Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 35
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Joakim Löf
Glommersträsk Lappträsk IF
2:08:33.771200
82.1p
2
Anders Widegren
Mälarö SOK
2:09:14.775310
+41.4010
81.5p
3
Johan Myhr
Nacka Värmdö SK
2:09:30.776950
+57.5650
81.3p
4
Erik Göransson
Club Ski & Run
2:18:56.833550
+10:23.62250
74.2p
5
Stefan Jeleby
SK Linden
2:18:57.833620
+10:24.62320
74.2p
6
Esbjörn Jonsson
Boxholm-Ekeby SK
2:20:43.844220
+12:10.72920
73.0p
7
Anders Wånell
Sundbybergs IK
2:22:25.854450
+13:52.83150
71.9p
8
Torbjörn Furn
Nacka Värmdö SK
2:24:43.868230
+16:10.96930
70.5p
9
Marcus Carlsson
Brandkårens IK
2:27:28.884720
+18:55.113420
68.8p
10
Henrik Malmström
Väsby SK
2:27:46.886520
+19:13.115220
68.7p
11
Johan Karlöf
Möja IF
2:28:15.889470
+19:42.118170
68.4p
12
Ulrik Schäfer
Spöland Vännäs IF
2:28:55.893410
+20:22.122110
68.0p
13
Håkan Uvhagen
Axa SC
2:30:51.905050
+22:18.133750
66.9p
14
Mats Lundh
OK Kolmården
2:34:17.925630
+25:44.154330
65.1p
15
Kenneth Nybohm
Täby IS SK
2:38:39.951840
+30:06.180540
62.8p
16
Svante Sundholm
Axa SC
2:40:02.960150
+31:29.188850
62.2p
17
Magnus Kjellberg
Åsarna IK
2:40:12.961140
+31:39.189840
62.1p
18
Andreas Sognefors
Nyköpings OK
2:41:01.966000
+32:28.194700
61.7p
19
Anders Holmberg
Axa SC
2:42:36.975560
+34:03.204260
61.0p
20
Anders Eriksson
Östersunds SK
2:42:47.976650
+34:14.205350
60.9p
21
Doug Landsky
Nacka Värmdö SK
2:42:57.977680
+34:24.206380
60.8p
22
Henrik Malmberg
Nacka Värmdö SK
2:43:45.982460
+35:12.211160
60.5p
23
Jimmy Norrman
Nacka Värmdö SK
2:44:07.984690
+35:34.213390
60.3p
24
Jonas Isaksson
Deje SF
2:45:32.993110
+36:59.221810
59.7p
25
Jonas Petersson
Ikj Haninge
2:45:45.994410
+37:12.223110
59.6p
26
Johan Widell
Åf SK
2:46:51.1001030
+38:18.229730
59.1p
27
Tomas Bergström
Bromma Vällingby SOK
2:48:03.1008270
+39:30.236970
58.6p
28
Roger Hagström
IF Rigor
2:50:33.1023270
+42:00.251970
57.5p
29
Philip Schröderheim
Nacka Värmdö SK
2:51:01.1026000
+42:28.254700
57.3p
30
Anders Alderud
Nyköpings OK
2:52:17.1033610
+43:44.262310
56.8p
31
Daniel Spiro
Järfälla SK
2:53:58.1043770
+45:25.272470
56.2p
32
Christoffer Haas
Yuppie Ski Club
2:54:23.1046290
+45:50.274990
56.0p
33
Anders Lenman
Ericsson IK
2:56:22.1058180
+47:49.286880
55.2p
34
Karl Johan Bernerfalk
Lekvattnets SK
2:56:37.1059600
+48:04.288300
55.1p
35
Ola Henriksson
Scania IF
2:57:26.1064510
+48:53.293210
54.8p
36
Peter Lundqvist
Alecta Kf
2:57:59.1067850
+49:26.296550
54.6p
37
Mika Wahlroos
Hasarna IK
2:58:12.1069170
+49:39.297870
54.6p
38
Martin Rommen
Sundbybergs IK
2:58:29.1070830
+49:56.299530
54.5p
39
Olof Ranhagen
Brottby SK
2:58:40.1071910
+50:07.300610
54.4p
40
Mathias Johansson
Sundbybergs IK
2:58:59.1073880
+50:26.302580
