Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Orsa Grönklitt Skimarathon
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Connie Eliasson
Gävle Kommuns Sportklub
2:47:24.1004300
63.0p
2
Magnus Swedblom
Hässleby SOK
3:00:32.1083100
+13:08.78700
57.8p
3
Henrik Ljunggren
Storumans IK
3:03:08.1098700
+15:44.94300
56.9p
4
Daniel Holm
Stockholm
3:04:26.1106500
+17:02.102100
56.4p
5
Niklas Ricklund
Bromma
3:06:13.1117200
+18:49.112800
55.8p
6
Rolf Jansson
Orsa SK
3:08:50.1132900
+21:26.128500
54.9p
7
Carl Pers
IFK Mora SK
3:10:38.1143700
+23:14.139300
54.3p
8
Torbjörn Södersten
Orsa SK
3:14:11.1165000
+26:47.160600
53.2p
9
Jesper Nordin
Falun
3:14:16.1165500
+26:52.161100
53.2p
10
Olle Larsson
Dala-Järna IK
3:14:23.1166200
+26:59.161800
53.2p
11
Mikael Mejer
Borlänge
3:14:37.1167600
+27:13.163200
53.1p
12
Emil Bertilsson
Uppsala
3:15:02.1170100
+27:38.165700
53.0p
13
Per Berg
Orsa SK
3:16:07.1176600
+28:43.172200
52.6p
14
Andreas Hansson
Falun
3:16:41.1180000
+29:17.175600
52.5p
15
Andreas Persson
Alfta-Ösa OK
3:17:38.1185700
+30:14.181300
52.2p
16
Bo Nyqvist
Leksand
3:17:53.1187200
+30:29.182800
52.1p
17
Sven-Inge Eriksson
Sunnansjö IK
3:19:18.1195700
+31:54.191300
51.7p
18
Per Magnus Svärd
Storviks IF
3:19:27.1196600
+32:03.192200
51.6p
19
Per Kihlblom
Huddinge Ais
3:22:43.1216200
+35:19.211800
50.7p
20
Björn Ulfson
Lerdala IF
3:23:59.1223800
+36:35.219400
50.4p
21
Anders Nordenfors
Gävle SK
3:25:22.1232100
+37:58.227700
50.0p
22
Mattias Jansson
Axa SC
3:25:32.1233100
+38:08.228700
49.9p
23
Kenneth Andersson
IF Saab
3:26:42.1240100
+39:18.235700
49.6p
24
Carl Johan Friis
Nacka Värmdö SK
3:27:42.1246100
+40:18.241700
49.4p
25
Jonas Lagesson
Åkersberga SK
3:27:48.1246700
+40:24.242300
49.3p
26
Jerker von Vegesack
Hammarby IF SF
3:28:04.1248300
+40:40.243900
49.3p
27
Daniel Karlsson
Mälarhöjdens IK
3:28:50.1252900
+41:26.248500
49.1p
28
Henry Elvén
Axa SC
3:28:58.1253700
+41:34.249300
49.0p
29
Thomas Wiklund
Falun
3:29:12.1255100
+41:48.250700
49.0p
30
Mattias Tängerby
Vika IF
3:29:41.1258000
+42:17.253600
48.8p
31
Douglas Sjöholm
Nacka Värmdö SK
3:30:28.1262700
+43:04.258300
48.6p
32
Nick Barrable
OK Ravinen
3:30:41.1264000
+43:17.259600
48.6p
33
Fredrik Flykt Rosén
Vattenfalls IF
3:31:05.1266400
+43:41.262000
48.5p
34
Christer Lyck
Axa SC
3:31:10.1266900
+43:46.262500
48.5p
35
Göran Fredriksson
IK Stern
3:32:03.1272200
+44:39.267800
48.2p
36
Anders Rudh
Avesta OK
3:32:11.1273000
+44:47.268600
48.2p
37
Christer Klasa
Mora
3:33:22.1280100
+45:58.275700
47.9p
38
Thomas Svensson
IFK Västerås SK
3:33:56.1283500
+46:32.279100
47.8p
39
Jörgen Olsson
Enebybergs IF
3:34:01.1284000
+46:37.279600
47.7p
40
Torbjörn Thufvesson
Centrum OK
3:34:55.1289400
+47:31.285000
47.5p
41
Joachim Eriksson
Täby IS SK
3:35:00.1289900
+47:36.285500
47.5p
42
Fredrik Billing
Stockholm
3:35:55.1295400
+48:31.291000
47.3p
43
Peter Rosenqvist
Carnegie IF
3:36:53.1301200
+49:29.296800
47.0p
44
Per Gruvris
Biltjänst Rättvik
