42:24.254300
53.4p
101
Daniel Karlsson
Sya SK
2:36:46.940500
+42:31.255000
53.4p
102
Lars Erik Tälle
Sya SK
2:37:21.944000
+43:06.258500
53.1p
103
Ronny Pettersson
OK Kolmården
2:37:28.944700
+43:13.259200
53.1p
104
Tomas Kasselstrand
Björkfors GOIF
2:37:36.945500
+43:21.260000
53.0p
105
Jan Erik Lundqvist
Linköpings SK
2:37:37.945600
+43:22.260100
53.0p
106
Anders Petersson
Åtvidabergs IF
2:38:06.948500
+43:51.263000
52.8p
107
Björn Lilja
Linköpings SK
2:38:11.949000
+43:56.263500
52.8p
108
Jonas Tornstad
Linköpings SK
2:38:23.950200
+44:08.264700
52.7p
109
Johan Nilsson
Sya SK
2:38:27.950600
+44:12.265100
52.7p
110
Stefan Bengtsson
Sya SK
2:38:40.951900
+44:25.266400
52.6p
111
Mikael Rosenqvist
Borensbergs IF SK
2:38:46.952500
+44:31.267000
52.6p
112
Fredrik Nilsson
Åsarna IK
2:39:00.953900
+44:45.268400
52.5p
113
Thomas Byström
Linköpings SK
2:39:04.954300
+44:49.268800
52.5p
114
Mattias Blomqvist
OK Roslagen
2:39:33.957200
+45:18.271700
52.3p
115
Björn Westerström
Kimstad GOIF
2:39:47.958600
+45:32.273100
52.2p
116
Carl Westin
Göteborgs SK
2:39:54.959300
+45:39.273800
52.1p
117
P O Olsson
Sundbybergs IK
2:39:55.959400
+45:40.273900
52.1p
118
Johan Tell
Sya SK
2:39:56.959500
+45:41.274000
52.1p
119
Mikael Lundbäck
No Club
2:39:59.959800
+45:44.274300
52.1p
120
Peter Hagström
Linköpings SK
2:40:05.960400
+45:50.274900
52.1p
121
Per Olof Holtz
Linköpings SK
2:40:11.961000
+45:56.275500
52.0p
122
Rolf Österberg
Baggetorps IF
2:40:16.961500
+46:01.276000
52.0p
123
Erik Lind
Vreta Skid o Mk
2:40:32.963100
+46:17.277600
51.9p
124
Torsten Lind
Linköpings SK
2:41:21.968000
+47:06.282500
51.6p
125
Mattias Johansson
Linköpings SK
2:41:45.970400
+47:30.284900
51.4p
126
Håkan Karlsson
Södra Vi IF
2:41:55.971400
+47:40.285900
51.4p
127
Roger Brandt
Sya SK
2:42:07.972600
+47:52.287100
51.3p
128
Johan Hammarlund
Sya SK
2:42:22.974100
+48:07.288600
51.2p
129
Tomas Broberg
Axa SC
2:42:24.974300
+48:09.288800
51.2p
130
Börje Mellstrand
Baggetorps IF
2:43:09.978800
+48:54.293300
50.9p
131
Arne Westerlund
Axa SC
2:43:15.979400
+49:00.293900
50.9p
132
Peter Carling
Sya SK
2:43:17.979600
+49:02.294100
50.8p
133
Lars Karlborg
Linköpings SK
2:43:25.980400
+49:10.294900
50.8p
134
Henrik Karlborg
Linköpings SK
2:44:50.988900
+50:35.303400
50.3p
135
Oskar Roos
Södra Vi IF
2:44:55.989400
+50:40.303900
50.2p
136
Anders Larsson
Kimstad GOIF
2:45:21.992000
+51:06.306500
50.1p
137
Lars Andersson
Malungs IF
2:45:26.992500
+51:11.307000
50.1p
138
Patrik Malmhed
Kinda Ak
2:46:26.998500
+52:11.313000
49.7p
139
Åke Johansson
Gamleby OK
2:46:52.1001100
+52:37.315600
49.6p
140
Mattias Evertsson
Linköpings SK
2:47:20.1003900
+53:05.318400
49.4p
141
Fredrik Rylander
Regna IF
2:47:40.1005900
+53:25.320400
49.3p
142
Henrik Vennerberg
Linköpings SK
2:48:00.1007900
+53:45.322400
49.2p
143
Per Gustås
Linköpings OK
2:48:19.1009800
+54:04.324300
49.0p
144
Håkan Liljeqvist
Söderköpings SK
2:49:01.1014000
+54:46.328500
48.8p
145
Henrik Persson
Korsnäs IF SK
2:49:18.1015700
+55:03.330200
48.7p
146
Markus Peebo
Linköpings SK
2:49:50.1018900
+55:35.333400
48.5p
147
Roberth Krig
Baggetorps IF
2:50:28.1022700
+56:13.337200
48.3p
148
Bernt Janninger
Vreta Skid o Mk
2:51:38.1029700
+57:23.344200
47.9p
149
Per Ekenger
Gamleby OK
2:52:25.1034400
+58:10.348900
47.7p
150
Christian Björkman
Nacka Värmdö SK
2:52:35.1035400
+58:20.349900
47.6p
151
Björn Gustafsson
Motala Aif SK
2:52:55.1037400
+58:40.351900
47.5p
152
Otto Carlander
Sya SK
2:54:00.1043900
+59:45.358400
47.2p
153
Mattias Magnusson
Sya SK
2:54:08.1044700
+59:53.359200
47.1p
154
Erik Mattsson
Sya SK
2:54:10.1044900
+59:55.359400
47.1p
155
Erik Bergstedt
Sya SK
2:56:02.1056100
+1:01:47.370600
46.5p
156
Arvid Lindgren
Sjösa IF
2:56:16.1057500
+1:02:01.372000
46.5p
157
Anders Nordgaard
Linköpings SK
2:56:54.1061300
+1:02:39.375800
46.3p
158
Mattias Andersson Björnlund
Sya SK
2:57:26.1064500
+1:03:11.379000
46.1p
159
Yngve Ernst Larsen
Sya SK
2:57:35.1065400
+1:03:20.379900
46.1p
160
Per Eklund
Södra Vi IF
2:57:49.1066800
+1:03:34.381300
46.0p
161
Johan Netz
Ulrika IK
2:57:52.1067100
+1:03:37.381600
46.0p
162
Sten Andersson
Kimstad GOIF
2:58:19.1069800
+1:04:04.384300
45.8p
163
Henrik Strand
Sya SK
2:58:26.1070500
+1:04:11.385000
45.8p
164
Anton Göransson
Sya SK
2:58:52.1073100
+1:04:37.387600
45.7p
165
Per Ståhl
Sya SK
2:58:57.1073600
+1:04:42.388100
45.6p
166
Göran Levinson
Vreta Skid o Mk
2:59:05.1074400
+1:04:50.388900
45.6p
167
Jörgen Pettersson
Södra Vi IF
2:59:11.1075000
+1:04:56.389500
45.6p
168
Fredrik Gustafsson
Sya SK
2:59:22.1076100
+1:05:07.390600
45.5p
169
Jan Swenningson
Linköpings SK
2:59:29.1076800
+1:05:14.391300
45.5p
170
Andreas Björklund
Horn-Hycklinge IF
2:59:59.1079800
+1:05:44.394300
45.3p
171
Anders Augustsson
Tjällmo-Godegårds OK
3:00:10.1080900
+1:05:55.395400
45.3p
172
Magnus Irestig
Smhi IF
3:00:13.1081200
+1:05:58.395700
45.3p
173
Tomas Holmberg
Kisa SK
3:00:44.1084300
+1:06:29.398800
45.1p
174
Andreas Bergström
Linköpings Triathlonklubb
3:00:52.1085100
+1:06:37.399600
45.1p
175
Bo Henriksson
Nässjö SF
3:01:35.1089400
+1:07:20.403900
44.9p
176
Johan Steen
Dala-Järna IK
3:01:45.1090400
+1:07:30.404900
44.8p
177
Erik Sundblad
Boxholm-Ekeby SK
3:01:47.1090600
+1:07:32.405100
44.8p
178
Richard Wallgren
Sya SK
3:02:10.1092900
+1:07:55.407400
44.7p
179
Robin Nordgren
Nacka Värmdö SK
3:02:16.1093500
+1:08:01.408000
44.7p
180
Johan Sverlander
Åby SOK
3:02:39.1095800
+1:08:24.410300
44.6p
181
Arne Adolfsson
Linköpings SK
3:03:19.1099800
+1:09:04.414300
44.4p
182
Anders Landberg
Södra Vi IF
3:03:34.1101300