54.3p
41
Håkan Andersson
Nybro Ski
2:59:30.1076950
+50:57.305650
54.1p
42
Jonas Rodny
IFK Lidingö SOK
3:03:04.1098380
+54:31.327080
52.8p
43
Jörgen Johansson
Kalix SK
3:04:42.1108140
+56:09.336840
52.3p
44
Magnus Molin
Boo IF
3:06:07.1116630
+57:34.345330
51.8p
45
Peter Skogert
Jm-Konc IF
3:07:05.1122480
+58:32.351180
51.5p
46
Petter Skantze
Sundbybergs IK
3:08:32.1131140
+59:59.359840
51.0p
47
Micke Wibom
Ericsson IK
3:09:41.1138030
+1:01:08.366730
50.6p
48
Jens Lundquist
Nacka Värmdö SK
3:14:13.1165210
+1:05:40.393910
49.2p
49
Mats Lindholmer
Duveds IF
3:14:33.1167230
+1:06:00.395930
49.1p
50
Daniel Broberg
Storhogna SK
3:16:45.1180400
+1:08:12.409100
48.5p
51
Olle Forsblom
Telia IF, Farsta
3:16:58.1181740
+1:08:25.410440
48.4p
52
Jonas Kempe
Axa SC
3:17:08.1182750
+1:08:35.411450
48.4p
53
Simon Lennartsson
Axa SC
3:18:00.1187970
+1:09:27.416670
48.1p
54
Fredrik Isaksson
Nacka Värmdö SK
3:19:37.1197650
+1:11:04.426350
47.7p
55
Patrik Frisk
Axa SC
3:22:09.1212820
+1:13:36.441520
47.0p
56
Johan Staff
Alecta Kf
3:23:35.1221420
+1:15:02.450120
46.6p
57
Anders Berggren
Nacka Värmdö SK
3:24:09.1224880
+1:15:36.453580
46.4p
58
Marcus Steen
Marsh IK
3:29:58.1259730
+1:21:25.488430
44.9p
59
Erik Guldbrand
Stockholms Landstings IF
3:31:52.1271110
+1:23:19.499810
44.5p
60
Erland Koch
Axa SC
3:33:08.1278780
+1:24:35.507480
44.1p
61
Anders Wernström
Lycksele IF
3:33:52.1283150
+1:25:19.511850
44.0p
62
Todd Ashton
Ericsson IK
3:36:01.1296070
+1:27:28.524770
43.5p
63
Mirko Naumanen
Peab Fritid
3:36:15.1297430
+1:27:42.526130
43.4p
64
Magnus Lindqvist
Säffle SK
3:37:05.1302430
+1:28:32.531130
43.2p
65
Jonas Granbom
Ernst & Young SK
3:39:51.1319040
+1:31:18.547740
42.6p
66
Jesper Kervefors
Axa SC
3:46:09.1356880
+1:37:36.585580
41.2p
67
Max Boldt
Nacka Värmdö SK
3:46:53.1361290
+1:38:20.589990
41.1p
-
Daniel Jansson
Sundbybergs BK
23:59:58.8639700
-
-
Markus Lundin
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Wredh
Ikj Haninge
23:59:59.8639800
-
-
Joachim Wolf Wallin
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Theander
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Johan Stebrant
Ernst & Young SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Ruthström
Järla IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Nilsson
Lekeryd-Svarttorps SK
23:59:59.8639800
-
-
Roger Lundblad
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Lindkvist
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Nils Christian Lembre
IFK Mariefred
23:59:59.8639800
-
-
Jon Konradsen
Stockholms Landstings IF
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Isaksson
Elu IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Hesser
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-