3:37:10.1302900
+49:46.298500
47.0p
45
Jörgen Ekblom
IFK Mariefred
3:38:30.1310900
+51:06.306500
46.7p
46
Lars Blomqvist
Säter
3:38:36.1311500
+51:12.307100
46.6p
47
Ola Selin
Scania IF
3:39:34.1317300
+52:10.312900
46.4p
48
Lars Andersson
Nyhammars IF
3:39:42.1318100
+52:18.313700
46.4p
49
Andreas Pernhall
Falun
3:40:16.1321500
+52:52.317100
46.2p
50
Lars Holmström
IK Westmannia Frisk
3:40:32.1323100
+53:08.318700
46.2p
51
Anders Dahlberg
Club Ski & Run
3:41:36.1329500
+54:12.325100
45.9p
52
Karl-Olof Norman
Högforsen Fritid IF
3:41:46.1330500
+54:22.326100
45.9p
53
Arne Berglund
Abb IF SK
3:42:09.1332800
+54:45.328400
45.8p
54
Tony Kjellström
Göteborg Energi IF
3:42:32.1335100
+55:08.330700
45.7p
55
Jens Olsson
IK Jarl Rättvik
3:42:40.1335900
+55:16.331500
45.7p
56
Per Carlsson
Norway
3:43:10.1338900
+55:46.334500
45.6p
57
Bengt Åslund
SK Åsen
3:43:43.1342200
+56:19.337800
45.5p
58
Mikael Pettersson
Broby GOIF
3:43:59.1343800
+56:35.339400
45.4p
59
Jonas Hedlind
Falun
3:44:01.1344000
+56:37.339600
45.4p
60
Jan Eklund
Åsens SK
3:45:06.1350500
+57:42.346100
45.1p
61
Mikael Andersson
IF Rigor
3:45:29.1352800
+58:05.348400
45.1p
62
Mikael Pihl
OK Dacke
3:45:50.1354900
+58:26.350500
45.0p
63
Philip Sköld
IFK Lidingö SOK
3:46:15.1357400
+58:51.353000
44.9p
64
Emil Arvidsson
Österfärnebo IF
3:46:31.1359000
+59:07.354600
44.8p
65
Henrik Persson
Abb IF SK
3:46:33.1359200
+59:09.354800
44.8p
66
Egil Wallin
Axa SC
3:46:49.1360800
+59:25.356400
44.8p
67
Tomas Näsström
Axa SC
3:46:50.1360900
+59:26.356500
44.8p
68
Patrik Fagerlund
Falu IK
3:48:03.1368200
+1:00:39.363800
44.5p
69
Alexander Fässberg
IFK Mora SK
3:48:19.1369800
+1:00:55.365400
44.4p
70
Peter Guthrie
Dalregementets IF
3:48:44.1372300
+1:01:20.367900
44.4p
71
Peter Hasslund
Handelsbankens IF
3:49:12.1375100
+1:01:48.370700
44.3p
72
Björn Friberg
Orsa SK
3:49:33.1377200
+1:02:09.372800
44.2p
73
Anders Göras
Siljansnäs Skid & Löparklubb
3:49:42.1378100
+1:02:18.373700
44.2p
73
Niklas Fransson
Hindås SK
3:49:42.1378100
+1:02:18.373700
44.2p
75
Henrik Eriksson
Carnegie IF
3:50:12.1381100
+1:02:48.376700
44.0p
76
Ola Karlsson
Orsa SK
3:50:36.1383500
+1:03:12.379100
44.0p
77
Sten Persson
Jm-Konc IF
3:50:38.1383700
+1:03:14.379300
44.0p
78
Niclas Linnarsson
Assa Korpförening
3:51:26.1388500
+1:04:02.384100
43.8p
79
Joakim Lantz
Tunafors SK
3:51:52.1391100
+1:04:28.386700
43.7p
80
Jens Friberg
Ludvika
3:52:01.1392000
+1:04:37.387600
43.7p
81
Andreas Säf Pernselius
Falu IK
3:52:10.1392900
+1:04:46.388500
43.6p
82
Niclas Lundström
Hammarby IF SF
3:52:14.1393300
+1:04:50.388900
43.6p
83
Anders Reinhold
OK Landehof
3:52:53.1397200
+1:05:29.392800
43.5p
84
Björn Rathsman
Stockholms Landstings IF
3:53:42.1402100
+1:06:18.397700
43.3p
85
Anders Gustavsson
Volkswagens IF
3:54:05.1404400
+1:06:41.400000
43.2p
86
Hannes Forssell
Falun
3:54:08.1404700
+1:06:44.400300
43.2p
87
Magnus Nordenborg
Axa SC
3:54:17.1405600
+1:06:53.401200
43.2p
88
Hampus Lindkvist
Biltjänst Rättvik
3:55:47.1414600
+1:08:23.410200
42.9p
89
Anders Roos
Orsa SK
3:56:19.1417800
+1:08:55.413400
42.8p
89
Sonny Jonsson
Stockholm
3:56:19.1417800
+1:08:55.413400
42.8p
91
Henrik Arfwidsson
Stockholm
3:57:02.1422100
+1:09:38.417700
42.7p
92
Jimmy Olsson
OK Dacke
3:57:58.1427700
+1:10:34.423300
42.5p
93
Tomi Lehto
Eskilstuna
3:58:03.1428200
+1:10:39.423800
42.5p
94
Peter Bladh
Säffle SK
4:00:59.1445800
+1:13:35.441400
41.9p
95
Johan Dahl
Viksta IK
4:01:52.1451100
+1:14:28.446700
41.7p
96
Marie Selin
Södertälje
4:01:59.1451800
+1:14:35.447400
41.7p
97
Mats Åsvärn
Scania IF
4:02:00.1451900
+1:14:36.447500
41.7p
98
Henrik Nordenborg
Erlangen
4:02:02.1452100
+1:14:38.447700
41.7p
99
Anders Englund
Avesta OK
4:02:46.1456500
+1:15:22.452100
41.5p
100
Lars Ekelund
Helsingborgs SOK
4:02:56.1457500
+1:15:32.453100
41.5p
101
Henrik Wennström
Stora Skedvi IK
4:02:57.1457600
+1:15:33.453200
41.5p
102
Anders Anstrin
Säffle SK
4:03:33.1461200
+1:16:09.456800
41.4p
103
Anders Eliasson
Graninge-Alliansen
4:03:36.1461500
+1:16:12.457100
41.4p
104
Viktor Andersson
Bovallstrands SK
4:04:01.1464000
+1:16:37.459600
41.3p
105
John Humble
Stockholm
4:04:03.1464200
+1:16:39.459800
41.3p
106
Christoffer Robsahm
Axa SC
4:04:51.1469000
+1:17:27.464600
41.2p
107
Roger Hansen
Axa SC
4:05:34.1473300
+1:18:10.468900
41.0p
108
Mattias Hedspång
Mora
4:05:56.1475500
+1:18:32.471100
41.0p
109
David Karlsson
IFK Skövde SK
4:06:12.1477100
+1:18:48.472700
40.9p
110
Nicolai Bendtsen
Danmark
4:08:10.1488900
+1:20:46.484500
40.6p
111
Erik Winlöf
Stockholm
4:08:31.1491000
+1:21:07.486600
40.5p
111
Anders Karlsson
Carnegie IF
4:08:31.1491000
+1:21:07.486600
40.5p
113
Mikael Haeger
Enköpings Aif
4:09:33.1497200
+1:22:09.492800
40.3p
114
Kristoffer Karm
Axa SC
4:09:50.1498900
+1:22:26.494500
40.3p
115
Olov Hellqvist
Nykvarn
4:12:23.1514200
+1:24:59.509800
39.8p
116
Jakob Ibsen Jensen
København SK
4:15:06.1530500
+1:27:42.526100
39.4p
116
Thomas Ibsen Jensen
København SK
4:15:06.1530500
+1:27:42.526100
39.4p
118
Arne Nolen
Epif
4:15:19.1531800
+1:27:55.527400
39.3p
119
Svein Olav Stölen
Sollentuna Sbk
4:16:15.1537400
+1:28:51.533000
39.2p
120
Jonas Persson
Alfta-Ösa OK
4:16:48.1540700
+1:29:24.536300
39.1p
121
Joel Nisses
Axa SC
4:17:44.1546300
+1:30:20.541900
38.9p
122
Jonas Andersson
Axa SC
4:18:16.1549500
+1:30:52.545100
38.8p
123
Åke Gisslar
Stockholms-Postens IK
4:18:45.1552400
+1:31:21.548000
38.8p
124
Tomas Elg
Hölö-Mörkö IF
4:19:35.1557400
+1:32:11.553000
38.6p
124
Lennart Andersson
Scania IF
4:19:35.1557400
+1:32:11.553000
38.6p
126
Jonas Linnerberg
Orsa SK
4:21:35.1569400
+1:34:11.565000
38.3p
127
Rickard Bjerselius
Viksta IK
4:22:23.1574200
+1:34:59.569800
38.2p
128
Erik Hedström
Stockholm
4:22:47.1576600
+1:35:23.572200
38.1p
129
Mikael Karlsson
Sälens IF
4:23:01.1578000
+1:35:37.573600
38.1p
130
Henrik Johansson
IK Stern
4:24:07.1584600
+1:36:43.580200
37.9p
131
Anthony de Wever
IFK Mariefred
4:24:28.1586700
+1:37:04.582300
37.8p
132
Janne Granlund
Djurmo
4:24:44.1588300
+1:37:20.583900
37.8p
133
Martin Mukherji
IFK Vaxholm
4:26:28.1598700
+1:39:04.594300
37.5p
134
Patrik Blomberg
Hägersten
4:26:57.1601600
+1:39:33.597200
37.5p
135
Marcus Wiik
Borlänge
4:27:22.1604100
+1:39:58.599700
37.4p
135
Torbjörn Olsson
Leksands SK
4:27:22.1604100
+1:39:58.599700
37.4p
137
Erik Fagerberg
Orsa SK
4:27:51.1607000
+1:40:27.602600
37.3p
138
Jonas Ekman
Accenture IF
4:28:14.1609300
+1:40:50.604900
37.3p
139
Bengt Grönkvist
Tetra Pak IF
4:33:55.1643400
+1:46:31.639000
36.4p
140
Daniel Ström
Stockholm
4:34:19.1645800
+1:46:55.641400
36.4p
141
Tomas Hoffman
Åkersberga SK
4:36:32.1659100
+1:49:08.654700
36.1p
142
Jonas Lundberg
Axa SC
4:36:43.1660200
+1:49:19.655800
36.0p
143
Mats Hansson
Grycksbo IF OK
4:37:09.1662800
+1:49:45.658400
36.0p
144
Anders Rydén
IK Stern
4:37:28.1664700
+1:50:04.660300
35.9p
145
Fredrik Gröndahl
Carnegie IF
4:38:13.1669200
+1:50:49.664800
35.8p
146
Erik Gröndahl
Carnegie IF
4:39:54.1679300
+1:52:30.674900
35.6p
147
Carl Delbom
Domnarvets GOIF
4:40:44.1684300
+1:53:20.679900
35.5p
148
Ingemar Jönsson
Järfälla SK
4:41:58.1691700
+1:54:34.687300
35.3p
149
Marcus Furingsten
IK Livsnerven
4:44:24.1706300
+1:57:00.701900
35.0p
150
Bertil Andersson
Bovallstrands SK
4:46:08.1716700
+1:58:44.712300
34.7p
151
Jens Rasmussen
Köpenhamn
4:49:28.1736700
+2:02:04.732300
34.3p
152
Andreas Westin
Stockholm
4:49:39.1737800
+2:02:15.733400
34.3p
153
Andreas Larsson
Axa SC
4:49:58.1739700
+2:02:34.735300
34.2p
154
Thomas Zaring
Nacka
4:50:46.1744500
+2:03:22.740100
34.1p
155
Daniel Coquard
Utbrytarna SK
5:37:19.2023800
+2:49:55.1019400
29.1p
156
Christer Furustedt
Friskis och Svettis Stockholm
6:03:20.2179900
+3:15:56.1175500
26.9p
-
Krister Andersson
Fettisklubben
23:59:58.8639700
-
-
Jan Blom
Vällingby
23:59:58.8639700
-
-
Michael Blomqvist
Stennäsets IF
23:59:58.8639700
-
-
Jan Delbom
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Fransson
Säter
23:59:58.8639700
-
-
Peter Fredriksson
Creator SK
23:59:58.8639700
-
-
Pierre Gardell
Sollentuna
23:59:58.8639700
-
-
Niclas Holhammar
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Robert Johansson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Leijon
Båsta SK
23:59:58.8639700
-
-
Per Linder
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Ronnie Lindström
København SK
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Lundin
Sparreholms SK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Marmsjö
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Pettersson
Orsa SK
23:59:58.8639700
-
-
Filip Sivertsen
Sälens IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Strid
Creator SK
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Ström
IF Trikakdien
23:59:58.8639700
-
-
Johan Svarts
Stakarna
23:59:58.8639700
-
-
Richard Sörlin
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Tornebjer
Fridhemskanotisterna
23:59:58.8639700
-
-
Mats Westermark
Handelsbankens IF
23:59:58.8639700
-
-
Sture Wikman
Stockholm
23:59:58.8639700
-
-
Christer Stenis
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Göte Gustavsson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Karlson
Viksta IK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Appell
Räddningstjänsten Dala Mitt
23:59:58.8639700
-
-
Torbjörn Westerberg
Gagnefs IF
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Andersson
Källbottens IK
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Wanneby
Utbrytarna SK
23:59:58.8639700
-
-
Aaron Zierdt
Minnesota
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Eriksson
Borlänge
23:59:58.8639700
-
-
Jerker Örtenhag
Österfärnebo IF
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Hansen
Carnegie IF
23:59:58.8639700
-
-
Leif G. Andersson
Hammarby IF SF
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Rosenqvist
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Asperyd
Cykloteket Racing Team
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Bergman
Norrham
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Bergman
Norrham
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Bergman
Siljans Furugolv SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Bergström
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Pär Gunnar Blomquist
Enhörna IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Elmberg
Stockholm
23:59:59.8639800
-
-
Filip Gloza
Åkersberga
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Dan Grönberg
Sågmyra
23:59:59.8639800
-
-
Lars Jonell
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Jonsson
Västberga PF
23:59:59.8639800
-
-
Sören Laggar
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Ling
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Björn Lothigius
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Bo Nilsson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Peter Nordström
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Bo Ohlson
Atlas Copco IF
23:59:59.8639800
-
-
Tommy Olsson
OK Dacke
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Olsson
Q-Med FF
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Petersson
Enhörna IF
23:59:59.8639800
-
-
Gabriel Riva
Solna
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Sandin
Mora
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Svedberg
Enköpings Aif
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Särefjord
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Vajstedt
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Wester
Brottby SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Wiberg
Norabygdens SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Wilhelmsson
Scania IF
23:59:59.8639800
-
-
Filip Virdarson
Brittatorps Tk
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Åslund
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Asplund
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-