Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
ICA-Loppet
2011-02-12
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:07:24.764300
88.9p
2
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:07:55.767400
+31.3000
88.5p
3
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:07:55.767400
+31.3000
88.5p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
2:07:56.767500
+32.3100
88.4p
5
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:08:05.768400
+41.4000
88.3p
6
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:08:58.773700
+1:34.9300
87.6p
7
Anders Svanebo
Stockviks SF
2:08:59.773800
+1:35.9400
87.5p
8
Björn Lind
IFK Umeå
2:09:00.773900
+1:36.9500
87.5p
9
Markus Ottosson
IFK Umeå
2:09:01.774000
+1:37.9600
87.5p
10
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:09:05.774400
+1:41.10000
87.5p
11
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
2:09:07.774600
+1:43.10200
87.4p
12
Klas Nilsson
Bodens SK
2:10:22.782100
+2:58.17700
86.4p
13
Markus Leijon
IFK Mora SK
2:11:24.788300
+4:00.23900
85.6p
14
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:11:37.789600
+4:13.25200
85.4p
15
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
2:12:30.794900
+5:06.30500
84.7p
16
Öyvind Watterdal
Nøtterøy Ski
2:12:34.795300
+5:10.30900
84.6p
17
Andreas Svanebo
Stockviks SF
2:13:35.801400
+6:11.37000
83.8p
18
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:14:11.805000
+6:47.40600
83.4p
19
Lars Suther
IFK Mora SK
2:15:55.815400
+8:31.51000
82.1p
20
Eric Simonsson
Landöns IF
2:16:05.816400
+8:41.52000
81.9p
21
Erik Berglund
Lycksele IF
2:16:05.816400
+8:41.52000
81.9p
22
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:16:06.816500
+8:42.52100
81.9p
23
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:16:11.817000
+8:47.52600
81.9p
24
André Jacobsson
Öråns SK
2:17:41.826000
+10:17.61600
80.8p
25
Morten Svinsås
IK Rindals-Troll
2:17:42.826100
+10:18.61700
80.8p
26
Jonas Byman
Myssjö-Ovikens IF
2:18:33.831200
+11:09.66800
80.2p
27
Erik Johansson
Tranemo IF
2:18:41.832000
+11:17.67600
80.1p
28
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:18:43.832200
+11:19.67800
80.1p
29
Ian Wilkinsson
Östersunds SK
2:21:29.848800
+14:05.84400
78.2p
30
Johan Persson
Järpens SK
2:23:40.861900
+16:16.97500
76.7p
31
Jakob Wallenhammar
Karlslunds IF SF
2:23:44.862300
+16:20.97900
76.7p
32
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:25:06.870500
+17:42.106100
75.8p
33
Per Persson
Jämtkraft IF
2:28:37.891600
+21:13.127200
73.6p
34
Peter Tinggård
Stuguns SOK Gjurd
2:29:50.898900
+22:26.134500
72.9p
35
Markus Hansson
Åsarna IK
2:30:16.901500
+22:52.137100
72.7p
36
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:30:34.903300
+23:10.138900
72.5p
37
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
2:31:34.909300
+24:10.144900
71.9p
38
Lars E Boldt
København SK
2:31:54.911300
+24:30.146900
71.7p
39
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:32:02.912100
+24:38.147700
71.7p
40
Auvo Dufva
Åsarna IK
2:32:47.916600
+25:23.152200
71.2p
41
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:33:08.918700
+25:44.154300
71.0p
42
Jesper Daabach
Åsarna IK
2:33:43.922200
+26:19.157800
70.7p
43
Fredrik Olofsson
Åsarna IK
2:34:48.928700
+27:24.164300
70.1p
44
Brian Qvortrup
København SK
2:35:34.933300
+28:10.168900
69.7p
45
Markus Amrén
Östersunds SK
2:36:47.940600
+29:23.176200
69.1p
46
Per Steen
Brunflo IF
2:38:03.948200
+30:39.183800
68.4p
47
Mattias Persson
Börtnans Fjällvattenfisk
2:39:05.954400
+31:41.190000
67.9p
48
Mikael Bodne
New Sweden
2:39:13.955200
+31:49.190800
67.8p
49
Per Busk
Lillhärdals IF
2:39:36.957500
+32:12.193100
67.6p
50
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:41:03.966200
+33:39.201800
66.9p
51
Erik Hellberg
Östersunds SK
