Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tunaloppet
2011-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Stora Tuna IK SK
Plats: Borlänge
Längdskidor
Klassisk stil/ Klassiskt/Fristil
Intervallstart/ Jaktstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Leo Larsen
Sundbybergs IK
29:52.179100
72.7p
2
Viktor Ranerfors
Rembo IK
30:04.180300
72.3p
3
Elias Öhgren
Korsnäs IF SK
30:05.180400
72.2p
H 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
28:20.169900
76.7p
2
Rikard Claesson
Stora Tuna IK SK
29:06.174500
74.7p
3
Kristian Dahlström
Åmåls OK
29:53.179200
72.7p
D 18
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
16:37.99600
67.1p
2
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
16:48.100700
66.4p
3
Julia Dahl
Sya SK
16:51.101000
66.2p
D 20
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Frida Erkers
Leksands SK
16:20.97900
68.3p
2
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
16:53.101200
66.0p
3
Ida Nilsson
Gellivare SK
17:19.103800
64.4p
D 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
9:55.59400
2
Majken Johansson
IFK Grängesberg SK
9:58.59700
3
Ella Olsson
Sågmyra SK
10:11.61000
D 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Sofie Oskarsson
Leksands SK
9:10.54900
1
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
9:10.54900
3
Johanna Sömskar
Norbergs SK
9:14.55300
H 12
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
8:46.52500
2
Samuel Oskarsson
Leksands SK
9:19.55800
3
Samuel Björn
Rembo IK
9:32.57100
H 14
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hugo Jacobsson
Rembo IK
8:05.48400
2
Viktor Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
8:22.50100
2
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
8:22.50100
D 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
7:33.45200
2
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
7:43.46200
3
Ida Andersson
Sågmyra SK
8:05.48400
H 10
1.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
7:06.42500
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
7:36.45500
3
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
7:47.46600
D 16
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
24:21.146080
2
Sarah Hale
Korsnäs IF SK
24:22.146120
3
Angelica Johansson
Korsnäs IF SK
24:34.147360
H 16
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
21:23.128240
2
Ferry Svahn
Vansbro AIK SK
22:08.132720
3
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
22:09.132840
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Tunaloppet 2023
Tunaloppet 2022
Tunaloppet 2018
Tunaloppet 2017
Tunaloppet 2016
Tunaloppet 2014
Tunaloppet 2013
Tunaloppet 2011
Tunaloppet/DM Dalarna 2010
Tunaloppet 2009
Tunaloppet 2008
Tunaloppet 2007
Tävlingar i närheten
Morapinglan 2011
Paviljongsvarvet 2011
Mördarbacksloppet 2011
Grönklittsjakten 2011
Hälleforsrännet 2011
Remboloppet 2011
Pjäxloppet 2011
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan