Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Nordgren
Orsa SK
1:22:29.494800
71.9p
2
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
1:30:44.544300
+8:15.49400
65.4p
3
Karin Elgh
Göteborgs SK
1:32:22.554100
+9:53.59200
64.2p
4
Marina Johansson
Avesta OK
1:32:55.557400
+10:26.62500
63.8p
5
Josefine Olsson
Ockelbo SK
1:33:56.563500
+11:27.68600
63.2p
6
Anna Gruvris
Åsarna IK
1:35:51.575000
+13:22.80100
61.9p
7
Emma Jansson
Sundbybergs IK
1:39:17.595600
+16:48.100700
59.8p
8
Wenche Hultgreen
Tyrving SK Norge
1:40:24.602300
+17:55.107400
59.1p
9
Anna Björk
Orsa SK
1:45:22.632100
+22:53.137200
56.3p
10
Ellen Helker Nygren
IFK Mora Friidrott
1:46:44.640300
+24:15.145400
55.6p
11
Elisaibfekth Hjertqvist Johansson
IFK Mora SK
1:46:45.640400
+24:16.145500
55.6p
12
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
1:46:55.641400
+24:26.146500
55.5p
13
Margareta Andersson
Transtrand
1:50:12.661100
+27:43.166200
53.8p
14
Charlotta Sundberg
IK Jarl Rättvik
1:50:37.663600
+28:08.168700
53.6p
15
Åsa Särström
IFK Mora SK
1:51:19.667800
+28:50.172900
53.3p
16
Anna Lindén
Västerås
1:51:35.669400
+29:06.174500
53.2p
17
Åsa Clifford
IFK Västerås SK
1:51:48.670700
+29:19.175800
53.1p
18
Ninni Wallfelt
Falu IK
1:53:07.678600
+30:38.183700
52.4p
19
Anneli Strömsöe
Falun
1:53:50.682900
+31:21.188000
52.1p
20
Emma Andersson
Orsa SK
1:54:26.686500
+31:57.191600
51.8p
21
Anna Carin Öberg
Axa SC
1:54:48.688700
+32:19.193800
51.7p
22
Maria Persson
Uppsala
1:57:43.706200
+35:14.211300
50.4p
23
Therese Eriksson
Orsa SK
1:59:41.718000
+37:12.223100
49.6p
24
Marie Hagberg
Borlänge
2:01:22.728100
+38:53.233200
48.9p
25
Eva Levander
IF Linnéa
2:01:30.728900
+39:01.234000
48.8p
26
Emelie Hortlund
Nusnäs IF
2:01:33.729200
+39:04.234300
48.8p
27
Annette Mattsson
Nusnäs IF
2:01:35.729400
+39:06.234500
48.8p
28
Anna Karin Perols Nilsson
Dala-Järna IK
2:01:40.729900
+39:11.235000
48.8p
29
Susanne Kihlblom
Huddinge Ais
2:02:18.733700
+39:49.238800
48.5p
30
Helena Högblad
Järbo IF
2:02:29.734800
+40:00.239900
48.4p
31
Susie Moonan
Stockholm
2:02:58.737700
+40:29.242800
48.2p
32
Berit Hordvik
Norway
2:03:23.740200
+40:54.245300
48.1p
33
Cecilia Öhrner
Stockholm
2:05:31.753000
+43:02.258100
47.3p
34
Gerd Olsson
Ockelbo SK
2:06:11.757000
+43:42.262100
47.0p
35
Susanne Nyman
Swedbank IF
2:06:50.760900
+44:21.266000
46.8p
36
Marie Therese Öberg
Stockholm
2:07:06.762500
+44:37.267600
46.7p
37
Sannah Sjöholm
Stockholm
2:07:35.765400
+45:06.270500
46.5p
38
Anneli Wikman
Stockholm
2:09:13.775200
+46:44.280300
45.9p
39
Nina Hägred Koverberg
Järfälla SK
2:10:04.780300
+47:35.285400
45.6p
40
Sarah Jane Gaffney
OK Ravinen
2:10:38.783700
+48:09.288800
45.4p
41
Helena Tönne
Sundbybergs IK
2:10:54.785300
+48:25.290400
45.3p
42
Ingela Westin
Uppsala
2:11:45.790400
+49:16.295500
45.0p
43
Malin Wiklund
Brudpiga RK
2:12:58.797700
+50:29.302800
44.6p
44
Anna Carlsson
Ort SK
2:14:43.808200
+52:14.313300
44.0p
45
Charlotta Porsö
Uppsala
2:15:20.811900
+52:51.317000
43.8p
46
Hanna Lundin
Eskilstuna
2:15:40.813900
+53:11.319000
43.7p
47
Ida Nilsson
Huddinge
2:17:23.824200
+54:54.329300
43.2p
48
Agneta Hansson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:17:28.824700
+54:59.329800
43.2p
49
Camilla Bäckelin
Stockholm
2:21:52.851100
+59:23.356200
41.8p
50
Eva Ohlsson
Falun
2:22:50.856900
+1:00:21.362000
41.5p
51
Sandra Magnusson
Färila
2:24:03.864200
+1:01:34.369300
41.2p
52
Emma Nordin
Skattungbyn
2:25:00.869900
+1:02:31.375000
40.9p
53
Malin Anteros
Smhi IF
2:26:47.880600
+1:04:18.385700
40.4p
54
Maria Fäldt
Torshälla
2:27:27.884600
+1:04:58.389700
40.2p
55
Pernilla Carlström
Stockholm
2:27:51.887000
+1:05:22.392100
40.1p
56
Marie Sundt
Västerås
2:30:58.905700
+1:08:29.410800
39.3p
57
Barbara Hansson
Västerås
2:33:48.922700
+1:11:19.427800
38.6p
58
Emma Brickstad
Stockholm
2:40:55.965400
+1:18:26.470500
36.9p
59
Annika Johansson
Sälens IF
2:48:40.1011900
+1:26:11.517000
35.2p
60
Irma Segelström
Skattungbyn
3:26:02.1236100
+2:03:33.741200
28.8p
61
Josefin Hödl Elmer
Helsingborg
3:45:31.1353000
+2:23:02.858100
26.3p
-
Åsa Blomberg
Falun
23:59:58.8639700
-
-
Eva Brolin
Falun
23:59:58.8639700
-
-
Charlotta Sundberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Anna Nämd
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Lyck
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Maria Johansson
Norrköping
23:59:59.8639800
-
-
Kristina Johansson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Marie Hilding
Västerås
23:59:59.8639800
-
-
Marlene Habenicht
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-