2:41:50.970900
+34:26.206500
66.5p
52
Christer Jonsson
Östersunds SK
2:42:02.972100
+34:38.207700
66.4p
53
Peter Spångberg
IF Berguven
2:42:42.976100
+35:18.211700
66.1p
54
Peter Thor
Åsarna IK
2:43:17.979600
+35:53.215200
65.8p
55
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:43:59.983800
+36:35.219400
65.5p
56
Patrik Finn
Östersunds SK
2:44:23.986200
+36:59.221800
65.3p
57
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:46:52.1001100
+39:28.236700
64.2p
58
Anders Bredhe
Östersunds SK
2:46:58.1001700
+39:34.237300
64.1p
59
Martin Kristiansson
Trångsvikens IF
2:47:01.1002000
+39:37.237600
64.1p
60
Martin Göransson
ÅS IL
2:47:24.1004300
+40:00.239900
63.9p
61
Johan Holmlund
Axa SC
2:47:45.1006400
+40:21.242000
63.8p
62
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:48:01.1008000
+40:37.243600
63.6p
63
Fredrik Busk
Svegs IK
2:49:04.1014300
+41:40.249900
63.2p
64
Roger Ek
Sisu Idrottsutbildarna
2:49:05.1014400
+41:41.250000
63.2p
65
Gunnar Nylander
IK Brånan Boys & Girls
2:50:06.1020500
+42:42.256100
62.7p
66
Örjan Sandler
Östersunds SK
2:50:53.1025200
+43:29.260800
62.4p
67
Bo Göransson
Åsarna IK
2:50:54.1025300
+43:30.260900
62.4p
68
Christer Ström
Undersåkers IF
2:50:59.1025800
+43:35.261400
62.4p
69
Stefan Persson
Räddningstjänsten Åsarna
2:51:25.1028400
+44:01.264000
62.2p
70
Jimmy Anjevall
Spikbodarnas IK
2:51:38.1029700
+44:14.265300
62.1p
71
Gustav Norrman
Östersunds SK
2:52:16.1033500
+44:52.269100
61.8p
72
Conchúr Mac Cába
Offerdals SK
2:52:57.1037600
+45:33.273200
61.5p
73
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:53:06.1038500
+45:42.274100
61.5p
74
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:53:45.1042400
+46:21.278000
61.2p
75
Stig Jönsson
Aspås IF
2:54:09.1044800
+46:45.280400
61.0p
76
Lennart Waswll
Mörsils IF
2:54:13.1045200
+46:49.280800
61.0p
77
Fredrik Genstrand
Offerdals SK
2:54:16.1045500
+46:52.281100
61.0p
78
Peter Berlén
Aspås IF
2:56:37.1059600
+49:13.295200
60.0p
79
Jonas Fredriksson
Järpens SK
2:56:58.1061700
+49:34.297300
59.9p
80
Calle Wahlström
Offerdals SK
2:57:30.1064900
+50:06.300500
59.7p
81
Torbjörn Kämpedal
Myssjö-Ovikens IF
2:58:17.1069600
+50:53.305200
59.4p
82
Lennart Bernström
Vålådalen SK
2:58:53.1073200
+51:29.308800
59.2p
83
Magnus Nilsson
Hammarby IF SF
2:59:38.1077700
+52:14.313300
58.9p
84
Johan Larsson
Aspås IF
3:00:23.1082200
+52:59.317800
58.6p
85
Elof Höglund
Timrå SOK
3:00:26.1082500
+53:02.318100
58.6p
86
Gustav Trehn
Östersunds SK
3:00:38.1083700
+53:14.319300
58.5p
87
Andreas Mårtensson
Åsarna IK
3:01:45.1090400
+54:21.326000
58.1p
88
Erik Eriksson
Svegs IK
3:01:50.1090900
+54:26.326500
58.0p
89
Jörgen Svedin
Åsarna IK
3:02:32.1095100
+55:08.330700
57.8p
90
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
3:03:08.1098700
+55:44.334300
57.6p
91
Erik Ericsson
Östersunds SK
3:03:13.1099200
+55:49.334800
57.5p
92
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
3:03:36.1101500
+56:12.337100
57.4p
93
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
3:04:01.1104000
+56:37.339600
57.2p
94
Per Hansson
Myssjö-Ovikens IF
3:05:00.1109900
+57:36.345500
56.9p
95
Sammy Öhrling
Jämtkraft IF
3:05:27.1112600
+58:03.348200
56.7p
96
Oskar Haggren-Lundblad
Härnösands OK
3:05:56.1115500
+58:32.351100
56.6p
97
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
3:07:28.1124700
+1:00:04.360300
56.0p
98
Stefan Othberg
Östersunds SK
3:07:53.1127200
+1:00:29.362800
55.9p
99
Pär Hylback
Östersunds SK
3:08:42.1132100
+1:01:18.367700
55.6p
100
Rudolf Olovsson
Tandsbyns IF
3:09:35.1137400
+1:02:11.373000
55.3p
101
Mats Persson
Börtnans Fjällvattenfisk
3:09:41.1138000
+1:02:17.373600
55.3p
102
Tord Lundin
Tandsbyns IF
3:09:50.1138900
+1:02:26.374500
55.2p
103
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
3:12:47.1156600
+1:05:23.392200
54.3p
104
Johnny Nordman
Aspås IF
3:14:21.1166000
+1:06:57.401600
53.8p
105
Alexander Olander
Alvhem
3:14:35.1167400
+1:07:11.403000
53.7p
106
Tobias Linestrand
Näldens IF
3:17:19.1183800
+1:09:55.419400
52.8p
107
Karl-Edvin Handler
Åsarna IK
3:18:02.1188100
+1:10:38.423700
52.6p
108
Magnus Nyström
Sunne SLF
3:18:41.1192000
+1:11:17.427600
52.4p
109
Andreas Sund
No Club
3:21:56.1211500
+1:14:32.447100
51.4p
110
Tomas Bjuhr
Frösön
3:21:58.1211700
+1:14:34.447300
51.4p
111
Bengt Hellstrand
Duveds IF
3:25:58.1235700
+1:18:34.471300
50.3p
112
Håkan Svensson
Åsarna Skicenter AB
3:28:20.1249900
+1:20:56.485500
49.7p
113
Mats Fredriksson
Bräcke SK
3:28:59.1253800
+1:21:35.489400
49.5p
114
Peter Göransson
Åsarna IK
3:33:28.1280700
+1:26:04.516300
48.3p
115
Johan Wachtmeister
Riddarnas IF
3:33:29.1280800
+1:26:05.516400
48.3p
116
Mikael Abrahamsson
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:35:26.1292500
+1:28:02.528100
47.8p
117
Henrik Mårtensson
Litsbygdens SK
3:36:37.1299600
+1:29:13.535200
47.5p
118
Tobias Nilsson
Undersåkers IF
3:37:43.1306200
+1:30:19.541800
47.2p
119
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:40:28.1322700
+1:33:04.558300
46.6p
120
Per Berglund
Backe IF
3:43:32.1341100
+1:36:08.576700
45.8p
121
Erik Grinneby
IFK Västerås SK
3:47:18.1363700
+1:39:54.599300
45.0p
122
Eric Lindberg
Östersunds SK
3:52:03.1392200
+1:44:39.627800
44.0p
123
Tomas Sölvberg
Täby IS SK
3:52:32.1395100
+1:45:08.630700
43.9p
124
Hasse Eckerdal
Myssjö-Ovikens IF
3:52:40.1395900
+1:45:16.631500
43.8p
125
Ronny Olofsson
Myssjö-Ovikens IF
3:54:20.1405900
+1:46:56.641500
43.5p
126
Jan Haag
Trygg Hansa FF
3:55:25.1412400
+1:48:01.648000
43.3p
127
Anders Englund
Bergs Kommun
3:55:25.1412400
+1:48:01.648000
43.3p
128
Magnus Larsson
Östersunds SK
3:58:03.1428200
+1:50:39.663800
42.7p
129
Johan Itzigehl
Myssjö-Ovikens IF
3:58:31.1431000
+1:51:07.666600
42.6p
130
Fredrik Bergman
Axa SC
4:00:20.1441900
+1:52:56.677500
42.3p
131
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
4:00:59.1445800
+1:53:35.681400
42.1p
132
Stefan Eriksson
Åsarna IK
4:02:58.1457700
+1:55:34.693300
41.8p
133
Ejvind Sjödin
Österforse IF
4:06:35.1479400
+1:59:11.715000
41.1p
134
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
4:06:56.1481500
+1:59:32.717100
41.0p
135
Lars Lanner
Tullus Sg
4:10:27.1502600
+2:03:03.738200
40.4p
136
Mikael Grönlund
Tullus Sg
4:11:00.1505900
+2:03:36.741500
40.3p
137
Sahsin Sönmez
Denizli Emniyet Spor Gucu Kulubu Turkiet
4:14:49.1528800
+2:07:25.764400
39.6p
138
Urban Dahlbäck
Jämtlandspolisens Idrottsförening
4:19:58.1559700
+2:12:34.795300
38.7p
139
Patrik Åström
Jämtlandspolisens Idrottsförening
4:21:59.1571800
+2:14:35.807400
38.4p
140
Ulf Bergström
Postens IF
4:35:25.1652400
+2:28:01.888000
36.3p
-
Magnus Engström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Johan Grundin
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
-
Johnny Pettersson
Marieby GIF
23:59:58.8639700
-
-
Per Landh
Aspås IF
23:59:58.8639700
-
-
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
23:59:58.8639700
-
-
John-Erik Henriksson
Vattudalens Ldk
23:59:59.8639800
-
-
Per Lundkvist
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Sundell
Hammerdal IF
23:59:59.8639800
-
-
Harry Bergdahl
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
23:59:59.8639800
-
-
Lennart Olsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
John Arvidsson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Christer Olsson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Walther
Hybo AIK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Lund
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Lund
Litsbygdens SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
-