+1:09:19.415800
44.3p
183
Mathias Rinaldo
Kisa SK
3:03:38.1101700
+1:09:23.416200
44.3p
184
Per-Erik Filipsson
Baggetorps IF
3:03:42.1102100
+1:09:27.416600
44.3p
185
Per Nilsson
Kuddby IF
3:04:35.1107400
+1:10:20.421900
44.0p
186
Urban Svensson
Kuddby IF
3:04:49.1108800
+1:10:34.423300
44.0p
187
Per-Gunnar Sundgren
Boxholm-Ekeby SK
3:05:27.1112600
+1:11:12.427100
43.8p
188
Björn Hopstadius
Ödeshögs SK
3:06:36.1119500
+1:12:21.434000
43.5p
189
Erik Kockum
Lugi SK
3:07:32.1125100
+1:13:17.439600
43.2p
190
Mats Gårdman
Linköpings SK
3:07:34.1125300
+1:13:19.439800
43.2p
191
Daniel Westerling
Horn-Hycklinge IF
3:07:55.1127400
+1:13:40.441900
43.1p
192
Johan Conradsson
Axa SC
3:08:21.1130000
+1:14:06.444500
43.0p
193
Yngve Blomberg
Södra Vi IF
3:09:24.1136300
+1:15:09.450800
42.7p
194
Umberto Goretti
Hällbybrunns IF
3:09:34.1137300
+1:15:19.451800
42.7p
195
Hans-Åke Frisk
Södra Vi IF
3:09:46.1138500
+1:15:31.453000
42.6p
196
Jonas Zeilon
Södra Vi IF
3:09:46.1138500
+1:15:31.453000
42.6p
197
Fredrik Ericsson Bergenek
Linköpings SK
3:09:56.1139500
+1:15:41.454000
42.6p
198
Martin Rosendahl
Eslövs FK
3:10:05.1140400
+1:15:50.454900
42.6p
199
Peter Karlsson
Södra Vi IF
3:10:53.1145200
+1:16:38.459700
42.3p
200
Jörgen Larsson
Södra Vi IF
3:11:03.1146200
+1:16:48.460700
42.3p
Logga in för att slippa de här annonserna
201
Lars Engström
Linköpings SK
3:11:10.1146900
+1:16:55.461400
42.3p
202
Daniel Kågemalm
Linköpings SK
3:11:12.1147100
+1:16:57.461600
42.3p
203
Mattias Ekeroth
Horn-Hycklinge IF
3:14:40.1167900
+1:20:25.482400
41.4p
204
Christer Andersson
Älvdalens IF SK
3:14:45.1168400
+1:20:30.482900
41.4p
205
Tomas Samuelsson
Linköpings SK
3:22:43.1216200
+1:28:28.530700
39.5p
206
Christian Carlsson
Norrköpings SK
3:22:56.1217500
+1:28:41.532000
39.5p
207
Tomas Stensson
Nässjö SF
3:25:01.1230000
+1:30:46.544500
39.0p
208
Mikael Lundborg
Vreta Skid o Mk
3:25:53.1235200
+1:31:38.549700
38.8p
209
Anders Hellsten
Linköpings SK
3:26:00.1235900
+1:31:45.550400
38.8p
210
Andreas Piirimets
Huddinge SK LF
3:29:50.1258900
+1:35:35.573400
38.0p
211
Evert Andersson
Sya SK
3:31:28.1268700
+1:37:13.583200
37.7p
212
Thomas Wallberg
Boxholm-Ekeby SK
3:31:48.1270700
+1:37:33.585200
37.6p
213
Andreas Avedal
Axa SC
3:32:29.1274800
+1:38:14.589300
37.4p
214
Niklas Gunnarsson
Södra Vi IF
3:34:10.1284900
+1:39:55.599400
37.1p
215
Hans Bengtsson
Navåsens FK
3:38:18.1309700
+1:44:03.624200
36.3p
216
Anders Ludvigsson
Axa SC
3:49:53.1379200
+1:55:38.693700
34.3p
217
Jakob Hussfelt
Axa SC
3:51:24.1388300
+1:57:09.702800
34.0p
218
Carl Erik Ehrenkrona
Sya SK
4:13:27.1520600
+2:19:12.835100
30.7p
219
Mattias Berg
Boxholm-Ekeby SK
4:13:50.1522900
+2:19:35.837400
30.7p
220
Fredrik Lind Larsson
Linköpings SK
5:06:37.1839600
+3:12:22.1154100
24.9p